Jump to content
Dogomania

Basenji i my - African Elite FCI


Buszki

Recommended Posts

[quote name='Buszki']Wczoraj mi pręgusia zginęła na spacerku,już nawet miałam szukać Cię w tym Białymstoku :mad:.Na szczęście do domu wróciła zanim nawigację odpaliłam :evil_lol:.[/QUOTE]
Ale jesteś ...obiecałaś ,że jak do mnie trafi to dasz mi trochę czasu:eviltong:na liczenie prążków ;)

[quote name='Bundustar']Ależ ja nie mam nic do mieszania, i do importów też nic nie mam, chciałabym tylko aby doceniano również KRAJOWE SZCZENIACZKI i by nie stawiano importów obligatoryjnie wyżej, bo nie zawsze na to zasługują :) trzeba oceniać konkretne sztuki za ich konkretne zalety :), a nie gloryfikować obce rodowody tylko dlatego, że są obce :)
P.S.
Znam linię Ramiro, swego czasu byłam stałym bywalcem zawodów i "koniarzy" doceniam za ich zdrowe podejście do hodowli :)
Pozdrawiam[/QUOTE]
Całkowicie sie z Tobą zgadzam.Na pieskach się nie znam tylko na szkapuciejkach i zawsze z Panciem jest długa debata co i czym bzykniemy ;)Niestety niemcy są tu akurat górą a Panciu ma tam rozliczne kontakty a tym samym zniżki to korzystamy;) To co jest z koni w Polsce po przodach też ma zagraniczne rodowody niestety tak juz jest.U nas było w hodowli za dużo przypadków dlatego potrzebny był dolew krwi z zachodu.W pieskach pewnie sprawa jest prostsza bo wy jako hodowcy nie dopuszczacie przypadkowych kryć to i material hodowlany jest dobry.Z resztą psi temat na tym etapie co jestem jest dla mnie zbyt trudny bo nie mam o tym bladego pojęcia :evil_lol:Ja nawet nie od różnie baska championa od kanapowca za to wszystkie są dla mnie cudne i :loveu:.A szczeniaczki już w ogóle :loveu::loveu::loveu::loveu::loveu::loveu::loveu::loveu:.
W każdym razie pewnie gdybym była hodowcą piesków to bym chciała mieć wszystko naj i nie wazne z jakiego kraju byle najlepsze i być po przodach-hihi i bym zakrawała na fanatyzm- na szczęście z końmi juz odpuściłam i zostało 5 a nie 35 ;)
Śliczne te pieski:loveu:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 5.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='MMM']To my zgłaszamy się jako wielbiciele TEGO MIOTU.
Śliczne maluchy, niech zdrowo rosną i rozrabiają jak najwięcej :evil_lol:[/QUOTE]
Zwłaszcza rozrabiają -wtedy już na pewno są zdrowe i niczego im nie brakuje:evil_lol:
Powtarzam się ale naprawdę śliczne maluchy :loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cienka']O moja ulubienica z tego miotu :loveu:
[URL]http://img857.imageshack.us/img857/1732/zalira.png[/URL][/QUOTE]


I moja,i moja !!!


[quote name='Bundustar']To na deser dla BABCI BUSZKI I JEJ PANI uzupełnienie miotu Nirse KAMARIA i BUNDUSTAR African Elite :) :) :)

Ruda córcia: ZAINA: :) :) :)
[IMG]http://img830.imageshack.us/img830/1447/zaina.jpg[/IMG]

I czarna córcia: ZARIFA: :) :) :)
[IMG]http://img846.imageshack.us/img846/9179/zarifa.png[/IMG]

Dziękuję NOWYM WŁAŚCICIELOM I Tobie KRZYSIU :) :) :)

Pozdrawiam WSZYSTKICH wielbicieli tego miotu ;)[/QUOTE]


Jednak co dziewczynka,to dziewczynka,takie delikatne i drobniutkie :loveu:.A brzusio Zarify,to tylko wycałować :loveu:.



