Jump to content
Dogomania

Indeks ksiąg nakazanych


Bogna

Recommended Posts

  • 4 weeks later...

[quote name='Naklejka']Możecie polecić jakieś książki o behawiorze, zachowaniach psów, relacjach człowiek+pies, o psach lękliwych, agresywnych, czyli typu jak postępować z psem, jak go zrozumieć itp? :)[/QUOTE]

Naklejka wyślij mi adres mailowy na PW. Mam parę e-booków (polecanych i nie polecanych) może coś dla siebie znajdziesz. Mnie osobiście pasuje Coren najbardziej, jakoś tak przystępnie pisze, fajnie się czyta jego książki.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 9 months later...

Zgubiłam wątek, więc wracam. Właśnie zamówiłam sobie Trudi Rugaas - Sygnały uspokajające i dwie książki Gałuszki. Zobaczymy, co z tego wyniknie. Siedzę z dzieckiem w domu, więc będę miała czas na czytanie, a plan jest taki, ze jak się w końcu zdecydujemy na psa, jak synek podrośnie, chcemy mieć jednego dobrze ułożonego psa. Moje obecne psy są w sumie posłuszne, ale miewają swoje odloty, a marzę o psie, z którym solidnie popracuję majac dobre podstawy teoretyczne. No i chcę, żeby moje dziecko potrafiło zajmować się psem od najmłodszych lat. Na razie psy się uczą obchodzić z dzieckiem i jest super :)

Link to comment
Share on other sites

Sybel - jesli chodzi o podstawy to polecam (jesli jeszcze nie masz) 3 tanie male ksiazki Zofii Mrzewinskiej [URL]http://allegro.pl/zofia-mrzewinska-3-swietne-ksiazki-nowe-wroclaw-i2558871742.html[/URL] - na prawde ogromna skarbnica wiedzy, czerpiesz przydatne informacje z kazdego zdania ;)
Ksiazek Galuszki nie czytalam - ale po lekturze chocby jego porad w serwisie Onet dalabym sobie z nimi spokoj. No chyba ze ksiazki sa w innym 'duchu' niz cala jego 'filozofia'

Link to comment
Share on other sites

Mam Mrzewińską, ale najpierw nie miałam kiedy przeczytać, bo przeprowadzka, a teraz nie mogę znaleźć... Gdzieś wsadziłam i nie wiem, gdzie. Generalnie chcę różne poczytać, żeby zobaczyć ileś tam punktów widzenia. Kiedyś mi teściowa Fennel pożyczyła - skapitulowałam po 20 stronach...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 months later...
  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...

Zrobiłem spis książek, które przewinęły się w tym temacie (bardzo duża większość). Wyszło ich około 80
Z poniższego spisu wybierzcie tylko te, które właściciel psa powinien przeczytać obowiązkowo i te, których lepiej się wystrzegać - [B]wszystko musi być poparte argumentami![/B]
Moderator mógłby spis wrzucić do 1 postu, aby wszystko było czytelne i na swoim miejscu.

