Jump to content
Dogomania

Ubezpieczenie "Cztery Łapy"


Koda

Recommended Posts

  • 1 month later...
  • Replies 138
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 8 months later...

Temat stary ale może jeszcze jary ;)
Ja ubzepieczałam kilka razy swoje suczki w PZU, dwa razy skorzystałam ze zwrotu kosztów leczenia. Nie było problemów. Ale z tego co pamiętam wtedy nie było tych nieszczęsnych pierwszych 3 dni leczenia.
Później jakoś nie odnowiłam polisy, nawet nie pamiętam czy nie było jakiejś przerwy w ofercie, czy też sama zaniedbałam. W zeszłym roku nagle odeszła moja ukochana, piękna, utytułowana Forsa :-( Oczywiście to ona jako ona była dla mnie najważniejsza ale niestety przy suce hodowlanej straty finansowe są także. Gdybym miała ubezpieczenie łatwiej by mi było kupić kolejną suczkę Dirki.
Dobrze że znalazłam ten wątek i sobie przypomniałam, że teraz powinnam ubezpieczyć młodą Dirki - licho nie śpi. Bunia już za stara bo ma 13 lat.

HebaNova -jeśli nadal aktualna sprawa prześlij mi szczegóły ubezp. na [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL]

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Temat zapomniany, ale moze ktos zajrzy... ;)
Czy ubezpiecznie obejmuje zachorowanie psa na babszioze (szczepienia, kroplowki, wizyty u weta itp.?). Wiadomo, jakie mamy teraz zakleszczenie w kraju. Nasza sunia w zeszlym roku dwa razy nam zachorowala pomimo stosowania wszelkich srodkow ostroznosci :shake:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Mi najbardziej zależy na ubezpieczeniu zdrowotnym psa - ostatnio nam wychodzi po 70-80zł za wizytę raz/dwa razy w tygodniu ;) interesuje mnie tylko definicja "zdrowego" psa, ale o tym napisałam już w innym wątku o ubezpieczeniu. Trzy pierwsze dni leczenia też mnie nie przerażają, zawsze to odzyskanych kilkadziesiąt złotych za leczenie. Jeśli np. czeka nas seria zastrzyków to myślę że można się dogadać z weterynarzem, żeby podliczył nam wszystkie na jednym rachunku, a nie każdy zastrzyk osobno, co drugi dzień.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='agnieska'] Jeśli np. czeka nas seria zastrzyków to myślę że można się dogadać z weterynarzem, żeby podliczył nam wszystkie na jednym rachunku, a nie każdy zastrzyk osobno, co drugi dzień.[/quote]
I myślę że choćby z powodu takich "możliwosci" żadna firma ubezpieczeniowa nie podejmie się ubezpieczania od kosztów leczenia albo składki da zaporowe - bilans musi wyjść nie tyle na zero co z zyskiem bo to nie instytucje charytatywne.;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='puli']
[LIST=1]
[*][B][COLOR=red]zastosowanej zwyżki (dla następujących ras psów: bull terrier, wilczarz, basset, setter angielski, bokser, wyżeł, bernardyn, dog, nowofunland, airdale terrier, pudel, jamnik). [/COLOR][/B]
[/LIST]
[/quote]

a czy ktoś mi wyjaśni dlaczego akurat TE rasy zostały objęte zwyżką?
Bo nie kapuje...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='taks']I myślę że choćby z powodu takich "możliwosci" żadna firma ubezpieczeniowa nie podejmie się ubezpieczania od kosztów leczenia albo składki da zaporowe - bilans musi wyjść nie tyle na zero co z zyskiem bo to nie instytucje charytatywne.;)[/quote]

