Jump to content
Dogomania

Boksio Pablo-odkarmiony,łapka poskładana-w DT,który stał się DS :):):)


tatankas

Recommended Posts

  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Pabcio przeżył kolejną noc - było już trochę łatwiej bo bez skamenia i bez bólu. Z uporem maniaka próbuje sciągnąc sobie opatrunek i wylizać rankę więc kolejną noc czuwaliśmy przy nim, bo jak założymy mu talerz na głowe to sie w ta nóżkę drapie :( Ale jest plus w tej sytuacji bo jak go swędzi to znaczy że się ranka goi :) :)

Niestety pojawił się inny problem - Pablo robi się agresywny. Nie wiemy daczego i jak z nim postępowac więc czekamy na jakieś rady jak z psem w takich sytuacjach postępować :(

Link to comment
Share on other sites

A w jakich sytuacjach to się dzieje? U nas był moment, gdy Pablo chciał zabrać Rufusowi bucika do gryzienia. Chciałam go złapać za obroże i odciągnąć a on w tym momencie się odwinął i złapał mnie zębami za rękę.

Taka sama sytuacja była pod klinika przed operacją jak nie chcieliśmy dopuścić Pabla do innego pras - tamten pies był znajda i właściciel nie wiedział jak zareaguje więc się baliśmy tej konfrontacji. Niestety zignorowaliśmy ta sytuacje.

Najgorzej było wczoraj przy próbie zgonienia Pabla z kanapy próbował mnie ugryźć w buzie, natomiast Wiktorie próbowal zlapać za ręke jak go chciała po pyszczku pogłaskać.

Ja wiem że to tez nie jest dla niego konfortowa sytuacja bo biedak cierpi i nie może się normalnie chodzic ani nawet się położyć ale nie ukrywam, że sie wczoraj trochę przestaszyliśmy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='DOMINIK'] ....

Najgorzej było wczoraj przy próbie zgonienia Pabla z kanapy próbował mnie ugryźć w buzie, natomiast Wiktorie próbowal zlapać za ręke jak go chciała po pyszczku pogłaskać.

Ja wiem że to tez nie jest dla niego konfortowa sytuacja bo biedak cierpi i nie może się normalnie chodzic ani nawet się położyć ale nie ukrywam, że sie wczoraj trochę przestaszyliśmy.[/QUOTE]

Wyobrażam sobie Wasze przerażenie.
Zanim pojawią się prawdziwi specjaliści od psich zachowań kilka uwag ode mnie. Nigdy nie próbuj na silę zwalić z kanapy niechętnego do zejścia psa. Wydaj komendę słowną np. zejdź pokazując jednocześnie na ziemię, powtarzaj to niezbyt często ale do skutku. Nie odpuszczaj a gdy pies zejdzie z kanapy przywołaj do siebie, pochwal, nagrodź głaskaniem lub smakołykiem. Zawsze, gdy chcesz by opuścił kanapę żądaj żeby zrobił to sam.
Gdy chciał ugryźć przy głaskaniu podejrzewam, że Wiktoria podeszła do niego od przodu, centralne, pies odebrał to jako zagrożenie. Do nieznanego psa zawsze podchodzimy bokiem, ustawiamy się przy jego boku. Nagłe złapanie za obrożę też może się źle skończyć,tak jak napisała fikusna_joanna.
Cierpienie i ból jakie towarzyszą Pablo, zmiana miejsc też zrobiły swoje i to może tłumaczyć jego zachowanie. Ale ostrożności nigdy za wiele.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='DOMINIK']Będziemy pracować nad boksiem żey był jak najlepiej wychowany. Jest światełko w tunelu ponieważ zrobiliśmy test nad agresją w trakcie jedzenia i Pablo daje sobie odebrać miskę bez żadnego warknięcia :)[/QUOTE]
Na razie to lepiej wstrzymajcie się z takimi testami. On przecież znowu zmienił miejsce na całkiem nowe, ludzie nowi, do tego wszystko go boli, na wszystko potrzeba czasu i spokoju, nabrania wzajemnego zaufania

Link to comment
Share on other sites

Pojawiły się specjalistki od psiaczków, więc jestem spokojna. Zapraszam na kolejny bazarek w połowie dla Pablito
[url]http://www.dogomania.pl/threads/199589-Bi%C5%BCuteria-ceny-ju%C5%BC-od-2z%C5%82-na-Rufusa-i-boksia-Pablo-Zapraszamy-do-19.01-g.23.00[/url]

