Jump to content
Dogomania

Nordi-sunia po tragicznych przejściach,już bezpieczna w Fundacji EMIR_ wspomóż.


nika28

Recommended Posts

[quote name='aspera']To jeszcze w pierwszym poście zmień nika dane do wpłat. Nordi jest teraz u Emira.[/QUOTE]

Słusznie... prosze pomoc kierować tam gdzie jest psiak potrzebujący tej pomocy- Nordunia jeszcze potrzebuje wsparcia. Nie odmawiajmy jej, tym bardziej, że już wyraźnie zauważalne są zdumiewające zmiany u tej dziewczynki...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Isadora7'][SIZE=3]A ja zapraszam tutaj [URL]http://emir.eev.pl/viewtopic.php?t=1110[/URL]
Codziennie uaktualniany [URL="http://emir.eev.pl/viewtopic.php?t=1110"][B]DZIENNIK OBSERWACJI NORDI[/B][/URL][/SIZE]

[CENTER][SIZE=4][U]Dane do wpłat:[/U]
[FONT=tahoma][SIZE=6][B][SIZE=4]Konto Fundacji EMIR:[/SIZE]
[/B][SIZE=4]Bank Śląski O/Grodzisk Maz.[/SIZE][B][SIZE=3]
[SIZE=4]88 1050 1924 1000 0022 6878 6056[/SIZE][/SIZE]
[/B][/SIZE][/FONT]w tytule wpłaty: [B]Sunia Nordi+nick[/B]
[/SIZE][/CENTER]
[/QUOTE]

Myślę,że i tę informację wraz z linkiem do pierwszego postu dobrze bedzie wstawić... pomoże to śledzić postępy cudnej!

Link to comment
Share on other sites

Nie wytrzymałam i przekleiłam:


"[B]7.06.[/B]
[B]
6.00[/B]
° bez biegunki
° boks otwarty – suka wychodzi pewnie, bez zachęty

[B]7.30, 12.30, 19.00[/B] – karmienie + vit; B 1

[SIZE=4]°[B] psychotropy odstawione [/B]
° [B]suka bardzo dobrze zasymilowała się ze stadem [/B][/SIZE]
° zaprasza do zabawy nie tylko mową ciała, ale i głosem
° na obcych przy plocie reaguje tak , jak pozostałe ( po krótkiej pyskówce ogólnej wracają do swoich „zajęć”)
° nie wzywana podchodzi i domaga się kontaktu
° bez oporu i cienia agresji pozwala się głaskać
° odchodzi, gdy uznaje, że „już dość”

[B]20.00[/B]
° powrót do boksu
° spokój "

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Isadora7']A ja będe miała okazję jutro.... upsss dzisiaj poznać ją osobiście :)[/QUOTE]

Zazdroszczę!...upssss- ale tak troszeczkę...

No, to o wyczochranie Norduni "możem" prosić?... takie uczciwe, coby wiedziała, że od mnogich miłośniczek?

Link to comment
Share on other sites

witam , ja się tak na chwilę wtrącę , bo czytam wątek już od jakiegoś czasu , weszłam teraz na forum emira przez podany link i zdziwiła mnie dawka witaminy b1 zalecona przez behawiorystę
dlaczego witamina b1 podawana jest w tak dużej dawce 1mg /kg masy ciała ,[QUOTE]2. posiłki 3 x dz z dodatkiem vit B1 w ilości [B]1 mg /kg m.c.[/B] [/QUOTE] to bardzo dużo , dawka wielokrotnie przekraczająca dzienne zapotrzebowanie mam nadzieję że to tylko przekłamanie w pisowni

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lilk_a']witam , ja się tak na chwilę wtrącę , bo czytam wątek już od jakiegoś czasu , weszłam teraz na forum emira przez podany link i zdziwiła mnie dawka witaminy b1 zalecona przez behawiorystę
dlaczego witamina b1 podawana jest w tak dużej dawce 1mg /kg masy ciała , to bardzo dużo , dawka wielokrotnie przekraczająca dzienne zapotrzebowanie mam nadzieję że to tylko przekłamanie w pisowni[/QUOTE]

Wiesz, żaden ze mnie znawca, wręcz przeciwnie- absolutny ze mnie "pseudomedyk" i "pseudobehawiorysta", wiec natychmiast poszukałam sobie w necie odpowiedzi... i przyznam,że nie znając( nie pamiętając) odpowiedzi na Twoje pytanie , jednak uspokoiłam się, bo wyczytałam,że wit B1, podobnie jak wit.C nie może zostać przedawkowana, gdyż jej nadmiar wydalany jest codziennie...

[B]"Witamina B1 zalicza się do witamin rozpuszczalnych w wodzie. Nazywana jest "witaminą nastroju" , gdyż ma korzystne działanie na układ nerwowy i na funkcjonowanie umysłu.
Nadmiar wit. B1 nie jest gromadzona w organizmie, lecz wydalana. Musi więc być codziennie dostarczana na nowo."[/B]

No masz... bardzo dziękuję, bo codziennie niejako uczę się na nowo, zdobywam nowe lub zapomniane informacje... nie wiem, czy tu jest przeoczenie, ale bardzo cieszę się, że na "poprawę nastroju" u Nordi ma wpływ wit.B1 nie psychotropy.

Podczytałam sobie jeszcze kawałeczek dalej:

[B]"Zapotrzebowanie na tą witaminę wzrasta w chorobie, w sytuacjach stresowych oraz po zabiegach chirurgicznych.
Wysoka temperatura, kofeina, alkohol, sulfonamidy niszczą witaminę B1.
W przypadku palenia papierosów, nadużywania alkoholu albo spożywania dużej ilości cukru zapotrzebowanie na witaminę B1 wzrasta."