PZU zwraca koszty leczenia, ale tylko przez pierwsze trzy dni :) dla mnie to nie jest minus, bo i tak zwrócą mi się koszty leczenia przez pierwsze dni, a bez ubezpieczenia - nie miałabym zwrotu ani z pierwszych ani z kolejnych dni. Przy częstotliwości naszych wizyt u weterynarza (mam nadzieję, że to skutek kilku miesięcy na przypuszczalnie-alergizującej karmie z kurczakiem, a nie ogólnej chorowitości). Dla przykładu, przez ostatni tydzień zapłaciliśmy ponad 170zł za dwie wizyty (zastrzyki, tabletki), tydzień wcześniej miał serię zastrzyków na biegunkę z krwią (30zł/zastrzyk)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='agnieska'] Trzy pierwsze dni leczenia też mnie nie przerażają, zawsze to odzyskanych kilkadziesiąt złotych za leczenie. Jeśli np. czeka nas seria zastrzyków to myślę że można się dogadać z weterynarzem, żeby podliczył nam wszystkie na jednym rachunku, a nie każdy zastrzyk osobno, co drugi dzień.[/QUOTE] Podejrzewam ze ubezpieczyciel zadbał o to żeby zminimalizować mozliwośc "dogadywania sie" klientów z weterynarzami. Mozliwe ze nie wystarczy sam rachunek tylko trzeba bedzie dostarczyc kopie dokumentacji choroby i udowadnianie ze pies dostał np serie zastrzyków w ciagu trzech dni zamiast w normalnie przewidzianym cyklu moze byc zakwalifikowane jako próba wyłudzenia.:roll:
[QUOTE]Przy częstotliwości naszych wizyt u weterynarza (mam nadzieję, że to skutek kilku miesięcy na przypuszczalnie-alergizującej karmie z kurczakiem, a nie ogólnej chorowitości). Dla przykładu, przez ostatni tydzień zapłaciliśmy ponad 170zł za dwie wizyty (zastrzyki, tabletki), tydzień wcześniej miał serię zastrzyków na biegunkę z krwią (30zł/zastrzyk)
[/QUOTE]
PZU "Cztery łapy" ubezpiecza od:
1. kosztów leczenia psa lub kota związanych z nagłym zachorowaniem lub nieszczęśliwym wypadkiem zwierzęcia,
2. padnięcia (śmierci) lub uśpienia z konieczności psa lub kota,
3. kosztów pochówku psa lub kota,
4. odpowiedzialności cywilnej za szkody spowodowane przez psa lub kota.

Trzeba by najpierw sprawdzic czy alergia to dla PZU "nagłe zachorowanie".

[quote name='Sylwia K']a ja bym chciała zapytać gdzie według was warto psa ubezpieczyć? i od czego?
(według posiadaczy psów a nie jakiś pracowników firm ubezpieczających)
Co możecie polecić z własnego doświadczenia?[/QUOTE]
Przy zakładaniu konta zaproponowano mi takie OC:
[url=http://www.inteligo.pl/infosite/oferta_dla_ciebie_oc.htm]Oferta dla Ciebie - Inteligo[/url]
Dla mnie interesujace o tyle, że:
- obejmuje wszystkich członków rodziny
- składka jest taka sama niezaleznie od ilosci psów
-mieszkamy w miescie i psy codziennie poruszaja sie w tłumie ludzi (którzy w przeciwienstwie do psów bywaja nieprzewidywalni )

Nie wiem czy wysokość składki w ofercie "solo" jest identyczna jak w pakiecie z kontem ale dwa lata temu warunki dla posiadaczy konta były korzystniejsze

Link to comment
Share on other sites

[quote name='puli']Podejrzewam ze ubezpieczyciel zadbał o to żeby zminimalizować mozliwośc "dogadywania sie" klientów z weterynarzami. Mozliwe ze nie wystarczy sam rachunek tylko trzeba bedzie dostarczyc kopie dokumentacji choroby i udowadnianie ze pies dostał np serie zastrzyków w ciagu trzech dni zamiast w normalnie przewidzianym cyklu moze byc zakwalifikowane jako próba wyłudzenia.:roll:

PZU "Cztery łapy" ubezpiecza od:
1. kosztów leczenia psa lub kota związanych z nagłym zachorowaniem lub nieszczęśliwym wypadkiem zwierzęcia,
2. padnięcia (śmierci) lub uśpienia z konieczności psa lub kota,
3. kosztów pochówku psa lub kota,
4. odpowiedzialności cywilnej za szkody spowodowane przez psa lub kota.

