Jump to content
Dogomania

łysa DONka Maja- w nowym domu


esperanza

Recommended Posts

Ja wiem, że on jest wzorcowy, ale Majeczka taka drobna się przy nim wydaje.
Jako, że głównie obcuję z moim kurduplem, który waży niecałe 8kg, to większość psów mi się duża wydaje ;-)

Lara już mam kandydatkę do sponsorowanej sterylki.

Wczoraj zadzwoniła do mnie p.Wioleta, która wcześniej zgłosiła połamaną Morelkę.
Przed chwilą zawiozła do lecznicy niedużą suczkę w zaawansowanej ciąży, z przepukliną. Suka prawdopodobnie nie przeżyłaby porodu. Zamieszczę info na kruszewskim wątku

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 490
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Proszę pomóżcie reklamować:
Wielki bazar z książkami po angielsku, a na nim aż 47 tytułów, między innymi takich autorów jak: John Grisham, Stepjen King, Jeffrey Archer, Dick Francis, Joan Collins i wielu innych.
Książki mają bardzo atrakcyjne ceny, a dochód pójdzie na leczenie suki z przepukliną.
[URL="http://www.dogomania.pl/threads/208440-ksia%C5%BCki-po-angielsku-na-op%C5%82acenie-leczenia-suni-z-przepuklin%C4%85-do-31.05?p=16948099#post16948099"]http://www.dogomania.pl/threads/2084...9#post16948099[/URL]

np. Książki kucharskie po 10zł za sztukę.
[URL="http://imageshack.us/photo/my-images/857/img8710.jpg/"][IMG]http://img857.imageshack.us/img857/9639/img8710.jpg[/IMG][/URL]

33. John Grisham- The rainmaker
[URL="http://imageshack.us/photo/my-images/194/img8730j.jpg/"][IMG]http://img194.imageshack.us/img194/2374/img8730j.jpg[/IMG][/URL]
kup teraz: 7zł

34. Stephen King- Gerald's game
[URL="http://imageshack.us/photo/my-images/199/img8731d.jpg/"][IMG]http://img199.imageshack.us/img199/6207/img8731d.jpg[/IMG][/URL]
kup teraz: 7zł

35. Jeffrey Archer- False impression
[URL="http://imageshack.us/photo/my-images/32/img8732d.jpg/"][IMG]http://img32.imageshack.us/img32/5441/img8732d.jpg[/IMG][/URL]
kup teraz: 7zł

Link to comment
Share on other sites

Pozdrowienia od Majeczki przekazuje wszystkim, ktorzy jej kibicuja :-) Maja czuje sie dobrze ale jej Panstwo maja troche pytan (tak raczej pytan niz problemow, no moze z jednym wyjatkiem) i prosza o pomoc, pomozecie? Esperanza czy Pani Dorota dostala od Ciebie ten namiar na behawioryste z okolic, znaczy ze Szczecina? Mysle, ze osoba na miejscu i w kontakcie bezposrednim bylaby najskuteczniejsza.

Oto pytania:
[I][COLOR=#1F497D][FONT=&quot]Majka jest fajna, ale dziwna. Jest jakaś taka niepewna. Ma taki jakby błędny wzrok – pewnie wynikowa tych wzrokowych problemów...?[/FONT][/COLOR][COLOR=#1F497D][FONT=Wingdings][/FONT][/COLOR][COLOR=#1F497D][FONT=&quot][/FONT][/COLOR][/I]
[I][COLOR=#1F497D][FONT=&quot]Jak podchodzi Net po oczach wiem co chce, jak podchodzi Maja – nie jestem pewna.[/FONT][/COLOR][/I]

[COLOR=black]Myslicie, ze to kwestia czasu i nauczenia sie nowego psa? Czyli jednak jest jakas wada wzroku? bo juz nie wiem :-(
[COLOR=#1F497D][FONT=&quot][/FONT][/COLOR][/COLOR]
[I][COLOR=#1F497D][FONT=&quot] [/FONT][/COLOR][/I]
[I][COLOR=#1F497D][FONT=&quot]Zjada z podłogi pająki – zrobiła to na moich oczach.[/FONT][/COLOR][/I]


Pozostalosci z przeszlosci? niepewnosc co do pozywienia?
[I][COLOR=#1F497D][FONT=&quot][/FONT][/COLOR][COLOR=#1F497D][FONT=Wingdings][/FONT][/COLOR][COLOR=#1F497D][FONT=&quot][/FONT][/COLOR][/I]
[I][COLOR=#1F497D][FONT=&quot] [/FONT][/COLOR][/I]
[I][COLOR=#1F497D][FONT=&quot]Ma wiele zachowań szczenięcych – podgryzanie, zaczepianie do zabawy. Liczyliśmy na zabawy z Netem, a ona wolałaby się bawić z nami – nam niestety na takie zabawy brak czasu[/FONT][/COLOR][COLOR=#1F497D][FONT=Wingdings].[/FONT][/COLOR][/I]


