Jump to content
Dogomania

Pies spuszczony ze smyczy ucieka i nie chce wracać


Kunio

Recommended Posts

[quote name='Sami & Jessy & Nero']ja sie nim zajmuje wyprowadzam na spacerna 3 m smyczy, wczoraj był przeze mnie kąpany (Już nigdy go sama nie kąpie...) , bawi sie z psem mojej koleżanki([B]co podejrzewamy że to jego syn[/B]) ale co my zrobimy? jest mądry do nie tego co trzeba... co ja mogę zrobic? mam 13 lat i mało nad nim panuje.[/QUOTE]

OMG, czyli pewnie piesek też sobie biega samopas i się wesoło rozmnaża? I niech mi ktoś powie, że kastracja nie jest potrzebna :splat:

Link to comment
Share on other sites

To przynajmniej porozmawiaj z rodzicami o kastracji, pies będzie miał mniejsze skłonności do ucieczek i przynajmniej szczeniaków już nie narobi.
No a niestety pies na łańcuchu staje się agresywny, dziczeje, bo ma uniemożliwioną drogę ucieczki, jest ciągle w stresie, zaczyna przejawiać zachowania stereotypowe jak dzikie zwierzęta w zoo; ostatnio prawie wszystkie ciężkie pogryzienia i zagryzienia dzieci to właśnie psy łańcuchowe. Może to da rodzicom do myślenia?
Plus kwestia zdrowotna, z czasem problemy ze stawami i kręgosłupem, tchawicą od szarpania...
Niestety psa który stał dłuższy czas na łańcuchu zawsze można rozpoznać po zachowaniu, po zmianach zdrowotnych - i na pewno nie na plus.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='evel']OMG, czyli pewnie piesek też sobie biega samopas i się wesoło rozmnaża? I niech mi ktoś powie, że kastracja nie jest potrzebna :splat:[/QUOTE]

Pewnie jak zwiewał lub w zime koło 22. po za tym mój pies to pedał, woli psy. (na serio ;/) ta suka (znam ją) była bezdomna urodziła siedmioro dzieci(nie tylko za sprawą Nera) którym znalazłyśmy domy. suka znalazła sie w schronisku(nie za moją sprawą) , bo latała sobie i została zgłoszona przez policje. a po za tym mój pies to pedał, woli psy. (wierz mi :splat:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Martens']To przynajmniej porozmawiaj z rodzicami o kastracji, pies będzie miał mniejsze skłonności do ucieczek i przynajmniej szczeniaków już nie narobi.
No a niestety pies na łańcuchu staje się agresywny, dziczeje, bo ma uniemożliwioną drogę ucieczki, jest ciągle w stresie, zaczyna przejawiać zachowania stereotypowe jak dzikie zwierzęta w zoo; ostatnio prawie wszystkie ciężkie pogryzienia i zagryzienia dzieci to właśnie psy łańcuchowe. Może to da rodzicom do myślenia?
Plus kwestia zdrowotna, z czasem problemy ze stawami i kręgosłupem, tchawicą od szarpania...
Niestety psa który stał dłuższy czas na łańcuchu zawsze można rozpoznać po zachowaniu, po zmianach zdrowotnych - i na pewno nie na plus.[/QUOTE]

Nero nigdy nie był zły, wychowywał się wśród dzieci, nigdy nikogo nie ugryzł, a po za tym nie ma możliwosci zdziczeć,ponieważ codziennie go czesze wyprowadzam na spacer, bawie sie z nim(trzeba kupić pancerną zabawke..)wczoraj był odpchlony, pójdę go zaszczepić w tym tygodniu. ale co ty mi mówisz, z kwestią zdrowotną... jak niby ja mam go nauczyć nie biegania za SAMOCHODAMI?! CO?! o to właśnie chodziło. spotkaliscie się z takim przypadkiem?! sory, mi tez go szkodda ale cóż.
jak mówiłam, woli psy to pedał.

Link to comment
Share on other sites

Proszę Cię, naucz się poprawnych i trochę kulturalniejszych pojęć, jak już to homoseksualista, gej. Ty wolisz, żeby mówić do Ciebie dziewczyna, nastolatka, czy per "gnojówa"? Plus chyba nie za bardzo rozumiesz psie zachowania...

