Jump to content
Dogomania

Indeks ksiąg nakazanych


Bogna

Recommended Posts

  • 2 months later...

[quote name='Sonik2626']Co sądzicie o książce Jak wyszkolić psa? Patrz i ucz się!:???:
Jeden rozdział tej książki jest w internecie i wydaje mi się fajna:razz:[/quote]

Niedawno dostałam tę książkę od mojej nauczycielki...
Właściwie nie bardzo mam porównanie z innymi tego typu. Jeśli chodzi o książki które przeglądałam, to ta jest do wszystkich bardzo podobna. Znajdą się takie kwiatki jak np. "Ogólnie rzecz biorąc, psy są krótkowidzami, kiepsko rozróżniającymi kształty i ruch". Jeśli chodzi o szkolenie, to książka nastawiona jest raczej na pozytywne, wspomniane jest też szkolenie klikerowe i wstęp do klikania.
Nie pasuje mi nastawienie mówiące, że jeśli pies nie chce wykonać komendy i jednocześnie nie wykazuje ewidentnych oznak strachu, to i tak trzeba to wyegzekwować (myślę, że część psów może w takiej sytuacji zachować się agresywnie), ale przynajmniej jest dopisane, żeby robić to delikatnie.

Myślę, że jeśli ktoś będzie myślał o czym czyta i sam decydował, czy chce w taki sposób psa traktować, to książka okaże się przydatna bo są tam też ciekawe informacje i instrukcje.

Link to comment
Share on other sites

Witam wszystkich, to mój pierwszy post na dogomani. Piesek jak wszystko pójdzie dobrze trafi do mnie późną jesienią, dlatego teraz siedzę cicho i tylko was tu podczytuję.

Chciałam zapytać, czy możecie polecić jakieś książki, najlepiej sprawdzone z tematu weterynarii. Jakiś poradnik z serii pierwsza pomoc dla panikujących, co robić gdy pies chory, na co zwrócić uwagę itp.

Z góry dziękuję i pozdrawiam wszystkich psiarzy :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Witam,
mam w domu "Handbook of Zoonoses" Conville'a- książka pisana wprawdzie po angielsku, ale przystępna i z wieloma przydatnymi informacjami, które są bardzo ważne, jeśli poważnie traktuje się hodowlę. Kiedyś pożyczyła mi ją koleżanka i uznałam, że warto mieć swoją:)
Poza tym "Dog Behaviour" Miklosiego, o której jak sie nie mylę gdzieś na forum wspominałam. Obie książki kupiłam na medibooks.pl jednoczasowo i nie musiałam płacić za wysyłkę.
Z polskich pozycji "Co warto wiedzieć o psie" Doroty Sumińskiej oraz "Dlaczego psy piją wodę z toalety?" Spadafori/Becker- bardzo fajna książka, po lekturze której myślisz jak pies:)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Darmowy E-book „Naukowe Sekrety Psiego Żywienia”

Doskonała publikacja stworzona na podstawie
nauk weterynaryjnych. Dokładnie i praktycznie
przedstawiająca zasady zdrowego żywienia psów.

Dowiesz się:

•Jak zdrowo odżywiać psa, ze względu na wiek, tryb życia i stan zdrowia

•Jak uniknąć najczęściej popełnianych błędów w żywieniu psów

•Czego nie mówi Ci Twój weterynarz

e-booka można pobrać ze strony [url=http://www.superpetvites.pl]Witaminy dla psów Super Pet Vites[/url]

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Polecam tą książkę wszystkim właścicielom psów i tym którzy dopiero mają zamiar mieć psa. Autorka bardzo szczegółowo opisuje każdy element szkolenia od nauki reagowania podstawowych komend: siad, leżeć, waruj itd. po sposoby eliminowania nieporządanych zachowań jak: agresja, nadmierna szczekliwość. Jeśli ktoś chce mieć dobrze zsocjalizowanego psa i chce żeby i jemu i psu żyło się dobrze to ta książka jest obowiązkową lekturą.

