Jump to content
Dogomania

szkolenie ipo - czy jest potrzebne ukonczenie pt?


gops

Recommended Posts

jesli jest juz gdzies taki temat prosze o polaczenie ;)

mam takie pytanie , chcialabym zapisac sie z psem na szkolenie ipo ale nie wiem czy najpierw musze skonczyc pt?
suka zna wszystkie komendy potrzebne przy pt szkolilam ja sama , jesli jest tatki wymog to pojde na to szkolenie
i czy jest jakies ograniczenie wiekowe i wagowe (psa) przy szkoleniu ?

Link to comment
Share on other sites

Z tego co wiem, przed IPO pies musi zdać PT.

Mówisz o swojej suni?
Ja przede wszystkim na Waszym miejscu poszłabym na PT i porozmawiała z uczciwym szkoleniowcem, czy pies w ogóle się nadaje do takiego sportu, czy ma predyspozycje psychiczne w tę stronę. Przy skłonnościach do agresji lękowej, ogólnie słabszym charakterze i skłonnościach psa do atakowania w sytuacjach kiedy nie jest to w pełni uzasadnione i nie daj boże nieumiejętnie poprowadzonym IPO możesz się dochować nie obrońcy, tylko psa nieprzewidywalnego z jeszcze większą skłonnością do agresji niż wcześniej.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Martens']Z tego co wiem, przed IPO pies musi zdać PT.

Mówisz o swojej suni?
Ja przede wszystkim na Waszym miejscu poszłabym na PT i porozmawiała z uczciwym szkoleniowcem, czy pies w ogóle się nadaje do takiego sportu, czy ma predyspozycje psychiczne w tę stronę. Przy skłonnościach do agresji lękowej, ogólnie słabszym charakterze i skłonnościach psa do atakowania w sytuacjach kiedy nie jest to w pełni uzasadnione i nie daj boże nieumiejętnie poprowadzonym IPO możesz się dochować nie obrońcy, tylko psa nieprzewidywalnego z jeszcze większą skłonnością do agresji niż wcześniej.[/QUOTE]
tak mowie o mojej suce
jesli bd konieczne pt to pojde na nie , moze uda sie zrobic sam egzamin
wlasnie ciezko niestety o uczciwego szkoleniowca :roll:
mi nie zalezy po ipo aby pies mnie bronil bo to robi sama z siebie , tylko wlasnie chcialabym moc zapanowac nad tym . skoro nie potrafie w 100% zlikwidowac agresji to pomyslalam ze ipo pomoze mi nad tym zapanowac
ale poszukam dobrego szkoleniowca w swojej okolicy

Link to comment
Share on other sites

Martens, ale cechy ktore opisalas chyba niekoniecznie mozna przypasowac do Misi gops? Nie widze u niej agresji lekowej, ani slabego charakteru (szczegolnie tego!) ;) Tez sie chetnie dowiem co sadza na ten temat madrzejsi od nas ;) Tym bardziej ze poznalam na szkoleniu lekliwego Tosa Inu (i faktycznie byl psem "niepewnym siebie"), ktoremu IPO podobno bardzo duzo dalo.

Link to comment
Share on other sites

Psa gops nie znam osobiście, nawet po opisie zachowania ciężko czasem wywnioskować coś o przyczynach agresji, więc podałam tylko przykład od czapy, a owszem, też spotkałam się z psami, którym IPO dodało pewności siebie - ale to musi być poprowadzone umiejętnie przez dobrego trenera, bo łatwo pogorszyć sprawę zamiast poprawić ;)
Psy z agresją lękową po latach potrafią tak zakamuflowac swój strach, że tylko dla znawców widzących psa w akcji jest w ogóle możliwe rozróznienie, czy pies atakuje, bo jest pewny siebie i lubi się rzucać, czy dlatego, że się boi, a wiele razy zobaczył, że podziałało i... lubi to :evil_lol: Psy które atakują pierwsze bez większej przyczyny, zaczepki to niestety zazwyczaj psy lękliwe - choćby nie wiem jak maskowały to odpowiednim teatrzykiem mowy ciała.

Link to comment
Share on other sites

Nawet z psem o słabszej psychice czy ogólnie problemowym można się bawic z psem w obronę :) i takiego psa poznałam osobiście a i póżniej widziałam po regularnych treningach z obrony. IPO to trzy konkurencje - obrona, posłuszństwo i ślady :). Chyba jeśli chodzi o zajęcia w ZK, to trzeba było miec ukończone PT - przynajmniej o ile dobrze pamiętam w moim oddziale tak było.

Głównym problemem to znalezenie dobrego pozoranta :)

Link to comment
Share on other sites

wydaje mi sie ze moja suka nada sie do ipo , ma mocny charakter
ale jesli trzeba miec pt to zrobimy na wiosne teraz , na ipo myslalam o obozie ? bo watpie zebym u siebie znalazla dobrego skzoleniowca do ipo , wole zaplacic wiecej ale miec pewnosc

co do wieku psa to nie ma ograniczen ? co do wielksoci juz wiem, przejzalam kilka tematow i widizalam yorka na skzoleniu ipo :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cimi']Myślę, że jakieś pierwsze informacje o obozach będą w styczniu, może w lutym na tyle wcześnie aby każdy mógł sobie poplanowac :)[/QUOTE]
ok, sledze niebieskie amstafowe forum tam widze ze sporo takich obozow jest , w takim poczekam :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...