[quote name='lourdnes']Ale jesteś ...obiecałaś ,że jak do mnie trafi to dasz mi trochę czasu:eviltong:na liczenie prążków ;)

[/QUOTE]


No dobra,tylko daj znać,że jest u Ciebie cobym po lesie nie ganiała,bo ochrypłam od tego nawoływania :roll:.


[quote name='MMM']To my zgłaszamy się jako wielbiciele TEGO MIOTU.
Śliczne maluchy, niech zdrowo rosną i rozrabiają jak najwięcej :evil_lol:[/QUOTE]

A gdzie te obiecane kolejne Maksiowe fotki :mad:?
I co z Opolem postanowiliście ?



[quote name='Doris&Grenio']Cyz wszystkie już maja domek??[/QUOTE]


Z tego co wiem,to tak,ale lepiej niech Bundustar potwierdzi ;).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Doris&Grenio']Cyz wszystkie już maja domek??[/QUOTE]

Prawie cały miot był razerwowany jeszcze przed urodzeniem maluchów i wszystkie są w nowych domkach tak od ok.połowy lutego ;) tak więc broją już, broją ;) rosną i cieszą nowych właścicieli :) :) :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bundustar']Prawie cały miot był razerwowany jeszcze przed urodzeniem maluchów i wszystkie są w nowych domkach tak od ok.połowy lutego ;) tak więc broją już, broją ;) rosną i cieszą nowych właścicieli :) :) :)[/QUOTE]

No trudno....a że broja to wiem sama po naszym Amigo..wczoraj miał napad szału i gryzienia......:crazyeye:


Kiedys oszaleje.. :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Doris&Grenio']No trudno....a że broja to wiem sama po naszym Amigo..wczoraj miał napad szału i gryzienia......:crazyeye:


Kiedys oszaleje.. :lol:[/QUOTE]

Kiedyś...będzie spokojniej ;) Benuś jak skończył rok i trochę to się "ustabilizował" i teraz to jeszcze więcej przyjemności :) :) :) choć prawda taka, że ja go bardzo systematycznie i konkretnie "wybiegiwałam" tak do 1,5 roku to codziennie ok. dwie godziny biegania i intensywnej zabawy z innymi psami, a teraz to dwa razy w tygodniu biegi po lesie ze zwierzątkami i za zwierzątkami ;) czasem i po trzy, cztery godziny, a w domu zabawa z psiapsiółką ale już nie tak dużo jak wcześniej ;) reszta czasu to przytulanie i spanie na miękkich podusiach pod kocusiem ;)
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bundustar']Kiedyś...będzie spokojniej ;) Benuś jak skończył rok i trochę to się "ustabilizował" i teraz to jeszcze więcej przyjemności :) :) :) choć prawda taka, że ja go bardzo systematycznie i konkretnie "wybiegiwałam" tak do 1,5 roku to codziennie ok. dwie godziny biegania i intensywnej zabawy z innymi psami, a teraz to dwa razy w tygodniu biegi po lesie ze zwierzątkami i za zwierzątkami ;) czasem i po trzy, cztery godziny, a w domu zabawa z psiapsiółką ale już nie tak dużo jak wcześniej ;) reszta czasu to przytulanie i spanie na miękkich podusiach pod kocusiem ;)
Pozdrawiam[/QUOTE]


Ja jestem w szoku..co sie dzieje z psem jak odpalimy kominek..patrzy godzinami w ogien i sie rozkłada na cała swoja długosc...

Staramy sie z nim biegac zwłaszcza po ogrodzie jak nie trzeba smyczki..a wypadny do parku to dla niego taka przygoda, ze w niedziele po 2 godzinach spał poł dnia i cała noc...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Doris&Grenio']Ja jestem w szoku..co sie dzieje z psem jak odpalimy kominek..patrzy godzinami w ogien i sie rozkłada na cała swoja długosc...

