Jump to content
Dogomania

SHIH-TZU w potrzebie!


Agucha

Recommended Posts

Pani sprzedaje 4-letnią sunię za 200zł. :( a jak się wejdzie w jej ogłoszenia to ma do sprzedaży szczeniaki: shih tzu, maltańczyki i yorki.
[URL]http://tablica.pl/oferta/sprzedam-sliczna-4-letnia-suczke-shih-tz-ID1SWQP.html#6151a2ad0e;r:;s:[/URL]

i tutaj to samo, tylko sprzedawany 4-letni samczyk, a w innych ogłoszeniach szczeniaki... [URL]http://tablica.pl/oferta/przesliczny-4-letni-piesek-shih-tzu-tylko-w-dobre-rece-ID1WavW.html#f5cba5deaa;r:;s:[/URL]

Link to comment
Share on other sites

a ctery to za duzo?jest taki maleńki słodki chłopczyk w Kocim Świecie,wabi się Dżeki
przeurocza chłopina...poznałam to wiem:)ma problemy ze skórą,ale to chyba już za nim,więcej info w Plaskatym Azylu:)

[url]http://plaskate.org.pl/plaskate-u-nas/174/dzeki[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='marmosia']Ta sama osoba ogłasza na wątku spanielowym, że zaadoptuje spaniela. Włącza mi się kontrolka....[/QUOTE]

dziewczynka ma 15 lat
jak odeszła Stefanka to też myślałam nad grzywaczem chińskim albo shih...

branek 123 pisząc na różnych wątkach nie wydajesz się być wiarygodna
a rodzice?także zdecydowani na pieska?

Link to comment
Share on other sites

Mam trochę więcej niż 15 lat.
Po stracie poprzedniej suki nie chciałam żadnego innego psa.
Po roku serce pękło i też miałam dylemat jaką rasę wybrać.
Shih, cavalier, grzywacz PP lub JRT.
Nie czepiajcie się dziewczyny bo poważny kłopot emocjonalny, tylko pomóżcie znaleźć Jej psa.

Link to comment
Share on other sites

może i dziewczyna nie ma złych intencji,ale nie jest pełnoletnia i nikt przecież nie podpisze z nią umowy adopcyjnej.

[B]baranek123[/B] jeśli Twoi rodzice godzą sie na pieska tu uprzeć ich,ze szukasz na forum i jakby co to oni muszą tą umowę podpisać no i zapewne kontaktować sie z osobą u której jest piesek do adopcji.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Goja']Mam trochę więcej niż 15 lat.
Po stracie poprzedniej suki nie chciałam żadnego innego psa.
Po roku serce pękło i też miałam dylemat jaką rasę wybrać.
Shih, cavalier, grzywacz PP lub JRT.
Nie czepiajcie się dziewczyny bo poważny kłopot emocjonalny, tylko pomóżcie znaleźć Jej psa.[/QUOTE]


nie było podtekstu w tym co napisałam,wspomniałam,że też nie byłam zdecydowana
a teraz mam dwa Bgra-Dogi:)
gdyby od razu napisała,że nie jest zdecydowana na rasę,wpisała które ją interesują ... to już wiele wyjaśnia:)

Link to comment
Share on other sites

Z tym dylematem jakiego wybrać po stracie poprzedniego to chyba każdy ma.
Ja miałam pudla i trudno było zdecydować sie w ogóle na jakiegokolwiek, bo był żal i wielka rozpacz.
Po dwóch miesiącach decyzją był cavalier, a po dwóch latach kolejny cavalier.I tak są dwie sunie cavisiowe.

baranek123 musisz na spokojnie wybrać jakiego psiaka chcesz przede wszystkim dostosować do psa warunki jakie jemu zapewnisz, mianowicie ile czasu byś mogła poświęcać na spacerki.
Spaniele potrzebują dłuzszego spaceru niż np. shih-tzu.Weź to też pod uwagę

Link to comment
Share on other sites

Ja wyszłam ostatnio z założenia, że wiek nie ma większego znaczenia. Ja też na początku chciałam młodego shih tzu takiego do 2 lat, akurat był likwidowana pseudohodowla więc przygarnęłam 1,5 roczną wtedy Coco. Potem poszukiwałam shih tzu dla teściowej (bo mam bechona, który czasem pomieszkuje u cioci, bo jej mam umarła :(). Przeglądałam forum i akurat likwidowano pseudo z Lublinie. Zadzwoniłam i tak shih tzu Bono 8 latek trafił do mnie. (miał być teściowej, ale to inna historia). Tak więc porównując 2 psy tej samej asy stwierdzam, że Bonek zachowuje się jak szczeniak i jest strasznie żywy, a Coco to przy nim staruszka. Stwierdzam, że o pewnie wina wychowania Coco w stodole z innymi psami a Bono w domu z paroma psami.
Shih tzu i krókie spacery hmmm Coco owszem przejdzie pare metrów i może wracać do domu a Bono by chodził i chodził.
Bechon to też inna bajka - to pies który uwielbia ruch.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ysmay']Ja wyszłam ostatnio z założenia, że wiek nie ma większego znaczenia. Ja też na początku chciałam młodego shih tzu takiego do 2 lat, akurat był likwidowana pseudohodowla więc przygarnęłam 1,5 roczną wtedy Coco. Potem poszukiwałam shih tzu dla teściowej (bo mam bechona, który czasem pomieszkuje u cioci, bo jej mam umarła :(). Przeglądałam forum i akurat likwidowano pseudo z Lublinie. Zadzwoniłam i tak shih tzu Bono 8 latek trafił do mnie. (miał być teściowej, ale to inna historia). Tak więc porównując 2 psy tej samej asy stwierdzam, że Bonek zachowuje się jak szczeniak i jest strasznie żywy, a Coco to przy nim staruszka. Stwierdzam, że o pewnie wina wychowania Coco w stodole z innymi psami a Bono w domu z paroma psami.
Shih tzu i krókie spacery hmmm Coco owszem przejdzie pare metrów i może wracać do domu a Bono by chodził i chodził.
Bechon to też inna bajka - to pies który uwielbia ruch.[/QUOTE]
Polecały dziewczyny w Krakvet , że fajne.....

