Jump to content
Dogomania

1st Choise sensitive skin & coat


rafantynka

Recommended Posts

[quote name='Miba'] Po hypoallergenic biała sierśc miała wręcz perłowy blask, zero wypadania, piękna skóra, kupki jak tu gdzieś na forum wyczytałam jak „cygarka” [/QUOTE]

- ostatnio miałem okazję powąchać, a pies opylił próbkę (350gr) dość chętnie.

Ze składu wynika że dla alergików to dobra karma

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
  • Replies 67
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Worka 7kg nigdzie nie znajdziesz. Jest albo o ile dobrze pamiętam kilkaset gram, albo 2,72kg albo duży wór 15kg.
Na allegro jest ta karma.

Co do samej karmy to stosuję już drugi miesiąc i psu tak z pyska nie śmierdzi, sierść wydaje się milsza w dotyku i przytył mi wreszcie :)

Link to comment
Share on other sites

Są worki 7 kg :) Wczoraj mi go przywieźli. Kupiłam na allegro. Dzisiaj zaczynam przestawiać sunie z Orijena na 1st choice, zobaczymy jakie będą efekty, choć Orijen wypada lepiej jeżeli chodzi o skład (niestety moja sunia ma straszne gazy po nim). Póki co wkurzyła mnie jedna rzecz - na stronie 1st choice na pierwszych miejscach składu widzimy: Suszone (dehydratyzowane) mięso jagnięce (17%), suszony (dehydratyzowany) śledź atlantycki (12%), na worku natomiast wyglada to tak: mączka z mięsa jagnięcego (17%), mączka śledziowa (12%).
A jaką karmę stosowałaś wcześniej?
Ja mam nadzieję, że mi psina nie przytyje, bo to nie wskazane :shake:
Za kilka tygodni dam znać jak u nas sprawdziła się ta karma ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='A&L']Są worki 7 kg :) Wczoraj mi go przywieźli. Kupiłam na allegro. Dzisiaj zaczynam przestawiać sunie z Orijena na 1st choice, zobaczymy jakie będą efekty, choć Orijen wypada lepiej jeżeli chodzi o skład (niestety moja sunia ma straszne gazy po nim). Póki co wkurzyła mnie jedna rzecz - na stronie 1st choice na pierwszych miejscach składu widzimy: Suszone (dehydratyzowane) mięso jagnięce (17%), suszony (dehydratyzowany) śledź atlantycki (12%), na worku natomiast wyglada to tak: mączka z mięsa jagnięcego (17%), mączka śledziowa (12%).
A jaką karmę stosowałaś wcześniej?
Ja mam nadzieję, że mi psina nie przytyje, bo to nie wskazane :shake:
Za kilka tygodni dam znać jak u nas sprawdziła się ta karma ;)[/QUOTE]

Dużo karm przerabiałam wcześniej z psem, przed kupnem 1st choice akurat byliśmy ponownie na joserze festival. W jakiej cenie zamawiasz te 7kg? Nigdzie takiego worka nie znalazłam a może bardziej by się opłacało.
Myślę, że mój pies pozostanie już na 1st choice skin. Ma o wiele lepszą sprawność tzn lepiej się czuje po większym wysiłku niż jak jadł josere festival i ogólnie za całokształt jestem zadowolona jak na razie. : ))

Link to comment
Share on other sites

Mam nadzieję, że u nas też się sprawdzi. Zobaczymy za pare tygodni.
Ja kupowałam tutaj [url]http://allegro.pl/1st-choice-adult-sensitive-lamb-fish-7kg-jagniecin-i2295296606.html[/url]

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

[quote name='andromeda']Czy ktoś karmi 1st choise psa uczulonego na kurczaka?[/QUOTE]

mój sąsiad :)
z tego co wiem ma psa alergika, gdy zaczęły się kłopoty wet z Wawy polecił mu żeby kupił 1st Choice Hypoalergenic z kaczką i było po alergii, teraz kupił na próbę tą karmę i wspominał że pies jest zdrowy.

1st Choice nie ma kurczaka w składzie w więc powinna się sprawdzić.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mam psa']mój sąsiad :)
z tego co wiem ma psa alergika, gdy zaczęły się kłopoty wet z Wawy polecił mu żeby kupił 1st Choice Hypoalergenic z kaczką i było po alergii, teraz kupił na próbę tą karmę i wspominał że pies jest zdrowy.

1st Choice nie ma kurczaka w składzie w więc powinna się sprawdzić.[/QUOTE]

W składzie podany jest hydrolizat wątroby kurczaka. A moje diablątko źle reaguje nawet na tłuszcz z kury.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wilde22']Mój po kurczakach zawsze miał rozwolnienie, przy karmieniu 1st choice ten cały hydrolizat wątroby kurczaka nie wpływa na niego i wszystko jest w najlepszym porządeczku.[/QUOTE]

to potwierdza dobrą przyswajalność.

hydrolizaty jeśli pochodzą z dobrej jakości składników są OK, stąd brak kłopotów.

1st Choice podaje źródło białka w hydrolizacie aby określić jego pochodzenie - zwierzęce - kurczak- mogłoby być np. z soi jak w innych karmach.

[B]internet:[/B] od względem składu i przyswajalności składników hydrolizat białkowy nie różni się białka docelowo przetworzonego . Jedyna różnica jest taka, że białko jest zhydrolizowane, czyli rozłożone na drobniejsze cząsteczki (peptydy, aminokwasy) o znikomych lub prawie żadnych właściwościach uczulających. Coś takiego dzieje się zresztą w naszym przewodzie pokarmowym pod wpływem enzymów trawiennych, jednak w tym przypadku nie chroni to przed alergią. Białko z hydrolizatu jest lepiej przyswajalne niż ze zwykłego mięsa, gdyż białko niezhydrolizowane wymaga przed wchłonięciem strawienia, podczas gdy zhydrolizowane prawie zupełnie nie potrzebuje takiej obróbki.

moim zdaniem ważne żeby pochodziło od zwierzęcego białka a nie roślinnego.

Link to comment
Share on other sites

Muszę bardzo uważać na to co jest w karmie. Kupiłam karmę WhiteWolf DISH of FISH with Allergy-X i okazała się nietrafionym wyborem. Być może zbyt bogaty skład, może jakaś rybka uczuliła. U nas często jest tak że jak nie ma drobiu w składzie to i tak coś się dzieje. Tak było np. Bento Kronen z łososiem

Obecnie karmie Lukullusem z wołowiną i pstrągiem. Jeżeli się nie sprawdzi kupię 1st Choise

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

odkąd karma podrożała (nie wiem czy to ma wpływ - może jakaś drobna zmiana składu karmy) mój pies ma mega rozwolnienie. Wczoraj przyszedł worek, myślałam że będzie okej już ale no... Mam teraz z 14kg karmy, może ktoś chciałby odkupić? Mój pies przestał ją tolerować i szkoda mi go męczyć miesiąc.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...