Jump to content
Dogomania

Nie pozwólmy by zabójstwo psa uszło im to bezkarnie


kasia_owczarzak

Recommended Posts

Tak sobie czytam Waszą dyskusję i postanowiłam dodać cos od siebie. Ja kiedys też puszczałam moje psy luźno w lesie, na łąkach. Jednak w związku z tym, że psy zaczęły gonić sarny, zające, lisy przestałam Nie mozna patrzeć egoistycznie na życie. "Pies chce sie wybiegać , a więc niech biega i płoszy leśną zwierzynę". Człowiek zabrał zwierzętom niemal wszystkie siedliska i przestrzeń do życia, szanujmy więc to, co pozostało i pamiętajmy że w lesie jesteśmy gośćmi.
Pewnego razu moje psy przez nieuwagę zwiały mi z domu i zagryzły kota, po czym uciekły z nim do lasu. To psy pierwotne z silnie zakorzenionym instynktem polowania, dlatego trzeba szczególnie uważać.
Nasze psy biegaja luzem tylko na wybiegu dla psów (Poznań wybudował kilka takich), jest tam sporo miejsca i możliwość zabawy z innymi psami. Mimo tego i tak najbardziej kochają sanki i rower, bo taki wycisk pozwala na wyładowanie energii i dodatkowo wzmacnia więź z człowiekiem. Jak chodzi o bieganie jednego psa z rowerem, to kwestia nauczenia, we krwi mają zapał do pracy (moja Luna ciągnie rower od 1 roku życia i doskonale sobie radziła sama, jak i teraz z Hermioną, gdy razem ciągnął sanki lub rower). Życie polega na ciągłych kompromisach, pewnych zasad trzeba przestrzegać, bo każda istota ma prawo do życia i spokoju.

Link to comment
Share on other sites

[B]A&A[/B], podpisuję się pod Twoimi słowami rękami i nogami :) Jak wspominałam, ja też spuszczałam psa w lesie, ale po takich gonitwach za sarnami czy innymi zwierzakami - przestałam, bo nie będę okupywać "wolności" mojego psa kosztem mega stresu i wysiłku leśnych stworzeń... Nie o to w tym wszystkim chodzi, trzeba zachować zdrowy rozsądek i równowagę.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

[quote name='karjo2']...tylko dyskusja wymaga przynajmniej minimum wiedzy, checi nauki i odrobiny pokory.[/QUOTE]

Heh... gdybyś Ty jeszcze sama nie była tak chorobliwie niereformowalna i spoglądała na otaczający Cię świat dalej, niż czubek własnego nosa, to być może odkryłabyś, że północną część Kanady pokrywają w znacznej części właśnie dzikie lasy (wystarczyło sobie oglądnąć choć kilka odcinków "[I]Northern Exposure", [/I]aby sąsiadującą z nią Alaskę dokładnie pod tym kątem ocenić), zaś sami Inuici zamieszkują nie tylko tereny arktyczne, ale również i subarktyczne, stąd ich haszczaki występują powszechnie na tamtejszym podbiegunowym obszarze (gdzie bynajmniej nie są na stałe uwiązane do sań, gdyż tam na szczęście tradycjonalizm nie ma nic wspólnego z tutejszym "postępowym" sadyzmem "domorosłych ekspertów").

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...