Jump to content
Dogomania

Nordi-sunia po tragicznych przejściach,już bezpieczna w Fundacji EMIR_ wspomóż.


nika28

Recommended Posts

[quote name='greatmadwomen']ależ się cieszę że pod opieką fundacji jest :) nadal będą tu informacje o niej czy gdzieś indziej mamy szukać?[/QUOTE]

Nie rozmawiałam z nikim na ten temat, ale ja osobiście nie widzę powodu, by zmieniać coś i przekazywać gdzieś indziej informacje skoro ten wątek jest watkiem Nordi...

Link to comment
Share on other sites

Co to znaczy [B]"ze względu na ogólny stan fizyczny"[/B]? Pytam, bo widziałam Nordi nie tylko po przyjechaniu do hotelu, ale i później. Zawsze była chuda, miała wręcz charcią budowę, a widziałam ile potrafi zjeść. Czy mam czuć się zagrożona pozostawieniem mojej Foczki u Tattoi? ;)
Nie wspomnę już o tym, że zdjęcia, które są na wątku robiłam tylko wtedy kiedy Nordi trzymała Tattoi, bo mnie osobiście chciała odgryźć rękę. Do Tattoi się kleiła i łaziła krok w krok.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mala_czarna']Co to znaczy [B]"ze względu na ogólny stan fizyczny"[/B]? Pytam, bo widziałam Nordi nie tylko po przyjechaniu do hotelu, ale i później. Zawsze była chuda, miała wręcz charcią budowę, a widziałam ile potrafi zjeść. Czy mam czuć się zagrożona pozostawieniem mojej Foczki u Tattoi? ;)
Nie wspomnę już o tym, że zdjęcia, które są na wątku robiłam tylko wtedy kiedy Nordi trzymała Tattoi, bo mnie osobiście chciała odgryźć rękę. Do Tattoi się kleiła i łaziła krok w krok.[/QUOTE]

Dzisiaj, na ten moment wiesz o Nordi wiecej niż ja i większość biorących udział w wątku.
Np. mało kto wie jakie leczenie i na podstawie jakich badań zostało wdrożone ok. 2 miesiące temu.
Natomiast wszyscy mogą ogólny stan fizyczny zobaczyć na zdjęciach Nordi.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zuzlikowa']

Natomiast wszyscy mogą ogólny stan fizyczny zobaczyć na zdjęciach Nordi.[/QUOTE]

Zuzlikowa, nie odpowiedziałas na moje pytanie ;) Skoro cytujesz Fundację "Bernardyn", która twierdzi, że "ze względu na ogólny stan fizyczny...", to mam prawo podejrzewać, że stan fizyczny Nordi nie jest dobry. Nie mylę się chyba, że jesteś w stałym kontakcie z Fundacją, więc pytam Ciebie, jako osobę do "kontaktu", jaki jest stan fizyczny Nordi. Co do wdrożonego leczenia to powinna wypowiedzieć się Tattoi, bo to ona w porozumieniu z lekarzami i behawiorystą podjęła decyzję o leczeniu. Sierść Nordi z pewnością teraz nie wygląda super, bo linieje; tyle wiem. Szlag mnie trafi zaraz, znowu się wściekam na siebie, że pcham paluch między drzwi.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zuzlikowa'][B]Poproszono mnie o przekazanie informacji nt. Nordi.[/B]
W dniu wczorajszym-30.05.2011, sunia formalnie przeszła pod opieke Fundacji Bernardyn.
Nie udało się zabrać wczoraj psa z hotelu( godz ok.18/19, nikogo nie było na miejscu, nie powiódł się kontakt telefoniczny z włascicielem ), dziś ok. godz. 14 Nordi została fizycznie przejęta przez Fundację Bernardyn.
Ze wzgledu na ogólny stan fizyczny i dezorientację Nordi, suka poddana jest obserwacji psychologicznej, badaniom medycznym ...w tym ustalony jest również termin badań neurologicznych.
Fundacja czeka na pełną dokumentację medyczną badań i leczenia ( w tym testy behawiorystyczne)- nie zostały przekazane przy odbiorze psa.
Na chwilę obecną Nordi nie wykazuje zachowań agresywnych.[/QUOTE]
Nowe wieści, nowe nadzieje...

Myslę, ze wątek się trochę ożywi, bo zapowiadane sa nowe fotki, no i będziemy mieli info o stanie zdrowia Nordi. Wierzę, że będa przekazywane systematycznie....
Poczekajmy 2-3 dni, niech nowi opiekunowie trochę się ogarną z nowa podopieczną:)

Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asiaczek']Nowe wieści, nowe nadzieje...