Staramy sie z nim biegac zwłaszcza po ogrodzie jak nie trzeba smyczki..a wypadny do parku to dla niego taka przygoda, ze w niedziele po 2 godzinach spał poł dnia i cała noc...[/QUOTE]
Coś o tym wiem jak wracam od Zielonej :evil_lol: O 13 jestem w białym i psy jak pojdą spać to do rana nie wiem ,że je mam :)Tylko pochrapuja i pozycje zmieniają ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Doris&Grenio']Ja jestem w szoku..co sie dzieje z psem jak odpalimy kominek..patrzy godzinami w ogien i sie rozkłada na cała swoja długosc...

Staramy sie z nim biegac zwłaszcza po ogrodzie jak nie trzeba smyczki..a wypadny do parku to dla niego taka przygoda, ze w niedziele po 2 godzinach spał poł dnia i cała noc...[/QUOTE]

Oooo właśnie o to chodzi :) i jak psiak jest taki wybiegany i wybawiony to nie ma problemu z niszczeniem.
Na wybieganie bez użycia własnych mięśni polecam kocie zabawki, zwłaszcza gonitwa za światełkiem ;) tylko proszę uważać aby w oczy nie świecić, zabawa fantastyczna dla obu stron ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bundustar']Oooo właśnie o to chodzi :) i jak psiak jest taki wybiegany i wybawiony to nie ma problemu z niszczeniem.
Na wybieganie bez użycia własnych mięśni polecam kocie zabawki, zwłaszcza gonitwa za światełkiem ;) tylko proszę uważać aby w oczy nie świecić, zabawa fantastyczna dla obu stron ;)[/QUOTE]
Super pomysł a gdzie uplować takowe swiatełko ?:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bundustar']Oj przepraszam ;)
ale to nie jest import tylko NASZE POLSKIE CZARNE PIĘKNE BASENJI :) :) :)

urodzone 14-12-2010, rodzicami jest Nirse KAMARIA i BUNDUSTAR African Elite, a że piękne to się zgadzam :) :) :)
dlatego pozwalam sobie raz na jakiś czas pokazać zdjęcia dzieci z tego miotu, który uważam za BARDZO UDANY -CAŁY!
warto abyśmy doceniali to co już mamy ;)

kolejne zdjęcia kolejnych malców będą ;)[/QUOTE]
Szczeniaczki super.Naprawdę mi się podobają.Szczególnie Zalira.Przyznam się po cichu,że miałam na nią "smaka".Ale Rosja po raz drugi mogła się nie rafić więc trzeba było skorzystać z okazji.
Bardzo mnie też interesuje miot po Rybce.Dlaczego? bo jest pręgowana.Któreś czarne szczenię może być również pręgowane.Czyli black brindle.Pręg nie widać bo są na czarnym tle.
Pamiętacie tę suczkę?
[FONT=Arial][SIZE=2][COLOR=black][FONT=Arial][SIZE=2][COLOR=black][COLOR=red][COLOR=black][URL="http://www.pedigrees.zandebasenjis.com/cgi-bin/geneal.pl?op=tree&index=74RBq741&gens=5&db=basenji.dbw"]Art Of Noice Loango black-white ale również brindle[/URL]
Jest po pręgowanej matce.
Urodziła 5 szczeniąt, 4 czarno-białe i jedno pręgowane(Mały Książe Next Germanika)

