Jump to content
Dogomania

Indeks ksiąg nakazanych


Bogna

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

A ja właśnie zaczęłam czytać swoją pierwszą książkę Corena ("How dogs think" - to chyba właśnie "Tajemnice psiego umysłu" w polskim tłumaczeniu?).
Jejku, jaka to fajna książka :lol: Prawie z każdej strony można dowiedzieć się czegoś nowego, a jednocześnie łatwo i lekko się ją czyta.
Dołączam się do polecających - na pewno kupię jeszcze coś tego autora.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ja polecam:
'Moje życie z psem imieniem George" Judith Summers
'Szcześliwy pies' Dorota Sumińska
'pekińczyki' Agata Uhma
'Psy ze schroniska' Claudia Ludwig
'Pies' Moniks Weger
'Jak rozmawić z psem' Stanley Coren
'Pies, ktory kochał zbyt mocno' Nicholas Dodman
'Przechytrzyć psa' Terry Rayan
'Dlaczego psy piją wode z toalety?' Marty Becker
'Rasy psów' - Eva - Maria Kramer
'Psy' ot tak, bez autora, ale ciekawa
'Dlaczego mój pies' - John Fisher
'Szczenię - zachowanie i szkolenie' Sarah Heath
'Poradnik podstawowego szkolenia psów' Marianne Schmidt
'Pies rodzinny - opika i wychowanie' Brian McGovern
'Inteligencja psów' - Stanley Coren
'Aria, do mnie!' Jacek Głuszka
'Obedience - trening posłuszeństwa' Inki Sjosten
'Dobry pies' - Jon Katz
Mraley i ja' - John Grogan
'Wielka encyklopedia - psy' 16 tomów, Bruce Fogle


Wszystkie te książeczki posiadam i jestem z nich bardzo zadowolona:razz:

Link to comment
Share on other sites

TD zawsze silna :evil_lol:
Ostatnio ktoś mi doradzał, żebym przewracała swojego psa na plecy, to będzie miał do mnie szacunek:crazyeye:
Próbowałam wytłumaczyć, że Spykuś sam się nieproszony wywraca kołami do góry, więc po co go przewracać? :diabloti: ale... no właśnie. :roll:

Link to comment
Share on other sites

"Okiem psa", "Pies, który kochał zbyt mocno", "Inteligencja psów"
Moje 3 ulubione pozycje:loveu::loveu::loveu:
A poza tym najlepszą lekturą jest DOGOMANIA:evil_lol:
Ja właśnie po przeczytaniu kilku wątków na dogo zauważyłam psy, tzn. psy interesowały mnie od zawsze, chodzi mi o psy bezdomne.
Na dogomanii szczególnie polecam wątek "Straszna KrAksa, wątek wsparcia dla ulv". Zabawny, pełen wzlotów i upadków. Naprawdę warto przeczytać, choć jest strasznie długi.
A,no i sorry za offa...:oops:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

[B]"Pies i człowiek" Jean Donaldson[/B]

Najgoręcej jak tylko potrafię polecam. Myślę, że nasze społeczeństwo czekało na tę książkę nawet o tym niewiedząc. Obalenie disneyowskich mitów o psach, pokazanie w bardzo wyraźny i obrazowy sposób jak myśli pies i jak odbiera nasze codziennie zachowanie (postawienie ludzi w roli psów w świecie gormów zasługuje na nagrodę), pokazanie jak w przyjemny sposób nauczyć psa podstawowych rzeczy i jak pomóc psu w strachu, agresji (w trudnych przypadkach odsyłanie do szkoleniowca of course). Jean podkreśla, jak ważna w życiu psa jest socjalizacja i na czym ona tak naprawdę polega. Za pomocą lektury uczy nas myślenia o psach jak o psach, a nie ludziach przebranych w futerka, przez co, często o tym nie wiedząc, krzywdzimy je.

Link to comment
Share on other sites

Ze swojej strony mogę polecić [url]http://www.sznaucer.olsz.pl/ksiazki.htm[/url]
Szczególnie Pat Miller. Ostatnio także przeczytałam "Poradnik dla hodowców psów. Genetyka w praktyce" Willis'a. Jednym tchem niemalże :P Polecam naprawdę. Ale trzeba pamiętać że w genetyce jak to w genetyce wszystko się zmienia ponieważ jest to niezbyt dobrze zbadana dziedzina. I tak chociażby
w 2. nr "Psa" są nowe informacje o cechach kodowanych przez pewne geny.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ja osobiście bardzo polecam "Pozytywne szkolenie psów dla żółtodziobów..." Pameli Dennison :D bardzo dokładnie [ale i przejrzyście] opisane jest jak szkolić psa za pomocą klikera i jak sprawić, aby to szkolenie było przyjemnością i zabawą, a ni męczarnią :)

"Jak rozmawiać z psem" Zofii Mrzewińskiej - dzięki niej nauczyłam mojego psa większości podstawowych komend :D bardzo polecam [w ogóle wszystkie książki pani Mrzewińskiej są warte polecenia! :)]


No i oczywiście "Marley i ja" Johna Grogana :loveu: pokazuje jak wielka może być miłość pomiędzy psem a człowiekiem. Czytając ją w pewnych momentach wybuchałam śmiechem, a w niektórych zużywałam karton chusteczek. Naprawdę zachęcam do przeczytania jej :)

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

[quote name='palinka05']Czytał ktoś książkę "przechytrzyć psa" Terry Ryan? Zamierzam ją kupić, ale nie wiem czy warto. Czekam na opinie;-)[/quote]

Jeśli kupować, to polecam forum Bazarek --> [URL="http://www.dogomania.pl/forum/f99/"]Bazarek - Dogomania Forum[/URL] Ty kupujesz, a kasa idzie na pomoc psom. I wilk syty i owca cała:loveu: Czegóż chcieć więcej!
Co prawda, "Przechytrzyć psa" już sprzedane, ale obserwuj, obserwuj, może jeszcze się trafi:cool3: A jak nie, to może jakaś inna "psia" książka?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Jakie książki(powieści np. Marley i ja) polecacie oprócz;
Marley i ja
Życie z Merlem
Dobry pies
Psi rok
Misja szczeniak
Szczęścia nazywa się Lucky
Mój przyjaciel Henry
Lessie
Lessie wróć
?
Gdyż przeczytałam Marley i ja a resztę dopiero będę miała:D Pozdrawiam i czekam.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...