Jump to content
Dogomania

Ubezpieczenie "Cztery Łapy"


Koda

Recommended Posts

Witam wszystkich,

Mam pytanie- czy ktoś jest zainteresowany ubezpieczenie swojego skarba w PZU? Pewnie większość z Was już o tym ubezpieczeniu wie, ale jeśli są tacy którzy nie wiedzą, to służę swoją wiedzą na ten temat.

Nie będę ukrywała, że jestem agentem w PZU, ale nie proponuję tego ubezpieczenia absolutnie dla swoich celów zarobkowych! Jeśli, ktoś będzie chciał ubezpieczyć psiaka lub kotka to wspólnie zadecydujemy o tym, na jaki cel zostanie przekazana moja prowizja.

Zainteresowanych proszę o kontakt na prv lub
maila: [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL]

Pozdrawiam
Gosia

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 138
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

A więc podaję kilka szczegółów ubezpieczenia: ewentualnie proszę o dalsze pytania:

[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Kogo możemy ubezpieczyć:[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]- pies lub kot w wieku od 6 m-cy do 10 lat, [B]ALE! [/B]psy lub kotki powyżej 6 lat muszą rozpocząć ubezpieczenie jeszcze przed ukończeniem 6 roku. [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Tak więc jeśli skarbek ma 7 lat i nie był nigdy ubezpieczony to ubezpieczyć już go nie możemy![/SIZE][/FONT]

[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Zakres:[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Wariant I- leczenie niezbędne dla ratowania zwierzaka / koszty leczenia poniesione w pierwszych trzech dniach od nagłego zachorowania lub nieszczęśliwego wypadku[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Wariant II - straty spowodowane padnięciem lub uśpieniem z konieczności (wartośc zwierzaka =koszty uśpienia)[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Wariant III - koszty usunięcia zwłokm z kosztami pochówku[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Wariant IV - OC za szkody spowodowane przez pupila[/SIZE][/FONT]

[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Ważne samego OC nie można wykupić, trzeba połączyć z innym w/w[/SIZE][/FONT]


[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Na jakie sumy można wykupić ubezpieczenie:[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Wariant 1- maxymalnie do 2000[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Wariant II – wartość zwierzęcie maxymalnie 6000,00 zł[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Wariant III – maxymalnie do 400,00 zł[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Wariant IV – max. 20 000,00 zł[/SIZE][/FONT]


[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Składka [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Uzależniona jest od [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]- wartości ubezpieczenia[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]- zakresu [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]- wieku[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]- obniżki lub zwyżki[/SIZE][/FONT]


[FONT=Times New Roman][SIZE=3]To tyle podstaw, jeśli chodzi o to ile konkretnie wynosi składka to czekam na pytanie, który wariant i na jaką wartość ubezpieczamy.[/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Moskva']A od czego można psa ubezpieczyć?
[/quote]
Ja mam psa ubezpieczonego w Hestii na kwote 100 000 pln. Jest to ubezpieczenie OC. Czyli np. jak mój pies wpadnie na ulicę i spowoduje wypadek samochodowy, to wtedy ubezpieczyciel pokrywa koszty.
Moja suka pogryzła mojemu znajomemu telefon komorkowy, który został naprawiony właśnie z ubezpieczenia (900 pln).
Składka roczna to cos koło 60 pln.
Jak widać czasem sie przydaje. ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Koda']

[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Zakres:[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Wariant I- leczenie niezbędne dla ratowania zwierzaka / koszty leczenia poniesione w pierwszych trzech dniach od nagłego zachorowania lub nieszczęśliwego wypadku[/SIZE][/FONT]

[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Wariant IV - OC za szkody spowodowane przez pupila[/SIZE][/FONT]



[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Wariant 1- maxymalnie do 2000 [/SIZE][/FONT]

[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Wariant IV – max. 20 000,00 zł [/SIZE][/FONT]


