Jump to content
Dogomania

Bostonek poszukiwany:)


Morghause

Recommended Posts

Rodowód jest strasznie ważny głównie z racji tego, żeby nie popierać pseudohodowców. Moja pierwsza suka była rodowodowa. Urodziła się ślepa na jedno oko, przez co znacznie obniżono jej cenę. Jeśli nie chce się wystawiać pieska na wystawie, to zawsze można sprawić sobie takiego "niepełnowartościowego" (rzecz jasna tylko pod względem wystawowym) ;) psa. Jeśli chodzi o pseudhodowle, najgorsze są warunki w jakich czasami żyją psy. Ile razy na Allegro widzę ogłoszenia o sprzedaży szczeniaków z pseudo i zdjęcia, na których pieski leżą w stodole, na sianie, a w tle leży miska napełniona rozmokniętym chlebem, brak mi słów.

Rzecz jasna nie można uogólniać, bo na pewno zdarzają się osoby hodujące psy bez rodowodu i zarazem dbające o nie i otaczające je opieką, podobnie jak "prawdziwi" hodowcy, u których psy są nieszczęśliwe (sporo afer swego czasu było wśród hodowców mopsów, co zresztą odstraszyło mnie od kupna pieska tej rasy).

[B]Ajda[/B], jeśli chodzi o cenę piesków z pseudo, to wpływa na to parę rzeczy. Krycie reproduktorem na pewno jest w takiej sytuacji tańsze, nie płaci się za drobniejsze sprawy jak np. przegląd miotu, karty krycia itp. (ale to groszowe sprawy). Myślę, że sporo oszczędza się na utrzymaniu (wspomniane karmienie chlebem...). No i przede wszystkim pseudohodowcy wiedzą, że muszą być konkurencyjni - sprzedają towar w pewnym sensie niepełnowartościowy, bo bez rodowodu, to czymś muszą przyciągnąć klientów. Najprościej - ceną. Dochodzą jeszcze koszty niematerialne, czyli czas poświęcony np. na socjalizację szczenią. Ech... aż się odechciewa wszystkiego.

Teraz to ja też jestem już wielką fanką sterylizacji. Afrę będę sterylizować jak najszybciej będzie się dało. Jeśli idzie o wystawianie sterylizowanych suk, to chyba stanęło na tym, że jest to dozwolone :). Ale wprowadzanie niezgłoszonych psów na teren wystawy zależy chyba od konkretnej imprezy. Na pewno lepiej wcześniej przedzwonić do ZK i się upewnić.

[B]linek.ns[/B]Najgorsze w sprawie filmiku "Kot Kaskader" jest dla mnie to, że autor ma 15 lat a jego śliczny jak amorek braciszek 3, i na pewno nie poniosą żadnej odpowiedzialności. A taka demoralizacja, że aż szlag trafia...

Link to comment
Share on other sites

Jasne, że uogólniać nie można bo jak to mówią są ludzie i ludziska :-). A niektóre hodowle te postępujące zgodnie z regulaminem ZKwP również ,,lecą" tylko na zysk. Przekręty jak ktoś chce, to i będzie robić.

Tylko najbardziej cierpią na tym bidne zwierzaki. A przyszłym właścicielom pseudo oszczędność na zakupie psa często odbija się po kieszeni (leczenie, niedobory witaminowe a jeszcze nie daj Bóg śmierć psa).

Nasze społeczeństwo niestety nie ma jeszcze odpowiedniej wiedzy dlaczego powinno się kupować psa z pewnego źródła z papierami (w których nie chodzi tylko o możliwość wystawiania psa w przyszłości).

Ps. [B]Wavix[/B] a Afrunie ciachaj, tylko jej na dobre wyjdzie, jeżeli nie masz co do niej planów hodowlanych.

Link to comment
Share on other sites

Jeśli chodzi o wszelkie pseudo i ich rozmnożenie w ostatnim czasie to naprawdę brak słów. Najpierw traktuje się psy jak maszynkę do zarabiania a potem wyrzuca na ulicę.
Dla mnie to straszne i szlag mnie trafia jak słyszę o takich ludziach.
Swoją drogą, prawdziwy hodowca z zarobku ze szczeniąt nie zarabia nie wiadomo ile, większość idzie na reproduktora, weterynarza itd.
Więc na czym oszczędzają pseudo żeby zrobić konkurencję dla psa z papierami za 2000zł i sprzedać swojego za kilka stów? Chyba na wszystkim...
Co do tego filmiku, to rzeczywiście najgorszy jest brak konsekwencji. Skoro obydwoje z nich nauczeni zostali, że zwierzęta to zabawki to mam nadzieję, że na ich drodze nigdy nie stanie żaden pies, kot ani inny zwierzak.
Ja niestety o takich przypadkach słyszę coraz częściej. Kiedyś był mężczyzna, który wyrzucił psa z balkonu z któregoś piętra, pies przeżył i wrócił do domu - ten ''człowiek'' wyrzucił go jeszcze raz. A jakie są konsekwencje za znęcanie się na zwierzętami? Kara grzywny, ograniczenie wolności...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Hej, witajcie :)

Oto kolejny Bostonek-[B]DENY[/B] do oddania, bo się "hodowanie" piesków znudziło :angryy::