[TABLE="width: 683"]
[TR]
[TD][I][B]Tytuł książki[/B][/I][/TD]
[TD][I][B]Autor[/B][/I][/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]Tajemnice psiego umysłu[/TD]
[TD]Stanley Coren[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]Jak rozmawiać z psem[/TD]
[TD]Sarah Witheheat[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]Encyklopedia psów rasowych[/TD]
[TD]Hans Raber[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]Młody pies w domu[/TD]
[TD]Claudia Ludwig[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]Ty i twój pies[/TD]
[TD]David Taylor[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]Sygnały uspokajające[/TD]
[TD]Turid Rugaas[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]Najpierw wytresuj kurczaka[/TD]
[TD]Karen Pryor[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]Pies, który kochał zbyt mocno[/TD]
[TD]Nicolas Dodman[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]Pozytywne szkolenie psów[/TD]
[TD]Barbara Waldoch[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]Posłuszeństwo na co dzień[/TD]
[TD]Inka Sjosten[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]Szczęśliwy pies[/TD]
[TD]Dorota Sumińska[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]Okiem psa[/TD]
[TD]John Fisher[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]Dlaczego mój pies[/TD]
[TD]John Fisher[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]Przesadnik kynologiczny, czyli jak wytrzymać z każdym psem[/TD]
[TD]Małgorzata Caprari[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]Każdy pies to potrafi, czyli sport z psem[/TD]
[TD]Joel Herreros[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]Kynologia, wiedz o psie[/TD]
[TD]Jerzy Monkiewicz i Jolanta Wajdzik[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]Psy. Seria kolekcjonerska[/TD]
[TD]David Alderton[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]Inteligencja psów[/TD]
[TD]Stanley Coren[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]Poradnik dla hodowców psów - genetyka w praktyce[/TD]
[TD]Malcolm B.Willis[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]Tajemnice wystaw psów[/TD]
[TD]Adam Janowski[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]Szkoła dla psów - tresura, którą psy lubią[/TD]
[TD]Kathrina Schlegl-Kofler[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]Pies, poradnik dla miłośników[/TD]
[TD]Paul McGreevy[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]Foksterier szorstkowłosy[/TD]
[TD]Joanna Zarzyńska[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]Jak być najlepszym przyjacielem psa[/TD]
[TD]Mniski z New Skate[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]Wybrane zagadnienia z genetyki i zachowania się psów[/TD]
[TD]Tadeusz Kaleta i Katarzyna Fiszdon[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]Umysł zwierząt[/TD]
[TD]Donald R. Griffin[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]Sekretne życie właścicieli psów[/TD]
[TD]Bruce Fogle[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]Agresja u psów[/TD]
[TD]Joel Dehasse[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]Z miłości do psa[/TD]
[TD]Patricia McConnell[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]Aria, równaj - skuteczna nauka chodzenia na luźnej smyczy[/TD]
[TD]Jacek Gałuszka[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]Nasz wierny przyjaciel pies[/TD]
[TD]Pat Miller[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]Oczami psa[/TD]
[TD]Alexandra Horowitz[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]Pozytywne szkolenie psów dla żółtodziobów[/TD]
[TD]Pamela Denninson[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]Kliker - skuteczne szkolenie psa[/TD]
[TD]Karen Pryor[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]Tresura psów - I kto tu kogo prowadzi na smyczy[/TD]
[TD]Gerilyn J. Bielakiewicz[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]Obedience. Trening posłuszeństwa[/TD]
[TD]Inka Sjosten[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]Mój pies świadczy o mnie[/TD]
[TD]Brian Kilcommons[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]Szkoła szczeniąt[/TD]
[TD]Gwen Bailey[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]Kliker[/TD]
[TD]Andrzej Kłosiński[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]Kliker[/TD]
[TD]Barbara Waldoch[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]Życie na trzy psy[/TD]
[TD]Abigail Thomas[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]Marley i ja. Życie, miłość i najgorszy pies świata[/TD]
[TD]Grogon John[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]Aria do mnie[/TD]
[TD]Jacek Gałuszka[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]Pies i człowiek[/TD]
[TD]Jean Donaldson[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]Moje życie z psem imieniem George[/TD]
[TD]Judith Summers[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]Szęśliwy pies[/TD]
[TD]Dorota Sumińska[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]Pekińczyki[/TD]
[TD]Agata Uhma[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]Psy ze schroniska[/TD]
[TD]Claudia Ludwig[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]Pies[/TD]
[TD]Moniks Weger[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]Przechytrzyć psa[/TD]
[TD]Terry Rayan[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]Dlaczego psy piją wodę z toalety?[/TD]
[TD]Marty Becker[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]Rasy psów[/TD]
[TD]Eva Maria Kramer[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]Szczenię - zachowanie i szkolenie[/TD]
[TD]Sarah Heath[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]Poradnik podstawowego szkolenia psów[/TD]
[TD]Marianne Schmidt[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]Pies rodzinny - opieka i wychowanie[/TD]
[TD]Brian McGovern[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]Dobry Pies[/TD]
[TD]Joan Katz[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]Jak rozmawiaćz psem[/TD]
[TD]Zofia Mrzewińska[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]Strachopies, czyli poradnik postępowania z bojaźliwym psem[/TD]
[TD]Firlit Grzegorz[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]Życie z Merlem[/TD]
[TD]Ted Kerasote[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]Szczęście nazywa się Lucky[/TD]
[TD]Frank Robson[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]Misja szczeniak[/TD]
[TD]Jay Kopelman i Melinda Roth[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]Wspaniała Gracie[/TD]
[TD]Dye Dan i Mark Beckloff[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]Bella i Sebastian[/TD]
[TD]Cecile Aubry[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]Psi rok[/TD]
[TD]Joan Katz[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]Balsam dla duszy miłośnika psów[/TD]
[TD]Carol Kline[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]101 psich sztuczek[/TD]
[TD]Sundance Chulcy i Kyra[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]Choroby psów[/TD]
[TD]Rolf Spangenberg[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]Gdy mój pies jest chory[/TD]
[TD]Bruce Fogle[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]Co warto wiedzieć o psie[/TD]
[TD]Dorota Sumińska[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]Sztuka ścigania się w deszczu[/TD]
[TD]Stein Garth[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]Powiedz gdzię Cie boli[/TD]
[TD]Nick Trout[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]Miłość to najlepsze lekarstwa[/TD]
[TD]Nick Trout[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]Raceh, psy i reszta[/TD]
[TD]Lucy Dilon[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]Drugi koniec smyczy[/TD]
[TD]Patricia McConnell[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]Mój pies się nie boi[/TD]
[TD]Wilde Nicole[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]Jak zostać przywódcą stada[/TD]
[TD]Cesar Millan[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]Zaklinacz psów[/TD]
[TD]Cesar Millan[/TD]
[/TR]
[/TABLE]


