Jump to content
Dogomania

Nordi-sunia po tragicznych przejściach,już bezpieczna w Fundacji EMIR_ wspomóż.


nika28

Recommended Posts

[quote name='jogolcia@pdx']Zgadza się, bo pięćdziesiąt to ode mnie...;)
Dodałam Dziennik Obserwacji do ulubionych - będę czytać każdego dnia... :)[/QUOTE]

Hihihi... witamy Pani Jolanto P. :) ...jak to pamięć zgredzika postów namnoży ;)
...i jak widzę czekamy wspólnie na wieści świeżuteńkie!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nika28']No to czekamy na relację... chyba że Nordi zje nam Isadorę ;)

A do 'dzienniczka' będę zaglądała codziennie.
Tytuł zmieniony.
Asiaczku, dziękujemy za wpłatę :)[/QUOTE]

[quote name='zuzlikowa']No, co Ty... sie Isadora nie da .

...a jak pojawią się istotne nowe wieści, przeklejaj na wątek... dasz radę?

Dzięki dziewczyny! Nordi poleca się pamięci![/QUOTE]

Spokojnie mnie nie tak łatwo zeżreć (i chyba lepiej nie próbować). Fakt że żar z nieba taki był że ciężko wytrzymać. Taka relacja na szybko, bo obiecałam. Ale raczej przyzwyczajcie się proszę, że relacje, informacje będą [URL]http://emir.eev.pl/viewtopic.php?p=16274#16274[/URL] tutaj tylko ewentualnie w stanie szczątkowym, lub jako zajawki.

Nie wiecie co się dzieje? Tyle dużych dzisiaj?
[IMG]http://img39.imageshack.us/img39/1585/nordi11.jpg[/IMG]

Słuchajcie no wiecie co to za nalot dużych?
[IMG]http://img27.imageshack.us/img27/6901/nordi8.jpg[/IMG]

A ty coś może wiesz?
[IMG]http://img195.imageshack.us/img195/3248/nordi10.jpg[/IMG]

Nie będę teraz tańczyć...
[IMG]http://img820.imageshack.us/img820/87/nordi9.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

No i trochę hardcorowych fotek pt "Nordi atakująca człowieka" :p
Fotki jeszcze są ale trzeba trochę odpocząć :)

Bilety poproszę...
[IMG]http://img15.imageshack.us/img15/6241/nordi5.jpg[/IMG]

No dobra miziaj, miziaj, miziaj oooo tak pod bródką....
[IMG]http://img861.imageshack.us/img861/7100/nordi4.jpg[/IMG]

A ty co tak stoisz, przywitaj się ze mną, jestem Nordi
[IMG]http://img703.imageshack.us/img703/3807/nordi3.jpg[/IMG]

Dobra sprawdzone można iść dalej
[IMG]http://img691.imageshack.us/img691/3817/nordi2.jpg[/IMG]

O trzeba popatrzeć pańskim okiem
[IMG]http://img13.imageshack.us/img13/5777/nordi1.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Hihihi... nawet przez moment nie przyszło mi do głowy, by któreś psie zjadło Isadorę, a już Nordi najzupełniej nie pasowała mi do tej roli... i jak widać nie miała ochoty ani na Isadorę, ani na innych "duzych".
Jak to dziewcze głowę musiało zadzierać... taka malutka, naprawdę "mala":lol:

Wszystko pieknie i zgodnie z przewidywaniami... jednym słowem- luzik u Norduli!

