Jump to content
Dogomania

Psy z Bielska Podlaskiego - wątek zbiorczy psów w potrzebie


ifka

Recommended Posts

To jest ostatnia z miotu suczka, która nie znalazła domu przed zimą i koczuje na ogródkach działkowych w BP. Suczka wpadła we wnyki, ponad tydzień czasu nosiła na brzuszku to żelastwo, teraz już nie ma zagrożenia życia, ale pozostanie w takich warunkach psa-rekonwalescenta jest dramatem.
Kto może pomóc?
/home/iwona/Pictures/PIESKI/zdjeciasuczki/007.JPG

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[B][COLOR=red][U][I][B]POST ROZLICZENIOWY[/B][/I][/U][/COLOR][/B]

[B][COLOR=red]Dla chętnych konto do wpłat i dane na PW.[/COLOR][/B]

[U][I][B]Skarpeta Nagłego Przypadku:[/B][/I][/U]
[I][U]wpłaty stałe od stycznia:[/U][/I]
jaanna019 - 20 zł
yup - 20 zł
[I][U]wpłaty jednorazowe:[/U][/I]
Asia spoza dogo - 150 zł
Jola spoza dogo - 30 zł
dreag - 50 zł
magda 7k - 50 zł
anecik60 - 50 zł
[COLOR=blue][B]Razem za styczeń: 370 zł[/B][/COLOR]

[COLOR=#0000ff][B][B][COLOR=#800080]Skarpeta - wpłaty w lutym:[/COLOR][/B][/B]
[COLOR=black]jaanna019 - 20 zł[/COLOR]
[COLOR=black]dreag - 20 zł[/COLOR]
[COLOR=black]anecik60 - 20 zł[/COLOR]
[COLOR=black]majreg - 30 zł[/COLOR]
[COLOR=#000000]yup - 20 zł[/COLOR]
[COLOR=#000000]dogomaniaczka - 50 zł[/COLOR]
[COLOR=blue][B]Razem za luty: 160 zł[/B][/COLOR]

[COLOR=#0000ff][B][B][COLOR=#800080]Skarpeta - wpłaty w marcu:[/COLOR][/B][/B][/COLOR]
[COLOR=#0000ff][COLOR=#800080][COLOR=black]dreag - 20 zł[/COLOR][/COLOR][/COLOR]
[COLOR=black]anecik60 - 20 zł[/COLOR]
[COLOR=black]piove - 10 zł[/COLOR]
[COLOR=#000000]yup - 20 zł[/COLOR]
[COLOR=#000000]jaanna019 - 20 zł[/COLOR]
[COLOR=#000000]Anna&137 - 20 zł[/COLOR]
[COLOR=blue][B]Razem za marzec: 110 zł[/B][/COLOR]

[COLOR=#000000][COLOR=#0000ff][B][B][COLOR=#800080]Skarpeta - wpłaty w kwietniu:[/COLOR][/B][/B][/COLOR]
[/COLOR][COLOR=#000000]jaanna019 - 20 zł[/COLOR]
[COLOR=#000000]dreag - 20 zł[/COLOR]
[COLOR=#000000]Anna&137 - 15 zł[/COLOR]
[COLOR=blue][B]Razem za kwiecień : 55 zł[/B][/COLOR]

[COLOR=#000000][COLOR=#0000ff][B][B][COLOR=#800080]Skarpeta - wpłaty w maju:[/COLOR][/B][/B][/COLOR][/COLOR]
[COLOR=black]kaszanka - 50 zł [/COLOR]
[COLOR=#000000][COLOR=black]dreag - 20 zł[/COLOR][/COLOR]
[COLOR=blue][B]Razem za maj : 70 zł[/B][/COLOR]


[COLOR=#000000][COLOR=#0000ff][B][B][COLOR=#800080]Skarpeta - wpłaty w czerwcu:[/COLOR][/B][/B][/COLOR][/COLOR]
[COLOR=#800080][COLOR=black]kaszanka - 30 zł [/COLOR]
[COLOR=#000000][COLOR=black]dreag - 20 zł[/COLOR][/COLOR]
[/COLOR]
[COLOR=blue][B]Razem za czerwiec : 50 zł[/B][/COLOR]

[COLOR=#000000][COLOR=#0000ff][B][B][COLOR=#800080]Skarpeta - wpłaty w lipcu:[/COLOR][/B][/B][/COLOR][/COLOR]
[COLOR=#800080][COLOR=#800080][COLOR=black]jaanna019 - 40 zł [/COLOR]
[COLOR=#000000][COLOR=black]dreag - 20 zł[/COLOR][/COLOR]
[COLOR=#000000]Anna&137 - 10 zł[/COLOR]
[COLOR=blue][B]Razem za lipiec : 70 zł[/B][/COLOR]

Wpłaty do końca lipca - 885 zł

[COLOR=red][B]Wydatki ze Skarpety:[/B][/COLOR]
[COLOR=black]- 150 zł - przelane na hotel dla Gareta w marcu ze względu na brak funduszy[/COLOR]
[COLOR=black]- 200 zł zapłata za sterylizację Łajki (rach. upr.) - 17.08.2011r[B].[/B][/COLOR]