[URL="http://allegro.pl/boston-terrier-i1394809032.html"][/URL][COLOR=green][usunięty link do aukcji allegro][/COLOR]

I to jeszcze ktoś chce 900zł zarobić, bo przecież nie oddam dwuletniego psa za darmo, chyba za bardzo go "kochają" :mad:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ojsterek']Hej, witajcie :)

Oto kolejny Bostonek-[B]DENY[/B] do oddania, bo się "hodowanie" piesków znudziło :angryy::

[URL="http://allegro.pl/boston-terrier-i1394809032.html"][/URL][COLOR=green][usunięty link do aukcji allegro][/COLOR]

I to jeszcze ktoś chce 900zł zarobić, bo przecież nie oddam dwuletniego psa za darmo, chyba za bardzo go "kochają" :mad:[/QUOTE]

Strasznie mi szkoda tego psa, widzialam juz go 2 miesiace temu. Nie moge tego zrozumiec jak mozna chciec oddac swojego członka rodziny. Ja mam u sibie 2 bostonki i już sobie nie wyobrażam mieszkania bez nich...
Powinno sie miec pozwolenie na posiadanie psa...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

[SIZE=3][FONT=Calibri]Z tym wykupieniem nie jest wcale dobry pomysł – w taki sposób napędza się biznes dla pseudo (nowa kasa na kolejnego psa, bo ten np. jest bezpłodny czy nie spełnia oczekiwań), o ile są jeszcze jakiś przejawy, że pies jest zaniedbany itp. to można spróbować odebrać. Ale to już wyższa szkoła jazdy. Nie mówię, że nie trzeba mu pomóc...[/FONT][/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[SIZE=3][FONT=Calibri][B]agg[/B] cholera wie, czy to jest prawidłowy sposób klejenia uszu u bostonów, na tyle się nie znam i nie potrafię się na ten temat wypowiedzieć. [/FONT][/SIZE]
[SIZE=3][FONT=Calibri]Wiem, że w podobny sposób "stawia” się uszy u onków lub psów które miały kopiowane (nasze prawo zabrania zarówno cięcia uszu i ogonów, lecz jaki widać nie jest ono przestrzegane). [/FONT][/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Witajcie, podpinam sie do tematu gdyż takze szukamy bostka dla siebie, a tak własciwie balansujemy pomiedzy dwoma rasami bostonkiem i papilonem:P
Jestesmy młodym małzeństwem szukającym dla siebie naszego pierwszego małzeńskiego/ rodzinnego pieska.
Za kilkanaście miesiecy w naszym domu pojawi sie jeszcze jedno maleństwo tym razem ludzkie, dlatego tez szukamy rasy łagodnej i oddanej rodzinie, a takze wnoszacej do domu wiele radosci- wiem ze bostki takie są. Bardzo chcemy by nasze dzieci podobnie jak my wychowane były wsród zwierząt, były odpowiedzialne i wrazliwe. Sama bardzo chciałabym mieć przyjaciela w domu podczas nieobecnosci męza (praca) oraz psiego towarzysza na spacery, wkrótce takze spacerki z wózkiem, a niewielkie rozmiary bosteczków sa tu wielkim plusem:)

Obecnie mieszkamy u rodziców aczkolwiek za 2- 3 miesiace planujemy przeprowadzkę do Szwajcarii, dlatego też bardzo chcielibysmy załatwić wszelkie niezbędne formalnosci związane z przewozem maluszka tj, paszport, szczepienia, miesiac kwarantanny, chipy itp). Toteż bardzo zależało by nam na znalezieniu jakiejś odpowiedzialnej i dobrej hodowli która aktualnie posiada szczeniaki na sprzedaż i moglibysmy go odbierając mieć czas na załatwienie tych formalnosci. Z tego co sie orientuję hodowcy wydają szczeniaczki po ukończeniu 3 miesięcy, czy jest szansa na znalezienie hodowcy który chipuje pieski przed opuszczeniem domu rodzinnego z paszportem zamiast ksiazeczki zdrowia?

Powiem szczerze ze przegladałam oferty na ale gratce i allegro, aczkolwiek nie znam hodowców a chciałabym trafić na prawde dobrze, do uczciwych ludzi. Pozatym czytałam też duzo o wystawianiu zwierzat na allegro, o tym że moze je tam przez kup teraz zakupic kazdy i nie wiem czy hodowca tak sprzedajacy swoje maleństwa jest taka osoba jakiej szukam... Wiem ze szukamy pieska z rodowodem, bo zdrowie i pochodzenie pupila jest dla nas najwazniejsze.

Jesli mozecie mi polecić zaufanych hodowców to bardzo proszę o kontakt.

Aha no i koniecznie chcielibysmy by to była sunia:)

Link to comment
Share on other sites

Hodowli w PL nie ma zbyt wiele, więc proponuję powchodzić na strony i posprawdzać. Tutaj są namiary [url]http://bazabt.republika.pl/hodowle.html[/url]
Kwestia chipa myślę, że jest do dogadania _ Hammer już miał chip i tatuaż kiedy go odbieraliśmy. Paszport będziemy dopiero wyrabiać, nie wiem czy jeśli hodowca wyrobi dokument i tak nie będziecie musieli zmienić danych na swoje.
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...