...a tak zupełnie zlekceważyć nowych ludziów?... a co tam- się wąchło, niuchnęło i po prawdzie, nic specjalnie intrygującego, więc sie poszło dalej:evil_lol:


[IMG]http://img691.imageshack.us/img691/3817/nordi2.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[SIZE=2][B][FONT=Arial][B]W zwiazku z informacją o zamknięciu hotelu "Zemsta Nietoperza" prowadzonego przez tattoi, psy posiadające właścicieli zostaną zapewne przez nich odebrane. Pilnie należy zainteresować się losem psów bezdomnych, które tam przebywają; jaki jest obecnie stan ich zdrowia, kto jest za każdego z nich odpowiedzialny i gdzie mają trafić. [COLOR=red]Nie można tej sprawy pominąć![/COLOR][/B][/FONT][/B][/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Isadora7'][SIZE=2][B][FONT=Arial][B]W zwiazku z informacją o zamknięciu hotelu "Zemsta Nietoperza" prowadzonego przez tattoi, psy posiadające właścicieli zostaną zapewne przez nich odebrane. Pilnie należy zainteresować się losem psów bezdomnych, które tam przebywają; jaki jest obecnie stan ich zdrowia, kto jest za każdego z nich odpowiedzialny i gdzie mają trafić. [COLOR=red]Nie można tej sprawy pominąć![/COLOR][/B][/FONT][/B][/SIZE][/QUOTE]

Możesz napisać do Kini bo ma psy, do mnie, i do innych dwóch Fundacji. W hotelu będę w sobotę, ostatni raz przed operacją. Każdy z psów ma swój wątek na Dogo, prowadzony na bieżąco. W hotelu była wczoraj Kinia, Agnieszka niedawno była, oraz pani Jolanta Boczkowska. Nie muszę się chyba tłumaczyć, do jakiego innego hotelu trafi pies pod moją opieka.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mala_czarna']Możesz napisać do Kini bo ma psy, do mnie, i do innych dwóch Fundacji. W hotelu będę w sobotę, ostatni raz przed operacją. Każdy z psów ma swój wątek na Dogo, prowadzony na bieżąco. W hotelu była wczoraj Kinia, Agnieszka niedawno była, oraz pani Jolanta Boczkowska. Nie muszę się chyba tłumaczyć, do jakiego innego hotelu trafi pies pod moją opieka.[/QUOTE]

Wiesz niepotrzebnie chwytasz bulwersika...
Co do Kini dziękuje, ale to Osoba z która się świetnie współpracuje. A jedynym jej kryterium człowieka współpracującego jest po prostu PIES. Nie kolor skóry, oczu, włosów, barwy fundacyjne czy wyznanie. DOBRO PSA przede wszystkim...

Chętnie skorzystam na linków do wątków. "Każdy z psów ma swój wątek na Dogo, prowadzony na bieżąco" - czyli wiesz to na pewno a zatem masz linki. Z góry dziękuję nie będę musiała szukać.

Dyskusyjną wydaje mi się kwestia czy musisz się tłumaczyć czy nie... Dalczego? Ano bo...

[LIST]
[*][B]Miejsce gdzie się oddaje bezdomnego psa nie powinno być absolutnie tajemnicą.[/B] Bo niby co tu ukrywać. Może to jedynie pomóc, może akurat ktoś ma takie czy inne doświadczenia zdanego miejsca. Może, a prawdopodobnie tak pozwoli uniknąć "sprawdzonych miejsc" (jak u tattoi, Aliny, Arktyki i w innych miejscach), miejsc z fajnymi babeczkami które potem okazują się znanymi postaciami handlującymi psiakami itp.
[*][B]Pies bezdomny nie jest Twoją własnością i w świetle prawa nie możesz o jego losie decydować.[/B] Zgodnie z ustawą pies bezdomny jest własnością gminy, na terenie której się znajdował w momencie jego zabierania. Prawo do tego psa może przyznać tylko sąd lub gmina, która musi się zrzec psa na Twoją rzecz.
[/LIST]
Inna sprawa gdy psa adoptowałaś, no to wtedy jest to PIES PRYWATNY. Ale to ma drugą stronę medalu - nie możesz robić zbiórek na papu/leczenie etc etc. Krótko mówiąc rybków albo grzybków.

