Jump to content
Dogomania

Bestialskie zakatowanie psa husky - aż do urwania mu głowy


swithart

Recommended Posts

Witajcie,

ostatnio wstrząsnęła mną wiadomość o bestialskim zakatowaniu psa. Trzech mężczyzn, w tym jego właściciel, przywiązało go linką holowniczą do samochodu. Ciągneli psiaka na niej tak długo aż zwierzęciu odpadła głowa.

Czy ktoś, kto zna polskie prawo mógłby napisać, jak uzyskać maksymalną karę (niestety tylko 2 lata więzienia bez zawieszenia) dla tych potworów? Na razie staramy się nagłośnić sprawę, wiele osób napisało już do Uwagi, Interwencji, Celownika i innych tego typu programów.

Chcemy dotrzeć do polskich sędziów, aby im przekazać, że społeczeństwo oczekuje od nich surowszych wyroków w takich przypadkach niż zwyczajowa grzywna lub wyrok w zawieszeniu.

Za wszelkie sugestie z góry dziękuję.

aga

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 169
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='buba44']uważam że robićie dobrą robotę trzymam kciuki żeby coś drgneło ,mnie też ta sprawa do głębi poruszyła nawet nie chce mi się myśleć co czuł ten biedny piesek,oko za oko zrobiłabym tak samo właścicielowi.[/QUOTE]
I ja zrobilabym tym zwyrodnialcom to samo .
Po prostu brak slow

Link to comment
Share on other sites

moim zdaniem takich "ludzi" trzeba izolowac od spoleczenstwa i to nie tylko ze wzgledu na to,zeby byla surowa kara za to co zrobili.Oni zagrazaja nie tylko zwierzetom ale i ludziom.Jak ktos z rozbawieniem patrzyl na taka masakre i nie mial naturalnego zahamowania,ktore ma kazdy zdrowy czlowiek,niewazne czy lubi psy i jaki ma akurat nastroj,to mysle ze nie mialby tez problemu ze skatowaniem czlowieka z byle powodu,gwaltem,torturowaniem dla zabawy itd...I zastanawiam sie czy argumenty idace w ta wlasnie strone nie bylyby bardziej przekonujace niz "oko za oko" itp..?

Link to comment
Share on other sites

Próbowałam edytować posta, ale nie udało mi się wkleić linków.

Jeśli chcecie się przyłączyć do pidania maili, to podaję adresy:

kontakt do Uwagi: [URL]http://uwaga.onet.pl/kontakt.html[/URL]
do Interwencji [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL]
do Celownika [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL] 

Link to comment
Share on other sites

[quote name='beka']Trzeba wrzucić link do watku do podpisu, żeby dużo osób tu zajrzało.
Czy to było gdzies opisane?[/QUOTE]

Ja dowiedziałam się z policyjnych. Od razu zalożyłam wątek na wizażu (mam tam sporo postów) i wrzuciłam do swojego podpisu.

Podaję linki:
[URL]http://policyjni.gazeta.pl/Policyjni/1,91152,8753600,Przywiazali_psa_do_auta_i_ciagneli_go___.html?v=1&obxx=8753600[/URL]

[URL="http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=487441"]www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=487441[/URL]

[URL="http://www.wykop.pl/link/542391/nowa-zabawa-pijanej-mlodziezy-ciagniecie-psa-za-autem-az-odpadnie-mu-glowa/"]www.wykop.pl/link/542391/nowa-zabawa-pijanej-mlodziezy-ciagniecie-psa-za-autem-az-odpadnie-mu-glowa/[/URL]

[URL="http://nasygnale.pl/kat,1025343,title,Makabra-Ciagneli-psa-za-autem-az-odpadla-mu-glowa,wid,12905834,wiadomosc.html?ticaid=6b5f1#opinieDodaj"]nasygnale.pl/kat,1025343,title,Makabra-Ciagneli-psa-za-autem-az-odpadla-mu-glowa,wid,12905834,wiadomosc.html?ticaid=6b5f1#opinieDodaj[/URL]

Czy tu zaglądają w ogóle jacyś spece od prawa? Bo petycja to jednak chyba najlepsze rozwiązanie. Myślę, że prawnik wiedziałby jak i do kogo należy ją napisać.