[FONT=Times New Roman][SIZE=3]To tyle podstaw, jeśli chodzi o to ile konkretnie wynosi składka to czekam na pytanie, który wariant i na jaką wartość ubezpieczamy.[/SIZE][/FONT][/quote]

W1 -2000 /1000zł
WIV -20000 /10000zł
Prosze o symulację dla dwóch suk w wieku 3 lat (obydwie kwoty)

Pytania dodatkowe:
- Czy 2 psy mogą liczyć na zniżkę?
- Kto ocenia kondycję i stan zdrowia psów? Wet wyznaczony,wet mój,czy potrzebny jest wgląd w historię dotychczasowych chorób/szczepień? ( to w ogóle ma znaczenie przy ustalaniu wysokości składki?)
- Nie ma możliwości ubezpieczenia od całości kosztów leczenia np.powypadkowego?!Często wynikiem wypadku jest koniecznośc przeprowadzenia operacji/zabiegu po trzech dniach (czasem to musi być wiecej zabiegów rozłożonych w czasie).Rozmawiałam z przedst.PZU na wystawie - zapewniali,że możliwy jest zwrot kosztów do sumy ubezpieczenia i nic nie wspomnieli o ograniczeniach czasowych (!)
- Czy ubezpieczenie pokrywa koszty interwencji weta w przypadku komplikacji przy porodzie? Poród trudno nazwać "nagłym zachorowaniem"
ale juz komplikacje to inna rzecz...(Choć sa rasy,u których takie kłopoty są niemal pewne)
- Jezeli pies biega luzem i kogoś ubrudzi/ugryzie/uszkodzi samochód to czy wóczas PZU pokrywa szkody? ( w moim mieście pies ma być na smyczy,więc gdy go spuszczam - bezsprzecznie łamię przepisy.)

To na razie tyle...;)

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=black][B][I][U]W1 -2000 /1000zł[/U][/I][/B][/COLOR]
[COLOR=black][B][I][U]WIV -20000 /10000zł[/U][/I][/B][/COLOR]
[COLOR=black]jeszcze taki dane potrzebuję[/COLOR]
[COLOR=black]-jaka to rasa (tu może być zwyżka)[/COLOR]
[COLOR=black]- czy macie ubezpieczenie w PZU mieszkania lub budynku (zniżka)[/COLOR]
[COLOR=black]- i za zrzeszenie w Związku Kynologicznym też jest zniżka[/COLOR]

[COLOR=black][B][I][U]Prosze o symulację dla dwóch suk w wieku 3 lat (obydwie kwoty)[/U][/I][/B][/COLOR]

[COLOR=black]Pytania dodatkowe:[/COLOR]
[COLOR=black][B][I][U]- Czy 2 psy mogą liczyć na zniżkę?[/U][/I][/B][/COLOR]
[COLOR=black]Nie, powyżej 5 sztuk jest zniżka[/COLOR]
[COLOR=black][B][I][U]- Kto ocenia kondycję i stan zdrowia psów? Wet wyznaczony,wet mój,czy potrzebny jest wgląd w historię dotychczasowych chorób/szczepień? ( to w ogóle ma znaczenie przy ustalaniu wysokości składki?)[/U][/I][/B][/COLOR]
[COLOR=black]Pies MUSI być poprostu zdrowy, weta nie wyznaczają może być swój, wystawia poprostu zaświadczenie, że jest zdrowy a ubezpieczenie obejmuje nagłe zachorowanie a nie leczenie chorób przewlekłych-stan zdrowia nie ma znaczenia dla składki[/COLOR]
[COLOR=black][B][I][U]- Nie ma możliwości ubezpieczenia od całości kosztów leczenia np.powypadkowego?!Często wynikiem wypadku jest koniecznośc przeprowadzenia operacji/zabiegu po trzech dniach (czasem to musi być wiecej zabiegów rozłożonych w czasie).Rozmawiałam z przedst.PZU na wystawie - zapewniali,że możliwy jest zwrot kosztów do sumy ubezpieczenia i nic nie wspomnieli o ograniczeniach czasowych (!)[/U][/I][/B][/COLOR]