W tym temacie bardzo ważne jest, aby się nie powtórzyła sytuacja jak z NORDI, gdzie "opiekująca się" nią [B]osoba niepełnoletnia nie miała i nie mogła mieć[/B] (w świetle polskiego prawa) [B]żadnych praw do decydowaniu o psie, jego losie, zabiegach, czy ew. eutanazji.[/B]

Uważam, że wszystkim odpowiedzialnym uczestnikom forum dogomania - ratującym zwierzęta, powinno zależeć na unikaniu sytuacji, których skutkiem jest niepotrzebne cierpienie lub śmierć psa.

Idąc dalej -[B] należałoby wprowadzić normę, że osoba niepełnoletnie nie może działać samodzielnie[/B] (podejmować interwencji, rozstrzygać o losach zwierzęcia, prowadzić zbiórek),[B] ponieważ nie ma zdolności do czynności prawnych.[/B] Są organizacje i pełnoletnie, doświadczone osoby, do których w każdej sytuacji (także poprzez fora internetowe) powinny zwracać się o pomoc.

[B]Obecnie praktykowane sytuacje są jest niezgodne z prawem i nie do przyjęcia.[/B]

Proste jak konstrukcja cepa.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Isadora7']Wiesz niepotrzebnie chwytasz bulwersika...
Co do Kini dziękuje, ale to Osoba z która się świetnie współpracuje. A jedynym jej kryterium człowieka współpracującego jest po prostu PIES. Nie kolor skóry, oczu, włosów, barwy fundacyjne czy wyznanie. DOBRO PSA przede wszystkim...
[/QUOTE]

No więc jak Kinia się pojawi to po prostu ją o to zapytaj ;)
Jeśli dla Ciebie ważny jest tylko pies, a zakładam, że tak, to może byłabyś pomocna w adopcji mojej czarnej Foczki (w banerku jest), która od lutego jest w hotelu, i do dnia dzisiejszego nie było żadnego telefonu w jej sprawie. Może o jakieś Allegro mogłabym prosić? Z góry pięknie dziękuję.

Z tego gdzie pójdzie mój pies tłumaczyć się nie muszę, albowiem zasadniczo należy on do Organizacji Psy Niczyje, i z nią współpracuję. Nie z Emirem :) Nie łapię bulwersika, po prostu grzecznie odpisałam Ci na Twój post. Strasznie przewrażliwiona jesteś.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mala_czarna']No więc jak Kinia się pojawi to po prostu ją o to zapytaj ;)
Jeśli dla Ciebie ważny jest [B]tylko pies[/B], a zakładam, że tak, to może byłabyś pomocna w adopcji mojej czarnej Foczki (w banerku jest), która od lutego jest w hotelu, i do dnia dzisiejszego nie było żadnego telefonu w jej sprawie. Może o jakieś Allegro mogłabym prosić? Z góry pięknie dziękuję.

Z tego gdzie pójdzie mój pies tłumaczyć się nie muszę, albowiem zasadniczo należy on do Fundacji Zwierzęta Niczyje, i z tą Fundacją współpracuję. Nie z Emirem :) Nie łapię bulwersika, po prostu grzecznie odpisałam Ci na Twój post. Strasznie przewrażliwiona jesteś.[/QUOTE]

Czytanko ze zrozumieniem się kłania. Z Twojej odpowiedzi wynika, że Kinia zakładała wątki dla wszystkich psów od tattoi. To jeszcze raz...

- o co mam pytać Kinię? wątek jej psiaków znam. Czy ona zna linki do pozostałych psów u tattoi? Bo to Ty napisałas, że [B]"Każdy z psów ma swój wątek na Dogo, prowadzony na bieżąco",[/B] a może tam sa tylko psy Kinii? Aaaa to sorry.Mała errata do twojego wpisu[B] - [/B]dla mnie nie jest ważny[B] tylko pies [/B]dla mnie ważny jest[B] AŻ pies. [/B]No i aby pójść dalejpodeślij mi na maila zdjęcia sunieczki iw pigułce wszelkie informacje o niej[B]. [/B]Zrobie w weekend allegro. I jeszcze - link do piewszej edycji zapodaję na wątku, w podpisie mam link do mojego profilu naall. I Ty pilnujesz czy się skończyło. Jeżeli ewentualnie chcesz kolejną edycję, bądź są nowe foty, informacje powiadamiasz mnie o tym. Nie wznawiam bez informacji że mam wznawiać (przykre doświadczenia).Podobnie gdybyś sobie życzyła jakiekolwiek wyróżnienia na allegro. Pasi?[B] To zapraszam.