Link to comment
Share on other sites

Jeśli chodzi o długość spacerów to mówiłabym tu bardziej o wskazaniach dla rasy shih- tzu czyli musimy mieć na względzie to że płaskonosy pies ma skłonności do zapalenia górnych dróg oddechowych ze względu na upośledzenie ogrzewania/w upały chłodzenia/ powietrza dostającego się do płuc. Pamiętajmy że każdy pies jest inny - na pewno są to predyspozycje osobnicze i każdy właściciel musi rozsądnie do tego podchodzić zwracając uwagę na możliwości swojego psa.
Ogólnie jednak pieski shih to typowe kanapowce - spacer jak najbardziej ale najlepiej jak pies sam sobie normuje i jego tempo i czas.

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=#222222][FONT=Times][quote name='marmosia']Ta sama osoba ogłasza na wątku spanielowym, że zaadoptuje spaniela. Włącza mi się kontrolka....[/QUOTE]

na maltańczyka też zgłaszała zapotrzebowanie ;)

[COLOR=#222222][FONT=Times][quote name='Osa']Jeśli chodzi o długość spacerów to mówiłabym tu bardziej o wskazaniach dla rasy shih- tzu czyli musimy mieć na względzie to że płaskonosy pies ma skłonności do zapalenia górnych dróg oddechowych ze względu na upośledzenie ogrzewania/w upały chłodzenia/ powietrza dostającego się do płuc. Pamiętajmy że każdy pies jest inny - na pewno są to predyspozycje osobnicze i każdy właściciel musi rozsądnie do tego podchodzić zwracając uwagę na możliwości swojego psa.
Ogólnie jednak pieski shih to typowe kanapowce - spacer jak najbardziej ale najlepiej jak pies sam sobie normuje i jego tempo i czas.[/QUOTE]

w lato rzeczywiście nie męczyłam Winiego długimi spacerami, ale teraz... mały wariat tak kocha spacery i szaleństwa w śniegu, że do domu wracać nie chce ;)[/FONT][/COLOR]
[/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[IMG]http://schronisko.avx.pl/images/djcatalog/20121125_161628_img_2857.jpg[/IMG]
Schronisko w Zielonej Górze- z Wa-wy to kawał drogi - może ktoś ma bliżej i mógłby zabrać sunię na DS ew dowieść do Warszawy-w Kocim Świecie miałby jak w domu a i dom stały szybko by znalazła.
[URL="http://www.facebook.com/l.php?u=http%3A%2F%2Fschronisko.avx.pl%2Fpsy-do-adopcji%2Fitem%2F1505-czii%23.UMz-QWI737o.facebook&h=bAQFEEgVu"]http://www.facebook.com/l.php?u=http...ok&h=bAQFEEgVu[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='paulinka9987']Hej :)
Z chęcią adoptuję młodego shih tzu.
Szukam już długo i nie mogę znaleźć. :(
Nie stać mnie na kupno szczeniaka, a przecież zawsze można pomóc jakiemuś w potrzebie.
Piszcie proszę, chciałabym zabrać go do domu już na święta.[/QUOTE]

z tego co wiem młody shih tzu szuka jednego domu z suczką Sisi. Może będą chcieli je oddzielić.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='paulinka9987']Lublin jest blisko mnie, jutro wracam do domu z Krk, mogłabym się po nie stawić :)[/QUOTE]

Dziewczyno myślisz,że ktoś da Ci psa nic o Tobie nie wiedząc? Nawet nie raczysz się skontaktować sorry ale to dziwne. Tak jak w ogłoszeniu w pierwszej kolejności szukam domu wspólnego i pod warunkiem,że przyszły właściciel pomoże pokryć olbrzymie koszty jakie wyniosło leczenie Sisi.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MaDi']Dziewczyno myślisz,że ktoś da Ci psa nic o Tobie nie wiedząc? Nawet nie raczysz się skontaktować sorry ale to dziwne. Tak jak w ogłoszeniu w pierwszej kolejności szukam domu wspólnego i pod warunkiem,że przyszły właściciel pomoże pokryć olbrzymie koszty jakie wyniosło leczenie Sisi.[/QUOTE]


W takim razie pani/panie właścicielu, jeśli ma pan/pani pretensje, o nie podanie przeze mnie dostatecznej ilości informacji, proszę mi w takim razie powiedzieć, czy w powyższym poście widnieje napis "oddam psy za koszty leczenia" itp., czy "szukam domu dla 2 piesków".
Jeśli interesuje pana/panią to , gdzie trafiłyby zwierzaki (a jest tak na pewno), można by zapytać trochę grzeczniej , tak, jak nakazuje kultura osobista.
Odpowiedziałabym wówczas na wszystkie pytania, mi zależy przede wszystkim na kochanym, stworzonku, któremu mogłabym ofiarować swoją, opiekę , serce i czas. Nie znalazłam poza tym żadnego kontaktu z panem/panią poza forum, jestem na nim zaledwie od dwóch dni i mam prawo, jeszcze nie orientować się we wszystkim.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...