[COLOR=black]W warunkach ogólnych jest mowa o 3 pierwszych dniach od momentu zachorowania lub wypadku, ale sprawdzę i potwierdzę informację jutro.[/COLOR]
[COLOR=black]I jeszcze jedna ważna rzecz, mianowicie koszty [B]muszą[/B] przekraczać 50 zł. [/COLOR]
[COLOR=black][B][I][U]- Czy ubezpieczenie pokrywa koszty interwencji weta w przypadku komplikacji przy porodzie? Poród trudno nazwać "nagłym zachorowaniem"[/U][/I][/B][/COLOR]
[COLOR=black][B][I][U]ale juz komplikacje to inna rzecz...(Choć sa rasy,u których takie kłopoty są niemal pewne)[/U][/I][/B][/COLOR]
[COLOR=black]Nieoczekiwane powikłania są objęte ubezpieczeniem[/COLOR]
[COLOR=black][B][I][U]- Jezeli pies biega luzem i kogoś ubrudzi/ugryzie/uszkodzi samochód to czy wóczas PZU pokrywa szkody? ( w moim mieście pies ma być na smyczy,więc gdy go spuszczam - bezsprzecznie łamię przepisy.)[/U][/I][/B][/COLOR]
[COLOR=black]No może być problem, bo jest to szkoda umyślna (zakaz to zakaz) i jest to kwestia interpretacji ogólnych warunków, generalnie nie ma takiego zapisu w ograniczeniach. Poproszę jutro o wiążącą interpretację jutro i dam 100% odpowiedź.[/COLOR]


Napisałam, że potwierdzę jutro te dwie informacje dlatego, że nie chcę nikogo wprowadzać w błąd, i żeby nagle nie okazało się, że niestety tego nie obejmuje ubezpieczenie........

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Koda']
[COLOR=black][B]jeszcze taki dane potrzebuję[/B][/COLOR]
[COLOR=black][B]-jaka to rasa (tu może być zwyżka)[/B][/COLOR]
Owczarek węgierski - puli

[COLOR=black][B]- czy macie ubezpieczenie w PZU mieszkania lub budynku (zniżka)[/B][/COLOR]
Nie

[COLOR=black][B]- i za zrzeszenie w Związku Kynologicznym też jest zniżka[/B][/COLOR]
Tak

[COLOR=black][B]No może być problem, bo jest to szkoda umyślna (zakaz to zakaz) i jest to kwestia interpretacji ogólnych warunków, generalnie nie ma takiego zapisu w ograniczeniach. Poproszę jutro o wiążącą interpretację jutro i dam 100% odpowiedź.[/B][/COLOR]
No właśnie,z tą "umyślnością" to różnie się to interpretuje.Pytałam w dwóch firmach ubezp.Jedna pokrywa [U]wyłącznie[/U] szkody poczynione przez psa bedącego na smyczy lub w kagańcu.Przedstawiciel drugiej,powiedział,ze "umyślnie" jest wtedy, jeżeli ja psa poszczuję.Jezeli pies luzem,zrobi szkodę nie sprowokowany przeze mnie to jest "nieumyślnie".Pytanie,co na to PZU?

Link to comment
Share on other sites

[B][I][U]W1 -2000 /1000zł[/U][/I][/B]
170 zł / 85 zł
[B][I]
[COLOR=black][B][I][U]WIV -20000 /10000zł[/U][/I][/B][/COLOR]
[B][/B]85 zł / 42,50[/I][/B]


Właśnie wiem o różnych interpretacjach i dlatego jutro udzielę konkretnej już odpowiedzi.

