Jump to content
Dogomania

Indeks ksiąg nakazanych


Bogna

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

[quote name='M&T']Ja osobiście bardzo polecam "Pozytywne szkolenie psów dla żółtodziobów..." Pameli Dennison :D bardzo dokładnie [ale i przejrzyście] opisane jest jak szkolić psa za pomocą klikera i jak sprawić, aby to szkolenie było przyjemnością i zabawą, a ni męczarnią :)

[/quote]

Ktos jeszcze zna te ksiazke? Widzialam dzis w empiku, wygladala zachecajaco, ale bardzo tania nie jest, zwlaszcza ze chwilowo wydatki psie przed nami, to chcialabym wiedziec czy warto ;)

Link to comment
Share on other sites

Ja z mniej kynologicznych książek polecam:
"Moje życie z psem imieniem George" Judith Summers
"Psi Rok" i " Dobry pies" Jona Katza
"Balsam dla duszy miłośnika psów"
To takie miłe dla oka historie dobre "na dobranoc" :)


I bardzooo polecam "Tajemnice psiego umysłu" Corena Genialne! ;)



Ma ktoś [B][/B]"Psy i szczenięta" B.R Larousse ? Warto kupić?

Link to comment
Share on other sites

Polecam "Zapomniany język psów" i "Zapomniany język psów w praktyce" Ian Fennel. Ta książka zmieniła całkowicie moje relacje zarówno z moimi psami, jak i wszystkimi innymi - mieszkającymi w domach moich przyjaciół i spotykanych na ulicy. Obie te książki mam cały czas pod ręką i sięgam do nich zawsze, gdy mam jakiś problem z moimi kochanymi "ogonkami".

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ja pochwalę, tak jak co poniektórzy przede mną, "Tajemnice psiego umysłu" oraz " Jak rozmawiać z psem" Stanleya Corena.
"Sygnały uspokajające" Turid Rugaas też warto przeczytać.

Nie wiem czy ktoś już polecał..."Zapomniany język psów" Jan Fennel - świetna książka o tym, jak zbudować pozytywne i poprawne relacje ze swoim psem. O tym jak bez użycia przemocy wytłumaczyć mu kto jets "alfą":p

Całkiem dobrym przewodnikiem po rasach jest ksiązka "Psy" Bruca Fogla, dużo zdjęć, opisy całkiem dobre, sporo ciekawostek.;)

Link to comment
Share on other sites

Ja skieruję do Was pytanie...
Jaką książkę moglibyscie mi polecic odnośnie wychowania/socjalizacji szczeniaka? Taką na dobry początek...

Chciałabym też kupić jakąś książkę o spędzaniu czasu z psem, ale nie wiem czy jest taka jakaś książka godna uwagi?!

Pozdrawiam :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cindy']
Chciałabym też kupić jakąś książkę o spędzaniu czasu z psem, ale nie wiem czy jest taka jakaś książka godna uwagi?! [/QUOTE]
Jedyne co mi przychodzi co głowy to książka 'Zabawy z psem'
Swoją drogą - polecam. ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cindy']Ja skieruję do Was pytanie...
Jaką książkę moglibyscie mi polecic odnośnie wychowania/socjalizacji szczeniaka? Taką na dobry początek...

Chciałabym też kupić jakąś książkę o spędzaniu czasu z psem, ale nie wiem czy jest taka jakaś książka godna uwagi?!

Pozdrawiam :lol:[/quote]

może "101 psich sztuczek" :)

Link to comment
Share on other sites

101 psich sztuczek mam :p
I polecam, ale zdecydowanie jako dodatek do innych lektur...

Kupiłam ostatnio książkę "Jak być najlepszym przyjacielem psa" napisaną przez mnichów.... Dobry wybór?
Zastanawiałam sie jeszcze nad "Mój pies świadczy o mnie" czy jakoś tak...