Myslę, ze wątek się trochę ożywi, bo zapowiadane sa nowe fotki, no i będziemy mieli info o stanie zdrowia Nordi. Wierzę, że będa przekazywane systematycznie....
Poczekajmy 2-3 dni, [B]niech nowi opiekunowie trochę się ogarną z nowa podopieczną[/B]:)

Pzdr.[/QUOTE]

Tak myslę... w przypadku Szafranka można było pisać na bieżąco, bo zmiany następowały błyskawicznie... sytuacja Nordi jest nieco inna. Tu wszystkie działania trzeba podejmować ostrożnie i zawsze mając na wzgledzie potrzeby i dobro tego psa.
Ale to jedynie moje dygresje... oparte na moich własnych spostrzeżeniach i przemyśleniach.
Podobnie jak stwierdzenie, że niewiele osób wie jakie leczenie i na podstawie jakich badań podjęto w stosunku do Nordi. Tę kwestię rzeczywiście może wyjaśnić jedynie Tattoi... no, może i nika28.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mala_czarna']Zuzlikowa, nie odpowiedziałas na moje pytanie ;) Skoro cytujesz Fundację "Bernardyn", która twierdzi, że "ze względu na ogólny stan fizyczny...", to mam prawo podejrzewać, że stan fizyczny Nordi nie jest dobry. Nie mylę się chyba, że jesteś w stałym kontakcie z Fundacją, więc pytam Ciebie, jako osobę do "kontaktu", jaki jest stan fizyczny Nordi. Co do wdrożonego leczenia to powinna wypowiedzieć się Tattoi, bo to ona w porozumieniu z lekarzami i behawiorystą podjęła decyzję o leczeniu. Sierść Nordi z pewnością teraz nie wygląda super, bo linieje; tyle wiem. Szlag mnie trafi zaraz, znowu się wściekam na siebie, że pcham paluch między drzwi.[/QUOTE]


Przeklejam bez jakichkolwiek komentarzy, skrótów, poprawek:


[B]"Opinia behawiorysty (1.06. godz. 9.50)[/B]


Stan fizyczny i poważne wyniszczenie jej organizmu ma bezpośredni wpływ na jej zachowanie. Z dużym prawdopodobieństwem świadczy o poważnym niedoborze składników mających decydujący wpływ na samoregulację nastroju i potrzeb fizjologicznych choćby takich jak łaknienie;
Suka nie wykazuje wzmożonej agresji ( lękowej ani terytorialnej)– jej reakcje są typowe i nie odbiegają od normy.
[U]Sugestie:[/U]
[FONT=&quot]● [/FONT]modyfikacja diety na RC z zawartością trptofanu
[FONT=&quot]● [/FONT]posiłki 3 x dz z dodatkiem vit B1 w ilości 1 mg /kg m.c.
[FONT=&quot]● [/FONT]po każdym posiłku po 3 godz. podawanie dodatkowego posiłku bogatego w węglowodany (np. gotowany makaron lub ziemniaki) w celu podniesienia poziomu serotoniny ;
[FONT=&quot]● [/FONT]celowym jest także podawanie suplementu diety ( Caniviton forte)
[FONT=&quot]● [/FONT]po ok. 2-3 tyg powinna być widoczna poprawa
[FONT=&quot]● [/FONT]zapewnienia suce max spokoju ( wskazane jest unikanie na razie jej przemieszczania typu: wyjazdy do lecznicy i narażanie na kolejne stresujące bodźce itp.)

Wobec braku dokumentacji leczenia z poprzedniego miejsca – nie ma wiedzy na temat postawionej diagnozy i przyczyny podawania leków : ( NILGORIN, SEGAN)
Leczenie farmakologiczne należy skonsultować z lekarzem –wet.


[U]Na tym etapie ( jednodobowa obserwacja ) suka nie kwalifikuje się do eutanazji ! "
[/U]

Link to comment
Share on other sites

Przejrzałam calusieńki wątek. Nordi u Tattoi dostawała jeść 3 razy dziennie. Zdaje się, że u suni w ogóle były problemy natury finansowej, i to pewnie z tego powodu Nordi nie dostawała karmy z wyższej półki. Jesli to będzie możliwe, czy da radę to "wyniszczenie organizmu" potwierdzić badaniami lekarskimi, wklejonymi tutaj, na wątku? Bo jeśli dobrze rozumiem, o wyniszczeniu wypowiedział się behawiorysta, a nie weterynarz?

