Jump to content
Dogomania

Czy moge stosowac pedigree jako nagrody??


Marta_Ares

Recommended Posts

Kupilam jedna mala paczke pedigree adult mini i daj psu podczas szkolenia garsc karmy lacze z serkiem zółtym albo parówka(jak cos nowego robimy:lol:)
I własnie chciałam sie dowiedziec czy to psu nie zaszkodzi????? na codzien dostaje gotowane jedzenie chodzi tylko o nagrody, dodam ze psu bardzo to smakuje:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Z pedigree bym byla b. ostrozna, bardzo psom smakuje ale szkodzi badz moze zaszkodzic. Szczeniak po pedigree zachowuje sie jakby mial nadmiar cukru we krwii i wciagnal kreske amfetaminy, zaś kundelek ma nieslychane sensacje zoladkowe.
Piszesz że podczas szkolenia - jako nagrode? My za dobre sprawowanie dajemy ciacha eukanuby, zaś za mega super sprawowanie kawalek sera albo owoce. Ciacha kosztuja 23-25 zl a starczaja na dosc dlugo, bo psa można przekupic polową ciasteczka (dlugie i latwe do przelamania).

Link to comment
Share on other sites

Ja odeszłam od wszelkich "sztuczności" wykorzystywanych jako nagrody i stosuję tylko suszone płucka, które kroję na mniejsze kawałeczki. Psy najczęściej dają sie za nie "pokroić", a ten zapach :crazyeye: ....nie mogą mu się oprzeć...:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Pedigree, owszem, smakuje psom, ale wg mnie to tak, jakby dziecku w nagrodę dawać chipsy.

Lepsze jako nagrody są owoce (jeśli lubi), kawałeczek żółtego sera, a nawet zwykłe płatki kukurydzinane (cornflakes'y) czy chrupki kukurydziane. Można tez samemu zrobić psie ciasteczka (przepisy są na forum).

Im mniej sztuczności, konserwantów, tym lepiej dla zdrowia.

Link to comment
Share on other sites

Ja bym tam nie przesadazała. jak kilka kulek pedigree pies zje to nic mu nie bedzie. Ale o wiele lepsze na nagrody są parówki, kiełbaski, żółty serek, wędzone podgardle... Ja podczas szkolenia nie uzywam żadnych chrupek ani suchej karmy bo pies sie tym ksztusi i potrzebuje czau zeby pogryzc.A tak połyka kawałek kiełbaski(często wrecz nie przerywajac cwiczenia,np chodzenie przy nodze) i ćwiczymy dalej. A akita , jak kilka razy wzielam na przynete karme na spacer(royal) to stwierdzila , ze ona za taki interes dziekuje i kompletnie nie reagowala na moje wolanie i gwizdanie.Co innego jak jest szyneczka w kieszeni...:cool3:
Acha, moje psy dostaja sporo ciastek,zwykle są to markizy i inne takie z peigree.Są naprawde dobre.Moje psiaki uwielbiaja też suszone bułki i biszkopty.

Link to comment
Share on other sites

od pedigree na pewno nie stanie sie nic strasznego, inaczej spora część psów w Polsce by wyginęła:evil_lol:

tak sobie myślę ze skoro pojajesz je jako smaczki to może lepiej mimo wszystko kupić Purinę, Nutrę, Bosha, Proformance czy cuś takiego albo tak jak pisały dziewczyny suszone płucka, wątróbki, żwaczyki :diabloti: w niekótrych zoologach jest też suszone mięso - plecam :razz:

Link to comment
Share on other sites

Ja też nie polecam Pedigree i innych karm tego typu jako nagrody w szkoleniu.
Moja Nuka szaleje za dropsami z Hiltona, małymi kawałkami sera żółtego, szynki, czy owoców, np. banana. Oczywiście bez przesady, to sporo kalorii :) Więc trzeba pamiętać, żeby szkoląc psa nie nagradzać go jedynie jedzeniem, ale też zabawą, pieszczotą.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sonix']Bez przesady...Chyba zaraz założę wątek " Czy mogę zjeść chipsy?? "[/quote]
no sorry :roll:chodzilo mi tylko o to czy nic mu sie nie stanie od tej karmy bo wiadomo jakie wiekszosc na tym forum ma o niej zdanie nie karmie pedigree tylko chcialam stosowac to jako nagrody

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Marta_Ares']no sorry :roll:chodzilo mi tylko o to czy nic mu sie nie stanie od tej karmy bo wiadomo jakie wiekszosc na tym forum ma o niej zdanie nie karmie pedigree tylko chcialam stosowac to jako nagrody[/quote]

sama sobie odpowiedziałaś, przecież i tak pies nie dostaje nagrody za każdym razem kiedy wykona komendę nie ?

Link to comment
Share on other sites

niestety ta karma nie nadaje sie na nagroda.Odradzam wszystkim tą karmę!!!W chodowli,ktorej pracuje podana ja szczeniakom rasy ALASKAN.wszystkie szczeniaki dostaly strasznego uczulenia przez aromatyzowanie karmy!Polecam za to w nagrode pociety w male kosteczki żółty ser.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Marta_Ares']Kupilam jedna mala paczke pedigree adult mini i daj psu podczas szkolenia garsc karmy lacze z serkiem zółtym albo parówka(jak cos nowego robimy:lol:)
I własnie chciałam sie dowiedziec czy to psu nie zaszkodzi????? na codzien dostaje gotowane jedzenie chodzi tylko o nagrody, dodam ze psu bardzo to smakuje:evil_lol:[/quote]

Pedigree jak to mówią jest beee, ale moje jako nagrody dostają Pedigree Biscrok. Nie za dużo. Paczka 200g na 2 psy starcza na cały tydzień. Zwykłe ciastka, nie nadziewane (bo takich wolę nie kupować tej marki :cool3: ), raczej neutralne w smaku, jak suchary bez cukru (próbowałam.. a co? :p )

Link to comment
Share on other sites

ja uzywam parówek najczesciej. Jestem poinformowana co w tym jest ale sama jem i zycje :p
Pedigree czasem dam jako nagrode ale wlasnie jak Nor(a) - ciastka nienadziewane. Łamie na kawałki i gotowe. Chociaz pies sie przy cwiczeniu skupia na gryzieniu a nie na włascicielu dlatego lepsza paówka lub inne mięso.
Albo też frolicki :p

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...