[/COLOR][/COLOR][/COLOR][/SIZE][/FONT][/COLOR][/SIZE][/FONT] [B][COLOR=#4F6228][FONT=&quot]Bumbala Bahati Loango DD Kk aYaY black[/FONT][/COLOR][/B]
[URL="http://www.pedigrees.zandebasenjis.com/cgi-bin/geneal.pl?op=tree&index=7G8c3q43&gens=5&db=basenji.dbw"][B][COLOR=#984806][FONT=&quot]Jasiri-Sukari Re-Bar Mcentire[/FONT][/COLOR][/B][/URL][B][COLOR=#984806][FONT=&quot] DD Kbrk aYaY- brindle[/FONT][/COLOR][/B]
[B][COLOR=#984806][FONT=&quot]Czarne mogą być z takimi genami [/FONT][/COLOR][/B]
[B][COLOR=#4F6228][FONT=&quot]D[/FONT][/COLOR][/B][B][COLOR=#984806][FONT=&quot]D [/FONT][/COLOR][/B][B][COLOR=#4F6228][FONT=&quot]K[/FONT][/COLOR][/B][B][COLOR=#984806][FONT=&quot]k [/FONT][/COLOR][/B][B][COLOR=#4F6228][FONT=&quot]aY[/FONT][/COLOR][/B][B][COLOR=#984806][FONT=&quot]aY, Black[/FONT][/COLOR][/B]
[B][COLOR=#4F6228][FONT=&quot]D[/FONT][/COLOR][COLOR=#984806][FONT=&quot]D Kbr[/FONT][/COLOR][COLOR=#4F6228][FONT=&quot]K[/FONT][/COLOR][COLOR=#984806][FONT=&quot] [/FONT][/COLOR][COLOR=#4F6228][FONT=&quot]aY[/FONT][/COLOR][COLOR=#984806][FONT=&quot]aY Black a paski są ukryte.
[/FONT][/COLOR][/B] [B][COLOR=#002060]Oraz rudo-białe [/COLOR][/B][B][COLOR=#4F6228]D[/COLOR][/B][B][COLOR=#984806]D[/COLOR][/B][B][COLOR=#4F6228],k[/COLOR][/B][B][COLOR=#984806]k[/COLOR][/B][B][COLOR=#4F6228],aY[/COLOR][/B][B][COLOR=#984806]aY[/COLOR][/B]
[COLOR=#984806][COLOR=black]Mam takie marzenie,żeby dochować się błękitnego baska.[/COLOR][/COLOR][B][COLOR=#984806]
[/COLOR][/B]
[SIZE=4]Wtedy zapis będzie dd Kk aYaY lub dd KK aYaY[/SIZE]

[B][COLOR=#984806][/COLOR][/B][B][COLOR=#002060][/COLOR][/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zielona']Szczeniaczki super.Naprawdę mi się podobają.Szczególnie Zalira.Przyznam się po cichu,że miałam na nią "smaka".Ale Rosja po raz drugi mogła się nie rafić więc trzeba było skorzystać z okazji.
Bardzo mnie też interesuje miot po Rybce.Dlaczego? bo jest pręgowana.Któreś czarne szczenię może być również pręgowane.Czyli black brindle.Pręg nie widać bo są na czarnym tle.
Pamiętacie tę suczkę?
[FONT=Arial][SIZE=2][COLOR=black][FONT=Arial][SIZE=2][COLOR=black][COLOR=red][COLOR=black][URL="http://www.pedigrees.zandebasenjis.com/cgi-bin/geneal.pl?op=tree&index=74RBq741&gens=5&db=basenji.dbw"]Art Of Noice Loango black-white ale również brindle[/URL]
Jest po pręgowanej matce.
Urodziła 5 szczeniąt, 4 czarno-białe i jedno pręgowane(Mały Książe Next Germanika)