Link to comment
Share on other sites

No to jeszcze pozwoliłam sobie zacytować post Tattoi z dnia 19 kwietnia, dotyczący również ilości jedzenia, które Nordi pochłaniała:

A zwariowała ostatecznie :smile:
Uznała, że nie może w żadnym wypadku chodzic po schodach.
Dzis była Jagna, widziała ją, powiedziała, że to efekt tabletek, teraz powinna byc poprawa. 6 tygodni trzeba czekac na zadziałanie tych leków, które Nordik bierze.
Mniej szczeka, ale [B]dostała potwornego apetytu. Pochłania tyle, co rottweiler. [/B]
Powoli ryzykuje puszczanie z innymi psami- jest ok, ignoruje je, pod warunkiem, że patrzę w inną stronę.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mala_czarna']Przejrzałam calusieńki wątek. Nordi u Tattoi dostawała jeść 3 razy dziennie. Zdaje się, że u suni w ogóle były problemy natury finansowej, i to pewnie z tego powodu Nordi nie dostawała karmy z wyższej półki. Jesli to będzie możliwe, czy da radę to "wyniszczenie organizmu" potwierdzić badaniami lekarskimi, wklejonymi tutaj, na wątku? Bo jeśli dobrze rozumiem, o wyniszczeniu wypowiedział się behawiorysta, a nie weterynarz?[/QUOTE]

Oczywiście...
[B]"Podstawą podjęcia jakichkolwiek działań jest diagnoza.[/B]
Fundacja nie otrzymała żadnych wyników badań, opinii behawiorysty oraz informacji o podjętych i realizowanych działaniach wobec Nordi. Mimo, że wiadomo było, że suka zostanie zabrana – nie przygotowano tych podstawowych dokumentów , które są niezbędne dla każdego lekarza, który teraz przejmie opiekę nad Nordi. Kondycja fizyczna Nordi po czteromiesięcznym pobycie w hotelu budzi poważne zastrzeżenia; ona wygląda jeśli nie tak samo, to chyba gorzej niż w momencie, gdy ja do hoteliku przyjmowano ( są zdj,. z lutego 2011). Zostanie wykonane badanie kału na obecność pasożytów; Konieczna jest także konsultacja neurologiczna w związku z informacjami ( forum) o dużej agresji suki i jej niezrównoważeniu psychicznym."

Tyle Fundacja...


Nie będę komentowała, że dziś wymaga się wklejania na wątek wyników badań suni, a przez ponad 2 miesiące nie uznano za stosowne poinformować nikogo o podjetym leczeniu i badaniach, które owo leczenie uzasadniały(?). Nawet w sytuacji gdy uznano za stosowne długotrwałe podawanie leków psychotropowych...

A jako, że nie interesuje mnie w najmniejszym stopniu dobro hotelu, ani opinia o nim, a jedynie stan psa, dalszej wymiany zdań na ten temat nie będę podejmowała... w mojej opinii jest ona bezzasadna i niczego, bez konkretnych informacji o leczeniu i wykonanych badaniach , nie wnosząca w sytuację Nordi.
Żal tylko, że wtedy gdy to właśnie dobro psa stało się priorytetem dla aktualnych opiekunów i nawet opinia behawioralna wymuszona informacjami z poprzedniego hotelu, idzie jedynie w kierunku "unormalnienia" działań ( wskazuje na potrzebę dokładnej diagnozy i dostosowania do niej odpowiednich działań medycznych!), to poddawana jest ona niejako w wątpliwość...
Żal, że nieco wcześniej nie poddano(nie poddałaś) w wątpliwość kompetencji i profesjonalizmu podawania psychotropów psu, bez wcześniejszego jego zdiagnozowania...
Żal, że kolejny pies zyskał opinię "agresywnego", bez sprawdzenia wcześniej, czy ew. zaburzenia zachowania nie mają podstaw somatycznych, chorobowych...
Żal, że wraz z psem nie przekazano kompletu jego dokumentacji medycznej...
[B]
... ale to tylko takie moje prywatne żale.[/B][B] Na dzień dzisiejszy jednak, bardzo poważnie i ściśle podejdzie się do zaleceń behawiorysty.[/B]

Mała-czarna, czyżby zaufanie kończyło się tam , gdzie się kończy przyjaźń?
Wybacz- ja nie ufam nikomu... a już zupełnie nie na słowo honoru, gdy idzie o życie i zdrowie czyjekolwiek... Nawet psa! I przyznam, że...[B] szczególnie psa.[/B]
I czy się to komu podoba, czy też nie- tak jest i nie będę się nad tym rozwodziła.

