Jump to content
Dogomania

Czy to jest złe????


Yuveza

Recommended Posts

ja mam psa od 2 lat , sama mam 19 nigdy nie pracowalam ,jestem calkiem zalezna od rodzicow jesli chodzi o weterynarza , karme itd
owszem mam kieszonkowe ktore wydaje glownie na psy ,np rodzice na karme przeznaczaja 150zl co 1,5miesiaca a jesli ja chce kupic lepsza musze dodac ze "swoich" pieniedzy ktore mam przeciez od rodzicow :) wiec tak czy inaczej to oni placa
jedynie to ja musze z czegos zrezygnowac

co do mieszanca i kundla , moj byly wet ktory zakladal nam kasiazeczke klocil sie ze mna ze moja suka jest mieszancem a nie kundlem , tlumaczylam mu roznice, mowil ze rozumie ale moj pies na 100% jest mieszancem owczarka jakiegos:evil_lol: powiedzial dokladnie "jakiegos" :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 208
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dzięki!!!!i za rady i że mnie rozumiecie;)
A wracając do rodziców:) To oczywiście płacą za weta, za karmę, ale dostaję np: pieniądze i chcę coś kupić psu to oczywiście tylko rozsądnie żeby nie kupić "duperelek" No a jeśli chodzi o te "podwórkowe psy" to wiecie trochę nie rozumiem swoich rodziców, bo jak coś mam na myśli im kupić, to zaraz ,, a poco im to" i widzicie nie do końca decyduję o psach podwórkowych ale o westce też nie do końca;) Tak jakby traktowali za takie "gorsze" oczywiście karmią je, ale moje planowane im dogodzenie odstawiają na bok, np: chciałam im kupić szelki- to nie.

A Martnes - Ta suka nie jest takim olbrzymem;) ale chodzi o to że, o spacerach mogę "decydować" tylko nie jest tak łatwo ogarnąć trzy psy (tym bardziej że ja do wysokich nie należę, jestem mała) więc muszę chodzić na "raty" westka+ któryś z podwórka;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gops']nie wiem czy smiac sie czy plakac ...
dziewczyny poczytajcie o csowaniu , to nie jest wymyslony skrot[/QUOTE]

może i nie wymyślony, ale człowiek nie ma obowiązku znać wszystkich, nawet tak wymyślnych skrótów. a skoro na forum nie tylko Wy jesteście, moglibyście pisać trochę jaśniej bo to jest denerwujące

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pa-ttti']może i nie wymyślony, ale człowiek nie ma obowiązku znać wszystkich, nawet tak wymyślnych skrótów. a skoro na forum nie tylko Wy jesteście, moglibyście pisać trochę jaśniej bo to jest denerwujące[/QUOTE]

To jest jeden z bardziej znanych skrótów - a szczególnie powinien być dla osoby, którą interesują psy oraz ich zachowanie, która jest dłużej na forum i hoduje psy. Bo termin ten nieodłącznie łączy się z porozumiewaniem się psów miedzy nimi, a nieraz również między psami a nami. Gdzie, jak nie na psim forum, powinny pojawiać się więc takie skróty, Twoim zdaniem...?

Link to comment
Share on other sites

a jak, pomimo że psy hoduję od kilku lat, tego skrótu nie znam i nie uważam że moje życie i wiedza są przez to bardziej "ubogie". ważniejsza od znajomości skrótów jest umiejętność porozumiewania się ze zwierzętami, nawet jeśli nie potrafię jej nazwać.

ale spoko, dobrze wiedzieć. tylko chciałam żeby ktoś wytłumaczył skrót, a nie używał go jakby wszyscy wokół musieli go znać.
mniejsza z tym w każdym razie, to nie jest temat tego wątku.

ciekawa jestem jak zadecydowalaś westie_justa w sprawie krycia suczki?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pa-ttti']
ciekawa jestem jak zadecydowalaś westie_justa w sprawie krycia suczki?[/QUOTE]

A to już dawno postanowione;) NIE!!!!:) nie będę jej narażać, zresztą ona sama w sobie ma szczeniaka:)

A zajrzyj do naszej galerii, bo jeszcze nie byłaś;) <kliknij na banerek;)>

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pa-ttti']no widzisz, jak się okazuje, nie dla wszystkich. i nie czuję się przez to ani trochę gorsza od Ciebie:)[/QUOTE]
tego nie sugerowalam :) ale warto takie rzeczy wiedziec , tymbardziej wlasnie ze na forum duzo rzeczy pisze sie w skrotach
dla mnie jak trafilam na dogo wogole nie byly zrozumiane skroty ras jak jrt ,cao , on itd . musialam sie co chwila pytac :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gops']tego nie sugerowalam :) ale warto takie rzeczy wiedziec , tymbardziej wlasnie ze na forum duzo rzeczy pisze sie w skrotach
dla mnie jak trafilam na dogo wogole nie byly zrozumiane skroty ras jak jrt ,cao , on itd . musialam sie co chwila pytac :)[/QUOTE]

a to oczywiście, że fajnie wiedzieć. przy okazji sporów i kłótni na forum to się jeszcze człowiek dokształci hehe:)

westie_justa gratuluję dobrej decyzji:) cieszę się że dzięki temu forum chociaż garstkę ludzi da się "nawrócić".
zajrzę do galeri w wolnej chwili, po banerku już widzę że ładna, zadbana suczka:)

Link to comment
Share on other sites

a mnie się kojarzyło-gdzieś to widziałam na dogo nawet:cool3: Ale wcześniej nie wiedziałam co oznacza CS a też używałam sygnałów uspakajających i potrafiłam je rozróżniać ;) nie każdy musi być biegły w angielskim i znać skróty w obcym języku. Są osoby które napisały dopiero kilka postów i nie muszą wiedzieć co to znacz CS, ctr, on, don czy też często tu używane sucz.Więc zamiast wypisywać jaki to ważny skrót mogły byście po krótce objaśnić o co w tym chodzi...:shake:

Link to comment
Share on other sites

Ot co, Balbina ma absolutną rację.
Ja trochę o psach czytałem, miałem kontakt z hodowcami i nigdy się z tym nie spotkałem, a już na pewno nie w formie skrótu:) dla mnie CS kojarzy się jednoznacznie z Counter Strikiem, jakże popularną strzelanką internetową :P
O ile Polskie skróty jeszcze idzie rozszyfrować choćby z kontekstu postów, o tyle angielskie i do tego wyrwane trochę, może być problem.
Pozdrawiam!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...