Jump to content
Dogomania

Dogue de Bordeaux


.:LejDusia:.

Recommended Posts

witam :D

Dude a w jakim wieku jest psiak ? :D (jesli pisales to przeoczylam :oops: )

Cześć

Mój misiaczek ma 22 miesiące.

pozdrawiam

P.S. Czy ktoś mógłby mi podać lin do wątku o "namaczaniu..."

Interesuje mnie zdanie innych forumowiczów na ten temat.

Sam jestem zdania, że karmę nalezy namaczać, ponieważ wtedy pęcznieje.Pies jedząc taką karmę,wie w którym momencie przestać, bo jest syty. natomiast w przypadku karmy nienamaczanej uczucie sytości przychodzi dopiero po pewnym czasie (po spęcznieniu jej w żołądku) co prowadzi do rozdęcia (niefachowy termin, ale nic innego mi do głowy nie przechodzi).

Wszystkie przypadki, kiedy podawałem psu karmę nienamoczoną kończyły się jej zzwróceniem po kilkunastu minutach. Mój wniosek jest taki, że karma spęczniała w żołądku do takich rozmiarów (psiak po zjedzeniu karmy obficie ją popił)że się nie zmieściła...

Ale to tylko takie moje teorie spiskowe. ciekaw jestem jak jest naprawdę.

Pozdrawiam serdecznie

Link to comment
Share on other sites

Mój Barnaba Solina-Jawor pochodzi z hodowli Pana Ryszarda Zembronia z Soliny.Hodowla stosunkowo młoda, ale prowadzona z wielkim sercem.

o:MŁCHPL, CHPL,CACIB BUMBA Coloss,

m:Certa Ga-Be-Wo

Pra pra dziadkiem mojego psiaka był legendarny Belmondo The Red Powerpack:-)jedyny bordog (a moze i psiak- nie jestem pewien), który zdobył dwa razy tytuł World Championa. Niby nic a jednak odrobinkę cieszy.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Dogue de Bordeaux in the Netherland before and after Belmondo.

In a short period of time the perspectives for a breed can change quickly. Ten years ago lots of people called the dogue de bordeaux "mastiff", but now everybody knows the breed, among others, thanks to "The Dogsworld Topdog 1992, Belmondo the Red Powerpack".

Więcej na: http://www.doguedebordeaux.demon.nl/geschiedenis/historynl-eng.htm

_ru01.htm

Link to comment
Share on other sites

Wszystkie przypadki, kiedy podawałem psu karmę nienamoczoną kończyły się jej zzwróceniem po kilkunastu minutach. Mój wniosek jest taki, że karma spęczniała w żołądku do takich rozmiarów (psiak po zjedzeniu karmy obficie ją popił)że się nie zmieściła...

Ale to tylko takie moje teorie spiskowe. ciekaw jestem jak jest naprawdę.

Pozdrawiam serdecznie

Ja mysle, ze to nie sa teorie spiskowe. ja od poczatku podawalam karme z woda i Armani nie ma problemow zoladkowych. Jesli postawisz wode obok karmy, to nie spelni swojej funkcji, bo pies siegnie po wode dopiero jak skonczy jesc karme, nawet jak bedzie mial sucho i ledwo bedzie przelykal karme.

Kiedys jeden ze sprzedawcow w sklepie zoolog. probowal mnie przekonac, ze karma Nutro nie powinna byc pod zadnym wzgledem zamaczana w wodzie, bo rozwijaja sie enzymy, ktore wlasnie powoduja, ze karma puchnie duzo pozniej i wtedy efekt nasycenia pojawia sie tez pozniej. To jest wlasnie teoria spiskowa.

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...
  • 3 years later...

Witam,
Jestem zakochana po uszy w Bordoksie
Narazie to marzenie mieć tego przeuroczego pieska , czekam tylko na przeprowadzke do domu z ogrodem i tam będe mogla zapewnić mu sielanke :P
LejDusia, chciałam sie zarejestrować na Bordoże forum, ale coś nie tak próbowałam chyba z tydzień temu , a maile aktywacyjne nadal nie przyszly (3 razy się rejestrowałam O_o ) coś nie tak z owym forum ?:>

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...