Moze odkryje, ze z psem tez mozna sie bawic... choc rozumiem ja, ze chce do czlowieka :-(
[I][COLOR=#1F497D][FONT=Wingdings][/FONT][/COLOR][COLOR=#1F497D][FONT=&quot][/FONT][/COLOR][/I]
[I][COLOR=#1F497D][FONT=&quot] [/FONT][/COLOR][/I]
[I][COLOR=#1F497D][FONT=&quot]Śmieszna sprawa – wielki i ciezki Net jest duzo delikatniejszy i subtelniejszy od Majki. Majka na podłoge się „wali”. A przez to, że jest jeszcze ciagle bardzo chudziutka – ma się wrażenie, że „kości zostały rzucone”[/FONT][/COLOR][COLOR=#1F497D][FONT=Wingdings].[/FONT][/COLOR][COLOR=#1F497D][FONT=&quot][/FONT][/COLOR][/I]
[I][COLOR=#1F497D][FONT=&quot]Raz wylądowałą swoim kręgosłupem na mojej nodze – myślałam, że umrę z bólu[/FONT][/COLOR][COLOR=#1F497D][FONT=Wingdings].[/FONT][/COLOR][/I]


Po prostu taka jest, zadna szlachcianka i tyle ;-) a jak utyje to moze te kosci nie beda tak gruchotac ;-)
[I][COLOR=#1F497D][FONT=Wingdings][/FONT][/COLOR][COLOR=#1F497D][FONT=&quot][/FONT][/COLOR][/I]
[I][COLOR=#1F497D][FONT=&quot] [/FONT][/COLOR][/I]
[I][COLOR=#1F497D][FONT=&quot]Przez kłopoty ze wzrokiem, musimy bardzo uważać jak biega – Wczoraj wpadła w moją łydkę, potem wpadła na Neta – widziałam, że był lekko zdziwiony, bo nie skumał o co jej chodzi, że się tak na niego rzuca[/FONT][/COLOR][COLOR=#1F497D][FONT=Wingdings].[/FONT][/COLOR][/I]


Co to w koncu za klopot ze wzrokiem? :-( wie ktos z Was?
[I][COLOR=#1F497D][FONT=Wingdings][/FONT][/COLOR][COLOR=#1F497D][FONT=&quot][/FONT][/COLOR][/I]
[I][COLOR=#1F497D][FONT=&quot] [/FONT][/COLOR][/I]
[I][COLOR=#1F497D][FONT=&quot]Do dzieci jest OK., choć wczoraj kiedy Agatka próbowała ja nadmiernie ruszać – lekko zawarczała. Uczy się że nie wolno wchodzić na dywany, że zabawki są dzieci i tych się nie zjada – ale idzie to jej powoli. Jest bardzo uparta i stara się forsowac swoje. [/FONT][/COLOR][/I]
[I][COLOR=#1F497D][FONT=&quot]Właśnie podbiegł do mnie Net i po nim Maja – na pogłaskanie - w Necie jest wiecej radości. W oczach. Pomimo tego, że jest już 6 latkiem. [/FONT][/COLOR][/I]
[I][COLOR=#1F497D][FONT=&quot]Nie mam pojecia, czy Maja taka będzie, czy potrzebuje wiecej czasu aby przekonać się, że nie planujemy jej nigdzie oddawać.[/FONT][/COLOR][/I]
[I][COLOR=#1F497D][FONT=&quot]No i starsznie kręci się pod nogami jak się chodzi po chacie. Ciagle na nią wpadam[/FONT][/COLOR][COLOR=#1F497D][FONT=Wingdings].[/FONT][/COLOR][/I]
[I][COLOR=#1F497D][FONT=&quot]Słabe jest to, że jest cholernie zadziorna i uparta. Już dwa razy się z Netem gryzła – i skubana nie odpuszcza. Nie bardzo mam wyczucie na co i do jakiego momentu można im pozwolić. Maja musi skumac, że ona ani nie będzie tu rządzic ani nie będzie nas odstawiać od Neta. A cały czas stara się to zrobić. Nie warczy już kiedy jest przy nas – a stara się to robić cały czas – jak podchodzi Net – tak było stale na początku. Ale jak głaskam Neta, a ona podchodzi – próbuje wepchnać się pomiedzy Neta, a człowieka.[/FONT][/COLOR][/I]