Trzeba by najpierw sprawdzic czy alergia to dla PZU "nagłe zachorowanie".
[/quote]


Mam rozmawiać niedługo z naszą ubezpieczycielką z PZU, więc zobaczymy :) o alergii to było luźne wtrącenie - że mam nadzieję że obecne kłopoty zdrowotne to efekt kilku miesięcy na złej karmie a nie ogólnej chorowitości kurdupla. Biegunka z krwią to efekt wciągnięcia gówna na spacerze a nie alergii ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[quote name='taks']I myślę że choćby z powodu takich "możliwosci" żadna firma ubezpieczeniowa nie podejmie się ubezpieczania od kosztów leczenia albo składki da zaporowe - bilans musi wyjść nie tyle na zero co z zyskiem bo to nie instytucje charytatywne.;)[/quote]Ja mam ubezpieczoną Klarę od 2006 roku. Od kosztów leczenia przede wszystkim.
Watek : [URL]http://www.dogomania.pl/forum/f92/ubezpieczenie-psa-poczytajcie-32531/[/URL]

Jeśli zgłosicie szkodę związaną z długim leczeniem a co za tym idzie na sporą sumę możecie się spodziewać że Ubezpieczyciel "pogogluje" i wyczyta ile trwa leczenie i wyliczy że podaliście sumę za całe leczenie a nie za 3 dni.

[quote name='Patisa']a czy ktoś mi wyjaśni dlaczego akurat TE rasy zostały objęte zwyżką?
Bo nie kapuje...[/quote]Tego pewnie nikt nie wie ;)

[quote name='Sylwia K']a ja bym chciała zapytać gdzie według was warto psa ubezpieczyć? i od czego?
(według posiadaczy psów a nie jakiś pracowników firm ubezpieczających)
Co możecie polecić z własnego doświadczenia?[/quote]Ja polecam PZU, dlaczego - opisuję to w wątku do którego link podałam wyżej w tej wypowiedzi.
Nie mam porównania z innymi firmami, ale PZU działa szybko i nigdy nie było problemów. No i chyba rok rocznie "składka" mi się "zwraca", mimo że psica choruje sporo mniej niż wcześniej.



[quote name='wani']Temat zapomniany, ale moze ktos zajrzy... ;)
Czy ubezpiecznie obejmuje zachorowanie psa na babszioze (szczepienia, kroplowki, wizyty u weta itp.?). Wiadomo, jakie mamy teraz zakleszczenie w kraju. Nasza sunia w zeszlym roku dwa razy nam zachorowala pomimo stosowania wszelkich srodkow ostroznosci :shake:[/quote]

Ja leczyłam Klarę na boreliozę ale to było dawno, więc nie pamiętam dokładnie za co PZU zwróciło mi wtedy kasę, ale na pewno początek leczenia wyszedł więcej niż 50 zł.
W przypadku zachorowania na chorobę od-kleszczową u ubezpieczonego zwierzęcia najważniejsze bedzie pewnie udokumentowanie ochrony przeciw kleszczowej.
Jeśli zabezpieczasz zwierze, wet potwierdzi że właściciel zrobił wszystko by pupila przed chorobą uchronić więc jest to nagłe zachorowanie nie spowodowane zaniedbaniem ubezpieczającego.

Co do alergii to pierwszy atak, a raczej leczenie w przypadku jego nastąpienia może uda się pokryć z polisy, ale kolejne już wg mnie nie.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

W związku z tym, że często jestem pytana o Cztery Łapy oraz z tym, że wątek ten jest w ścisłej relacji z wątkiem na temat ubezpieczeń (sygnatura w moim podpisie), pozwolę sobie przedstawić jak w 2010 roku wygladają CZTERY ŁAPY, bo niestety troszkę się w nich przez lata zmieniło.

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Verdana]Wprowadzono następujące modyfikacje ubezpieczenia:

[B]Ogólne warunki ubezpieczenia[/B]

[/FONT] [FONT=Verdana][COLOR=#000000]1. [/COLOR][/FONT][FONT=Verdana] Ubezpieczający ma [B]jedynie obowiązek przedstawić zaświadczenie lekarskie, że zwierzę jest zdrowe i bez wad[/B]. [COLOR=#000000]W zaświadczeniu powinien być również określony wiek zwierzęcia, rasa, [/COLOR][/FONT] [FONT=Verdana][COLOR=#000000]p[/COLOR][/FONT][FONT=Verdana][COLOR=#000000]rzybliżona wartość oraz ewentualne znaki szczególne. Zaświadczenie takie jest ważne w ciągu 7 dni od wystawienia.[/COLOR]

[/FONT] [FONT=Verdana]2. [/FONT][FONT=Verdana]Oprócz dotychczas istniejącego ubezpieczenia kosztów leczenia [B]wprowadzono nowe zakresy ubezpieczenia [/B]tj.:
[/FONT] [FONT=Verdana]-[/FONT][FONT=Verdana]ubezpieczenie od padnięcia i uśpienia z konieczności,
[/FONT] [FONT=Verdana]-[/FONT][FONT=Verdana]ubezpieczenie kosztów pochówku,
[/FONT] [FONT=Verdana]-[/FONT][FONT=Verdana]ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej ubezpieczającego od szkód spowodowanych przez zwierzę ( max 20.000zł)