 

E: Chodziło o książkę Pat Miller: "Nasz wierny przyjaciel pies. Metody pozytywnego wzmocnienia psów w trenigu".

 

Na starym forum można było dodawać tytuły postom. I tam ten tytuł był.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[quote name='dosia.wil']Polecam "Zapomniany język psów" i "Zapomniany język psów w praktyce" Ian Fennel. Ta książka zmieniła całkowicie moje relacje zarówno z moimi psami, jak i wszystkimi innymi - mieszkającymi w domach moich przyjaciół i spotykanych na ulicy. Obie te książki mam cały czas pod ręką i sięgam do nich zawsze, gdy mam jakiś problem z moimi kochanymi "ogonkami".[/QUOTE]
Też polecam Fennell, ale bardziej jako ciekawostkę. Zawsze to dobrze zapoznać się z innym punktem widzenia. Obecnie czytam i wszystkim polecam "Dlaczego Twój pies zachowuje się w ten sposób" Stanleya Corena - bardzo ciekawy przewodnik po osobowości naszych czwronogów.

P.S. Gdyby ktoś reflektował, to mam "Zapomniany język psów" J.Fennell w wersji elektronicznej.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

No to ja się wypowiem.
Polecam książkę 'Z miłości do psa' Patrici McConnel.
Książka jest genialna. Autorka ma naprawdę dużą wiedzę o psach i potrafi to dobrze przekazać.
Jest to książka przedstawiająca i analizująca psie zachowania oraz te ludzkie, względem psów. Wyczerpujące wytłumaczenia od strony naukowej, trochę biologi i psychologi. Plus zdjęcia i anegdotki z życia dobrze obrazujące dane zachowania. Trochę śmiechu, trochę łez, ale przede wszystkim dużo wiedzy.
Uczy patrzeć na psa, obserwować go i ,zamiast wysuwać pochopne wnioski, na prawdę go zrozumieć. Ja osobiście nie byłam świadoma tego, jak dużo lepszy można mieć kontakt z psem jedynie przez obserwację go i kontrolowanie własnych gestów itp. Mi książka pomogła zrozumieć psa. Polecam, na prawdę warto.

Poza tym z psich książek mi bardzo przypadła do gustu 'Marley i ja'.
Btw zastanawiam się nad kupnem nowej psiej książki. Myślałam nad "Życie na trzy psy" i "Mała Gracie". Którą z tych dwóch, albo jaką inna byście polecili i dlaczego ?

Link to comment
Share on other sites

"Wspaniała Gracie" ( bo chyba o tą Ci chodzi) czytałam i z czystym sumieniem mogę polecić na zimowe wieczory przy choince. Bardzo lekka z dużą dawką humoru. Są zarówno momenty do śmiechu jak i do przemyśleń.
Napisana prostym, codziennym językiem z punktu widzenia dojrzałych, nieżonatych mężczyzn.

z takich lekkich książek do poduszki mogę polecić:
"Moje życie z psem imieniem Georg" ( w stylu "marley i ja")
"Psi Rok" Johna Kazta
Obecnie jestem w trakcie czytania " Sztuka ścigania się w deszczu". Po 80 str, zapowiada się ciekawie i życiowo. Napiszę więcej jak skończę.

Link to comment
Share on other sites

a sory, przekręciłam tytuł ^^
tak, o 'Wspaniałą Gracie' mi chodziło
Psi Rok czytałam.
Sztukę ścigania się w deszczu zaczęłam, w przerwach między lekcjami a anielskim podjeżdżam do Empika gdzie sobie można czytać książki, jak tylko jest gdzie siąść ^^ fakt, zapowiada się ciekawie ;)
W każdym razie dziękuję bardzo, na pewno wezmę pod uwagę twoje propozycje :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

Odświeżę trochę temat.
Polecam książkę Nicka Trouta - "Powiedz gdzie cię boli" - dopiero zaczęłam lekturę, ale czyta się fajnie

A wiecie może coś o książce W biegu. Niezwykłe przygody niezwykłego psa - czy coś takiego. O charcie, więc ja już świruję. Tylko ciekawa jestem, czy warta przeczytania.

