Jump to content
Dogomania

Norcia, kochana sunia


Radek

Recommended Posts

Noreczko, nie mogłem złożyć Ci dziś życzeń bezpośrednio, mimo to byłaś w tę noc ze mną. Jak zwykle nie bawiliśmy się nigdzie ze względu na obecność psiaka w domu (ach te petardy). Norciu, bądź szczęśliwa, tam gdzie jesteś. Życzę Ci samych dobrych chwil.
Wciąż pamiętamy o Tobie.
Mam do Ciebie prośbę, opiekuj się Saruśką, wiesz, że ona boi się petard jeszcze bardziej niż Ty?

Link to comment
Share on other sites

Norasku, dziś minie siedem miesięcy bez Ciebie :(
Między Świętami, a końcem roku miałem trochę nerwówki i odezwała mi się choroba. Wczoraj gdy leżałem na sofie wskoczyła do mnie Sara, położyła się obok mnie i delikatnie położyła głowę na moim brzuchu. Tak jak Ty robiłaś gdy czułem się źle. Od razu przed oczami stanęłaś mi jak żywa. Przypomniałem sobie jak doskonale wyczuwałaś momenty gdy źle się czułem. Nigdy wówczas nie zachęcałaś mnie do zabawy. Przeważnie wchodziłaś na łóżko, delikatnie kładłaś się obok, a głowa spoczywała na bolącym brzuszysku.
Bolało to wspomnienie, ale cieszę się, że spotkałem na swojej drodze tak cudowną sunię jak Ty.

Link to comment
Share on other sites

[B]Nora <*>[/B]
[FONT='Arial Narrow'][SIZE=3]Łzy mi popłynęły. Rasta robiła to samo. Kiedy tylko źle się czułam – kładła się przy mnie, bardzo delikatnie, bez zwykłego wiercenia się i udeptywania. Kładła się i leżała spokojnie, niczego nie chciała, po prostu leżała cichutko i obserwowała mnie. [/SIZE][/FONT]
[FONT='Arial Narrow'][SIZE=3]Ehhh, te onkowe kobiety, zawsze pełne wyczucia i empatii... Wczoraj też pewnie Norcia leżała tuż obok Ciebie i Sary, zatroskana i pełna miłości – miałeś podwójne wsparcie.[/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

A wiesz co w tym wszystkim było najśmieszniejsze. Norcia nie dawała się oszukać. Czasem wracałem zmęczony i po spacerze chciałem się zdrzemnąć, więc kładłem się, udając że nie czuję się dobrze. Ledwo przymykałem oczy słyszałem najpierw takie charakterystyczne "parskanie" i czułem jak ogon Nory mało się nie urwie, a po chwili byłem zachęcany do zabawy głośnym szczekaniem, bądź przynoszeniem coraz to nowych zabawek (na zasadzie, jak nie chcesz tej, to może pobawimy się inną ;) )
Chcąc nie chcąc musiałem wstawać i bawić się.
Takie zachowanie nie zdarzało się gdy czułem się naprawde źle.
Nie ma to jak onkowe sunie.

Link to comment
Share on other sites

W piątek przypadkiem wpadło mi w ręce nagranie, które było często nadawane na falach eteru w czasie, gdy chorowałaś. Utwór nawet lubię, ale nie słyszałem go od tamtych chwil. Wróciły przykre wspomnienia. Dobrze, że w sobotę miałem sporo różnych spraw, dzięki temu myślałem o czymś innym. Brakuje nam Ciebie psinko:(

Link to comment
Share on other sites

Norcia rzadko przychodzi do mnie. Najbardziej utkwiły mi w pamięci pierwsze odwiedziny we śnie. Było to 2 dni po tym jak odeszła. Na miejscu gdzie zawsze spała postawiliśmy tego dnia suszarkę na pranie. Norcia odwiedziła mnie wtedy we śnie. Była zupełnie zdrowa. Podeszła do miejsca gdzie było jej posłanko i gdy zobaczyła suszarkę spojrzała na mnie zdziwiona. Tak jakby pytała, gdzie ja się teraz położę. Było to tak realne.

