Jump to content
Dogomania

Basenji i my - African Elite FCI


Buszki

Recommended Posts

[quote name='Asiaczek']Alez są, są. To tylko u nas w Polsce baski są dopiero od 1991 roku...


Wypadki przy pracy - zawsze były, sa i będa. Tego nie da się uninąć. Ale tez trzeba o tym pisac, mówić a nie zamiatac pod dywan, jak to niektórzy robią.
Poza tym, bez tych wypadków przy pracy nie ma postępu. Wezmy penicylinę czy tam jeszcze coś innego. Ah, te wypadki...:)

Weźcie pod uwagę jeszcze i to, że nie wszyscy mają w sobie zyłkę eksplorera; ja nie mam. Prochu nie wymyślę, ale na pewno z duża ciekawością będę obserwowała to, co dzieje się w baskach, z ich umaszczeniami. Co się rodzi, jakiej "jakości" są szczenięta...

Jeszcze jeden aspekt umaszczeń.
Czy kolor piaskowy u basków to jest jeden z tych umaszczeń , o którym pisze Bundustar, że jest "mniej lub bardziej nasycony"? Czy jest to już zupełnie inne umaszczenie. Mnie - pod katem umaszczenia - nie za bardzo podobają się takie piaskowe, beżowe baski. Może wpływ na to ma angielska nazwa umaszczenia "red/white", czerwono/białe. I stąd lubię takie nasycone, wręcz czerwone baski. I dlatego nie miałabym nic przeciwko, aby uaktywnił się kolor mahoniowy u basków. Ah, co to by była za frajda dla oczu... marzenia....
Tak, marzenia, ale na pewno nie wypadki przy pracy:)

Pzdr.[/QUOTE]

Jeśli mowa o upodobaniach Asiu, to mnie również się bardziej podobają te wyraziste kolory: czarny to czarny - jak u Kluseczki, rudy to aż w cynamon - tak jak Benuś - wyraźny, a przy tri i pręgusach to też dla mnie naj jak każdy z kolorów jest "ostry i wyraźny" i "rysuje granicę". To tylko moje widzenie, wiadomo, że różnice są i będą, bez nich nudno i monotonnie ;) jednak sama natura daje tak wiele, że nie przepadam za "ludzkimi eksperymentami" taka jestem ;)
Postęp zbyt często zakrawa na ostrą komercję w ostatnim czasie i może dlatego mam taki a nie inny stosunek do tego, choć i z całą penością ma swoje zalety ... jakoś chyba "japońskie wypadki" mnie chyba przygnębiły i pogłębiły moją niechęć do prochu, energii jądrowej, a na penicylinę jestem uczulona ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 5.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Bundustar']Jeśli mowa o upodobaniach Asiu, to mnie również się bardziej podobają te wyraziste kolory: czarny to czarny - jak u Kluseczki, rudy to aż w cynamon - tak jak Benuś - wyraźny, a przy tri i pręgusach to też dla mnie naj jak każdy z kolorów jest "ostry i wyraźny" i "rysuje granicę". To tylko moje widzenie, wiadomo, że różnice są i będą, bez nich nudno i monotonnie ;) jednak sama natura daje tak wiele, że nie przepadam za "ludzkimi eksperymentami" taka jestem ;)
Postęp zbyt często zakrawa na ostrą komercję w ostatnim czasie i może dlatego mam taki a nie inny stosunek do tego, choć i z całą penością ma swoje zalety ... jakoś chyba "japońskie wypadki" mnie chyba przygnębiły i pogłębiły moją niechęć do prochu, energii jądrowej, a na penicylinę jestem uczulona ;)[/QUOTE]
Tak, kolorki musza byc wyraziste, klarowne, bez dopowiedzeń/niedopowiedzeń:)
"japońskie przypadki", hm, nie to, żeby obeszło mnie bokiem, ale nie miałam i nie mam na to wpływu. wierzę, że mimo Czarnobyla i Fukushimy dożyjemy jakiegoś ładnego wieku w zdrowiu...

Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

Hahaha, nigdy nie ma takiego całkowitego szczęścia...

Albo sobie ściągniesz z internetu taki program albo poczekasz do Opola i pożycze Ci płytkę do ponownego wgrania. Jeżeli natomiast uzywasz żaby do wstawiania fotek, to ten program samodzielnie zmniejsza niektóre fotki. Oby tylko nie były zbyt duże, bo niektórych moich "kobył" to nawet żaba nie chce zmniejszać...

Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asiaczek']Hahaha, nigdy nie ma takiego całkowitego szczęścia...

