Jump to content
Dogomania

Jak obliczyć wagę?


Bila

Recommended Posts

Myślę, ze byłoby dobrym, gdybyś zamieściła tu takie zestawienie (jeśli to możliwe)... :). W większości publikacji, przynajmniej tych które miałem okazje czytac, dane sa z reguły ogólnikowe.

Oczywistem jest fakt, że różnice są uzależnione od konkretnych osobników, ale dla wielu takie zestawienie mogłoby być pomocnym w kontrolowaniu wagi swojego labka.

Pozdrawiam Jarek

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Witam,

Krystynah, mam pytanie, mój labrador ma 2lata i 59-60cm w kłębie, waży ok. 36-37 kg.

Czy to dobra waga?

Ostatnio usłyszałam na wystawie że jest zbyt chudy (to wtedy jak usłyszałam tez o trymowaniu, najgorsza wystawa na świecie, ale mniejsza z tym), ale na chuderlaka on nie wygląda.

Jestem ciekawa ile on powinien ważyć, bo w różnych publikacjach na ten temat piszą różnie.

Dzięki za pomoc, pozdrawiamy,

Link to comment
Share on other sites

To dobra waga choc przy tym wzroscie jakby miał ze 2 kg wiecej to tez by było dobrze. Wszystko zalezy od budowy psa. Jesli pies ma miesnie a nie przelewajacy sie tłuszczyk to wszystlko ok moze wazyc nawet 40 kg, zwlaszcza jesli jest wysoki.

Na ktora wystawe wybierasz sie w kwietniu? Chetnie bym zobaczyla twojego psiura na zywo ;-)

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

A ja z kolei z innym problemem. Nie mam ile mój pies wazy, ponieważ za nic w świecie nie moge go zaciągnąć na wagę. Nie miał nigdy z nią przykrych doświadczeń ani nic. Po prostu zapiera sie i koniec. Branie go na ręce nie wchodzi w rachube bo ja z bardzo się chwieję i sie prawie wywracam pod jego ciężarem (waze 45kg) , macie jakies propozycje?

Link to comment
Share on other sites

Asia!

Ja wlasnie myslałam o wadze u weta. Jak jest "psi" to nie bedzie miał nic przeciwko ubabraniu wagi surowa watrobka ;-) ;-) ;-)

Katarzynka!

Sposoby na tucz psa mam dwa ( sprawdzone, działajace) ;-)

1.Kluchy z tłustszym miesem i jarzyna, nalesniki i inne dobra

2. Jesli pies nie jest alergikiem i nie reaguje biegunkami na tłustsze jedzenie do kazdej michy suchego dokładam dwie łyzki skwarek ze słoniny lub boczku wczesniej rozpuszczonych. Tak omaszczonych kulek pies zjada wiecej, chetniej a i tłuszczyk robi swoje.

Link to comment
Share on other sites

Bardzo dziękuję, będziemy próbowali, tylko żeby nie przybrał za dużo kilogramów :D .

No i pozbawili mnie tak pięknego zdjęcia i co mam zrobić?

To jedyne zdjęcie gdzie ojciec mojego psiaka wygląda jak on sam, zdjęć swojego jeszcze nie mam w sieci, a innych nie chcę.

Szkoda :-? .

Pozdrawiamy,

Link to comment
Share on other sites

Hej,

Krystynah, jeszcze jedno pytanie, co zrobić by psiak przytył jeszcze ze 2 kilogramy.

:lol:

Sposoby podane przez Krystynah są oczywiście skuteczne ale...zastanów się,proszę, czy konieczne jest 'podbijanie' wagi psiura :hmmmm:

Wiesz doskonale,jak żywiołowe, rozbiegane są laby.Większa waga to większe obciążenie stawów.

Sama napisałaś,że na 'chuderlaka' nie wygląda.

Zbicie wagi jest o wiele bardziej kłopotliwe niż jej dodanie.

:thumbs:

Link to comment
Share on other sites

Katarzynka, nikt nie broni Tobie mieć zdjęć w podpisie, problem jest tylko z wielkością. Zmniejsz zdjęcie, do rozmiaru np. zdjęć Tadeusza od Argo i po kłopocie :D

A co do tuczenia labka to też radziłabym się zastanowić. Ja też dostałam na wystawie zalecenie utuczenia mojego Hugolca, tak by przybrał 2-3 kilo. Mimo że mnie kusiło, nie zdecydowałam się- zdrowie psa jest ważniejsze! Hugo zaś podrósł trochę i z wiekiem 3 lat nabrał i tak słusznych rozmiarów. Zresztą miałaś okazję go zobaczyć, mimo że tłuszczyku na nim trudno się dopatrzeć (biedak ze wzgledu na pracę, nie może posiadać powszechnych labradorskich kształtów :wink: ), to jest z niego kawał psa. :lol:

Uważam, że ładnie rozwinięty pies to pies mocny, a NIE tłusty. Niestety często sędziowie nie podzielają mojego zdania i radzą własnie labki tuczyć :cry: :cry: :evil:

Link to comment
Share on other sites

Zachraniarka,

co do zdjęci ato wiem że było za duże, problem w tym że nie bardzo wiem jak je zmniejszyć :oops: .

A teraz o 'tuczeniu', pewnie że sie zastanowie, szczególnie że opinia na wystawie, iż mój pies jest zbyt chudy była jednorazowa, wcześniej radziliśmy sobie doskonale :D .

Psiak pewnie i tak przytyje przez świeta bo jedziemy do babci.

Tak na marginiesie to Twój hugunio jest 'troszkę' wiekszy( nie znaczy grubszy) od Micha :wink: .

Pozdrowienia,

Link to comment
Share on other sites

No taki mi wyrósł niedźwiadek, nawet nie wiem kiedy..

Zdjęcie skopiuj do swojego komputera, zmniejsz chociaż w programie Paint, wrzuć gdzieś na serwer i gotowe :)

Jednak moja rada, to szybko zrobić Mikołajowi piękne zdjęcia, zeskanować i wrzucić nam tu szybko!! :lol: :lol:

A takimi wyjątkami wśród opisów nie ma co się przejmować, sędzia też człowiek, a różni ludzie mają różne typy urody.

Link to comment
Share on other sites

Witam,

Czy moglibyscie mi opisac sposoby w jakie mierzycie swoje pociechy w klebie????? Moja labia ciagle sie rusza albo siada i jestem bezsilna..

Negra ma wlasnie dzis 7 miesiecy wazy 22kg, czy to w miare prawidlowo?, bo na zime pojawila sie u niej" mila" warstwa tkanki poskornej (jest za co przytrzymac) :roll: ,moze tylko na zime :wink:

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...