Jump to content
Dogomania

Plaskato - Kudłata Zgraja czyli Toffi, Zuzia i Kava :-)))


Agucha

Recommended Posts

[quote name='Anula']Agucha,załóż jak najszybciej wątek Zuzi i będziemy jakoś działać aby uzbierać pieniążki,jeżeli jest szansa na to aby Zuzia jeszcze pożyła.Co to ma być za operacja i kiedy będzie.[/QUOTE]

Zuzia musi mieć opróżniony z kamieni pęcherz, który zajmuje 1/3 powierzchni jamy brzusznej i zrobiony porządek z jelitem grubym i odbytnicą... Niestety nikt nie wie co się okaże po jej otworzeniu, bo wielki, zagruzowany pęcherz nie pozwala na dokładne rtg i usg :(

To ponad 15-letnia babcinka, która 3 lata temu miała juz operację czyszczenia pęcherza... Boję się o nią, ale... jest jakaś szansa!

Mogę i do końca roku robić bazarki ogłoszeniowe, oby tylko uzbierało się w zuzinej skarpetce na "ten" cel...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 865
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Witaj Anula, dobrze że jesteś, bo w większym gronie coś wymyślimy. Jeśli chodzi o bazarki to nie było by problemu. b-b , karolcia, ja byśmy zorganizowały. tylko te ograniczenia. jestem prawie pewna, że widziałam raz taki bazarek za pozwoleniem admina na psa z dogomani w ds. Teraz jadę do lekarza z ojcem. muszę pomyśleć.

Czy nie ma jakiejś skarpety? Może z kundelków? Zuzua to psiak w typie Shitzu, to jak kundelek.

Aga, załóż ten wątek koniecznie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agucha']Mam takie pytanie... czy na dogomanii istnieje możliwość zrobienia bazarku na swojego psa?
Okazało się, że dla Zuzi jest nadzieja... ale koszt operacji to 500zł... Koszt diagnostyki i leków w ostatnich 3 dniach przekroczył 300zł... Jestem w takim dołku finansowym, że nie udźwignę a kredytu mi już nikt nie da... w dodatku ostatkiem sił staram się utrzymać mój psi salonik... Ile jeszcze? :placz: :placz:

Muszę coś wymyślić... bo nigdy więcej nie będę mogła spojrzeć w lustro, gdy się teraz poddam ...[/QUOTE]
Witam,przygoniła mnie tu smutna wiadomość,którą docha umieściła na innym wątku.
Ciocia,załóż jej watek tak jak pisze Lili8522 w dziale Maja dom....i wtedy będziemy działać.Jeżeli jest szansa na uratowanie malutkiej,to kasę się uzbiera,bo nie takie akcje już były i nie na taką sumę.Będzie dobrze tylko trzeba "zakasać rękawy" i działać :smile:Ode mnie puki co na dobry początek, 100zł dla Zuzi.Myślę,że i inne ciocie grosza dołożą :smile:

Link to comment
Share on other sites

Mamy Skarpete Plaskatych,wprawdzie zawieszoną,ale z tego co pamiętam jest tam ponad 2 tysiące. Przyznał,że odkąd poproszono mnie o zawieszenie wpłat nie bardzo się interesowalam,nie tak dawno udało mi się wejść na wątek skarpetki, dzisiaj nie mogę,ale pewnie to wina mojego tableta:)

Edited by Bgra
literowka
Link to comment
Share on other sites

[quote name='docha']Witaj Anula, dobrze że jesteś, bo w większym gronie coś wymyślimy. Jeśli chodzi o bazarki to nie było by problemu. b-b , karolcia, ja byśmy zorganizowały. tylko te ograniczenia. jestem prawie pewna, że widziałam raz taki bazarek za pozwoleniem admina na psa z dogomani w ds. Teraz jadę do lekarza z ojcem. muszę pomyśleć.

Czy nie ma jakiejś skarpety? Może z kundelków? Zuzua to psiak w typie Shitzu, to jak kundelek.

Aga, załóż ten wątek koniecznie.[/QUOTE]
Jeżeli wzięłabym z jakiejkolwiek skarpety to tylko na zasadzie dopłaty lub kredytu...

[quote name='Bgra']Jak jest dla Zuzki szansa to trzeba działać,biedna maleńka: ([/QUOTE]
Nie poddamy się!

[quote name='Bogusik']Witam,przygoniła mnie tu smutna wiadomość,którą docha umieściła na innym wątku.
Ciocia,załóż jej watek tak jak pisze Lili8522 w dziale Maja dom....i wtedy będziemy działać.Jeżeli jest szansa na uratowanie malutkiej,to kasę się uzbiera,bo nie takie akcje już były i nie na taką sumę.Będzie dobrze tylko trzeba "zakasać rękawy" i działać :smile:[B]Ode mnie puki co na dobry początek, 100zł dla Zuzi[/B].Myślę,że i inne ciocie grosza dołożą :smile:[/QUOTE]
Nie wierzę... nie wierzę, że tyle dobrych dusz jest z Nami :shake:
Bardzo, bardzo, bardzo dziękuję! :Rose:

[quote name='Bgra']Mamy Skarpete Plaskatych,wprawdzie zawieszoną,ale z tego co pamiętam jest tam ponad 2 tysiące. Przyznał,że odkąd poproszono mnie o zawieszenie wpłat nie bardzo się interesowalam,nie tak dawno udało mi się wejść na wątek skarpetki, dzisiaj nie mogę,ale pewnie to wina mojego tableta:)[/QUOTE]
Zuzia nie jest plaskatym, tak na prawdę nie wiele ma wspólnego z shih, może nieco posturę i przodozgryz.

