Jump to content
Dogomania

Ile domowego jedzenia?


asiczka33

Recommended Posts

Witam,

Przeszukałam internet i forum i nie znalazłam jednoznaczniej odpowiedzi na moje pytanie, a mianowicie: ile domowego jedzenia dawać psu? Niestety mój pies nie chce jeść suchej karmy (kupiliśmy mu Royal Canin), a ewidentnie woli gotowane jedzenie tzn. kurczaka czasem z ryżem a czasem z makaronem. Niestety nigdzie nie znalazłam jednoznacznej odpowiedzi ile trzeba takiego jedzenia dawać psu dziennie? Mój pies ma 6 miesięcy, dajemy mu od niedawna jeść 2 razy dziennie, waży 5,5 kg. Gdzieś przeczytałam, że należy dawać psu szklankę mięsa na 10kg masy ciała + wypełniacz. Z tego wnioskuję, że mojemu psu na cały dzień ma starczyć pół szklanki mięsa + wypełniacz... co wydaje mi się, że jest troszkę mało. Obecnie mój pies zjada 1 nogę z kurczaka (mięso obrane z nogi) + 3 może 4 łyżki ryżu i marchewka. Nie jest gruby, weterynarz mówi, że jest w sam raz jak na psa. Ale chyba wydaje mi się, że pies czasem chodzi głodny... więc zaczęłam się zastanawiać czy nie daje mu za mało, z drugiej strony wiem, że pies pewnie by jadł dopóki by nie padł ;) a nie chce żeby utył... więc jak to jest z tą ilością jedzenia?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Golden Dreams2']Powinnaś zobaczyc co mu tak naprawdę smakuje tzn. co najbardziej lubi.Mój ma 11 lat i od 11 lat je kasze z mięsem , uważam , że Chappi czy Pedigree można mu jeszcze od czasu do czasu podac , ale kupowanie RC to wyrzucanie pieniędzy.[/QUOTE]

Dziękuję za odpowiedź ale moje pytanie dotyczyło czego innego ;) A mianowicie, ile tego domowego jedzenia należy dawać dla psa ważącego 5,5 kg mającego 6 miesięcy :)

Link to comment
Share on other sites

przyłącze sie po postu:) mam labradora 1.5 miesiąca i chce go karmić domowym jedzeniem:) mógł by sie ktoś wypowiedzieć kto ma juz większego labradora i karmił go domowym jedzeniem:) to znaczy ile posiłków dziennie co mu dawać do jedzenia? z góry dziękuje za pomoc:)

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=#000000][FONT=MS Shell Dlg 2]Mój pies ma 12,5 kg i gotowane dostaje w takich proporcjach

100 gram mięsa + pół woreczka gotowanego ryżu + dwie marchewki + olej z łososia/konopi i dzienna dawkę witamin.

mięsa wychodzi dziennie 200 gram czasami więcej o 20/30 gram [/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='andromeda'][COLOR=#000000][FONT=MS Shell Dlg 2]Mój pies ma 12,5 kg i gotowane dostaje w takich proporcjach

100 gram mięsa + pół woreczka gotowanego ryżu + dwie marchewki + olej z łososia/konopi i dzienna dawkę witamin.

mięsa wychodzi dziennie 200 gram czasami więcej o 20/30 gram [/FONT][/COLOR][/QUOTE]

czyli jednorazowo dostaje: [COLOR=#000000][FONT=MS Shell Dlg 2]"100 gram mięsa + pół woreczka gotowanego ryżu + dwie marchewki + olej z łososia/konopi i dzienna dawkę witamin.[/FONT][/COLOR]" i tak dostaje dwa razy dziennie? Czy dajesz mu taki zestaw raz dziennie a do tego jakoś jeszcze mu dokładasz 100 gram mięsa? Bo nie zrozumiałam dokładnie niestety :(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='asiczka33']czyli jednorazowo dostaje: [COLOR=#000000][FONT=MS Shell Dlg 2]"100 gram mięsa + pół woreczka gotowanego ryżu + dwie marchewki + olej z łososia/konopi i dzienna dawkę witamin.[/FONT][/COLOR]" i tak dostaje dwa razy dziennie? Czy dajesz mu taki zestaw raz dziennie a do tego jakoś jeszcze mu dokładasz 100 gram mięsa? Bo nie zrozumiałam dokładnie niestety :([/QUOTE]

[COLOR=#000000][FONT=MS Shell Dlg 2]Tak, na jedna porcje daje 100 gram mięsa i pół woreczka ryżu. I w taki sposób jest karmiony dwa razy dziennie. [/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

ja karmie generalnie suchą ale czasem gotuję i mój dostaje gotowanego mniej więcej 3,5 razy więcej niż suchego. Może inni porównają i też na taki wynik wyjdą.
Powiem jak karmię mojego, ale chyba sie to nie przyda biorąc pod uwagę gabaryty psów: mój dostaje dwa posiłki dziennie, zjada łącznie (waga po ugotowaniu) 1,5 kg mięsa i 1,5 kg mieszanki warzywno-ryżowej

Link to comment
Share on other sites

Chyba nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie ile dawać domowego jedzenia, bo to zależy, z czego jest przygotowane i w jakich proporcjach.
Znalazłam coś takiego:
[url]http://www.piesprzyjaciel.pun.pl/zywienie-10.html[/url]
Ciekawa jestem Waszej opinii na ten temat. Szczególnie potwierdzenia tego dawkowania białka - 4-5 g białka na kilogram masy ciała psa i dawkowania tłuszczu - 1,5 g na kg.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...