Link to comment
Share on other sites

to ja bym tez bardzo poprosiła o symulacje
2 yorki - jeden ma ponad 2 lata, drugi ponad rok.
W1 - 2000
W2 - 2000
mam w pzu ubezpieczenie murów domu (takie dla potrzeb kredytu jk wymagaja), oc i mienie w innej firmie

a czy takie ubezpieczenie to W1 obejmuje zwykle leczenie?
np jak pies sobie zerwie wiezadło w kolanie albo uszkodzi łapę na spacerze to za leczenie mi dadza kaske? I moge u swojego weta czy musze w wyznaczonych klinikach sie leczyc?

Link to comment
Share on other sites

To jest temat bardzo interesujący :-)
Jak wyglądałby koszt ubezpieczenia dla takiej sforki :
- [B]cocker spaniel angielski [/B]- sześc psiaków
7 miesięcy
7 miesięcy
2 lata 8 miesięcy
4 lata
5 lat
5 lat 8 miesięcy

dla wszystkich np.:
[B]wariant I - 2000
wariant II - 3000
[/B]
psy są w ZKwP,ubezpieczenie w PZU-tylko autko (dom w innej firmie)

Mnie także interesuje kwestia zwrotu kosztów dalszego leczenia,a nie tylko 3 pierwsze dni.:roll:
Czy sa do współpracy z PZU wyznaczone lecznice (bo takie słuchy mnie kiedyś doszły),czy pies może byc leczony w swojej lecznicy...:roll:

Link to comment
Share on other sites

Mam takie same wątpliwości, jak i Wy:
1. Mój piesek właśnie zaczął dosyć poważnie chorować na skórę - zwrot kosztów leczenia podjętego w ciągu 3 pierwszych dni od - powiedzmy - zgłoszenia się z problemem do weterynarza i podjęcia kuracji - byłby po prostu śmieszny w stosunku do ogólnych kosztów jakie poniosę w najbliższym czasie.

2. Jakie szkody może wyrządzić pies na smyczy? Praktycznie ŻADNE.

Pytanie - czy jeśli pies ucieknie/zerwie się ze smyczy itp i wyrządzi szkodę - to też będzie to "działanie umyślne wbrew przepisom" (nakazującym wyprowadzanie psa pod kontrolą)?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='julita104']to ja bym tez bardzo poprosiła o symulacje
2 yorki - jeden ma ponad 2 lata, drugi ponad rok.
W1 - 2000
W2 - 2000
mam w pzu ubezpieczenie murów domu (takie dla potrzeb kredytu jk wymagaja), oc i mienie w innej firmie

a czy takie ubezpieczenie to W1 obejmuje zwykle leczenie?
np jak pies sobie zerwie wiezadło w kolanie albo uszkodzi łapę na spacerze to za leczenie mi dadza kaske? I moge u swojego weta czy musze w wyznaczonych klinikach sie leczyc?[/quote]

[B]Koszty leczenia muszą przekroczyć 50zł[/B], zerwanie więzadłą w kolanie czy uszkodzenie łapy to wypadek jeśli niezbędna będzie pomoc medyczna. Leczyć można u swojego weta.
W1- 200 zł na rok nie policzyłam zniżki za ZK (15%)
W2-100 zł i to samo bez zniżki
Oczywiście jeśli należycie do ZK to zniżka przysługuje.

Pozdrawiam
Gosia

Link to comment
Share on other sites

Słuchajcie, ze względu na częste pytania co po tych "trzech dniach" załączam link do warunków ogólnych
[URL="http://www.pzu.pl/pub/files/PZU_SA/produkty/majatkowe/cztery_lapy.htm"][COLOR=#0000ff]http://www.pzu.pl/pub/files/PZU_SA/produkty/majatkowe/cztery_lapy.htm[/COLOR][/URL]
[B]§[/B] 4. polecam szczególnie. gdzie pisze o tych trzech dniach.

Czekam jeszcze na informacje wiążące i potwierdzające to co mówię.

Pozdrawiam wszystkich
Gosia

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...