Jump to content
Dogomania

Mioty 2011


.:TULA:.

Recommended Posts

  • 3 months later...

Jestem pod wrażeniem tego, że rodzice mają takie szczegółowe badania!!!
Przy okazji tego miotu chciałam się dopytać odnośnie badań - jeśli można...
PL i elbows oznacza to samo czyli badania rzepek? I PL frei jest odpowiednikiem elbows 0/0 ?
I czy niemieckie HD A2 to odpowiednik naszego B czy też nasze A jest w Niemczech podzielone na A1 i A2 (bo w różnych miejscach różnie to jest opisane i chciałam się upewnić)?
Czy zagrożenie SA dotyczy głównie pudli dużych (u małych nie widziałam żeby badano)?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Patellae Luatio - zwichnięcie rzepek,
Elbows Displasia - dysplazja łokci,
Hips Displasia - dysplazja biodrowa

A2 - to prawdopodobnie jeszcze stara nomenklatura oznaczająca stawy biodrowe prawie normalne, trudno mi tu ocenić czego to odpowiednik ,
SA -dotyczy chyba w pudlach tylko dużych

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Tak, Groszek albo Franek :) Byłam w kontakcie z panią Kasią jeszcze gdy szczeniaki były małe, ale niestety wtedy jeszcze mój narzeczony nie rozumiał, że pudel będzie koniec i kropka :)
Poza tym moja sytuacja (wyjazd za granicę, albo ostateczne zamieszkanie w PL) rozwiąże się w przeciągu kilku miesięcy, podczas których psiak może znaleźć dom, dlatego chciałam się zorientować, czy coś się szykuje w przyszłości.

Edit: Grosik a nie Groszek ;) i to on został..

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

witam serdecznie,
czy w pieskim świecie nie słychać czasami o planowanych szczeniaczkach pudla czarnego toy?
Bardzo proszę o informacje (może być na maila) którym hodowlom warto się przyglądać, kto ma udane krycia.
Wreszcie mam warunki na psa wystawowego (czas, ogród, większe dzieci), a pudlom przygladam się od paru lat (lokalny (kraków) patriotyzm - piękne miniatury w Czarnej Fudze) ale toyów brak. Za wszelkie informacje będę bardzo wdzięczna
pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Niekoniecznie w dolnej, chociaż wiadomo, że każdy cm więcej to mniejsze prawdopodobieństwo ;) ..... b.dużo zależy co siedzi w rodowodzie w minimum kilku pokoleniach wstecz. A że toy'e generalnie pochodzą od miniatur to i przerośnięcia są codziennością.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ladygrey']witam serdecznie,
czy w pieskim świecie nie słychać czasami o planowanych szczeniaczkach pudla czarnego toy?
Bardzo proszę o informacje (może być na maila) którym hodowlom warto się przyglądać, kto ma udane krycia.
Wreszcie mam warunki na psa wystawowego (czas, ogród, większe dzieci), a pudlom przygladam się od paru lat (lokalny (kraków) patriotyzm - piękne miniatury w Czarnej Fudze) ale toyów brak. Za wszelkie informacje będę bardzo wdzięczna
pozdrawiam[/QUOTE]

Ja mogę polecić toye z gdyńskiej hodowli Lindeza Violki Rachwalskiej :)
W tej chwili czarne toye dziewczynka i chłopak :)
Ich rodzice to Int.Ch. Ch. Pl, Ro, Ru, RKF, G.Ro Time of Love Lindeza i Ch. Pl, Am. AKC. Fi Canmoy's Luv Me Alot. Rodzice mają testy genetyczne na oczy i są "czyści".
Jest to powtórne skojarzenie, z pierwszego miotu tej pary jest bardzo ładna Mł. Ch. Pl, Ch.Ru, RKF Moment of Love Lindeza, która na tegorocznej wystawie światowej w Paryżu była IV w klasie młodzieży na 12 konkurentek :multi:

Link to comment
Share on other sites

i z tego skojarzenia mamy w LB MIRACLE OF LOVE Lindeza, suczka bardzo ładna lecz niestety nie będzie szalała po wystawach, Kupiona na kolanka i tak dała się namówić na hodowlankę. Z powodu przerośnięcia ok 1 cm jest już w miniaturach.

Link to comment
Share on other sites

Pańcię namawiałyśmy dość długo i wytrwale -uff dało radę., Oczywiście, że szaleć można i mam cichutką nadzieję, że jeszcze SALLY 0tak ma po domowemu) poszaleje ciut więcej. Suka łądna i mimo zatuczenia i braku doświadczenia w wystawianiu miała super opisy i 2x Zw.Mł. i nawet do scisłego finału w BISie gr IX weszłą.
Dobry materiał wystawowo-hodowlany.

Link to comment
Share on other sites

Witajcie

Oj z pewną taką dozą zawstydzenia odmeldowuję się na dogomanii :) Zaniedbałam forum :( Mea culpa ;) Usprawiedliwienie mam, ale nie będę Was nim męczyć.

Chciałabym się podzielić z Wami radością. Bellunia na dniach zostanie mamą :) Tatuś to czeski pies Best Golden od Zlate Kralovny.

...i mam swoją stronkę internetową - na razie skromniutka, bo własnoręcznie robiona :)
[URL]http://www.coronaregni.republika.pl/[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...