Jump to content
Dogomania

Norcia, kochana sunia


Radek

Recommended Posts

Wczoraj odebraliśmy wyniki, Gajka też została osłuchana i obejrzana. Płytki są nisko, ale pani doktor mówi żeby się nie niepokoić, bo najprawdopodobniej mała mordka tak ma. Może być tak, że gdzieś w gajkowej rodzinie był na przykład spaniel, a spaniele tak często mają. Leki już odstawiliśmy i za miesiąc-półtora mamy jeszcze raz powtórzyć badanie. Jeszcze trochę się denerwuje, ale mam nadzieję, że pani doktor się nie myli:) Osłuchowo i "oglądowo" z Gajką jest OK.

Oczywiście kciuki dalej wskazane:)

Link to comment
Share on other sites

Dzisiaj szykowaliśmy większość potraw na wigilijną wieczerzę i brakowało mi tego szczególnego żebractwa. Nawet przez chwilkę w oczach pojawiły mi się łzy. Dobrze, że jest z nami mała mordka. Jest zupełnie inna niż nasze pożegnane owczarkowate, ale jest tak pogodna, że wnosi ogrom radości do naszego domu.

Wszystkim odwiedzającym Norcię życzę

Spokojnych, pogodnych, rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia. Niech te dni będą wypełnione spokojem i miłością

Link to comment
Share on other sites

Mija pomału świąteczny czas. Przy wigilijnym stole nie zabrakło wspomnień o Norci, Saruśce, Brutusku, Helguni. W pierwszy dzień Świąt siedzieliśmy w domu i cieszyliśmy się obecnością swoją i małej mordki, a dzisiaj byli mili goście i też nie obyło się bez wspominania o pożegnanych przyjaciółkach. Taki to świąteczny czas.

Link to comment
Share on other sites

Dziś najbardziej nielubiany przeze mnie dzień. Gdy była z nami Norcia, a później Saruśka, cały dzień upływał pod znakiem martwienia się o kochane psiaki. Mała mordka nie boi się huku petard, ale i tak czekamy na koniec dnia.

Wszystkiego dobrego w nadchodzącym roku

Link to comment
Share on other sites

Dzisiaj pogoda taka, jaką bardzo lubiliśmy na spacery z Noraskiem. Gdy wychodziliśmy na wieczorne wyjścia w śnieżny i mroźny wieczór Asia zawsze zastanawiała się kiedy wrócimy. Nigdy nie było to specjalnie szybko. Jedyne o czym musiałem pamiętać przed wyjściem, to posmarowanie łapek Norci wazeliną i mogliśmy chodzić i chodzić. Brakuje mi tych wyjść.

Link to comment
Share on other sites

Moje dziewczyny nie lubiły tak silnych mrozów. Balbinka kochała zaspy śniegu, ale pod warunkiem, że nie było siarczyście zimno.

Zuzia załatwia swoje potrzeby lotem błyskawicy i  ciągnie do domu. Nie ma mowy o spacerach. Podusia, kołderka, to najlepsze rozwiązanie  na taką pogodę.

j10weq.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

Saruśka nie lubiła jak było zimno, też wychodziła na chwilkę. A jak były roztopy to na dodatek łapki były mokre (co było niedopuszczalne). Mała mordka lubi chodzić i w zimę, ale niestety trzeba jej tę przyjemność dawkować, bo jest malutka i mogłaby przemarznąć.

Link to comment
Share on other sites

Plaster, łata? Na pewno, ale też nowa istota, która kradnie nam miejsce w sercu. Zupełnie inne i w inny sposób. U mnie ta dziura objawia się obawami o zdrowie psiska. Każde gorsze samopoczucie łap od razu uruchamia karuzelę wspomnień:( Tych gorszych...

Link to comment
Share on other sites

Tak. Niestety, właśnie tak to działa. Obsesyjne nakręcanie się: żeby czegoś nie przeoczyć, żeby czegoś nie zaniedbać, żeby coś poważnego nie przymaskowało się niewinnym objawem.

Ja w takiej sytuacji, owszem idę z moim stworzonkiem do weta ale jednocześnie pracuję nad sobą. "Gdybam" jakie byłyby jej losy i jakie są w rzeczywistości losy psiuków, których człowiek nie przygarnia, nie angażując się, żeby sobie oszczędzić przeżyć przykrych, jakie przynosi codzienne życie z kolejną "łatą".

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...