Edit:// Przy autorach i tytułach książek, mogły wystąpić błędy (niepełne nazwy etc.).

PS. Jeśli jakieś książki są godne polecenia, a nie wystąpiły w spisie, to chętnie je dopiszę.

Link to comment
Share on other sites

To ja może zacznę ;-)

Na początek drobna uwaga/ propozycja- mógłbyś ponumerować kolejno książki, wtedy łatwiej by można było odszukać je, bez konieczności pisania za każdym razem autora i tytułu? :smile: Kolejne uwagi- [B]Jon[/B] Katz, [B]Inki[/B] Sjosten- czepiam się, ale rzuciło mi się w oczy :)

[B]Sygnały uspokajające- Turid Rugaas[/B]
Wg mnie obowiązkowa lektura dla każdego psiarza. Lekka, przejrzysta, poparta zdjęciami, rzeczowa. Podzielona na działy i podrozdziały, szybko się czyta. Nie ma polotu jeśli chodzi o aspekty estetyczne, ale wydana całkiem nieźle ;) Dużo wyjaśnień, nie powinno się czuć zawiedzionym kupując tę książkę- raczej nie będą to pieniądze wyrzucone w błoto. Nie wiem jak inni, ale ja czasami do niej wracam.
[B]
Najpierw wytresuj kurczaka- Karen Pryor[/B]
Napisana prostym, wesołym językiem, wyjaśnia, na czym polega istota metod pozytywnych- i to nie tylko w odniesieniu do psów, ale również do ludzi. Miejscami może trochę przegadana, ale godna polecenia.

[B]Pozytywne szkolenie psów- Barbara Waldoch[/B]
Dość dokładna książka o pozytywnym szkoleniu, przejrzysta, ale wydaje mi się, że może być miejscami nieco przyciężkawa jak dla początkującego właściciela. Jeśli ktoś chce szkolić psa klikerem, ta książka na pewno mu się przyda.