[/B]I to niezła "zapomniana" wskazówka dla mnie- stresowca, który niepokój odpedza papierosem...dzięki lilk_a !
A na Nordi działa jak widać zgodnie z oczekiwaniami, a zagrożenia przedawkowania nie ma... co nie potrzebne pod drzewkiem wyląduje.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Isadora7']zapisuję w karneciku i oczywiście :):):)[/QUOTE]

... no, to czekamy na informacje z wizyty, może będzie okazja na nowy fenomenalny foto reportażyk... a właściwie to lubie byc zaskakiwana i lubię niespodzianki, więc już niczego nie sugeruję, lecz pozostaję w pełnym napiecia oczekiwaniu!

Link to comment
Share on other sites

Doczytałam porządnie ostatnie 6 stron (bo tyle miałam zaległości) i czytam, że dokumentacja medyczna Nordi nadal nie została przekazana...
Może to i "musztarda po obiedzie", ale - moim zdaniem - powinna znaleźć się w rękach Fundacji Emir.

Jeżeli prawdą jest, że Tattoi zamyka hotelik/zawiesza działalność (nie wiemy tego tak na 100 %), to tym bardziej powinna pozbyc się niepotrzebnej juz dokumentacji psa, którego już nie ma u niej na stanie i te "papiery" sa juz jej niepotrzebne. Więc czemu taka zwłoka...?


Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asiaczek']Doczytałam porządnie ostatnie 6 stron (bo tyle miałam zaległości) i czytam, że dokumentacja medyczna Nordi nadal nie została przekazana...
Może to i "musztarda po obiedzie", ale - moim zdaniem - powinna znaleźć się w rękach Fundacji Emir.

Jeżeli prawdą jest, że Tattoi zamyka hotelik/zawiesza działalność (nie wiemy tego tak na 100 %), to tym bardziej powinna pozbyc się niepotrzebnej juz dokumentacji psa, którego już nie ma u niej na stanie i te "papiery" sa juz jej niepotrzebne. Więc czemu taka zwłoka...?


Pzdr.[/QUOTE]

Stawiano masę pytań oczekując na odpowiedź... okazły się pytaniami z grupy "retorycznych". Więc przed nami dwie drogi na tym wątku:
_nadal kontynuować stawianie pytań retorycznych skierowanych do Tattoi?
_wrócić wątek Nordi i patrzeć w jej przyszłość, a dla ew. rozliczenia Tattoi założyć nowy wątek, który obejmie wszystkie pytania i uwagi?

Decyzja należy do Was.

Link to comment
Share on other sites

Rozum mi mówi, aby nie odpuścić, ale z drugiej strony - jak Nordi pięknie wychodzi i wierzę, że wyjdzie na 100 % z depresji i innych takich - "olać" temat.
My, tutaj na watku i tak wiemy, a przynajmniej domyslamy się, że Tattoi nie odezwie się, bo ma za dużo do wyjaśniania.

Zakładajcie nowy wątek na potrzeby wyjaśnienia sprawy hoteliku u Tattoi + link tutaj. Kto chce - ten zajrzy ...

Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

[CENTER][B]Paluszek - potrącony przez auto, połamany, choroba Perthesa - zajrzyjcie, pomóżcie uzbierać kwotę na operację:[/B]
[URL]http://www.dogomania.pl/threads/208818-Paluszek-potrącony-złamane-paluszki-i-nie-tylko-brak-funduszy-na-leczenie[/URL]!!![/CENTER]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Isadora7']A ja będe miała okazję jutro.... upsss dzisiaj poznać ją osobiście :)[/QUOTE]

No to czekamy na relację... chyba że Nordi zje nam Isadorę ;)

A do 'dzienniczka' będę zaglądała codziennie.
Tytuł zmieniony.
Asiaczku, dziękujemy za wpłatę :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nika28']No to czekamy na relację... chyba że Nordi zje nam Isadorę ;)

A do 'dzienniczka' będę zaglądała codziennie.
Tytuł zmieniony.
Asiaczku, dziękujemy za wpłatę :)[/QUOTE]


No, co Ty... sie Isadora nie da .

...a jak pojawią się istotne nowe wieści, przeklejaj na wątek... dasz radę?

Dzięki dziewczyny! Nordi poleca się pamięci!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Yv1958']Przeslalam 100 zl na Fundacje Bernardyn, poniewaz wowczas Nordi tam byla.[/QUOTE]

Wpłata Jolanty P.- 50zł dla Nordi( przez PayPal) przekazana do Fundacji Bernardyn z opisem, że na badanie i leczenie Nordi.
Wpisałam też nazwisko ofiarodawcy, by mnie nie przypisywano finansowej zasługi :) ...

Dziękuję wszystkim za pomoc Nordi... i polecam się... tfuu- nie się, a Nordunię , na przyszłość!
Dziękuję Wam bardzo!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zuzlikowa']Wpłata Jolanty P.- 50zł dla Nordi( przez PayPal) przekazana do Fundacji Bernardyn z opisem, że na badanie i leczenie Nordi.
Wpisałam też nazwisko ofiarodawcy, by mnie nie przypisywano finansowej zasługi :) ...

Dziękuję wszystkim za pomoc Nordi... i polecam się... tfuu- nie się, a Nordunię , na przyszłość!
Dziękuję Wam bardzo![/QUOTE]


Ale Jolanta P. to nie ja!

I ja wplacilam 100 zl.-

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...