Jump to content
Dogomania

Pytanko do właścicieli reproduktorów


M.M.

Recommended Posts

  • Replies 86
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Zuza i Noddy']Już wiem ta cena 200 zł była za krycie rodowodowym pieskiem, ale nie reproduktorem. Może wie ktoś ile by kosztowało krycie reproduktorem yorka?[/quote]

Podpinam się pod pytanie, ale z kolei mnie o goldena chodzi...
I ja słyszałam że nagrodzenie reproduktora, to albo szczeniak (najlepszy z miotu, właściciel psa ma prawo wybrać) albo pieniążki.
I ile mniej więcej??? Tyle ile kosztuje jeden szczeniak??
BO coś takiego było, ale jakoś nie kojarzę....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Wiza']
Szczeniaki może mieć każda suka, tylko że jak nie ma rodowodu to są nie rasowe..[/quote]

Nie każda, tylko mająca uprawnienia hodowlane.
Ja wiem, że Wy wiecie, ale może to czytać ktoś kto nie wie i warto mu utrwalić, że podstawą są uprawnienia hodowlane.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Goldek']Podpinam się pod pytanie, ale z kolei mnie o goldena chodzi...
I ja słyszałam że nagrodzenie reproduktora, to albo szczeniak (najlepszy z miotu, właściciel psa ma prawo wybrać) albo pieniążki.
I ile mniej więcej??? Tyle ile kosztuje jeden szczeniak??
BO coś takiego było, ale jakoś nie kojarzę....[/quote]
Witam wszystkich...
Odnosnie Twojego pytania...
Wszystko zalezne jest od wlasciciela reproduktora...teoretycznie pierwszenstwo wyboru najlepszego szczeniecia z miotu ma wlasciciel suki,ale wszystko zalezne jest od tego jak zostanie to ustalone z wlascicielem reproduktora,ja np.kiedys spisalam umowe(wlasciciel suki sie na to zgodzil)ze to ja wybieram najlepszego szczeniaka.
czasem wlasciciel reproduktora moze powieziec ze pokryje np za dwa szczeniaki(roznie to bywa)spotkalam sie tez z taka sytuacja.
co do ceny za krycie to tez roznie bywa,wlasciciel reproduktora moze zeczyc sobie np 1000euro za krycie,bo on np.w takiej cenie sprzedaje szczenieta lub za tyle kupil swojego psa itd,a szczenieta w Polsce mozna juz kupic przypuszczalnie za 2tys zl...bywa z tym naprawde roznie...:cool1:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Zuza i Noddy']Już wiem ta cena 200 zł była za krycie rodowodowym pieskiem, ale nie reproduktorem. Może wie ktoś ile by kosztowało krycie reproduktorem yorka?[/quote]
Już było mówione: +/- cena jednego szczenięcia z tego miotu.
Czy masz sukę hodowlaną (z adnotacją w rodowodzie)? Jeżeli [B]tak[/B] to nie wiem czemu szukasz psa, który nie jest reproduktorem:crazyeye:.

Jeśli [B]nie masz[/B] to:

1. żaden właściciel reproduktora (z uprawnieniami) się na to krycie nie zgodzi. A jak się zgodzi to ma jak w banku skargę do ZK (np. moją )

2. jak to było wielokrotnie mówione na tym forum, takie suki nie mogą być rozmnażane!!!

Link to comment
Share on other sites

A tak swoją drogą to ciekawe, ile koszuje i jak się oblicza - średnio - krycie yorkiem (oczywiśćie reproduktorem suki hodowlanej).

Wiem, że średnio wartość szczeniaka - jak najczęściej również w każdej innej rasie - ale to właśnie w yorkach jest duża róznica w cenie między szczeniakiem-psem a szczeniakiem-suczką. Piesek kosztuje od. ok. 1800 PLN - czasem teszcze mniej, a za suczkę trzeba zapłacić ok. 2500.

Jakiś czas temu szukałam dla znajomego szczeniaka yorka i stąd moje informacje (mam nadzieję, że nie odbiegają one od prawdy). Znajomy uparł się na suczkę, suczek w czasie moich poszukiwań było jak na lekarstwo - było za to dużo piesków.
Znajomy w końcu nie zdecydował się na suczkę, bo była za droga (2500). I tylko ja się głupio czułam, bo uważałam, że jeśli szuka szczeniaka konkretnej rasy, to powinein chociaż w przybliżeniu znać jego cenę. I nawet jedna bardzo miła hodowczyni (która miała suczkę do sprzedania:evil_lol: ) zaproponowała, aby poszukać pieska bo są duuuużo tańsze i mają fajniejszy charakter).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jefta']To dość proste do wylicznia: np. urodziły się dwa pieski i trzy suczki:
[B]2[/B]x1800 + [B]3[/B]x2500 / 5 = 2220 zł :evil_lol:

i to jest przykładowa cena krycia reproduktorem yorkiem, o którą pytała Zuza i Noddy[/quote]


Średnią policzyłaś dobrze:evil_lol: :evil_lol: .

Tyle, że umowę podpisuje się przed kryciem i nie wiadomo, ile i jakich szczeniaków sie urodzi:evil_lol: :evil_lol: . A miot 5 sztuk u yorka nie zdarza się chyba zbyt często. :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

To zależy-jak ja podpisywałam umowę było w niej zapisane, że należność jest średnią ceną ze sprzedaży jednego szczenięcia z miotu, płatna po sprzedaży szczeniąt. Ale wydaje mi się, że jeżeli ma być "z góry" to cena 2000 powinna rozwiązać sprawę (w tym przypadku)

Link to comment
Share on other sites

Najlepiej o cenie za krycie rozmawiać bezpośrednio z właścicielem interesującego nas psa. Pozornie podobne psy, z podobnymi osiągnięciami, wyglądem itp. często mają różne warunki krycia.
Ja słyszałam osobiście okilku wariantach:
- zapłata za krycie - przy kryciu - właściciela reproduktora nie obchodzi co się urodzi, czy się w ogóle coś urodzi (czasem umożliwia się powtórne krycie w przypadku pustego krycia).
- zapłata ustalonej kwoty - po urodzeniu się szczeniąt, po sprzedaży - zależnie /niezależnie od ich ilości . Jeśli zależnie to przyjmuje się np. liczbę szczeniąt w pełnym miocie, ustala kwotę za pełny miot, i gdy urodzi się 1 czy 2 szczeniąt, płaci się odpowiednio kwotę podzieloną.
- zapłata za każde urodzone szczenię
- zapłata za średnią wartość szczenięcia po tym psie - też ustalona w umowie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...