Jump to content
Dogomania

1st Choise sensitive skin & coat


rafantynka

Recommended Posts

  • Replies 67
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja też myśle o tej karmie bo sklad jest super a i opinie o niej bardzo dobre. Przegladalam sklepy w necie żeby zorientować się w cenie i znalazłam zdjecia z fajną opinią na animalii : [URL]http://animalia.pl/produkt,20659,1st_Choice_Dog_Adult_Sensitive_Skin_&_Coat_All_Breeds.html[/URL]
[URL=http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=448a48b0011567a5][IMG]http://images45.fotosik.pl/566/448a48b0011567a5m.jpg[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

Kupiłam w Kakadu taki dwupak, 2x375 g, bo też mnie zainteresowała. No i efekt kiepski. Pies mi granulki wypluwa. Co ciekawe, oddałam jedną torebkę koleżance i jej sunia zrobiła dokładnie to samo. Zazwyczaj mój pies interesuje się nową karmą, chętnie zjada, a tu klops. Więc doradzam zakup małego opakowania na początek.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

W moim przypadku niestety na razie się nie sprawdza. Wcześniej karmiłam Proformance i chyba do niej wrócę. Kupiłam Sensitive Skin&Coat Senior i pies ma rozwolnienie, nie chce jeść tej karmy, a na dodatek wkurzyłam się, bo w składzie jest napisane "mączka jagnięca" i "mączka śledziowa", a w opisie było: "mięso jagnięce" i mięso ze śledzia atlantyckiego. Sra...ie w banie za przeproszeniem. Proformance jest lepszy. Tam jest napisane "Mięso jagnięce (>20%) i jest to zgodne z tym, co pozniej czytamy na opakowaniu. juz nie mowiac o tym, ze proformance tez ma swietne opinie, tylko nie jest popularna u nas.

Link to comment
Share on other sites

co prawda jak mówią "jeden lubi ogórki a drugi ogrodnika córki", ale wydaję mi się, że się koleżanka lekko po kimś wozi. nie wydaje mi się by 1st Choice był taką lipą, a z pewnością nie jest gorszy od Proformance. Dla mnie 20% świeżego mięsa jagnięcego po wysuszeniu (a takie mięso trafia do karmy) stanowi zaledwie 4% karmy, bo każde świeże mięso zawiera ok. 80% WODY - a 4% to absolutne minimum aby karmę można było nazwać mięsną. Idąc dalej tym tropem zsumuj ilość mączki jagnięcej i śledziowej i pomnóż przez 5 - wyjdzie Ci ilość użytego świezego mięsa w karmie 1st Choice :crazyeye:- I NIE SĄ TO TYLKO MOJE WYDUMKI, TYLKO TAK GDZIEŚ KIEDYŚ WYCZYTAŁEM. Pomijam kwestię kukurydzy, która jest coraz mniej popularna w mocnych karmach. W kwesti rozwolnienia Twojego psiaka - zdarza się, choć nie podejrzewam Cię o brak wiedzy na temat stopniowego przechodzenia z jednej karmy na drugą, zwłaszcza przy tak dużych różnicach w ilości mięsa w nich zawartego.

gorąco pozdrawiam Ciebie i wszystkich forumowiczów :p
hf

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Kupiłam w koncu worek karmy ale nie ten maly, tylko ten pośredni bo jest na niego i na duze worki promocja ze jak sie zbierze 5 kodow i paragonow to 6 gratis, trzeba sie zalogowac na [URL="http://www.perfekcyjne-zywienie.pl"]www.perfekcyjne-zywienie.pl[/URL]. Na szczescie im posmakowala i to bardzo takze fajnie :)

Link to comment
Share on other sites

strasznie dziwny i mało czytelny ten post, w sumie jedyna rzecz, która zrozumiałem to ta, że 1st Choice ma dużo mięsa, które jednak jest w postaci dehydratyzowanej a nie mączki jak pisze Moonek- ale w sumie to widać gołym okiem w składzie jak się poszuka - reszta wątku kompletnie nie na temat,

My jesteśmy na tym Sensitive niecaly miesiąc na tą chwilę widzę, że psisko ciągle ją chętnie je czyli się raczej nie spodziewam plucia :) , a o innych rezultatach powiem jak skończymy drugi worek.

Link to comment
Share on other sites

Faktycznie trzęsienie ziemi w Japonii przesunęło oś Ziemi. Widać ma to zgubny wpływ na niektóre osoby. A może była pełnia Księżyca, wybuchy na Słońcu albo coś bardziej przyziemniego? Menopauza na ten przykład.