Link to comment
Share on other sites

Trochę mam niesmak pisząc to, ale jak to jest, że kiedy Tattoi pytała na wątku o karmę, której już Nordi nie miała, to nie dostawała odpowiedzi? Pisząc, że [B]ona wygląda jeśli nie tak samo, to chyba gorzej niż w momencie, gdy ja do hoteliku przyjmowano[/B], trzeba mieć tę świadomość, że żadnych reakcji na te zdjęcia nie było!! Pytam więc: co nagle takiego się stało, że została powiadomiona Fundacja Bernardyn? I jeszcze jedno pytanie: póki co, Nordi jest pod skrzydłami Fundacji. Czy jest BDT, o którym pisano, a jesli tak, czy nie jest tajemnicą, gdzie jest to BDT?

Zuzlikowa, o jakim zaufaniu mówisz? Względem kogo? Tattoi? Ja nadal mam do niej zaufanie: moje 3 psy wyglądały rewelacyjnie. Na wątku były zdjęcia, były relacje. Powtarzam i do znudzenia będę powtarzać: jeśli ktoś mieszka na tyle daleko, że nie jest w stanie skontrolować tego co dzieje się z psem, pozostaje mu droga:
a) meilowa
b) telefoniczna

Ja z opinii, którą zamieściłaś na temat Nordi wnoszę tylko tyle: suka jest w złym stanie fizycznym, spowodowanym pobytem u Tattoi. I może jeszcze tylko tyle: generalnie nie mam zaufania do obcych psów, psów, których nie znam, i nie wiem jak zachowają się w danym momencie. Wszystkie psy, które widziałam u Tattoi spokojnie dawały się głaskać, dotykać, niestety nie Nordi. Poproszona o zrobienie zdjęcia musiałam stać za płotkiem, podczas gdy Tattoi trzymała Nordi na smyczy. Próba wyciągnięcia reki z aparatem w kierunku Nordi kończyła się jazgotem i kłapaniem zębami.

Link to comment
Share on other sites

Wpis Tattoi z 16 marca, i brak jakiejkolwiek reakcji ze strony założycielki wątku. Zero, nic, totalna cisza. Tattoi podała 3 propozycje względem Nordi. Pytam, czy jakakolwiek z tych propozycji została wzieta pod uwagę?

Już piszę- szczeka coraz więcej, [B]właściwie wyłącznie szczeka[/B]. Nie chciałam, żeby siedziała sama w swoim pokoju, więc jak nie lata, to mieszka z moim BP, wczesniej świetnie się z nim dogadywała- teraz widzę, że [B]zaczyna go podgryzać[/B]. Nie chcę jej zostawiać samej, ale będe musiała, bo on jest malutki, może go zagryźć, jak się wścieknie. Chciałam ja włączyć do stadka na górze- rany boskie- dobrze, że jestem sprawna, rzuciła się na nie, jakby polowała na zające. [B]Ze Spajkiem się nie dogadała, [/B]Spajk ją lubi (tzn. już chyba nie- ale chciał dobrze), a ona na sztywnych nogach chodzi koło niego i jak Spajk się odwróci- to [B]skacze na niego z zębami[/B]. Z rottweilerami nie będę próbować.
Do ludzi dostaje piany- ostatnio była kobieta obejrzeć hotel, bo chce zostawic psa na wyjazd- Nordi biegała za płotem- tak ryczała, że wstyd było a jak wyszłyśmy z tą Panią na balkon, to Nordi [B]próbowała doskoczyć do balkonu z zębami. [/B]
W tym stanie ona domu nie znajdzie.
Są trzy propozycje-
- szukajcie jej dt bezpłatnego albo tańszego, niż u mnie, ona chodzi na smyczy i nie ma z tym żadnego problemu. I tam dostaje leki, a potem patrzymy, czy pomagają i co dalej;
- zostaje u mnie, [B]dajemy leki i jak wyżej;[/B]
- .....
Przykro mi strasznie, ona się "powiesiła" na mnie, nie gryzie mnie, wskakuje mi na ręce, jak mnie widzi, ale inni, np. lekarze wchodzą do niej z dużą ostrożnością.
Trzeba cos postanowić, bo suka sie rozsypie na kawałki.
Normalnie wzięłabym ją do siebie, ale mam 13 psów i niestety- nie ma takiej mozliwości.
Jest za to jakaś szansa, że "powiesi" się na kimś innym równie mocno.