Albo sobie ściągniesz z internetu taki program albo poczekasz do Opola i pożycze Ci płytkę do ponownego wgrania. Jeżeli natomiast uzywasz żaby do wstawiania fotek, to ten program samodzielnie zmniejsza niektóre fotki. Oby tylko nie były zbyt duże, bo niektórych moich "kobył" to nawet żaba nie chce zmniejszać...

Pzdr.[/QUOTE]


Ja robię tylko takie "kobyły" i żaba ich nie chce :-(.Jak do Opola sobie nie poradzę,to sie polecę z tą płytką.



[quote name='deer_1987']Oj ale tutaj mi sie zaleglosci porobilo :)[/QUOTE]



To szybciutko nadrabiaj,a ja zaraz do Was też lece,bo dawno nie byłam :oops:.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Korenia']Podaj maila to Ci wyślę swój ;)[/QUOTE]


Dzięki,ale ja jestem tępa i tylko ten Asiaczkowy umiem obsługiwać dzięki wielogodzinnemu szkoleniu telefonicznemu :evil_lol:.



[quote name='Asiaczek']Korenia - a jaki masz? Bo ja poprzednio dałam Buszce ACDSee5.0 i teraz tez jej ten program zaproponowałam:)

Pzdr.[/QUOTE]


No właśnie,ten i żaden inny :diabloti:.



[quote name='foxiu']Picasa dobre ogarnia wszystko - sortowanie, podstawową obróbkę, albumy internetowe czy w końcu eksport z pomniejszeniem. Za darmo, po polsku... po co kombinować za wiele ;)

[URL]http://picasa.google.com/[/URL][/QUOTE]


Dzięki,kiedyś próbowałam ale mi nie szło :oops:.

Link to comment
Share on other sites

Już wybrała ;) :)

Fajna się tu dyskusja o kolorkach rozwinęła. Ja od dawna jestem za legalizacją różnych umaszczeń. Genetykiem nie jestem ale z tego co pamiętam ze szkoły, to jeśli krzyżujemy TYLKO basenji, to jeśli wychodzi nietypowy kolor tzn. że jest on pierwotny (tylko ukryty ;)), ludzkie eksperymenty i mieszanie byłoby gdybyśmy chcieli uzyskać jakiś kolor włączając do hodowli psa innej rasy, ale tego jestem zdecydowanym przeciwnikiem - WARA OD BASENJI! :mad:.
Co do zbytu tych innych, to bym się aż tak nie martwiła, w końcu ludzie mają różne gusta, mi np. nie specjalnie widzą się pręgusy i pewnie takiego sobie nie sprawię, ale przecież jest wielu ich zwolenników :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asiaczek']Nie przeczę, ale ta nazwa;)
Ja jestem wierna ACDSee:)

Pzdr.[/QUOTE]
Mi się podoba nowsza wersja tego programu - ACDSee Photo Manager 10 - miałam z internetu wersje testową, ale niestety się skończyła... a pełna wersja już jest płatna niestety...

[quote name='Cienka']Ja to używam Corela PHOTO-PAINTa[/QUOTE]
Ja też corela ostatnio kupiłam, 200 i coś złotych kosztował Corel Paint Shop pro x3 , nawet u Asiaczka go zainstalowałam...niby wersja na jeden komp, a się dało zainstalować, nie wiem czemu, ale to nawet dobrze:)

[quote name='deer_1987']ja dlatego lubie windows 7 bo paint tam ma funkcje zmiejszania, jak nie musze poprawiac zdjecia to sie super nadaje, a tam photoshop c5 :razz:[/QUOTE]
hmm ja mam windows vista i też w paint idzie zmiejszać zdjęcia:)

Link to comment
Share on other sites

BERLIN - debiut Benusia i mój na międzynarodowej arenie :)
[IMG]http://img222.imageshack.us/img222/7024/bundustar0.jpg[/IMG]

korekta ustawienia ;)
[IMG]http://img848.imageshack.us/img848/4681/bundustar5.jpg[/IMG]

bariera językowa uwalniała ręce ;)
[IMG]http://img132.imageshack.us/img132/1167/bundustar3.jpg[/IMG]

nie, nie, to nie nasza miejscówka, to tylko kolejne ustawienie do porównania :)
[IMG]http://img19.imageshack.us/img19/9325/bundustar2.jpg[/IMG]

To nasz wynik :) całkiem całkiem udany: ocena doskonała, piękny opis i czwarta lokata :)
[IMG]http://img88.imageshack.us/img88/5513/bundustar4.jpg[/IMG]

Oczy zamykały się same ;)
[IMG]http://img231.imageshack.us/img231/7262/bundustar1.jpg[/IMG]

Dziękujemy wszystkim którzy nas wspierali :)

Dziękuję baaardzo Państwu Muller za pouczające doświadczenia, wspaniałą atmosferę i zdjęcia :) :) :)

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...