[/B]W kwestii przewrażliwienia? hmmm nie trafione. Nie jestem, jedynie stwierdzam fakt, czy ci się podoba czy nie. Po co się burzyć w końcu to tylko bulwersik, a nie bulwers.

Link to comment
Share on other sites

Kończąc, dodam tylko tyle, że propozycja zapytania Kinię o stan zdrowia psów w hotelu padła z prostej przyczyny: nie tylko wczoraj, ale również tydzień temu (lub dwa, nie pamiętam), Kinia była w hotelu i widziała wszystkie, będące tam psiaki. Stąd moja sugestia żeby zapytać ją o ocenę stanu zdrowia psów. Notabene na którymś z wątków Kinia o tym pisała. Pisała również pani Boczkowska, ale delikatnie mówiąc olano ją.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Isadora7']

W tym temacie bardzo ważne jest, aby się nie powtórzyła sytuacja jak z NORDI, gdzie "opiekująca się" nią [B]osoba niepełnoletnia nie miała i nie mogła mieć[/B] (w świetle polskiego prawa) [B]żadnych praw do decydowaniu o psie, jego losie, zabiegach, czy ew. eutanazji.[/B]

Uważam, że wszystkim odpowiedzialnym uczestnikom forum dogomania - ratującym zwierzęta, powinno zależeć na unikaniu sytuacji, których skutkiem jest niepotrzebne cierpienie lub śmierć psa.

Idąc dalej -[B] należałoby wprowadzić normę, że osoba niepełnoletnie nie może działać samodzielnie[/B] (podejmować interwencji, rozstrzygać o losach zwierzęcia, prowadzić zbiórek),[B] ponieważ nie ma zdolności do czynności prawnych.[/B] Są organizacje i pełnoletnie, doświadczone osoby, do których w każdej sytuacji (także poprzez fora internetowe) powinny zwracać się o pomoc.

[B]Obecnie praktykowane sytuacje są jest niezgodne z prawem i nie do przyjęcia.[/B]

Proste jak konstrukcja cepa.[/QUOTE]

... ale idąc jeszcze dalej i także zgodnie z literą prawa... [B]a obecna sytuacja jest niezgodna z prawem i bezwzglednie jest nie do przyjęcia:[/B]

[B]Należy doprowadzić do sytuacji[/B] (w której przy pełnej swiadomości, że konkretna osoba nie jest w świetle prawa władna wydawać konkretnych decyzji mających wpływ na zdrowie i zycie zwierzecia) [B]w której osoby pełnoletnie, doświadczone, kompetentne, profesjonaliści nie mają możliwości takowe decyzje wymuszać na osobach niepełnoletnich i na te decyzje sie powołwać![/B]

I jeśli mamy do czynienia z konkretną osobą i konkretną sytuacją...
a dokładnie tak jest tutaj- nie chodzi o wyimaginowaną sytuację i nie istniejącego psa...
to osoby mieniące siębie [B]"pełnoletnimi, doświadczonymi ...do których w każdej sytuacji (także poprzez fora internetowe) można się było zwracać o pomoc"[/B]( czyż nie tak postrzegana była Tattoi i współpracująca z nią behawiorystka?)[B]
... wykorzystały sytuację[/B] w pełni świadomie i mając jasność, że maja do czynienia z osobą nie kompetentną do podejmowania decyzji prawnych tak daleko idących i... [B]nie zwróciły sie[/B] do nie wpełni uprawnionej do działania i decydowania młodej osoby[B] z żądaniem, by skontaktowała je z dorosłymi odpowiedzialnymi za los Nordi w celu podjecia kroków w sprawie życia i zdrowia tego psa.[/B]