[quote name='Anula']Agucha,jak tylko założysz wątek,wklej go tutaj,spróbuję podziałać.Na kiedy jest planowana operacja,przepraszam,że tak się dopytuję ale to mi pomoże działać.[/QUOTE]
Zaraz coś spłodzę i na pewno tutaj poinformuję.

Terminu operacji na razie nie ma. Zuzia musi przez kilka dni brać antybiotyk, żeby ogólny stan się nieco polepszył.
Myślę, że najpóźniej w przyszłym tygodniu.

Link to comment
Share on other sites

Docha zrobiła wpis o małej na Anuli bazarku więc jestem.
Docha zostawiam Tobie dowiedzenie się od moda czy można coś zrobić dla małej.
Nie mogę finansowo wiele pomóc bo żyjemy obecnie w czwórkę z 1 pensji ale 20zł wyskrobię.
Poszukam coś wartościowego- mało mi już tego zostało - i spróbuję sprzedać na allegro. Może się chętny znajdzie i następny grosil dla małej wpadnie:)
Jeśli jest szansa to musimy coś zrobić aby pomóc maleńkiej....kocham kudłacze !!!
PS a czy można by zrobić na operacje małej bazarek na FB?
Mnie tam nie ma ale wiem, że bazarki mają tam powodzenie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Anula']Słyszałam,że na FB można robić bazarki,tylko musi to ktoś zrobić,kto jest w tym temacie obeznany tj.w FB.[/QUOTE]
Ja FB nie ogarniam:roll:
Weszłam kiedyś przez konto syna i to nie dla mnie. Za trudno mi się jest tam połapać.
Jeśli znajdzie się ktoś to albo podeślę zdjęcia albo wyślę do "organizatora" fanty. Kilka sztuk srebrachowane na czarną godzinę dla jakiegoś biedaczka. Raczej na FB za więcej zejdą niż na allegro.
Wspaniale by było gdyby można tu zrobić na małą bazarek.

Link to comment
Share on other sites

więc na czarną godzinę w związku z dogo mam nówki nieużywane buty trapery rozm. 41- ale ja nie znam się na sprzedaży na allegro ani na fb. gdzie trzeba i komu -podeślę.

co do admina, to oczywiście spróbuję udrzyć w tej sprawie.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Miałam dać sobie spokój z dogo... z tymczasami... itp... ale...

Jako, że serce mam pojemne a głowę czasem pustą... przygarnęłam 2 maluchy terrierkowe na DT... jeden z nich zostaje na DS, bo zawładnął sercami wszystkich domowników.

Oto nasz Ozzy:
[IMG]https://scontent-b-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-ash4/t1.0-9/10325771_720323884657127_7460373600246974212_n.jpg[/IMG]

... a to Lemmy, któremu szukamy najlepszego domu pod słońcem ;)
[IMG]https://scontent-a-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-prn1/t1.0-9/p417x417/10277476_724198547602994_5723524631356057187_n.jpg[/IMG]

Edited by Agucha
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Na wspominki i ckliwości mnie zebrało :smile:

[IMG]https://scontent-b-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-xap1/t1.0-9/1526651_781541845213656_4594548355043469543_n.jpg[/IMG]

15-letnia ZUZIA
2010 rok - sunia w stanie skrajnego zaniedbania... chodzący, śmierdzący, chory dred... Zapalenie układu moczowego, jelit, uszkodzone rogówki, skóra jak pergamin, wiele porodów za sobą, podejrzenie Zespołu Cushinga...

Daliśmy radę wtedy, daliśmy i w tym roku -[B][SIZE=4] dzięki WAM![/SIZE][/B] :loveu:
Pomimo ciężkiej operacji w marcu - po równo 4 latach w naszej rodzinie - dalej z Nami jest i kwitnie z każdym dniem coraz bardziej :smile:

[URL="https://www.facebook.com/pages/OZZY-i-Jego-zielono-niebieski-%C5%9Bwiat/449342938502319"]OZZY i Jego zielono - niebieski świat[/URL]
Kwiecień 2014 - mała, wyskubana kulka z gigantycznym brzuchalem od robali i wszystkimi kosteczkami na wierzchu... karzełek w wielkim boksie przeciskający różowy nochal przez kraty. Moja miłość od pierwszego wejrzenia... wypatrzona w sobotę na stronie [URL="https://www.facebook.com/Wodzislawskiepsyikoty"]Wodzisławskie psy i koty.[/URL] w wolnej chwili między sprzątaniem a gotowaniem ... w niedzielę był już mój

Schowaliśmy za pazuchę od razu i zabraliśmy do domu - wraz z Jego braciszkiem Lemmym, który od prawie 2 miesięcy mieszka w cudownym domku... a Ozzy, jak to Ozzy - łobuzuje, rośnie i cieszy oczy i serce każdego dnia. W szczególności wtedy, gdy obserwujemy jak nasza 15-letnia Babcia Zuzanka przy Nim odżywa :loveu:

WARTO ADOPTOWAĆ!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...