Link to comment
Share on other sites

Staram się pamiętać tylko o dobrych chwilach, ale nie zawsze wychodzi.
W środę byłem u mamy (tam mieszkaliśmy z Norcią, nie zdążyła się przeprowadzić :( ).
Kiedy szedłem przez osiedle patrzyłem na trawniki, po których kiedyś biegała Norcia. Przypomniały mi się te wszystkie chwile gdy wędrowaliśmy razem, stanęły też przed oczami nasze ostatnie spacery, gdy Nora chodziła powolutku. Gdy już wjechałem windą na piętro otworzyłem zamki i zacząłem otwierać drzwi. Zrobiłem to tak, jak robiłem zawsze po powrocie z pracy. Bardzo delikatnie, żeby nie potrącić suńki, która uwielbiała leżeć przy drzwiach. Dopiero po wejściu do mieszkania zdałem sobie z tego sprawę. Usiadłem i poryczałem się.

Link to comment
Share on other sites

Też to robiłam. Teraz ten nawyk się przydaje, ale przez dwa miesiące każdy powrót do domu - powolne przekręcanie klucza, żeby dać czas na wstanie, powolne otwieranie drzwi w oczekiwaniu na ustępujący opór podnoszącego się z trudem ciała... I jeszcze cicha nadzieja, że tym razem - po prostu leży gdzie indziej... A potem już tylko łzy.
[B]Norciu <*>[/B]

Link to comment
Share on other sites

Jeszcze raz dziękuję za wsparcie w tym wątku. Nie zawsze łatwo mi tutaj zajrzeć :(
Przeczytanie ciepłych słów pomaga.
Dziś od rana (a właściwie to już w nocy) pada śnieg. Norcia tak go uwielbiała. W taki dzień jak dziś poranny spacer trwałby i trwał. Byłoby oranie nosem w śniegu, bieganie za kulkami i cały arsenał psich wygłupów.
Brakuje mi tego :(

Link to comment
Share on other sites

Początkowo zaglądając tutaj czułam ból. Nie wiedziałam co napisać w wątku o Psoni, w głowie miałam pustkę. Nie potrafiłam przelać tego co czułam, swojego bólu, tęsknoty, niemocy. Cokolwiek bym nie napisała, nie było tym co chciałam przekazać.
Forumowicze wyczuli, co się dzieje w mym sercu, co naprawdę czuję. Zaczęli mnie pocieszać, tłumaczyć. Rozumieli, bo przeżywali to samo i dzielili się swym doświadczeniem.
Polska , to nie Ameryka, gdzie są tzw. telefony zaufania czy grupy terapeutyczne dla tych, którzy stracili ukochanego pupila i nie mogą się odnaleźć w rzeczywistości.
To forum odebrałam jak właśnie taką terapię.
Wirtualnie co prawda, ale poznałam tu wielu przyjaciół, którzy podali mi rękę w potrzebie. Tego się nie zapomina, a nawet pokuszę się o stwierdzenie, że zobowiązuje. Nabieramy doświadczenia i mozemy pomagac innym. Zobacz, ciągle nas tu przybywa - tych zagubionych, niepogodzonych ze stratą swojego czworonoga, których nie rozumie wiekszość ludzi "głupia(i) ryczy za psem". Gdzie mają szukac pomocy jak nie wśród innych psiarzy? To co się tu dzieje, jest zarazem bolesne i piękne. Bolesne, bo dotyczy osobistych tragedii, a piękne dlatego, że nasze psy odchodząć pozwoliły nam się poznać i nawzajem wspierać.
Zobacz jaka tu panuje cisza. Nikt nikogo nie wyśmiewa nie ma sporów, nie ma podziałów- jest skupienie.

Dla twojej Norci, która z góry obserwuje pierwszy śnieżek w tym roku.
[img]http://img382.imageshack.us/img382/5006/kerze8ik2.gif[/img]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...