[/FONT] [FONT=Verdana][B]Możliwe jest zawarcie ubezpieczenia w zakresie pełnym [/B](od wszystkich wymienionych w o.w.u. ryzyk) [B]bądź jedynie w wybranych zakresach ryzyk.[/B] [B]Warunkiem zawarcia ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej ubezpieczającego od szkód spowodowanych przez ubezpieczone zwierzę jest wykupienie co najmniej jednego z pozostałych zakresów ryzyk.[/B]

[/FONT] [FONT=Verdana]3.[/FONT][FONT=Verdana] Ograniczono limit wiekowy zwierząt przyjmowanych do ubezpieczenia od 6 miesięcy do lat 10, z tym że nowa umowa ubezpieczenia może zostać zawarta dla zwierzęcia w wieku do lat 6.

[/FONT] [FONT=Verdana]4.[/FONT][FONT=Verdana] Określono, a w przypadku ubezpieczenia kosztów leczenia podwyższono, górne sumy ubezpieczenia/gwarancyjne dla poszczególnych zakresów ubezpieczenia.(max 2.000zł)

[/FONT] [FONT=Verdana]5.[/FONT][FONT=Verdana] Zdefiniowano użyte w ogólnych warunkach ubezpieczenia pojęcia (słowniczek - cytuję je poniżej)

[/FONT][FONT=Verdana]Podstawowe definicje związane z 4 Łapami:
[B]nagłe zachorowanie[/B] - powstały w sposób nagły stan chorobowy, zagrażający życiu lub zdrowiu zwierzęcia, wymagający natychmiastowej pomocy weterynaryjnej;
[B]Nieszczęśliwy wypadek[/B] - nagłe zdarzenie wywołane przyczyną zewnętrzną, w następstwie którego zwierzę doznało uszkodzenia ciała, rozstroju zdrowia lub poniosło śmierć;
[B]Niezbędne koszty leczenia[/B] - niezbędne z medycznego z punktu widzenia koszty leczenia zwierzęcia jakie musiał ponieść ubezpieczony w celu ratowania życia lub zdrowia zwierzęcia w związku z nagłym zachorowaniem lub nieszczęśliwym wypadkiem. Za koszty leczenia uważa się [B]powstałe na terytorium RP koszty:[/B]
- pobytu zwierzęcia w klinice;
- badań zabiegów ambulatoryjnych bądź operacyjnych.
[/FONT] [FONT=Verdana]

[/FONT] [FONT=Verdana]6.[/FONT][FONT=Verdana] Wprowadzono zmiany w układzie i treści przepisów.
[/FONT] [FONT=Verdana] [COLOR=#000000]6.1.[/COLOR] Umowę ubezpieczenia zawiera się na podstawie ustnego wniosku. [B]Przed zawarciem umowy ubezpieczenia ubezpieczony obowiązany jest przedstawić zaświadczenie lekarskie, że zwierzę jest zdrowe i bez wad.[/B] W zaświadczeniu powinny być również zawarte informacje na temat wieku i wartości zwierzęcia.

[COLOR=#000000]6.2.[/COLOR][COLOR=#000000] Ograniczono zakres świadczeń [/COLOR]z tytułu ubezpieczenia kosztów leczenia ubezpieczonego zwierzęcia. [B]Ochroną objęte są koszty leczenia poniesione w celu ratowania życia zwierzęcia w ciągu pierwszych trzech dni od dnia nagłego zachorowania lub nieszczęśliwego wypadku[/B] (w tym wypadku spowodowanego zdarzeniami losowymi ).