Dla przypomnienia

[quote name='Moonek']Osobiście podaję ją na zmianę z Cesarem mojej Sammi do royalka.[/quote]

Ot i cała wiedza i 50 psów wykarmionych 1st choicem.

Link to comment
Share on other sites

Moonek, najgorsze jest to,że wiedza Twoja jest (jeśli wogóle ja masz )oparta tylko i wyłącznie na ludziach,kozaczysz ,obrażasz mądrzysz się ale drętwa jesteś w wypowiedziach a pasjonujesz się najwyrazniej totalnym gó..m nie karmami sama zaprzeczasz sobie RC!!!
Znawca ilosci białek,serotoniny, i całe życie jedziesz tylko na opisach z opakowań ,bo gdybyś miała pojęcie o tym co napisałaś to byś podała szczegóły a nie ogólniki,a jak widzę nie piszesz o przyswajaniu i nośnikach nic,bo google nie znalazłaś-żal mi osób Twojego pokroju,i kup sobie wreszcie psa to pogadamy.
Pamiętaj Chomika karmimy inaczej i nie podawaj Chomikowi RC.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Moonek']Jednak dziecie, Spojrz zawzięty chefrenku od kiedy karmy 1st sa na rynkui polskim? Po to wlasnie sie czlowiek uczxy, nabiera doswiadczenia ., odczytuje nowosci i korzystan z wiedzy naukowcow a nie ze zlosci , ktora z ciebie kipi. Powiedzże co konstruktywnego. Piecdziesiat? sadze, ze ze dwa razy wiecej psow z powodzeniem je to, co wybralismy razem z madrymi wlasciciel;ami. i rzecz jasnea nie jest to wylacznie 1st. Bije jadem od Ciebie, co jest charakterystyczne dla ...no dobra, powstrzymam sie.Ja zmykam. Okladajcie sie dalej .[/QUOTE]

Moonek jakbyś wysiliła się choć trochę to znałabyś moje zdanie o 1st choice a Ty z dupy pleciesz jak menel pod monopolowym, ledwo sklecając zdania. Zresztą nie pierwszy raz. Więcej nie odpowiem na Twoje posty bo nie wdaję się w rozmowy z osobami lekko mówiąc "rozchwianymi emocjonalnie".

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Myślę , że po prawie 4 miesiącach żywienia tą karmą mogę wydać opinie . A więc , nie widzę różnicy między royalem a 1st choicem, kupy ładne , ale i po royalu takie były , we włosie różnicy nie ma , ani lepszy , ani gorszy . Sucha skóra jak była tak jest , a miałam nadzieję , że się poprawi . Wniosek mój jest taki , w sprawie karmy nadal jestem zgłupiała ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

widzę, że zniknęło kilka długich postów... :evil_lol:

"raftynko", jesli chodzi o 1st choice to ma zdecydowanie lepsze składniki od royala - zupełnie inna jakość
tez karmię sensitive skin około dwa miesiące i pies ma się świetnie. Myślę ze warto skorzystać z ich promocji, którą zrobili na wersje sensitive skin - my bierzemy udział , to 20% taniej :).

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Po miesiącu stosowania 1st choice Hypoallergenic przeszłyśmy na wersję sensitive skin@coat. Zmiana była spowodowana faktem, że mojej psince karma wyjątkowo nie smakowała, a tę z jagnięciną wcina aż się uszy trzęsą.
Muszę przyznać, że po formule dla alergików byłam zachwycona z rezultatów, niestety sensitive już nie wywołuje takiego zachwytu. Niby nic złego się nie dzieję, ale…
Po hypoallergenic biała sierśc miała wręcz perłowy blask, zero wypadania, piękna skóra, kupki jak tu gdzieś na forum wyczytałam jak „cygarka” [FONT=Wingdings]:evil_lol:[/FONT]
Po niecałych 2 tygodniach na jagnięcinie sierść już nie jest tak błyszcząca, miejscami wygląda nawet jak przybrudzona, zaczyna leciuteńko wypadać, kupki już nie są tak zwarte, a i bączków przybyło.
Mam nadzieję, że to jeszcze za krótko, żeby wyciągać ostateczne wnioski (sensitive podaję od ok. 2 tygodni), ale przy przejściu na hypo chyba nie było takich efektów, a jeśli , to tylko na plus.
Będziemy musiały chyba wrócić do pierwszej niesmacznej wersji, albo dalej szukać "ideału" :cool3:

Jak Wasze doświadczenia z tą karmą, bo coś tu tak cicho ostatnio? Czy tylko my jemy 1st choice ? ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...