Link to comment
Share on other sites

[/QUOTE]A wiecie może coś o książce W biegu. Niezwykłe przygody niezwykłego psa - czy coś takiego. O charcie, więc ja już świruję. Tylko ciekawa jestem, czy warta przeczytania.[/QUOTE]

Przeczytałam ją szybko, przyjemnie, z chwilą przerażenia i zawiodłam się na końcu, ale nie ze względu na autora tylko na rozwiązanie całej przygody. Polecam, chociaż kup używaną-tańszą, bo w gwoli ścisłości cena empikowa jest za duża na tego typu książkę

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
  • 1 month later...

[quote name='evl']Co do książek Corena - jak uważacie, w jakiej kolejności najlepiej je sobie kupić i przeczytać? Która pierwsza? ;)[/QUOTE]

Najlepiej chyba w kolejności wydawania, bo zobaczysz jak ewoluują poglądy autora. Jedynie "Jak rozmawiać z psem" radzę zostawić na koniec - jak dobry deser :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mankafun']Odświeżę trochę temat.
Polecam książkę Nicka Trouta - "Powiedz gdzie cię boli" - dopiero zaczęłam lekturę, ale czyta się fajnie

[/QUOTE]

Czytałam w wakacje "Powiedz gdzie Cię boli" i jak dla mnie to rewelacja jeżeli chodzi o książki nienaukowe. Sądziłam że książka o pisująca tylko jeden dzień z życia veta, godzina po godzinie będzie strasznie nużąca. Na szczęście się myliłam. Były momenty radości, śmiechu i płaczu. Ale przedewszystkim pokazujące ciekawe przypadki zachorowań z dość szczegółową charakterystyką ( np. skręt żołądka; oba narządy rozrodcze u samca....) oraz podejmowanie trudnych psychicznie decyzji.

Perypetie z kliniki przeplatają się z różnymi anegdotami i opowieściami nie tyle związanymi ze zwierzętami co z ich właścicielami ;)

Z niecierpliwością czekam na polski przekład kolejnej książki dr.Nicka Trouta " Miłość jest najlepszym lekarstwem" Liczę na to że wciągnie mnie równo mocno.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

"101 psich sztuczek" - dostałam na gwiazdkę :) Super pozycja! Dużo treści, dużo ilustracji, wszystko po kolei opisane. Sztuczek faktycznie jest 101 od najprostszych do bardziej zaawansowanych, od podstaw posłuszeństwa poprzez agillity do dog dancing`u włącznie. Bardzo fajny podręcznik.
Jedno mi tylko nie pasuje: na okładce jest opis "Poznaj tajniki ćwiczeń od znanego tresera i najmądrzejszego psa na świecie", a ja tu mojej Bajki nie widzę... ;)

Link to comment
Share on other sites

Jakiś czas temu już skończyłam 'Sztukę ścigania się w deszczu'- im dalej tym lepiej. O ile na początku wydawała się przeciętna to kończyłam już jednym tchem. Dla mnie super.
Na mikołaja dostałam 'Dobry Pies' Susan Wilson. Zostało mi kilka rozdziałów i książka działała na mnie dokładnie tak samo jak wyżej wspomniana 'Sztuka ścigania..'- początek czytałam po rozdziale bez większego zachwytu, od mniej więcej połowy pochłaniam. Również polecam

EDIT
Dobrego Psa skończyłam, bardzo fajne, ale jednak Sztuka ścigania lepsza ;)
Aktualnie czytam 'Mój przyjaciel Henry', co prawda pies pojawia się dopiero po 1/3 książki, ale dla mnie jest genialna. Ale może dlatego że zawsze interesował mnie autyzm i tego typu przypadłości. Bo książka właśnie głównie o autyzmie, o psie po drodze.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...