[COLOR=#000000]6.3.[/COLOR][COLOR=#000000] Poza dotychczas obowiązującymi ograniczeniami dodatkowo[B] wyłączono z odpowiedzialności PZU S.A. m.in. szkody powstałe wskutek:[/B][/COLOR]
[COLOR=#000000]-[/COLOR][COLOR=#000000]chorób przekazywanych dziedzicznie,[/COLOR]
[COLOR=#000000]-[/COLOR][COLOR=#000000]zaginięcia, kradzieży i rabunku,[/COLOR]
[COLOR=#000000]-[/COLOR][COLOR=#000000]prowadzenia hodowli dla celów doświadczalnych niezgodnie z jej wymogami oraz niezapewnienia zwierzętom właściwych warunków bytowania oraz pielęgnacji,[/COLOR]
[COLOR=#000000]-[/COLOR][COLOR=#000000]zaniedbań żywieniowych wynikających z niedokarmienia lub karmienia nieodpowiednią karmą,[/COLOR]
[COLOR=#000000]-[/COLOR][COLOR=#000000]przewożenia zwierząt nie przystosowanym do tego celu środkiem transportu,[/COLOR]
[COLOR=#000000]-[/COLOR][COLOR=#000000]uśmiercania zwierząt w wyniku realizacji obowiązujących przepisów o ochronie zwierząt,[/COLOR]
[COLOR=#000000]-[/COLOR][COLOR=#000000]stanu wyjątkowego, inwazji, działań wojennych, wewnętrznych zamieszek oraz aktów terroryzmu,

[/COLOR] [COLOR=#000000]6.4. [/COLOR][COLOR=#000000]Podwyższono do równowartości 50 zł franszyzę integralną za jednostkę chorobową (jedno zdarzenie objęte ochroną ubezpieczeniową). (minimum za jednostkę chorobową)

[/COLOR] [COLOR=#000000]6.5.[/COLOR][B][COLOR=#000000] Z ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej wyłączono szkody:[/COLOR][/B]
-polegające na uszkodzeniu ciała lub mienia ubezpieczającego i osób bliskich zamieszkujących z ubezpieczonym pozostających z nim we wspólnym gospodarstwie domowym,
-polegające na zniszczeniu, uszkodzeniu lub utracie pieniędzy lub innych środków płatniczych, biżuterii, papierów wartościowych, wszelkiego rodzaju dokumentów, nośników danych, zbiorów o charakterze kolekcjonerskim,
-wynikające z przeniesienia chorób przez ubezpieczone zwierzę na inne zwierzęta bądź ludzi.

6.6. Określono zasady obowiązywania [B]okresu karencji w umowie ubezpieczenia. Nowa - 7 -dniowa karencja obowiązuje w przypadku ubezpieczenia kosztów leczenia oraz śmierci zwierzęcia w wyniku nagłego zachorowania.[/B] [B]Nie obowiązuje ona natomiast w ubezpieczeniu odpowiedzialności cywilnej, w przypadku nagłego, nieszczęśliwego wypadku, spowodowanej w/w zdarzeniami śmierci oraz w razie pokrywania kosztów pochówku. [/B]W polisie podaje się inny - uwzględniający okres karencji - początek odpowiedzialności ubezpieczyciela za te zakresy ryzyk.


Jeszcze wypis z OWU fragmentów dotyczących szkody

[/FONT] [FONT=Verdana] 1.[B] Zobowiązano ubezpieczonego do zawiadomienia PZU S.A. o szkodzie w ciągu 3 dni od powzięcia o niej wiadomości bądź otrzymania roszczenia o odszkodowanie od osoby poszkodowanej [/B](dotyczy szkód z OC)

[COLOR=#000000]2.[/COLOR][COLOR=#000000] Zwrotu kosztów badań, leków, zabiegów ambulatoryjnych i operacyjnych, kosztów pobytu zwierząt w klinice, a także kosztów pochówku, usunięcia zwłok oraz uśpienia dokonuje PZU S.A. na podstawie oryginałów faktur.

[/COLOR] [COLOR=#000000]3.[/COLOR][COLOR=#000000] W przypadku śmierci zwierzęcia wysokość odszkodowania stanowi wartość rynkowa zwierzęcia bezpośrednio przed zachorowaniem lub wypadkiem, ustalona na podstawie dokumentacji ubezpieczeniowej bądź określona przez lekarza weterynarii. Kwota ta nie może jednak przekraczać sumy ubezpieczenia ustalonej w polisie, w odniesieniu do ubezpieczenia z tytułu padnięcia zwierzęcia lub uśpienia go z konieczności.

[/COLOR] [COLOR=#000000]4.[/COLOR][COLOR=#000000] Wysokość szkód majątkowych z tytułu odpowiedzialności cywilnej ustala się według cen z dnia ustalenia odszkodowania. Wysokość szkody w mieniu zmniejsza się o wartość pozostałości, które mogą być przeznaczone do dalszego użytku lub przeróbki.