Link to comment
Share on other sites

Tak na dobry początek, to ja bym chyba poleciła "Pies i człowiek. Jak żyć zgodnie pod jednym dachem" Jean Donaldson. Wiele się z niej dowiesz, a czyta się świetnie.
Miłej lektury!
A jakiego masz psiaka? Od tego zależą rozrywki.
Dla szczeniaka najlepsze są krótkie zabawy i nie za długie, nie bardzo wyczerpujące spacery - zbyt duży wysiłek nie najlepiej wpływa na rozwój kości... Tak więc na początek bawcie się krótko i często. Warto wybrać się też do psiego przedszkola.
Później możecie pomyśleć np. o agility, szkoleniu dla tropowców, frisbee czy też o konkursach posłuszeństwa. Zależy co najbardziej będzie Wam odpowiadało.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mołdi']przeglądałem tę książke, jej pełna nazwa brzmi: [B]Tresura psów - I kto tu kogo prowadzi na smyczy? [/B]autor: [B]Gerilyn J. Bielakiewicz. [/B]Są tam działy poświęcone klikerowi, nagrodom, karom i podstawowym komendom itd. Na każdy dział jest poświecone kilka stron, jednak nie ilość się liczy a treść, a że nie czytałem to nie jestem w stanie nic więcej powiedzieć. Kosztuje niewiele ponad 30 zł i zamierzam ją kupić ale jeszcze się wstrzymuje bo zastanawiam się też nad książką [B]Karen Pryor [/B]pt. [B]Kliker - skuteczne szkolenie psa.[/B] Nie wiem która mam wybrać, dlatego czekam na jakieś opinie oraz na ocenę tego filmu na dvd.[/QUOTE]



Dokładnie miałam ten sam problem. Pojechałam po spodnie. Weszłam do empiku w celu rozeznania się w wydawnictwach. Wpadły mi w oko 2 książki. Przez 30 min zastanawiałam się na którą się zdecydować - mogłam pozwolić sobie na jedną. Całe szczęście decyzji nie udało mi się podjąć, więc kupiłam obie :) Nie żałuję. Tak więc za dużo nie pomogę, a jedynie mogę polecic zakup 2 sztuk ;)

Link to comment
Share on other sites

Psiaka jeszcze nie mam, ale będe miała szczeniaka...
Chciałabym się dobrze do tego przygotować...
Chociaż juz wcześniej miałam psa to jego wychowywali moi rodzice, a teraz to będzie mój pies...

Zastanawiam sie...
Chciałabym kupić jakąś książkę typowo o szczeniaku; jego socjalizacji, pielęgnacji itd.

Link to comment
Share on other sites

Znacie pewnie "Moje psie niebo", "Psią duszę", bo wiersze te krążą od lat po Internecie. Teraz zostały zebrane i w towarzystwie świetnych rysunków Autorki - BARBARY BORZYMOWSKIEJ wydane w książce, która oprócz szlachetnego przesłania ma równie szlachetny cel - wspomóc podopiecznych Fundacji "Zwierzęta Eulalii".

Książka nosi tytuł [SIZE=4][B]"A PIES SIEDZI I PATRZY"[/B][/SIZE]

Zajrzyjcie tu: [URL="http://www.eulalia.pl/"][COLOR=#000000]www.eulalia.pl[/COLOR][/URL] i obejrzyjcie kilka umieszczonych tam stron - prawda, że niezwykłe?
Czuje się w tym serce!!!
Nie mam wątpliwości, że na tym Forum nie ma ani jednej osoby, której nie wzruszy ta książka...
A kto mieszka w Warszawie będzie miał okazję na promocji poznać Barbarę Borzymowską, która bardzo wiele dobrego robi dla zwierząt, a także innych Przyjaciół zwierząt, bo na pewno tylko tacy przyjdą na promocję książki.
Ja tam na pewno będę!
Kto wie - może do zobaczenia :smile:!!!

Jola
[IMG]http://www.eulalia.pl/images/galery/242/1239288000zaproszenie.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sonik2626']Wiecie może gdzie można kupić książke 101 psich sztuczek ponieważ w każdym sklepie internetowym jest niedostępna???:-(:???:

Z góry dzięki za pomoc;)[/quote]

Ja w empiku ostatnio widziałam :roll:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...