Jump to content
Dogomania

szczeniak.


dorotasokol15

Recommended Posts

[B]dorotasokol15 [/B]To co podajesz swojemu szczeniakowi w zupełności wystarczy,widze że ma bogate menu:)Nawet sucha karma by wystarczyła bo one zawierają niezbedne składniki,witaminy i minerały,ale możesz jeszcze podawać ryż,marchew świeżą do chrupania lub ugotowaną.Warto też zainwestować w witaminy(zależy czy to duży psiak bedzie,jak tak to napewno musisz właśnie poprzez witaminy zadbać o jego stawy i kości)do tego można coś na sierść żeby była ładna,lub nie wypadała ale to tak na marginesie:)

Link to comment
Share on other sites

Szynka taka w sensie samo mięso, jak rozumiem, bez przypraw? A konserwa dla psów? Podawanie produktów dla ludzi bądź przyprawionych może być dla psa szkodliwe. Zamiast ryżu można podawać czasem rozgotowany dobrze makaron. Możesz również raz w tygodniu dodawać do diety stopniowo jogurt, dodany np. do suchej karmy czy do innych produktów, np. ugotowanych i rozdrobionych warzyw. Twaróg polecałabym chudy, zdecydowanie lepiej jest przyswajany przez szczeniaki. Wszystko wprowadzaj powoli, żeby nie było problemów z układem pokarmowym.

Link to comment
Share on other sites

Z "domowego" jedzenia jako dodatków, raczej zrezygnuj, bo są przyprawiane, a psu przyprawy dla zdrowia ani szczęście niepotrzebne. Sucha karma jest dobra, jako baza, ale możesz też karmić tzw. BARFem. To już zależy od Ciebie i przyswajalności szczeniaka. Każdy nowy element wprowadzaj stopniowo, po troszeczku. Może być gotowane i surowe mięso, kości np. cielęce, twaróg, jogurt naturalny, warzywa i owoce. Do tego witaminy, bo nie zawsze dieta realizuje pełne zapotrzebowanie.

Link to comment
Share on other sites

Ryż powinien być rozgotowany na papkę, nie taki jak my jemy. Jest lepszy od makaronu, ale jak podasz gotowany makaron raz na jakiś czas to nic się nie stanie. Nie podawaj kaszy. Płatki owsiane, ewentualnie ryżowe dobrze się sprawdzają jako alternatywa do gotowania (wystarczy zalać wrzątkiem i poczekać).

Warzywa i mięso gotowane lub surowe.

Jako dodatek biały ser, jogurt (naturalny bez cukru), raz na kilka dni jajko (surowe żółtko, albo ugotowane zgniecione całe razem ze skorupką).

Wszystko gotujesz bez soli i przypraw.

Nie podawaj żadnych wędlin, przyprawionych resztek z obiadu, ludzkiego jedzenia, gotowanych kości, słodyczy.

Link to comment
Share on other sites

[B]dorotasokol15 [/B]co do tych warzyw aldente czy nie to już zależy od Ciebie.Ja podaje swojej aldente,ryż,makaron też aldente i jej smakuje i w zaden sposób nie szkodzi,więc nie wiem gdzie dziewczyny wyczytały ze ma być [U]rozgotowane,pierwsze słysze!Pies to nie niemowle![/U]Ja szczerze proponuje Ci warzywa,ryż,makaron adlente jak wchodzi widelec z łatwością to znaczy że jest ok(zachowujesz w ten sposób to co dla zdrowia psa najistotniejsze)pies je ze smakiem a nie zakleja się kitem no i ząbki tak nie ucierpią nie bedziesz musiała myć zaraz po żarciu:)Sama do wszystkiego dojdziesz ,i bedziesz wiedziała co twojemu psiakowi smakuje,służy a co nie:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='molinezja'][B]dorotasokol15 [/B]co do tych warzyw aldente czy nie to już zależy od Ciebie.Ja podaje swojej aldente,ryż,makaron też aldente i jej smakuje i w zaden sposób nie szkodzi,więc nie wiem gdzie dziewczyny wyczytały ze ma być [U]rozgotowane,pierwsze słysze!Pies to nie niemowle![/U]Ja szczerze proponuje Ci warzywa,ryż,makaron adlente jak wchodzi widelec z łatwością to znaczy że jest ok(zachowujesz w ten sposób to co dla zdrowia psa najistotniejsze)pies je ze smakiem a nie zakleja się kitem no i ząbki tak nie ucierpią nie bedziesz musiała myć zaraz po żarciu:)Sama do wszystkiego dojdziesz ,i bedziesz wiedziała co twojemu psiakowi smakuje,służy a co nie:)[/QUOTE]

Wzięły stąd, że mają DT dla szczneiąt i szczenięte karmione nie makaronem al dente oraz takim ryżem mają zwykle zatwardzenie. Z kosmosu się nie bierze, skoro każdy ma inną dietę.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ladySwallow']Wzięły stąd, że mają DT dla szczneiąt i szczenięte karmione nie makaronem al dente oraz takim ryżem mają zwykle zatwardzenie. Z kosmosu się nie bierze, skoro każdy ma inną dietę.[/QUOTE]

No moze Twój psiak ma zatwardzenie to nie znaczy że wszystkie będą miały!Moja jakoś nie ma,jakim cudem po ryżu marchewce naprzykład piersi z kurczaka czy serduszkach drobiowych i ewentualnie łyżeczka oliwy możesz mieć zatwardzenie to ja nie wiem!

Link to comment
Share on other sites

Pies w zasadzie może jeść wszystko - tak jak człowiek, czy świnia. Pytanie tylko, po co mu te herbatniki. Pewnie w składzie jest sporo cukru. Lepiej kupić ciastka typowo dla psa, a najlepiej - aby uniknąć konserwantów i szcztucznych barwników - upiec samemu. Ja nie jestem za wpadaniem w skrajności i moje psy czasem dostaną kawałek chleba, czy bułki, parówkę, żółty ser, albo ciasto, ale na przekąski wolę podawać warzywa, albo owoce. Szczególnie w szczeniaku powinnaś zaszczepiać - jak w małym dziecku - zdrowe nawyki żywieniowe.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dorotasokol15']okej dzieki Wam ! :)
wyczytałam gdzies ze piesek moze jesc herbatniki.
dałam mu ostatnio połowę i nic się nie działo.
czy mozna podawac je w wiekszych ilosciach czy raczej nie ?[/QUOTE]
Wiesz ja bym raczej nie podawała herbatników:( jest przecież tyle psich przysmaków,ciasteczek,kostek....więc raczej nie dawaj

Link to comment
Share on other sites

[quote name='molinezja']jest przecież tyle psich przysmaków,ciasteczek,kostek....więc raczej nie dawaj[/QUOTE]
Tylko, że wiele z tych "psich przysmaków" jest napakowana chemią gorzej, niż zwykły herbatnik, także mówię - nie ma co popadać w skrajności. Przysmaki dla psa też trzeba wybierać z głową, czytać ich skład. Niestety te lepsze są proporcjonalnie droższe. Tak samo "naturalne" gryzaki, czyli penisy, uszy, prasowane i wędzone kości - to wszystko to jest odpad poubojowy, koszty przygotowania produktu są niewysokie, a cena w sklepie nieraz powala. No ale wolę podać coś takiego, niż "kość", w składzie której jest np. sproszkowane mleko i pszenica :roll:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...