[B]Posłuszeństwo na co dzień- Inki Sjosten[/B]
Dużo przykładów, dużo ćwiczeń, ale książka jak dla mnie sprawia wrażenie może nie tyle chaosu, co nieporządku . Nie ma szału jeśli chodzi o jej wydanie- czarno biała, tekst w 2ch kolumnach- w niektórych mcach to utrudnia czytanie, tym bardziej, że niektóre frazy są pogrubione, zagłówki szare, tu i ówdzie jakiś obrazek, no nie wiem nie wiem. Poza tym nie przekonuje mnie "metoda wizualizacji celu ćwiczenia"- nie z każdym psem się da tak ćwiczyć. Generalnie informacji dość dużo i ćwiczenia są dobrze opisane, ale czegoś tu brakuje. Plus taki, że na koniec jest program ćwiczeń dla szkoleń grupowych- osoba chcąca wziąć udział w zawodach wyniesie nieco propozycji i informacji.
[B]
Inteligencja psów- Stanley Coren
[/B]Nie skończyłam czytać, ale książka ciekawa- traktuje zgodnie z tytułem, jak inteligentne mogą być psy i na jakie wpadają pomysły. Od czasu do czasu lektura ma nieco męczące fragmenty, ale do wybaczenia ;) Wg niektórych recenzentów szumna inteligencja zwierząt opisana przez Corena jest dalece przesadzona, ale moim skromnym zdaniem książkę mimo wszystko warto przeczytać. Książkę czytałam równolegle z "Człowiek i pies" Jean Donaldson i odniosłam wrażenie, że co powie Coren, to Donaldson natychmiast neguje :)

[B]Aria, równaj - skuteczna nauka chodzenia na luźnej smyczy- Jacek Gałuszka[/B]
Dobra książka dla początkujących właścicieli, obszerne przykłady, aczkolwiek raz po raz dłuższe opisy i dygresje, co nie każdemu będzie pasowało. Trochę ćwiczeń popartych zdjęciami, jasny język. Myślę, że jeśli ktoś ma psa- parowoza i nie potrafi sobie z nim poradzić to pozycja bardzo przydatna.

[B]Oczami psa- Alexandra Horowitz[/B]
Nie skończyłam książki, ale myślę, że świetna. Opisuje świat z punktu widzenia psa i pozwala zrozumieć różnice w jego pojmowaniu między psem a człowiekiem. Potrafi być trochę rozwlekła, ale informacji całkiem sporo. Warto sięgnąć.

[B]Kliker - skuteczne szkolenie psa- Karen Pryor[/B]
Książka podobna do tej napisanej przez Waldoch, ale... zupełnie inna. Wg mnie łatwiej się czyta i jest napisana bardziej przyjaznym językiem. Czyta się szybko i łatwo. Trochę przydługawa miejscami, ale do przeżycia.

[B]Obedience. Trening posłuszeństwa- Inki Sjosten[/B]
Lakoniczna, trochę informacji jest, ale jak dla mnie duży niedosyt. Mało przykładów na różne sposoby nauczenia psa określonych komend, niewiele o motywacji, książka wydaje się być jednostronna, skromnie o wariacjach wykonania ćwiczeń, jednym słowem mało, mało, mało...

[B]Kliker- Andrzej Kłosiński[/B]
Jednym słowem klapa na całej linii. Początkujący psiarz niewiele z niej wyniesie. Cienki zeszycik, gdzie lakonicznie próbowano ując istotę szkolenia klikerem, przez co okazuje się, że książka jest niezrozumiała. Są przykłady ćwiczeń, ale bardzo dużo tej książce brakuje... Niewarta swojej ceny.

[B]Aria do mnie- Jacek Gałuszka[/B]
Myślę, że bardzo pomocna książka, zwłaszcza dla początkujących właścicieli. Opisuje podstawowe błędy popełniane w nauce przywołania. Szybko się czyta, są przykłady ćwiczeń, jeśli ktoś chce nauczyć swego psa przywołania i nie ma pojęcia jak się za to zabrać- warto w nią zainwestować.

[B]Pies i człowiek- Jean Donaldson[/B]
Książka bardzo dobra, szeroko opisywałam ją na forum pozytywnym w październiku br, kto chce niech zajrzy. W skrócie książka rzeczowa, z duża ilością przykładów, ale trochę niepoukładana. Bezwzględnie warta przeczytania, aczkolwiek cena może odstraszać, bo ciężko ją dostać.