Tutaj bym poradzila aby zwyczajnie nie pozwalac dzieciakom mocno jej tarmosic, kazde psisko ma swoj prog wytrzymalosci.
W kwestii upartosci i domagania sie uwagi oraz racji powarkiwaniem skonsultowalabym sie z behawiorysta.
[I][COLOR=#1F497D][FONT=Wingdings][/FONT][/COLOR][COLOR=#1F497D][FONT=&quot][/FONT][/COLOR][/I]
[I][COLOR=#1F497D][FONT=&quot] [/FONT][/COLOR][/I]
[I][COLOR=#1F497D][FONT=&quot]Nie chce też siedzieć na dworze kiedy my jesteśmy w domu. Waruje pod szybą i tylko czeka Az drzwi się otworzą. Net siedzi po drugiej stronie chaty – przy furtce. Maja nie[/FONT][/COLOR][COLOR=#1F497D][FONT=Wingdings].[/FONT][/COLOR][/I]


Chce dziewczyna do ludzi :-(
[I][COLOR=#1F497D][FONT=Wingdings][/FONT][/COLOR][COLOR=#1F497D][FONT=&quot][/FONT][/COLOR][/I]
[I][COLOR=#1F497D][FONT=&quot] [/FONT][/COLOR][/I]
[COLOR=#1F497D][FONT=&quot][I]Duzo wiedzy brakuje nam na temat zachowania z dwoma psami[/I].
[/FONT][/COLOR]

[COLOR=#1F497D][FONT=&quot][/FONT][/COLOR]
[COLOR=#1F497D][FONT=&quot][COLOR=black]Moze jakas literatura jest godna polecenia? Albo behawiorysta pomoze jak zobaczy tą parę ONkow :-)[/COLOR]
[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#1F497D][FONT=&quot] [/FONT][/COLOR]
[I][COLOR=#1F497D][FONT=&quot]Mamy jeszcze jeden problem – siostra meza ma Jorka – Majka uparcie stara się do tej suki podejść i ją podgryźć – Suzi na nią warczy. Boimy się, że pierwsze podgryzienie skonczy się tragicznie i nie bardzo wiemy jak je ze sobą zakolegować. A będziemy sąsiadami na nowej ziemi.[/FONT][/COLOR][/I]
[I][COLOR=#1F497D][FONT=&quot] [/FONT][/COLOR][/I]
[I][COLOR=#1F497D][FONT=&quot]Tak wiec: POMOCY!!!

[/FONT][/COLOR][/I][COLOR=#1F497D][FONT=&quot][COLOR=black]Co powiecie na to? No jest uzasadniona ta obawa... Yorki sa zaczepne i mysla, ze maja wzrost i sile slonia, taka Majke moze to wkurzyc... Kaganiec na 1sze spotkanie? Rany nie wiem... moja suka wielka jest i dzielna ale yorkow i tego ich jazgotu sie boi, schodzi krasnalom z drogi, a jak podszczypuja nogi to huknie swoim basem w ucho, no ja wiem na 100% ze nie dziabnie, ale Majce nie wiem czy mozna ufac :-( znow behawiorysta by sie przydal...

[/COLOR][/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

co do jorka, to ja bym jednak starała się baaaardzo pilnować o ile nie izolować. Takie małe, pałętające się i zaczepne często samo się domaga złego niestety. I nie wiem na ile pomoże kaganiec, bo przy niefartownym uderzeniu, to kaganiec może przynieść więcej szkód.
Jeśli chodzi o warczenie na dziecko. To w moim odczuciu też jest raczej pozytyw. Ostrzega, że ma dość. Niestety trzeba się psa nauczyć. Dziecka to takze dotyczy. Moja sucz również pokazała zebiska młodemu. Dla mnie znak, żeby mocniej kontrolować ich relacje. Zdarzyło się raz ale teraz staram sie być czujna, chociaż się nie powtórzyło. Ale wiem, że po fafiku młody może łazić i robić mu cuda, fafik co najwyżej ucieknie, z imką takich zabaw nie ma. Pogłaskać, rzucić zabawkę, poczęstować ją albo zabrać jej coś z paszczy- bardzo proszę. Ale włazić na nią absolutnie nie.
Co do wzroku, powinien pewnie wypowiedzić się okulista ale i tutaj wszystko jest indywidualne. My mysleliśmy, że fafik kiepsko widzi, bo przekrzywia głowę, przygląda się, namysla czy poznaje..ale raczej nie ma zaburzeń widzenia. Nie zmienia to faktu, że spojrzenie ma na tyle ciekawe, że obcy się go boją;) a jak już zacznie szczekać przy ogrodzeniu i oczy mu podskakuja to ja się tym obcym nie dziwię:) A my wiemy, że chłopak tylko sprawia takie pozory;)
Trzeba psa poznać i to wymaga czasu. Inaczej jest jak ma się psa od szczeniaka a inaczej bierze się dorosłego psa z zapisaną kartą. To wymaga więcej czasu a i tak pewne sytuacje będą zaskoczeniem