Link to comment
Share on other sites

Co do karmy, to ja byłam w kontakcie na PW z Tattoi w/s worka karmy. Nie była to karma z najwyższej półki - Pedigree Pal Junior, worek 15 kg. I mimo, że czekałam na sygnał od Tattoi, karma nie została ode mnie odebrana. Ja nie mam samochodu i - co za tym idzie - nie mam mozliwości zawiezienia 15-kilogramowego worka pd W-wę.
To tyle tytułem wyjasnienia.

Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zuzlikowa']

Żal, że nieco wcześniej nie poddano(nie poddałaś) w wątpliwość kompetencji i profesjonalizmu podawania psychotropów psu, bez wcześniejszego jego zdiagnozowania...
[/QUOTE]

Żartujesz, prawda? Osobą decyzyjną co do podawania bądź nie podawania leków był w gruncie rzeczy nie hotel, a osoba, która była odpowiedzialna za Nordi!! Na tym wątku nawet jednym słowem osoba ta nie napisała: nie zgadzam się z podawaniem leków, a tym bardziej leków psychotropowych!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asiaczek']Co do karmy, to ja byłam w kontakcie na PW z Tattoi w/s worka karmy. Nie była to karma z najwyższej półki - Pedigree Pal Junior, worek 15 kg.

Pzdr.[/QUOTE]

I może dobrze, że tej karmy Nordi nie dostała, bo jak znam życie i Dogomanię to byłoby na wątku napisane coś w stylu: o matko, matko, taka kiepska karma dla tak chudej i zabiedzonej suni? Przecież tam jest tylko 4% mięsa!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mala_czarna']I może dobrze, że tej karmy Nordi nie dostała, bo jak znam życie i Dogomanię to byłoby na wątku napisane coś w stylu: o matko, matko, taka kiepska karma dla tak chudej i zabiedzonej suni? Przecież tam jest tylko 4% mięsa!![/QUOTE]

:shake::shake::shake::shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mala_czarna']I może dobrze, że tej karmy Nordi nie dostała, bo jak znam życie i Dogomanię to byłoby na wątku napisane coś w stylu: o matko, matko, taka kiepska karma dla tak chudej i zabiedzonej suni? Przecież tam jest tylko 4% mięsa!![/QUOTE]
Taką karmę miałam na zbyciu, to i zaproponowałam. Tattoi się zgodziła. Może ta karma miała byc docelowo dla innego pensjonariusza? Nie wiem.
Dla mnie temat skończony.

Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mala_czarna']Ostatnio Nordi dostawała Proplan.
Zuzlikowa, ja wiem, stoisz teraz wobec mnie w takiej opozycji, że nie zgodzisz się ze mną nawet wtedy kiedy doskonale wiesz, że mam rację. Ale ok, doskonale Cię rozumiem.[/QUOTE]
[B]
Niestety nie wiesz...i niestety nie rozumiesz- [/B]gdybyś miała rację, a do tego choćby i rogi- [B]zgodziłabym się bez chwili namysłu![/B] Ale tak nie jest nie tylko co do rogów.
A te cztery głowy kręcące się, [B]są jedynie wyrazem mojego niedowierzania,[/B] że można tak próbować zmaniulować fakty i dobrą wolę dogomaniaków, by odciągać uwagę od zasadniczego tematu- stanu zdrowia i działań na rzecz Nordi... tych obecnych i wywoływanych przez Ciebie - przeszłych! Ani trochę mniej, ani trochę więcej.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zuzlikowa'][B]
obecnych i wywoływanych przez Ciebie - przeszłych! Ani trochę mniej, ani trochę więcej.[/QUOTE]

Ech, pisz juz sobie co Ci się podoba. Mnie za dużo nerwów kosztuje Dogomania. Teraz juz rozumiem czemu masa osób stąd odchodzi. Miłego dnia zyczę, i trwaj nadal przy swoim zdaniu i uporze. Nie dowiedziałam się w sumie skąd nagłe zainteresowanie Fundacji Bernardyn, zwłaszcza, że nika pisała o tym, że Nordi w połowie czerwca chyba pójdzie do DS, ale myslę, że nie ma już sensu o cokolwiek dopytywać. Jak przeczytam za kilka dni, że Nordi trzymana była w komórce lub piwnicy to też mnie to chyba nieszczególnie zdziwi.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...