[B]Rasy psów- Eva Maria Kramer[/B]
Moje pierwsza książka o psach, sięgająca swoim wiekiem czasów mojej podstawówki, czyli obecnie posiadająca lat naście- przez co mam do niej pewien sentyment. Zdjęcia każdej z wielu przedstawionych ras, skrótowy opis. Nowe wydania bardzo podobne do starego, dodane nowe rasy i zmienione niektóre zdjęcia. Lakoniczna, ale daje ogląd na całość. Podzielona wg wielkości psów. Taki można powiedzieć słownik encyklopedyczny. Jeśli ktoś jest zainteresowany konkretną rasą, to lepiej, żeby kupił książkę poświęconą tej konkretnej rasie, bo tu wiele info nie znajdzie.

[B]Jak rozmawiać z psem- Zofia Mrzewińska[/B]
Fajna książka, sporo informacji, nie jest przegadana. Jak najbardziej warta przeczytania, jak też inne książki z tej serii- "Psim zdaniem" i "Po obu końcach smyczy". Autorkę darzę wielkim szacunkiem- widać, że pała miłością do zwierząt, do tego ma w sobie wiele pokory. Książki warte przeczytania, zwłaszcza dla początkujących którzy wyniosą z nich naprawdę wiele.

[B]Misja szczeniak- Jay Kopelman i Melinda Roth[/B]
Jeśli ktoś chce poczytać o warunkach panujących na wojnie i codziennych problemach, to trafił w dziesiątkę. Książka to dobra lekcja wrażliwości i traktuje trudach bytu, uczy pokory i miłości do braci mniejszych. Napisana po żołniersku, czyli bez zbędnych opisów przyrody i lania wody ;)

[B]Sztuka ścigania się w deszczu- Stein Garth[/B]
Wzruszająca opowieść opisywana oczami psa. Znów trudy życia, walka z przeciwnościami. Jeśli ktoś lubi takie opowieści, warto sięgnąć.

[B]Mój pies się nie boi- Nicole Wilde[/B]
Nie skończyłam czytać, ale książka bardzo mi się podoba. Liczne przykłady, jest dokładna, uporządkowana. Trochę lanie wody od czasu do czasu, ale da się przebrnąć. Może jak skończę to napiszę więcej- póki co sprawia dobre wrażenie.

[B]Zaklinacz psów- Cesar Millan[/B]
Zaczęłam czytać, ale wymiękłam. Większość to tak naprawdę biografia Millana. I ta wszechobecna teoria dominacji... Nie przekonuje mnie.

Do książek wartych przeczytania dodałabym "Nowoczesne szkolenie psów tropiących" Bogusława Górnego. Rzeczowa, dokładna, ładnie wydana. Dla początkujących będzie trudna, ale czytelnik sporo z niej wyniesie. Warta polecenia jest też książka Anny Marek "Pies- hodowla, wychowanie, żywienie". Łatwy język, żartobliwy ton. Tekst w 3ch kolumnach utrudnia trochę czytelność, ale generalnie książka niczego sobie. Dalej- "Agility- sport i zabawa"- też opisywana przeze mnie szeroko na forum pozytywnym. Duże skupienie na solidnym wypracowaniu podstaw ćwiczeń, wiele aspektów ich wykonania, wydanie cieszy oko. Wielki pozytyw dla autorek :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

[B]"Z milosci do psa" - Patricia McConnell[/B]
Charakteru tej ksiazki nie mozna opisac jednym slowem. Znajdziemy tam informacje o funkcjonowaniu psiego mozgu (ale nie zadne nudne wywody, wrecz przeciwnie). Historie jej psich "pacjentow" i ich wlascicieli, gdzie omawia problem i jego rozwiazanie. Napisana jest prostym jezykiem o powaznych sprawach. Odslania nam tajemniczy swiat wewnetrznych psich emocji, uczy je dostrzegac, roumiec i szanowac. Strach, zlosc, szczescie. Madrze i konkretnie napisana ksiazka przez osobe bardzo wrazliwa.

