Jump to content
Dogomania

Czy to jest złe????


Yuveza

Recommended Posts

[quote name='Robin_z_Lodzi']Ale dyskryminujecie pseudohodowców w stosunku do hodowców a różnią się tylko papierami.[/QUOTE]

Różnią się również tym, że hodowla jest to zespół zabiegów, które mają na celu jak największe ulepszenie rasy, genotypu i fenotypu, wyeliminowanie chorób genetycznych i wad charakterów. Nie da się tego zrobić bez sławetnego "papierka", rozmnażając psy przypominające rasowe - a potem wyrastające na zupełnie inne. Wiec rozmnażanie zwierząt, w imię tej definicji, wynikającej z ustawy o hodowli i rozrodzie, bez zachowania tych cech (a więc robienia badań, porównywania rodowodów, krzyżowania z głową zwierząt najlepszych) nie jest hodowlą.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 208
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='ladySwallow']Różnią się również tym, że hodowla jest to zespół zabiegów, które mają na celu jak największe ulepszenie rasy, genotypu i fenotypu, wyeliminowanie chorób genetycznych i wad charakterów. Nie da się tego zrobić bez sławetnego "papierka", rozmnażając psy przypominające rasowe - a potem wyrastające na zupełnie inne. Wiec rozmnażanie zwierząt, w imię tej definicji, wynikającej z ustawy o hodowli i rozrodzie, bez zachowania tych cech (a więc robienia badań, porównywania rodowodów, krzyżowania z głową zwierząt najlepszych) nie jest hodowlą.[/QUOTE]


Ale komu tu zależy na ulepszaniu rasy? Niech pies pozostanie taki jaki jest. Śmiechu warte to ulepszanie rasy np. kątowanie u owczarków. Robicie tym psom krzywdę a nic nie ulepszacie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ladySwallow']Ulepszanie rasy to usuwanie np. rage syndromu u spanieli. Albo likwidowanie problemu zapadania tchawicy i chorób serca u yorków - prawie każdy york z pseudo to ma, choć nie każdy na tyle, że właściciel leci do weta i to diagnozuje. To jest ulepszanie rasy.[/QUOTE]

Moje yorki są zdrowe, w zasadzie weta może dwa razy widziały. Ciekawe ile dzięki temu ulepszaniu musi psów zdechnąć.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Robin_z_Lodzi']Ale komu tu zależy na ulepszaniu rasy? Niech pies pozostanie taki jaki jest. Śmiechu warte to ulepszanie rasy np. kątowanie u owczarków. Robicie tym psom krzywdę a nic nie ulepszacie.[/QUOTE]

Ulepszanie rasy to usuwanie np. rage syndromu u spanieli. Albo likwidowanie problemu zapadania tchawicy i chorób serca u yorków - prawie każdy york z pseudo to ma, choć nie każdy na tyle, że właściciel leci do weta i to diagnozuje. To jest ulepszanie rasy.

Link to comment
Share on other sites

[B][COLOR="darkgreen"]Usunęłam posty osoby zbanowanej i wasze odpowiedzi na jego posty.
Proszę o powrót do dyskusji, nie roztrząsajcie już wypowiedzi osoby kompletnie niekompetentnej, która zarejestrowała się tylko po to, by wszczynać afery i zadymy.

Jeżeli pojawi się po raz kolejny - podejmiemy bardziej konkretne działania.[/COLOR][/B]

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Justynka, ja zwrócę się do Ciebie, bo bardzo Ciebie polubiłam. :)
Kupując 5 lat temu Paka -też westika_ na psiej giełdzie ( dla osób zainteresowanych- nie ma papierów) też myślałam że jest najcudowniejszy i szkoda żeby taki piękny pies "się zmarnował" i miałam zamiar szukać mu partnerki... Ja, mając wtedy ponad 25 lat i nie będąc w "psim biznesie" nowicjuszem ;)
Pózniej do mojego domu zawitała Ariel- rodowodowa Stafficzka. Nauczyłam się co to jest "suka hodowlana"- bo nie każda z rodowodem nawet może mieć dzieci- najpierw kilku Sędziów na wystawach musi ocenić jej "urode" czyli- po prostu przydatność do rozwoju rasy.[B] Robin...[/B] pisze głupoty z tym, że wszystkie ulepszenia nie mają sensu- w takim razie po co obowiązkowe badanie na dysplazję u owczarków? Inne rasy też mają swoje przypadłości i hodowcy starają się je wyeliminować. Piesek nigdy nie oglądany przez znawcę rasy, chociaż dla nas może być najpiękniejszy- może mieć np spaczone geny- np przez chów wsobny- czy inaczej nieodpowiedni inbreed.
[B]Justyna[/B]- ja Pakusia wykastrowałam. Doti jest śliczną suczką, ale nawet [B]jeżeli[/B] ją dopuścisz, nigdy nie wiesz do kogo trafią szczenięta. A ta osoba będzie mieć pomysł taki jak Ty... I błędna koło. Nie mówiąc o tym, że ciężko byłoby Ci znależć właściciela repka -tak jak pisały dziewczyny.
Hmmm...A jak tak bardzo chcesz zostać hodowcą- może kup (uzbieraj, może ktoś na raty sprzeda :)) Doti rodowodową koleżankę... Zaliczycie kilka wystaw, zobaczysz że nie jest kolorowo, ale jeżeli dalej będziesz chciała... będziesz mogła założyć własną, prawdziwą HODOWLĘ- a jak zauważyłam masz pasję którą są psiaki właśnie.
Póki co- nie rozmnażaj:modla:, dla Doti to będzie duże obciążenie organizmu- a i sama chyba sobie po prostu "z tym" nie poradzisz...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ladySwallow']Ulepszanie rasy to usuwanie np. rage syndromu u spanieli. Albo likwidowanie problemu zapadania tchawicy i chorób serca u yorków - prawie każdy york z pseudo to ma, choć nie każdy na tyle, że właściciel leci do weta i to diagnozuje. To jest ulepszanie rasy.[/QUOTE]

A u yoreczków ta oto przypadłość, powoduje najpierw znaczny dyskomfort życia, a w końcu...[B]śmierć przez uduszenie!!![/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Robin_z_Lodzi']Ale komu tu zależy na ulepszaniu rasy? Niech pies pozostanie taki jaki jest. Śmiechu warte to ulepszanie rasy np. kątowanie u owczarków. Robicie tym psom krzywdę a nic nie ulepszacie.[/QUOTE]

Modko- przepraszam, że odpowiadam na komentarze tej osoby- czy to jest[B] ta osoba[/B] zbanowana?

A jako odpowiedż- "komu zależy na ulepszaniu rasy?" WSZYSTKIM HODOWCOM A kątowanie wiąże się bezpośrednio z dysplazją... Więcej literatury kynologicznej zalecam...

Przepraszam też za post pod postem- nie umiałam ich pózniej połączyć:oops:. I wyskakuję z tego tematu, co by nie czytać podobnych wypowiedzi.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...