Link to comment
Share on other sites

sumie petycje nic nie daja jak juz to dawac do ministra sprawiedliwości bo do sadów to beznadzieja polskie prawo wymyślił chyba sam bandyta bez kitu zagranica za okrucienstwa nad zwierzetami zalezy jakimi groza wienzienia nawet do 15 lat polsce 2 lata to śmiech wrcajac do artykułu jak widziecie okrucenstwa jakiekolwiek małe duze karajcie samo sadami krencie filmy jak wyniszcacie , sadystów wtedy wiecej dzialajcie tylko rubcie to z głowa zeby was nie złapali co do filmow krencie miejscach przewaznie lesie

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pogromca']sumie petycje nic nie daja jak juz to dawac do ministra sprawiedliwości bo do sadów to beznadzieja polskie prawo wymyślił chyba sam bandyta bez kitu zagranica za okrucienstwa nad zwierzetami zalezy jakimi groza wienzienia nawet do 15 lat polsce 2 lata to śmiech wrcajac do artykułu jak widziecie okrucenstwa jakiekolwiek małe duze karajcie samo sadami krencie filmy jak wyniszcacie , sadystów wtedy wiecej dzialajcie tylko rubcie to z głowa zeby was nie złapali co do filmow krencie miejscach przewaznie lesie[/QUOTE]

Nie chce się czepiać ale naprawdę postaraj się trochę przeprosić z ortografią i interpunkcją,ja 4 razy czytałam żeby coś zrozumieć.Po drugie to masz prawo myśleć co chcesz,ale na Twoim miejscu bym zrezygnowała z pisania takich rzeczy na publicznym forum,moim zdaniem to już podchodzi pod "podżeganie do przestępstwa" co jest zdaje się karalne.

Link to comment
Share on other sites

co za bestialstwo............... nagłaśniać tego typu sprawy trzeba jak tylko się da..często media są bardzo przydatne, bo działają motywująco na wiele służb...niestety polskie prawo i wszelkie organy począwszy od policji dalej prokuratury kończąc na sądach są mocno niewydolne i nieudolne w tego typu sprawach :shake: ...sama działam na interwencjach..odbieram w trybie 7.3 maltretowane, zaniedbywane zwierzęta, składam doniesienia o popełnieniu przestępstwa i jako organizacja występuje w sprawie jako pokrzywdzony i jest to często niestety droga przez mękę...opieszałość policji, wieczne dyskusje z prokuraturą, kary małe....niewspółmiernie niskie do popełnionego czynu :( ....
kiedyś normalnie nie wytrzymam i o mnie będą pisać gazety, bo kupię broń i chyba zacznę strzelać...tak niestety czasami sobie myślę już z tej bezsilności :angryy:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='martik b']co za bestialstwo............... nagłaśniać tego typu sprawy trzeba jak tylko się da..często media są bardzo przydatne, bo działają motywująco na wiele służb...niestety polskie prawo i wszelkie organy począwszy od policji dalej prokuratury kończąc na sądach są mocno niewydolne i nieudolne w tego typu sprawach :shake: ...sama działam na interwencjach..odbieram w trybie 7.3 maltretowane, zaniedbywane zwierzęta, składam doniesienia o popełnieniu przestępstwa i jako organizacja występuje w sprawie jako pokrzywdzony i jest to często niestety droga przez mękę...opieszałość policji, wieczne dyskusje z prokuraturą, kary małe....niewspółmiernie niskie do popełnionego czynu :( ....
kiedyś normalnie nie wytrzymam i o mnie będą pisać gazety, bo kupię broń i chyba zacznę strzelać...tak niestety czasami sobie myślę już z tej bezsilności :angryy:[/QUOTE]

Doskonale Cię rozumiem. sama bardzo chciałabym ratować, tak jak ty maltretowane zwierzaki. Ale wiem, że niestety jestem na to psychicznie za słaba. Dlatego chcę coś zmienić w miarę moich skromnych mozliwości.

Bardzo Ci dziękuję za to co robisz, dla mnie jesteś bohaterką, naprawdę :-)

Link to comment
Share on other sites

Założyliśmy konto o tej sprawie na fb:
[URL]http://www.facebook.com/event.php?eid=176470705704708[/URL]

Aktualnie zbieramy podpisy pod petycją:
[URL]http://www.petycjeonline.pl/petycja/petycja-w-sprawie-orzeczenia-bezwzglednej-kary-pozbawienia-wolnosci/66[/URL]


Mam nadzieję, że mimo braku odpowiedzi w tym wątku, są tu osoby zainteresowane tą sprawą.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...