Jump to content
Dogomania

Nowa wlascielka jamniczki na forum :)


gaga87

Recommended Posts

No i rozwinęła nam się dyskusja wałkowana od lat-rodowodowy,porodowodowy i inne nowe określenia.
Myślę,że w tym wszystkim chodzi jednak o psa,jako stworzenie,żywe,czujące i potrzebujące naszej odpowiedzialnej opieki.
Moja pierwsza w życiu dorosłym suczka,najukochańsza,najmądrzejsza na świecie ,miała taki wpis w książeczce zdrowia:OWCZREK PONIEMIECKI TYP NOWODWORSKI.Na SGGW budziło to szczere rozbawienie studentów i profesorów,którzy leczyli moją sunię.
Dlaczego ludzie sprzedający szczenięta nie proponują kupno pieska,tylko sprzedaja ON,jamniki,boksery.....?Dlaczego kupujący tak bardzo wierzą że kupili Yorka,grzywka itp?
Lata temu,prasa pisała o człowieku który kupił Kaukaza od wschonich przyjaciół.Po 2 miesiącach okazało się że to mały niedżwiedż:crazyeye: Po co to piszę?
Ano po to ,że nie wszystko co nam oferuje sprzedawca,jest dokładnie tym czego oczekujemy.
Dlatego nie ma co polemizować o starannym doborze par hodowlanych tych rasowych,porodowadowych bo to bajka dla naiwnych.
Ja osobiście mogę sie jedynie cieszyc,że psiaki znajdują dobre,kochajace domy,takie jak dom Sary i gagi87.Płakać nad tymi,które nie miały tyle szczęścia i nad brakiem świadomości wszystkich tych,którzy dorabiaja historię do mnożenia psiego nieszczęścia.

Link to comment
Share on other sites

W URZĘDZIE PATENTOWYM:evil_lol:
Jeszcze jedna historyjka z gabinetu weta.
Ja i mój Carelli na szczepieniu.Wchodzi pan ze szczotką:crazyeye: Pies się zapiera zadnimi nogami,a pan tłumaczy-nie bój się Roki,widzisz twój kolega jest taki grzeczny,chociaż to jeszcze dzidziuś.
Rzeczywiście,mój 3 letni standard,wyglądał jak szczenie,przy rosłym 20 kilogramowym "szorstkowłosym jamniku":evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gonia']A moje to są miniaturowe spaniele:loveu: Pan,który mi to oznajmił,uświadomił mnie też,że ktoś mnie strasznie oszukał,bo to nie jamniki[/quote]

Ha ha co ja się też już o moich "dziewczynach" nasłuchałam. Już słyszałam o spanielach, młodych seterach lub, że to "coś" "przypomina jakoś jamnika" albo " takie jamnikowate" lub "mają coś z jamnika" a potem ci ludzie pytają co to za rasa :shake:.

Link to comment
Share on other sites

Generalnie nie powinno brac sie kundelkow od osob, ktore bezmyslnie rozmnozyly "bo takie slodkie".Jezeli rozdadza wszystkie szczenieta moga pomyslec sobie "a, dopuscilem suke, byly male i bylo fajnie, to dopuszcze 2 raz..".A tak naprawde przy takiej ilosci psow nigdy nie ma gwarancji, ze nowy czlonek rodziny szybko nie znudzi sie nowemu wlascicielowi i nie zasili pobliskiego Schroniska lub ulicy.Tyle juz jest bezdomnych zwierzat, ze "produkcja" kolejnych jest po prostu grzechem.No, ale coz, to nie twoja wina.Nie masz doswiadczenia w tych sprawach.Sunia jest sliczna, niech sie dobrze chowa.Zycze powodzenia.Tylko pamietaj- kiedy szczenie skonczy 7-8 m-cy najlepiej je wysterylizowac i nie wpedzac tego bezmyslnego kola reprodukcji w kolejny obieg.Zerknij na strone: [URL="http://www.sterylizacje.pl"]www.sterylizacje.pl[/URL] ;) i przemysl to. Jeszcze raz zycze wszystkiego dobrego i radosnych chwil spedzonych z psiaczkiem.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...
  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...