[/COLOR] [COLOR=#000000]5.[/COLOR][COLOR=#000000] Wysokość szkód osobowych z tytułu odpowiedzialności cywilnej ustalana jest na podstawie obowiązującego prawa, w granicach określonej w polisie sumy gwarancyjnej[/COLOR][/FONT][FONT=Verdana][COLOR=#000000](max 20.000zł)

[/COLOR][/FONT][FONT=Verdana][COLOR=#000000]To tyle tytułem wprowadzenia...[/COLOR][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Od 2005 roku mam psy ubezpieczone w "4 łapy" w PZU.
Z OC nie korzystałam - i robię wszystko aby nie korzystać ;)
Ze "zdrowotnego" jestem bardziej niż zadowolona...
Nawet po śmierci suni nie było problemu...
Co prawda wolę wydawać na mechanika niż na weta, ale życie jest takie, że psy chorują, mimo, że człowiek staje na uszach....
Teraz mam ubezpieczone wszystkie 4... a agility uprawiamy rekreacyjnie nie wyczynowo..

Pozdrawiam
CHI & BBB

Link to comment
Share on other sites

[quote name='CHI']Od 2005 roku mam psy ubezpieczone w "4 łapy" w PZU.
Co prawda wolę wydawać na mechanika niż na weta, ale życie jest takie, że psy chorują, mimo, że człowiek staje na uszach....
Teraz mam ubezpieczone wszystkie 4.[B].. a agility uprawiamy rekreacyjnie nie wyczynowo..[/B]
CHI & BBB[/QUOTE]

Dzieki za wpis, a z uprawianiem sportów jest dokładnie tak jak piszesz, dopóki jest to rekreacja, nie ma zadnych ograniczeń w 4 Łapach.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='a.piurek'] z uprawianiem sportów jest dokładnie tak jak piszesz, dopóki jest to rekreacja, nie ma zadnych ograniczeń w 4 Łapach.[/QUOTE]
A czy możesz mi napisać jak PZU rozróżnia np agility rekreacyjne od wyczynowego??
Bo nawet zawody to jest zabawa...

Link to comment
Share on other sites

I tu dotknęłaś sedna problemu - dla PZU zawody oznaczają koniec amatorstwa i rekreacji.
Zgodnie z &7 (cytuję:)
[CENTER][B]§ 7.[/B][/CENTER]
Odpowiedzialność PZU S.A. nie obejmuje kosztów poniesionych w następstwie : [B]uprawiania niebezpiecznych sportów lub wyczynowego uprawiania sportów. [/B]



Mnie jako osobie nie do końca rozumiejącego jakie rodzaju ryzyko dla psiaka występuje podczas zawodów agility trudno się wypowiadać co do tego zapisu. Nie zmienia to jednak faktu że zapis jest i że może on stać się podstawą odmowy wypłaty odszkodowania.


[LIST=1]
[*]
[/LIST]

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

W całym wątku doczytałam się tylko o zniżce 15% za ZK, a jak ze wspomnianymi zwyżkami ? O co w nich chodzi może ktoś wie, tez chciałabym ubezpieczyć mojego psa, ale mocno się zastanawiam czy warto, może się okazać , że zwyżki to zaraz o 200% jak to w PZU bywa :((
Jestem też ciekawa opinii osób, które taką polisę posiadają - czy warto ??

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Toffikowa']W całym wątku doczytałam się tylko o zniżce 15% za ZK, a jak ze wspomnianymi zwyżkami ? O co w nich chodzi może ktoś wie, tez chciałabym ubezpieczyć mojego psa, ale mocno się zastanawiam czy warto, może się okazać , że zwyżki to zaraz o 200% jak to w PZU bywa :((
Jestem też ciekawa opinii osób, które taką polisę posiadają - czy warto ??[/QUOTE]

Co to znaczy warto? Kwestia zwyżek dotyczy raczej tzw historii szkodowej i nie dotyczy tych którzy ubezpieczenie CZTERY ŁAPY zawierają po raz pierwszy. Na dzień dzisiejszy to koszt roczny rzędu 500-600zł.Pytaj proszę może bardziej konkretnie, poza tym dużo o CZTERECH ŁAPACH masz też w wątku, którego banerek mam w podpisie. Wiem, że są osoby, nawet tu na dogo, które mają to ubezpieczenie i bardzo jej sobie chwalą.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...