I o ile jeszcze możemy usprawiedliwic postępowanie osoby niepełnoletniej jej brakiem wiedzy, niedoświadczeniem, nie kompetencją także i w kwestiach prawnych, to o tyle nie można znaleźć usprawiedliwienia dla osób tworzących obraz siebie jako: doświadczonych, profesjonalistów, kompetentnych... [B]i w pełni zobligowanych do postępowania zgodnego z prawem![/B]

Pozwalam sobie więc powtórzyć za Isadorą:

"[B]Obecnie praktykowane sytuacje są niezgodne z prawem i nie do przyjęcia.[/B]
Proste jak konstrukcja cepa."


( małe wtrącenie: Przesunięcie ciężaru odpowiedzialności na osobę, która z racji wieku, gorącej głowy i siłą rzeczy mniejszego doświadczenia, ma jeszcze prawo do popełnienia błędów oraz do [B]poddania się bezwzględnemu szantażowi i naciskowi[/B] osób pełnoletnich , doświadczonych, kompetentnych, profesjonalistów i sław w swej dziedzinie- [B]a nie zrobiła tego od razu: szukała innej drogi wyjścia, może nieudolnie, ale ona jedyna szukała![/B]... dla mnie jest nieporozumieniem na tym wątku.

Nie ratowałam Nordi przed niepełnoletnią niką, lecz przed pełnoletnimi , doświadczonymi, kompetentnymi, profesjonalistami i sławami w swej dziedzinie ... [B]i choćbym nie wiem z której strony patrzyła na to co się działo z Nordi- to właśnie one odpowiedzialne są za stan Nordi[/B]. I przed nimi trzeba było psa ratować.)

Przepraszam, ale jeśli tak ma wyglądać podsumowanie tego do czego się przyczyniłam i tak ma "wyglądać" osoba odpowiedzialna za stan Nordi... nie ma tu dla mnie miejsca.Pozdrawiam.

Cieszę się, że Nordi jest bezpieczna... i tyle.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mala_czarna']Kończąc, dodam tylko tyle, że propozycja zapytania Kinię o stan zdrowia psów w hotelu padła z prostej przyczyny: nie tylko wczoraj, ale również tydzień temu (lub dwa, nie pamiętam), Kinia była w hotelu i widziała wszystkie, będące tam psiaki. Stąd moja sugestia żeby zapytać ją o ocenę stanu zdrowia psów. Notabene na którymś z wątków Kinia o tym pisała. Pisała również pani Boczkowska, ale delikatnie mówiąc olano ją.[/QUOTE]

Pani Boczkowska pisała na watku Nordi i jeśli moje odpowiedzi uznajesz za olewanie kogokolwiek... przepraszam bardzo Nie było to nigdy moją intencją!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zuzlikowa']Pani Boczkowska pisała na watku Nordi i jeśli moje odpowiedzi uznajesz za olewanie kogokolwiek... przepraszam bardzo Nie było to nigdy moją intencją![/QUOTE]

Nie miałam Ciebie na myśli.
Jeśli "olewaniem" nie jest post aspery z 6.06 br., to ok, było i jest wszystko w porządku.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Borówka16']Isadora, ale nika28 nie była osobą decyzyjną w sprawie psa, nika tylko zbierała deklaracje, robiła bazarki etc...psem prawnie opiekował się Głowieński TOZ czyli Przytulisko, z którego jest Nordi.[/QUOTE]

Tattoi zażądała decyzji od niki28 a nie od TOZu i w tym momencie odpowiedzialność spada na tattoi - bo przyjęła od niki psa i pieniądze (a nie od TOZ) czy teraz zrozumiałe?