[/COLOR][/COLOR][/COLOR][/SIZE][/FONT][/COLOR][/SIZE][/FONT] [B][COLOR=#4F6228][FONT=&quot]Bumbala Bahati Loango DD Kk aYaY black[/FONT][/COLOR][/B]
[URL="http://www.pedigrees.zandebasenjis.com/cgi-bin/geneal.pl?op=tree&index=7G8c3q43&gens=5&db=basenji.dbw"][B][COLOR=#984806][FONT=&quot]Jasiri-Sukari Re-Bar Mcentire[/FONT][/COLOR][/B][/URL][B][COLOR=#984806][FONT=&quot] DD Kbrk aYaY- brindle[/FONT][/COLOR][/B]
[B][COLOR=#984806][FONT=&quot]Czarne mogą być z takimi genami [/FONT][/COLOR][/B]
[B][COLOR=#4F6228][FONT=&quot]D[/FONT][/COLOR][/B][B][COLOR=#984806][FONT=&quot]D [/FONT][/COLOR][/B][B][COLOR=#4F6228][FONT=&quot]K[/FONT][/COLOR][/B][B][COLOR=#984806][FONT=&quot]k [/FONT][/COLOR][/B][B][COLOR=#4F6228][FONT=&quot]aY[/FONT][/COLOR][/B][B][COLOR=#984806][FONT=&quot]aY, Black[/FONT][/COLOR][/B]
[B][COLOR=#4F6228][FONT=&quot]D[/FONT][/COLOR][COLOR=#984806][FONT=&quot]D Kbr[/FONT][/COLOR][COLOR=#4F6228][FONT=&quot]K[/FONT][/COLOR][COLOR=#984806][FONT=&quot] [/FONT][/COLOR][COLOR=#4F6228][FONT=&quot]aY[/FONT][/COLOR][COLOR=#984806][FONT=&quot]aY Black a paski są ukryte.
[/FONT][/COLOR][/B] [B][COLOR=#002060]Oraz rudo-białe [/COLOR][/B][B][COLOR=#4F6228]D[/COLOR][/B][B][COLOR=#984806]D[/COLOR][/B][B][COLOR=#4F6228],k[/COLOR][/B][B][COLOR=#984806]k[/COLOR][/B][B][COLOR=#4F6228],aY[/COLOR][/B][B][COLOR=#984806]aY[/COLOR][/B]
[COLOR=#984806][COLOR=black]Mam takie marzenie,żeby dochować się błękitnego baska.[/COLOR][/COLOR][B][COLOR=#984806]
[/COLOR][/B]
[SIZE=4]Wtedy zapis będzie dd Kk aYaY lub dd KK aYaY[/SIZE]

[B][COLOR=#984806][/COLOR][/B][B][COLOR=#002060][/COLOR][/B][/QUOTE]
OOOO a co trzeba z czym zeby wyszlo błękitne?:)

Link to comment
Share on other sites

Sunię tez juz wypatrzyłam -ale na razie nie dam rady na więcej szkodników :( -jest cudna , te jej ślepka wymiatają :loveu: a piesiu bedzie bardzo męski z tym czarniusim łebkiem.Nawstawiałyście tych czarnych basków i mi teraz smutno ,ze mieszkam w cholernym ciasnym bloku :-(
....ale kiedyś...ranczo na wsi...i ...szalejące baski ...w liczbie większej niz 2:evil_lol:
Trzymajcie za mnie kciuki;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lourdnes']Super pomysł a gdzie uplować takowe swiatełko ?:)[/QUOTE]

To może być latarka z małym snopem światła, wieczorem działa doskonale, a ja mam wskaźnik laserowy z latarką i wtedy jest zabawa na zmianę białym i czerwonym światełkiem, nawet na słońcu jest laser widoczny tylko trzeba bardzo uważać aby w oczy nie świecić no i nie dawać dzieciaczkom do zabawy bo to ryzykowne :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lourdnes']Sunię tez juz wypatrzyłam -ale na razie nie dam rady na więcej szkodników :( -jest cudna , te jej ślepka wymiatają :loveu: a piesiu bedzie bardzo męski z tym czarniusim łebkiem.Nawstawiałyście tych czarnych basków i mi teraz smutno ,ze mieszkam w cholernym ciasnym bloku :-(
....ale kiedyś...ranczo na wsi...i ...szalejące baski ...w liczbie większej niz 2:evil_lol:
Trzymajcie za mnie kciuki;)[/QUOTE]

