Jump to content
Dogomania

Indeks ksiąg nakazanych


Bogna

Recommended Posts

Dla tych którym podobało się " Powiedz, gdzie cie boli" mam dobrą nowinę.
Kolejna książka dr.Nicka Trouta " Miłość to najlepsze lekarstwa" będzie miała swoją polską premierę 26 stycznia 2011 ( wg. empiku).

A ja skończyłam czytać "Rachel, psy i reszta." Polecam jak najbardziej - melodramat, romans , komedia i powieść obyczajowa w jednym. Myślę że szczególnie przypadnie do gustu wolontariuszom. Ja czytałam jednym tchem. Książka życiowa, poruszająca tematy związków między kobietą a mężczyzną, tajemnic rodzinnych i wartości w codziennym życiu.

Dedykowana jest:
[QUOTE]"Ochotnikom, którzy zabiegają o to, aby osamotnione, skrzywdzone psy na całym świecie dostały swoją drugą szansę" [/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...

`Trening psów dla bystrzaków` książka raczej szczegółowa, ale też lekka z poczuciem humoru ;). Jestem w trakcie i dla mnie MEGA: D.
A z opowiadań zaczynałam kilka razy `Dobry Pies` Jona Katza. Za każdym razem kończyło sie na kilku rozdziałach, ostatecznie `dobrnęłam` do połowy, po czym odłożyłam, ale znowu zamierzam spróbować. Zakręciła mnie sprawa z tą książką, ale może to z braku czasu. Polecam bo mi przynajmniej pomogła w jakimś stopniu zrozumieć mojego czworonoga ;).

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Wszystkie polecane książki proponuję dodać do pierwszego postu na pierwszej stronie :)
Myślę, że z mojej strony wypadałoby by dodać jeszcze do naszego "Indeksu" następujące książki: "Okiem Psa" John'a Fisher'a, oraz "101 psich sztuczek" (bardzo ciekawa książka, idealna dla miłośników szkolenia pozytywnego i dodawania sztuczek. Wzmianka także o frisbee i tropieniu!).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Martens']Czytałam "Szczęśliwy pies". Średnio na jeża. Nie jest zła, ale trafiło się pare kwiatków, na które nie wiedziałam czy śmiać się czy płakać ;)[/QUOTE]

na przykład?
Bo ogólnie p. Sumińską uwielbiam i zastanawiam się nad kupnem tej książki...Warto?;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Nat - Mare']
Myślę, że z mojej strony wypadałoby by dodać jeszcze do naszego "Indeksu" następujące książki: "Okiem Psa" John'a Fisher'a, [/QUOTE]

Myślę, że powinnaś zajrzeć do tematu bliźniaczego - Indeks ksiąg zakazanych i sprawdzić, dlaczego Fisher się tutaj znaleźć nie powinien ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

[quote name='Reliance']Zastanawiam się nad kilkoma książkami :
A może polecacie coś jeszcze dla początkującego?[/QUOTE]

Barbara Waldoch [URL]http://members.westnet.com.au/b-m/[/URL]

Nie o klikerze, ale pomaga poznać sposoby budowania relacji pomiędzy wilkami (co może miec przełożenie na zachowania w stadzie psów): Shaun Ellis "Żyjący z wilkami". Ksiażka daje do myślenia.
Szczególnie hodowcy, gdy obserwuje zachowanie poszczególnych szczeniąt w miocie.


-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
[URL="http://www.hovawart-blog.blogspot.com/"]www.hovawart-blog.blogspot.com[/URL]

Link to comment
Share on other sites

W szczególności polecam książki b.waldoch
Jak dziecko uczyłam się na jej metodach, bardzo przejrzyście opisane, łatwo i przystępnie.

Można nauczyć psa podstawowych komend jak i kilku fajnych sztuczek.
Na początek rewelacyjna książka!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Słuchajcie, dostałam bony na 100 zł do emiku i zamierzam je wydać na ksiazki o wychowaniu psa. Nie mam w domu żadnej. Na pewno wezmę Mrzewińską Sam wychowasz swojego psa, bo akurat tylko ta jest dostępna. Poza tym jeszcze 3-4 inne bym chciała wziąć i proszę o wskazanie najwartościowszych. Turid Rugaas "sygnały uspakajające..." sa takim drugim typem, ale chętnie przyjmę wszelkie rady :)
[B]
[/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Iniek']Ja tam mam swoich ulubionych treserów i ich książki polecam :) Przykładem jest Z.Mrzewińska, J. Gałuszka, D.Sumińska.
Jaka jest najlepsza książka o pozytywnym szkoleniu?[/QUOTE]
Pani Sumińska jest weterynarzem, nie szkoleniowcem. I może owszem, wychowała dobrze swoje psy, ale z profesjonalnym szkoleniem na wspólnego tyle samo co przeciętny dogomaniak posiadający wychowanego psa.
Gałuszki nie trawię, da się w ogóle z niego cokolwiek wynieść?

Sybel ja polecam 'Z miłości do psa' McConnel, gdzieś tu był wątek chyba o tym, możesz poczytać opinie, ale dla mnie super. Książki Stanleya Corena dużo osób poleca o ile się nie mylę.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...