Psa można oduczyć biegania za samochodami pracując z nim np. na długiej lince, odwołując przy samochodach i nagradzając odwołanie, ale nadal nie rozwiązuje to problemu, kiedy pies biega samopas, bo pokusa i tak będzie zbyt wielka. Po prostu pies musi być zabezpieczony, czy to w kojcu, czy biegać po posesji tylko kiedyś ktoś jest na zewnątrz i może go dopilnować.
I Twój pies jest za młody, by wyrokować o jego przyszłym charakterze i agresji; jak posiedzi parę lat na łańcuchu, to pewnie będzie, niestety. A nawet jeśli nie, i tak troche nie na miejscu jest, żeby duży silny pies ganiał samopas po wsi i straszył obcych ludzi.

Mi też szkoda Twojego psa, ale cóż, cudotwórcą nie jestem.

Link to comment
Share on other sites

Kup linkę, nie musi być specjalna dla psów tylko taka zwykła np. z jakiegoś marketu budowlanego, 10-15 metrów, i ćwiczcie przywołanie w różnych sytuacjach, nagradzając przyjście smakołykami.
Jak bawisz się z nim w parku, puszczaj go z tą linką puszczona po ziemi, w razie czego łatwo go złapiesz.
Innego sposobu nie ma, musisz pracować nad posłuszeństwem psa, a wątków na ten temat jest w tym dziale dostatek.

Link to comment
Share on other sites

[url]http://www.psiraj.pl/trixie-linka-treningowa-nylonowa-5mm15m/[/url]

Tutaj masz taką treningową specjalnie dla psów, z karabińczykiem więc normalnie przyczepiasz do obroży jak smycz.
Ale możesz też, tak jak napisała Martens kupić linkę w jakimś budowlanym, do tego możesz też kupić karabińczyk i zamocować, żebyś miała jak przyczepić do obroży.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sami & Jessy & Nero']ostatnio, taka zerwał.[/QUOTE]

To na litość boską poszukaj grubszej. Wszyscy Ci dają rady, a Ty na każdą radę masz odpowiedź, która sprawia, że nie możesz danej rady wykorzystać - no to po co pytasz? Bez pracy z psem nic nie osiągniesz, nie ma złotych środków.

Link to comment
Share on other sites

odnosze wrażenie, że oczekujesz rady pod tytułem: oddaj go dla jego dobra, my go wezmiemy a ty sobie kup małego pieska najlepiej yoreczka...albo maltanczyka...
masz duzego aktywnego psa, musisz się troche natrudzic by go opanowac, by zapewnic mu odpowiednia dawke ruchu, by nauczyc go poslsuzenstwa...to nie przychodzi ot tak sobie samo...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sacred PIRANHA']odnosze wrażenie, że oczekujesz rady pod tytułem: oddaj go dla jego dobra, my go wezmiemy a ty sobie kup małego pieska najlepiej yoreczka...albo maltanczyka...
masz duzego aktywnego psa, musisz się troche natrudzic by go opanowac, by zapewnic mu odpowiednia dawke ruchu, by nauczyc go poslsuzenstwa...to nie przychodzi ot tak sobie samo...[/QUOTE]

Ty myslisz ze ja jestem taka płytka? po prostu to silny pies. a szukam wymówek ponieważ, dużo juz próbowałam z nim. jestem młoda, nie daje rady prawie ale się staram :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sami & Jessy & Nero']Ty myslisz ze ja jestem taka płytka? po prostu to silny pies. a szukam wymówek ponieważ, dużo juz próbowałam z nim. jestem młoda, nie daje rady prawie ale się staram :roll:[/QUOTE]

No wiesz, patrząc po słownictwie, którego używałaś... Poza tym - po co jest Wam ten pies, skoro stoi na łańcuchu? Pies na łańcuchu nie spełnia żadnej roli praktycznie. Po co go braliście?

[quote name='Sami & Jessy & Nero']nie, nikogo takiego nie znam. poszukam po zoologach tej linki lub coś w tym stylu.[/QUOTE]

To poszukaj na forum kogoś takiego.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...