Po jej przeczytaniu ( a byla to jesli nie pierwsza to jedna z pierwszych przeczytanych przeze mnie "psich" ksiazek) nabralam nieco innego spojrzenia na moje kudlate. Orzezwila mnie i spowodowala, ze mialam wiecej cierpliwosci (bo wiecej rozumialam). Baczniej zaczelam sie psiakom przygladac i interpretowanie ich stalo sie dla mnie jeszcze wieksza przyjemnoscia. Lektura obowiazkowa.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dagllezja'][B]"Z milosci do psa" - Patricia McConnell[/B]
Charakteru tej ksiazki nie mozna opisac jednym slowem. Znajdziemy tam informacje o funkcjonowaniu psiego mozgu (ale nie zadne nudne wywody, wrecz przeciwnie). Historie jej psich "pacjentow" i ich wlascicieli, gdzie omawia problem i jego rozwiazanie. Napisana jest prostym jezykiem o powaznych sprawach. Odslania nam tajemniczy swiat wewnetrznych psich emocji, uczy je dostrzegac, roumiec i szanowac. Strach, zlosc, szczescie. Madrze i konkretnie napisana ksiazka przez osobe bardzo wrazliwa.

Po jej przeczytaniu ( a byla to jesli nie pierwsza to jedna z pierwszych przeczytanych przeze mnie "psich" ksiazek) nabralam nieco innego spojrzenia na moje kudlate. Orzezwila mnie i spowodowala, ze mialam wiecej cierpliwosci (bo wiecej rozumialam). Baczniej zaczelam sie psiakom przygladac i interpretowanie ich stalo sie dla mnie jeszcze wieksza przyjemnoscia. Lektura obowiazkowa.[/QUOTE]

Też uważam, że to jedna z lepszych książek tego typu, naprawdę warto się z nią zapoznać :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[quote name='mona_27']mogę jeszcze dopisać do tej listy " pozytywne szkolenie psów" barbara waldoch. Książkę można kupić ok 30pln, ale też można sobie poczytać w necie na stronce [URL]http://members.westnet.com.au/b-m/index.html[/URL]
ja juz praktykuję na swoim JRT i jak narazie metoda to sie sprawdz :lol:[/QUOTE]
Treść czysto szkoleniowa tej książki jest bardzo fajna,ale są niedociągnięcia.Np.autorka poleca dawać psu w nagrodę winogrona,jeśli lubi.O ile jedno winogrono nie narobi większych szkód nowofunlandowi,o tyle garść winogron mogłabym otruć sheltie.A jeśli przeczyta to nowicjusz i będzie dawał swojemu psiakowi winogrona podczas każdej sesji,bo w książce napisano,że można? O tragicznych konsekwencjach takiego postępowania wolę się nie rozpisywać :shake:.
Ze swojej strony gorąco polecam następujące pozycje:
-[B]Pamela Dennison [/B]"Pozytywne szkolenie psów dla żółtociobów"
-[B]Karen Pryor [/B]"Kliker-skuteczne szkolenie psa"
-[B]Victoria Stilwel [/B]"Ja albo mój pies"
-[B]Dorota Sumińska [/B]"Szczęśliwy pies"
-[B]Dorota Sumińska [/B]"Co warto wiedzieć o psie"
-[B]Stanley Coren,Sarah Hodgson [/B]"Charakter psa dla bystrzaków"
-[B]Jacek Gałuszka [/B]"Aria,do mnie!"
Książki bardzo wartościowe.Lektura obowiązkowa dla każdego psiarza.

Edited by aussie&husky
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

ja mogę się wypowiedzieć na temat [B]"Drugi koniec smyczy" - Patricia McConnell
[/B]wg mnie super książka, podobnie jak w drugiej książce autorka opisuje problemy swoich pacjentów i ich rozwiązania oraz świetnie ukazuje zachowania na przykładzie swoich psów, obowiązkowa lektura dla każdego, dużo rzeczy bardzo oczywistych, lecz bardzo często zapominanych przez psiarzy, opisuje przede wszystkim różnice w zachowaniu psów i ludzi na konkretnych przykładach. Moja ulubiona książka!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Dziewczyny, Książkę Turid łatwo dostaniecie w Empiku :) za parę groszy.
ja kupiłam jakiś czas temu i czytałam już chyba 3 razy, bo lubię do niej wracać.
Teraz czytam "Mój pies się nie boi" Nicole Wild i również mogę gorąco polecić. Następne pozycje czekają w kolejce :).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...