Jump to content
Dogomania

labek i uszy + inne


marcinx25

Recommended Posts

Witam,
Byłem dziś z lebkiem u weta. Ostatnio miał strasznie brudne uszy. lekarz powiedział, że to jakaś grzybica (drożdżyca). Przepisał Otosal i Surolon. Jakieś płyny do czyszczenia uszątek. Czy czyjś labek miał coś podobnego? Czy długo to się leczy?
Czy można psu podawać czosnek? bo jedni mówią tak inni że rozwala wątrobe?
Czy oprócz frontline można psu dać obroże? Czy labkowi powinno się zakładać obroże przeciwpchelną?

Wielka prośba czy możecie na adres [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL] wysłać mi prawidłowy zgryz labka. Bo chcę zobaczyć jak wygląda. Przede wszystkim przód. Bo na wystawie sędziowie mieli wątpliwości.
Pozdrawiam,:cool1:

Link to comment
Share on other sites

znam Surolan tez uzywalam. Grzybice leczy sie dosc dlugo i to moze sie nawracac.Czy wet zrobil wymaz z ucha zeby zobaczyc co to za bakterie lub grzyby?
najpierw wyczysc psu uszy Otosolem a potem dopiero zakrop surolan masujac ucho (zeby sobie tego nie wytrzepal)

jesli uzywasz frontline..obroza juz bedzie niepotrzebna
(ja wlasnie mam tylko obroze i jakos wogole nie dziala) polecam preparaty w pipetkach np advantix

Link to comment
Share on other sites

po prostu ostatnio zauważyłem, że piesek ma dośc często brudne uszka i od czasu do czau zdarza mu się nimi trzepać. więc przy okazji szczepienia spytałem o to. lekarka przeczysciła mu uszy i przepisała leki. po ich skończeniu mam się kontrolnie znów zgłosić.
Czy to może być od pływania? raczej starałem się nie pływac podczas zbyt wietrznej pogody. czy raczej po prostu skądś się nabrał?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='marcinx25']po prostu ostatnio zauważyłem, że piesek ma dośc często brudne uszka i od czasu do czau zdarza mu się nimi trzepać. więc przy okazji szczepienia spytałem o to. lekarka przeczysciła mu uszy i przepisała leki. po ich skończeniu mam się kontrolnie znów zgłosić.
Czy to może być od pływania? raczej starałem się nie pływac podczas zbyt wietrznej pogody. czy raczej po prostu skądś się nabrał?[/quote]
A na jakiej podstawie wet swierdził grzybice?

Mojemu psu rowniez starsznie szybko brudza sie uszy, musze czyscic czesciej niz raz w tygodniu, bo pojawia sie taka ciemna i dosyc smierdzaca wydzielina. Pytalam kilku wetów, co to jest, wszyscy zgodni, ze nic takiego, poprostu tak szybko mu sie brudza i tyle.

Ja uzywam tylko frontline i sprawdza sie w 99% ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
  • 5 months later...

Irish też dostawałą surolan i szybko jej przechodziło (silne zaczerwienienie i brązowa wydzielina) ale też szybko był powrót choroby. dostałyśmy od weterynarza taki płyn do profilaktycznego przemywania uszu, stosuję go gdy widzę, że ucho zaczyna być lekko zabrudzone lub zaczerwnienione i jest lepiej, surolanu od bardzo dawno nie stosowałyśmy.

nie polecam oliwki dziecięcej, posłuchałam jednego weta i po jej zastosowaniu bylo jeszcze gorzej tzn. Irish jeszcze bardziej tarła uszy i trzepała nimi co chwilę, nasz zaufany wet zalecił też żeby jej nie stosować.

Link to comment
Share on other sites

Ja oliwkę dziecięcą stosuję dla siebie, ale nie na uszy.... I dla dzieci, ale też nie do uszu.... Dla psów do uszu stosuję to co kupię w sklepach zoologicznych. Tylko tyle, że moim labom jakoś często nie musze tego zakrapiać... Ot jak sobie przypomnę albo przy wielkim przedświątecznym praniu i sprzątaniu wszystkiego w domu łącznie z psami, czyli ze 2 razy do roku :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

mój labek też często miewa różne infekcje..raz świerzb uszny innym razem świąd i tak na zmianę..ale kąpać to on się nie chodzi ponieważ ma chore serduszko i nie może się przemęczać..ale podobno labradorki mają dość często takie przypadłości ponieważ mają 'oklapnięte' uszy:)

Link to comment
Share on other sites

no a jak u mnie - jeden z labów kocha wodę i może w niej mieszkać a drugi raczej omija wielkim łukiem i żaden z nich nie ma problemu z uszami. Więc może to cecha bardziej osobnicza a nie wpływ wodnych kąpieli? może jakieś przeciągi jak psy jeżdżą w samochodzie i jest uchylona szyba i pies wygląda przez okno?
Ale moze ktoś napisze czy udało mu sie zwalczyć te zapalenia ucha? I czym - może komuś innemu ta wiedza się przyda.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...