To jeszcze dodam od siebie i sądzę zę nika to potwierdzi. Bardzo fajnie, że stara się pomóc, chce pomóc w to nie wątpię. Niemniej jednak dorosła osoba powinna bezwględnie "przypięczętować" temat z dorosła osobą bądź organizacją.[COLOR=red] [B]Nie piszę nigdzie, że za to winię nikę28 - bo nie winię, proszę czytać uważnie i ze zrozumieniem.[/B][/COLOR] Zamiast usiłować rispostować lepiej przeczytać ponownie... dokładniej.

Ale jak nika28 dodała do bazy jamnika to zwyczajnie po rozmowie z nią dopytałam w schronisku a to tylko baza danych. I teraz mam jasność i jestem z niką w kontakcie.

[B]A tu chodziło o zdrowie a nawet życie psa.[/B] Czy teraz jasne?

Link to comment
Share on other sites

Rozmawiałam z Isadorą7 telefonicznie bo cały dzień latałam po okolicy:)
Przekazałam jej swoją [B]obiektywną ocenę [/B]tego co widywałam u tattoi, moje psy są zadbane , nie mają zaburzeń psychicznych , zmienili się ale tylko na lepsze tzn ucywilizowali się:D o innych psach wypowiadać się nie powinnam , ale nie widziałam niczego co wzbudziłoby moje podejrzenia ...Nordi widziałam raz..parę postów wcześniej napisałam o jej zachowaniu. chyba tyle w tym temacie mam do powiedzenia.
Jaruś i Lesio wstępnie mają inne miejsce zapewnione. info dla zainteresowanych jest na ich wątku (baner w podpisie).

Link to comment
Share on other sites

Kinia Ty juz sie wypowiedzialas na temat Szafranka i Nordi - chcialy Cie zjesc - obydwa!!:shake: Twoje postrzeganie sytuacji oceniam wiec kiepsko biorac pod uwage pozniejsze relacje z pobytu pieskow juz w innych miejscach.


Problem zachowania Tattoi zostal [B]bardzo[/B] dokladnie przerobiony.

Najwazniejsze, ze Nordi jest bezpieczna. To samo Szafranek.

Co do wpisow Isadory, to musialabym poprosic o wersje dla blondynek. Przyznam, ze mam metlik w glowie.

Link to comment
Share on other sites

Gdzie napisałam że chciały mnie zjeść???? zacytuj moją wypowiedź proszę...
Widzę że tu nie można mieć innego zdania niż ogół ale to typowe na dogo:)
Skoro chcesz bardziej wygodnej wersji to może lepiej jak napisze że Szafranek ochoczo merdał do mnie ogonkiem:)
Tu chodzi o prawdę i obiektywne spostrzeżenia czy o napisanie tego co bardziej pasuje ogółowi?
Nie rób proszę ze mnie idiotki bo napisałam prosto i czytelnie, jakie bylo zachowanie obu psów...nie mam interesu w tym żeby zmyślać...

Link to comment
Share on other sites

[B]post nr 850 z watku Szafranka:[/B] ...[I]ja nie wiedzialam że on pogryzl kogos na początku podeszłam do klatki i chciałam zagadać i takie zachowania nie widzialam jeszcze u psa , najeżył sierść , machal ogonem i wyszczerzył zęby, warczał i szczekał, miałam doczynienia z psami agresywnymi , dzikimi, ale on zachowuje się conajmniej dziwnie...nie umiem tego nawet nazwać. [/I]

Link to comment
Share on other sites

Co za zbieg okolicznosci: odebrane psy, nagla choroba i zamykamy hotelik ;) Na wszelkie choroby najlepsze psychotropy i zaufana behawiorystka :diabloti: i nadal twierdze,ze dramatu nie bedzie gdy jeden z licznych hotelikow wypadnie z obiegu, bo oto juz narodzil sie nowy,domowy,przyjazny............ :multi::diabloti: a wkrotce narodzi sie ich wiecej i wiecej i jeszcze wiecej :evil_lol:

[URL]http://www.dogomania.pl/threads/209140-DT-Płatny-Warszawa[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...