[B][COLOR=darkorange]SALDO na dzień 18.08.2011: 535zł[/COLOR][/B]
[/COLOR]
[/COLOR][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Sunia dziś była w porannym, z moim telefonem. Gdyby ktoś dzwonił dam znać. Mam nadzieję, że komuś drgnie serce.
Dora jest chyba jamniorem ;) próbuje zdominować moje stado, dzielnie się opieramy. Sunia może też troszkę być rozbita psychicznie, hormony itd. Ogólnie grzeczna i przymilna, w domu zachowuje czystość. Tylko apetyt jej coś nie dopisuje :(
[URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images41.fotosik.pl/452/b44deda2d4d1764fmed.jpg[/IMG][/URL]

[URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images45.fotosik.pl/458/e3ff0ac57161ca3cmed.jpg[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

ostatnio proszono mnie z hajnowki o znalezienie malego czarnego kudlaczka, bez oka, ktory kreci sie w okolicach rynku;moze raz tylko go widzialam, ale obiecalam, ze jak znajde to przywioze go do hajki;wzielam ze soba kolezanke, ktora jak sie dowiedziala o jakiego psa chodzi,to wykrzyknęła, ze zna go, nazywa się Bambi, nie ma oka od wielu lat, i czeka na swoją panią, ktora pracuje w sklepie przy rynku :)
teraz sobie mysle, ze moze ten duzy kudlacz, ktory kreci sie za skarbówką, tez ma dom tylko biega samopas?trzeba wypytywac, koniec języka za przewodnika!

Link to comment
Share on other sites

teraz najwazniejszy dla mnie jest piesek ze statoilu, zrobilam mu dzis fotke komórką...pytalam o niego na stacji - jest dokarmiany, wielu ludzi go zaluje, ale nikt nie moze sie zdecydowac na wziecie go, koczuje tam od roku, jest sto pro bezpański;jak kobieta mi powiedziala ze widzial go weterynarz, wiedzialam ze to pewnie moj znajomy; od razu dowiedzialam sie od niego, ze pies ma zapalenie uszu, dlatego dziwnie rozjeżdzają mu się oczy, na boki. jest do wyleczenia, ale trzeba mu zapuszczac krople codziennie;ja naprawde nie wiem czy umialabym to zrobic...bo jak sie nikt nie znajdzie, to moze sie nauczę?pies jest b mądry,wilkowaty, ale mniejszy, szczeka na pijaków,co pani ze statoilu uwaza za jego duża madrosc..b garnie się do czlowieka, jak robiłam mu fotki, nie chcial odejsc od samochodu, chodzil za mną, ucieszyl się...widac, ze szuka właściciela, ze chce do czlowieka..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='magda7k']śliczna sunia, no chciałoby się tym wszystkim biedakom pomóc, może zrobię jej ogłoszenie na BO? czy ona ciągle na tych ogródkach koczuje? ifka, masz więcej zdjęć, zdaje mi się że widziałam więcej[/QUOTE]jedyne zdjęcia jakie dostałam to od nieznajomej dziewczyny, która ją dokarmia na dzialkach, wszsytkie trzy są dostępne w linku ktory podałam powyżej, Jedząca Wnykówka to fota z okładki albumu,wiecej fot nie mam.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ifka']ostatnio proszono mnie z hajnowki o znalezienie malego czarnego kudlaczka, bez oka, ktory kreci sie w okolicach rynku;moze raz tylko go widzialam, ale obiecalam, ze jak znajde to przywioze go do hajki;wzielam ze soba kolezanke, ktora jak sie dowiedziala o jakiego psa chodzi,to wykrzyknęła, ze zna go, nazywa się Bambi, nie ma oka od wielu lat, i czeka na swoją panią, ktora pracuje w sklepie przy rynku :)
![/QUOTE]

też znam tego psiaka. Zdarzało mi się go dokarmiać, gdy tylko bywałam w Bielsku. Dziewczyny, on jest bezdomny a dokarmia go Pani, która pracuje na rynku. Rozmawiałam z nią. Ma swoje psy i wziąć go do domu nie może.

Cieszę się, że znalazłam ten wątek o psiakach z Bielska Podlaskiego. Z okolic wywiozłam już z 10 psów i jestem przerażona sytuacją, jak tu panuje. Ogólna znieczulica, masa bezdomnych psiaków. Do tej pory myślałam, że nikogo z dogomaniaków tu nie ma.

Dziewczyny, chętnie będę pomagać, oczywiście w miarę możliwości. Rodzice mają 10km od Bielska działkę.

a to ostatnio zabrany przez moją mamę psiak, może poznajecie??? Bidak, był strasznie chudy, zastraszony. Przez pewien czas nie chciał wejść do domu, spał na schodach. Ale szybko nauczył się od moich psiaków. Niezwykle pojęty, mądry i wspaniały pies. Ma super dom!
[IMG]http://i56.tinypic.com/156uzjo.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Guest monia3a

Jak byłyśmy z Anią w Bielsku w lecznicy to weszła Pani z psem chudym aż kości prawie przebijały się przez skórę - Pani go znalazła i zabrała z ulicy, przyprowadział do weta. Zabierze go do siebie...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kasia_r']też znam tego psiaka. Zdarzało mi się go dokarmiać, gdy tylko bywałam w Bielsku. Dziewczyny, on jest bezdomny a dokarmia go Pani, która pracuje na rynku. Rozmawiałam z nią. Ma swoje psy i wziąć go do domu nie może.