Link to comment
Share on other sites

Cioteczki Kochane, nawiązując do tej imprezy boksiowej...
Mamy serdeczną prośbę 22-23 stycznia (najprawdopodobniej) odbędzie się impreza W Centrum Handlowym na Targówku tzw. weekend z bokserami. Ma być ta Ola Szwed ze swoim show oraz zobowiązął się promotor Diablo Pan Andrzej Gmitruk, że będzie Diablo Włodarczyk i inni znani bokserzy, maja ustalić plan działania. Potrzebni są wolontariusze do pomocy Oli Szwed do podawania fantów w jej zorganizowanej licytacji (bibeloty jakieś fanty) oraz dwa dni wcześniej do rozdawania ulotek w Centrum Handlowym o tej imprezie. Mam pytanie, cy włączycie się z koleżankami w ta organizację? Macie jakieś znajome dziewczyny, które pomogłyby z tymi ulotkami?
Która z Was cioteczki na 100% będzie i pomoże?
Boksiowe dzieciaczki oczywiście mile widziane!!! :smile::smile::smile::smile:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='DOMINIK']Będziemy pracować nad boksiem żey był jak najlepiej wychowany. Jest światełko w tunelu ponieważ zrobiliśmy test nad agresją w trakcie jedzenia i Pablo daje sobie odebrać miskę bez żadnego warknięcia :)[/QUOTE]

Pabluś u nas na poczatku rzucał się kiedy chcieliśmy zabrac mu miskę,ale dzięki pomocy Joaa mogliśmy kazac mu przyjśc do nas kiedy jadł. ( miał wtedy taką głupkowatą minkę mówiącą " ej ja jeszcze nie zjadłem, a każesz mi odejśc od miski "??

co do imprezki dam odpowiedz w niedziele po pierwszych egzaminach ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kapsel']Cioteczki Kochane, nawiązując do tej imprezy boksiowej...
Mamy serdeczną prośbę 22-23 stycznia (najprawdopodobniej) odbędzie się impreza W Centrum Handlowym na Targówku tzw. weekend z bokserami. Ma być ta Ola Szwed ze swoim show oraz zobowiązął się promotor Diablo Pan Andrzej Gmitruk, że będzie Diablo Włodarczyk i inni znani bokserzy, maja ustalić plan działania. Potrzebni są wolontariusze do pomocy Oli Szwed do podawania fantów w jej zorganizowanej licytacji (bibeloty jakieś fanty) oraz dwa dni wcześniej do rozdawania ulotek w Centrum Handlowym o tej imprezie. Mam pytanie, cy włączycie się z koleżankami w ta organizację? Macie jakieś znajome dziewczyny, które pomogłyby z tymi ulotkami?
Która z Was cioteczki na 100% będzie i pomoże?
Boksiowe dzieciaczki oczywiście mile widziane!!! :smile::smile::smile::smile:[/QUOTE]

podeślę moim warszawiakom , mogli by rodzine chociaż jako publika reprezentować

Przydał by sie jakiś OFICJALNY PLAKAT do rozsyłania

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Alicja']podeślę moim warszawiakom , mogli by rodzine chociaż jako publika reprezentować
Przydał by sie jakiś OFICJALNY PLAKAT do rozsyłania[/QUOTE]
Podsyłąj Alus podsyłaj, plakaty i ulotki bedą na pewno dam znać jak tylko sie pojawią.


[quote name='andegawenka']...a ja nie wiedziałam dlaczego ją lubię?;) ma się tego nosa;).
Zimki będą urabiane...[/QUOTE]

Urabiaj Ninuś urabiaj obowiązkowo!!!

[quote name='emhokr']Kapselku, mów co potrzeba, jak pomóc :) ja chętnie![/QUOTE]

Dzięki Emokr, wszystko jest jeszcze w trakcie organizacji, jak juz coś będzie wiadomo dam znać. Roboty na pewno nie zabraknie.

[quote name='Agnezia']Ja też będę :) Ale to już wiesz;)[/QUOTE]

Dzięki Aguś.:loveu::loveu::loveu:
Musimy zrobic listę kto ma jakie zadanie i się podzielić. Bedzie tez Awaria z koleżankami i Heci córka, która będzie propagować w szkole oraz Nutusia, która na 100% bedzie w sobotę. Anastazjo czekamy na odpowiedź. Razem damy radę, prawda Tatankas? Kto jak nie my boksiowe mamusie??? A i Dominik też na pewno z Wiktorią się włączą :cool2::cool2::cool2::happy1::happy1::happy1:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...