mieszkam w kamienicy, mam istotny metraż ale za to czwarte wysokie piętro bez windy i jakoś z dwoma jest ok ;) trzeba się tylko nieco wysilić ;) ale za to kondycja jaka ;) nie muszę na siłkę chodzić ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bundustar']To może być latarka z małym snopem światła, wieczorem działa doskonale, a ja mam wskaźnik laserowy z latarką i wtedy jest zabawa na zmianę białym i czerwonym światełkiem, nawet na słońcu jest laser widoczny tylko trzeba bardzo uważać aby w oczy nie świecić no i nie dawać dzieciaczkom do zabawy bo to ryzykowne :)[/QUOTE]
Wykombinuje cosik dla moich bo to może byc ciekawe:)

[quote name='Bundustar']mieszkam w kamienicy, mam istotny metraż ale za to czwarte wysokie piętro bez windy i jakoś z dwoma jest ok ;) trzeba się tylko nieco wysilić ;) ale za to kondycja jaka ;) nie muszę na siłkę chodzić ;)[/QUOTE]
Ja sie kiszę w bloku tez na 4 piętrze bez windy-kondycje juz mam-zwłaszcza jak targam zakupy z oszołoma hihi.Z pieskami wychodzę codziennie ale jestem sama więc czasem mnie zaplączą smyczą no i metraż mieszkania mały bo tylko 51m2 dlatego pomysł większej liczby psiaczków do miasta odpada.Na wsi to co innego- jest gdzie biegać (ponad 30ha) i metraż domu ponad 140 ale tam jestem tylko w wakacje i musze spłacic jeszcze siostrę a wtedy dopiero hulaj dusza i wieksza liczba piesków wchodzi w grę :)

[quote name='Bundustar']Myślę sobie, że to naj mniej szkodliwe, takie kolorowanie ;) i każdy może mieć takie jakie sobie tylko wymyśli ;) ;) ;)[/QUOTE]
Eeeeee na obrazku ?:p To nie wyzwanie :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lourdnes']OOOO a co trzeba z czym zeby wyszlo błękitne?:)[/QUOTE]
Niedużo.Z reguły kolor intensywność koloru mamy oznaczone literką D zaś małe d to kolor rozmyty.
Rodowody często (może nie często) wyglądają : Dd kk aYaY to rudy.Ale chyba częściej są dwie literki DD.
Jak spotkają się dwie małe dd to mamy kolor rozmyty jak u whippeta.We wszystkich wariantach.Trikolor,rudy będzie beżowy,a czarny - błękitny.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zielona']Niedużo.Z reguły kolor intensywność koloru mamy oznaczone literką D zaś małe d to kolor rozmyty.
Rodowody często (może nie często) wyglądają : Dd kk aYaY to rudy.Ale chyba częściej są dwie literki DD.
Jak spotkają się dwie małe dd to mamy kolor rozmyty jak u whippeta.We wszystkich wariantach.Trikolor,rudy będzie beżowy,a czarny - błękitny.[/QUOTE]
Miałam genetykę na studiach to z ciekawości cos pokombinuję bo to może być intrygujace wyhodować cos takiego :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zielona']Niedużo.Z reguły kolor intensywność koloru mamy oznaczone literką D zaś małe d to kolor rozmyty.
Rodowody często (może nie często) wyglądają : Dd kk aYaY to rudy.Ale chyba częściej są dwie literki DD.
Jak spotkają się dwie małe dd to mamy kolor rozmyty jak u whippeta.We wszystkich wariantach.Trikolor,rudy będzie beżowy,a czarny - błękitny.[/QUOTE]

D to geny dominujące, a d to recesywne, żeby uwidocznił się gen recesywny fenotypowo, rodzice muszą mieć genotyp z przynajmniej jednym genie recesywnym w genotypie :) Przy genotypie rodziców Dd i Dd jest 25% 'prawdopodobieństwo' (możliwe są DD Dd Dd i dd), a przy Dd i dd 50% (Dd dd Dd dd) :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...