Cieszę się, że znalazłam ten wątek o psiakach z Bielska Podlaskiego. Z okolic wywiozłam już z 10 psów i jestem przerażona sytuacją, jak tu panuje. Ogólna znieczulica, masa bezdomnych psiaków. Do tej pory myślałam, że nikogo z dogomaniaków tu nie ma.

Dziewczyny, chętnie będę pomagać, oczywiście w miarę możliwości. Rodzice mają 10km od Bielska działkę.

a to ostatnio zabrany przez moją mamę psiak, może poznajecie??? Bidak, był strasznie chudy, zastraszony. Przez pewien czas nie chciał wejść do domu, spał na schodach. Ale szybko nauczył się od moich psiaków. Niezwykle pojęty, mądry i wspaniały pies. Ma super dom!
[IMG]http://i56.tinypic.com/156uzjo.jpg[/IMG][/QUOTE]

mówisz o Bambim, ze oka?ma na sto pro dom, tylko czeka na kobiete, która pracuje w sklepie przy rynku. to ze go dokarmiaja inni ludzie to tylko dobrze o nich świadczy...a ma dom na pewno, bo kolezanki matka pracuje z ta panią, wiec nie martwię sie.
sluchajcie teraz najwazniejszy piesek ze statoila!!bo jak bedzie niewidomy tak jak king, to sobie nie daruję!

Link to comment
Share on other sites

kasia_r miałam dokładnie to samo powiedzieć, tak więc powtarzam za magdą7k :):) dobrze, że jestes z nami tutaj!

a teraz piesek ze statoilu, fotki znajdziecie tu:
[url]http://picasaweb.google.com/100319941688972737677/PiesZeStatoilu#[/url]
te oczka ma chore, ale do wyleczenia, szukam dla niego domu w bielsku, ale to idzie strasznie wolno,moze oglaszac je w serwisie moje miasto?w bialymstoku gdzie oglaszacie?

Link to comment
Share on other sites

kasia_r, chyba gdzieś widziałam tego czarnuszka, ale fakt, psów jest masa...

ostatnio pan burmistrz na spotkaniu z mieszkańcami powiedział, że koszt schroniska to 4 mln zł i za jego kadencji on takiego wniosku nie przepuści (za wnioskiem lobbowałam u jednego radnego, który z kolei ma 3 sprzymieżenców, a do przegłosowania potrzebujemy 11 głosów;jednak w 2011 to niemożliwe żeby taki wniosek składać, bo to rok deficytu w budżecie). Burmistrz powiedział podobno, że " nie będzie przywolenia, żeby psy miały lepiej od ludzi(??!!!!)"i za te 4 mln woli wybudować blok mieszk.lub kawalek drogi...!!
ale to prosty chłop, który nie postrzega zwierzęcia w kategoriach ludzkich, tylko gospodarczych (pisałam już o tym "rolniczym spojrzeniu")
słuchajcie, a może stworzyć jakiś dom adopcyjny - mniejszy, tańszy, z szybszym przepływem piesków?

Link to comment
Share on other sites

Możesz zaproponować nawet gminie rozwiązanie tego typu. Może się uda. Kiedyś rozmawiałam z jedną gminą, wójt był załamany bo bezdomniaków mieli masę a żadne schronisko nie chciało z nimi podpisać umowy, bo twierdzili że już nie mają miejsc w schroniskach. I ja im wierzę, że nie mają bo schronisk na Podlasiu tyle co kot napłakał. Jedyne, które chciało to Radysy ale wójt słyszał jakieś niepochlebne opinie na temat Radys i nie bardzo chciał podpisywać. Proponowałam, żeby nawiązał współpracę z mieszkańcami, żeby kilku ludzi rzetelnych i wrażliwych na punkcie zwierząt pozwoliło u siebie postawić kojce, gmina by psy utrzymywała i szukała domu choćby przy pomocy młodzieży ze szkół, ale tam nie wypaliło. Może u was?

Link to comment
Share on other sites

takie cuda zostawiłam wczoraj wyjeżdżając z Bielska, zdjęcia robione komórka z braku laku..
to dwie suczki o których wcześniej wspominałam, dzieci suni (z poprzedniego miotu) która jest u Ani na DT
[IMG]http://i56.tinypic.com/35inern.jpg[/IMG][IMG]http://i56.tinypic.com/2s0h7o6.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

a to druga sunia o której tez pisałam, urodziła ok.3 tyg. temu, nie udało się zlokalizować szczeniaków, choć latałam za nią próbując wytropić jej kryjówkę. Jaka ona smutna[IMG]http://i54.tinypic.com/34t22bc.jpg[/IMG][IMG]http://i55.tinypic.com/20uqsra.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...