Link to comment
Share on other sites

Dr Garncarz widział Majkę, zrobił jej badanie i wykluczył choroby, które można by było leczyć w jakikolwiek sposób. Mówiłam p.Dorocie, że Majka może być po prostu krótkowidzem, ale widzi.
Moje koty tez zjadają pająki, a suka boi się much :-)
Taki przypadek widocznie.
Pewnie wychodzą braki w socjalizacji, być może w szczenięctwie nie miała kontaktu z innymi psami, tylko z ludźmi, dlatego nie potrafi się z nimi bawić.
Też jestem zdania, że trzeba uważać na kontakty z dziećmi i nie pozwalać tarmosić.
Jest trochę literatury, ale w języku angielskim, nie wiem, czy p.Dorota czyta w tym języku, jeśli tak, to na amazonie jest dostępna ksiażka:
[B][SIZE=3]Feeling Outnumbered? How to Manage and Enjoy Your Multi-Dog Household.- Karen B. London Ph.D. i Patricia B. [/SIZE][SIZE=3]McConnell Ph.D.[/SIZE][/B]

To bym jeszcze poleciła:
[B][SIZE=3]Mine! A Practical Guide to Resource Guarding in Dogs też Patricia B. McConnell[/SIZE][/B]

Podałam kontakt do Grzegorza Firlita, p.Dorota miała do niego zadzwonić.

Jestem zdania, że należy ją od Yorka izolować- bramką, albo na smyczy i w kagańcu. Ona jest duża, niezdarna, samym ciałem może yorka przydusić. Póki p.Dorota nie ma do niej dużego zaufania, a Majka nie pokazała calego wachlarza zachowań przy większych psach, izolowałabym ją od malutkich psów. co innego york moich rodziców- 8k, co innego standardowy, malutki.

Link to comment
Share on other sites

A prawda, przeciez Ty Esperanza masz yorczka, a ja tutaj tak po rasie sobie bezczelnie pojechalam ;-) wybacz ;-)

Przekaze wszystko opiekunom :-) Dzis mi p.Dorota napisala, ze spacer z Netem to pryszcz w porownaniu ze spacerem Majka + Net, ma wrazenie, ze idzie na spacer z 4 Netami ;-) o kurcze jak ja bym chciala miec takiego energicznego psa!!!! :-D a moj maz jak by chcial miec taki "dynamit" aby miec z kim ganiac w agility... u la la, Majka by byla w tym ekstra tylko pewnie ta krotkowzrocznosc by ja dyskwalifikowala bo by caly tor rozniosla w drobny mak ;-)

Link to comment
Share on other sites

Yorki rozmnażane byle jak i traktowane jak zabawki staja się rozwydrzonymi, rozdygotanymi, nadpobudliwymi psami.
Ludzie zrobili straszna krzywdę tym psom. Jest mi ich strasznie żal. Świat z perspektywy takiego malucha musi być straszny.

Lara ja tam nic złego w Twojej wypowiedzi nie widzę :-)

Majka ma parę, oj ma...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Nasza Dzika też niestety nie toleruje yorków i rozpuszczonych shitzu :( Musimy bardzo uważać, bo w sąsiedztwie jest taki jeden "uczłowieczony" shitzu, który absolutnie nie rozumie języka psów. Już 2 razy próbowała go ustawić, na szczęście była w kagańcu, jak kiedyś będzie bez, to obawiam się, że sąsiedzi będą musieli rozejrzeć się za nowym pieskiem :(.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Witokret']Nasza Dzika też niestety nie toleruje yorków i rozpuszczonych shitzu :( Musimy bardzo uważać, bo w sąsiedztwie jest taki jeden "uczłowieczony" shitzu, który absolutnie nie rozumie języka psów. Już 2 razy próbowała go ustawić, na szczęście była w kagańcu, jak kiedyś będzie bez, to obawiam się, że sąsiedzi będą musieli rozejrzeć się za nowym pieskiem :(.[/QUOTE]
A to szelma z tej Dzikuni :mad:.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

W czwartek może przyjechać do W-wy. Nie wiem, czy do tego czasu uda się coś zorganizować.

Majka jest niedelikatna, nadpobudliwa. Wczoraj zdarzyło się, że w trakcie rozdzielania Majki i Neta, gdy się gryzły, opiekunka została ugryziona.
P. Dorota wie, że to był przypadek, ale boi się o dzieci. Istnieje ryzyko, że Majka niechcący może złapać za rękę dziecko.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...