Jump to content
Dogomania

Komisja Europejska: zarządza zniszczenie takiego zwierzęcia bez odszkodowania


amalena

Recommended Posts

W Dzienniku Gazeta Prawna z 30 listopada str. B16:
Rozporządzenie Komisji Europejskiej z 18 listopada 2010 w przypadku niepotwierdzenia autentyczności identyfikacji zwierzęcia. Wejdzie w życie 9 grudnia 2010 we wszystkich krajach Unii. Omówienie: KE zwróciła uwagę, że zwierzęta o nieznanym pochodzeniu mogą mieć wpływ na status zdrowotny innych (...) jeśli więc właściciel nie może potwierdzić autentyczności identyfikacji i identyfikowalności zwierzęcia [B][U]ZARZĄDZA SIĘ ZNISZCZENIE TAKIEGO ZWIERZĘCIA BEZ ODSZKODOWANIA" [/U][/B] Co o tym sądzicie, ja jestem w szoku, przede wszystkim to niszczenie...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Taki język jest charakterystyczny dla oprawców działających zgodnie z literą prawa (a nawet - stanowiących je). Przypomnijmy sobie, jak to "wroga" się "likwidowało", albo jak podczas holokaustu "oczyszczało się" coś - wszystko jedno co - Rasę, Ludzkość, w każdym razie coś co zaczynało się Wielką Literą.

Tutaj też - zwierząt się nie morduje. Je się tylko niszczy. Bo to tylko przedmioty - użyte w Rozporządzeniu słownictwo wyraźnie to sugeruje, narzuca taki tok myślenia.

A dlaczego komuś zależy, żeby narzucić właśnie taki tok myślenia? Dlatego, że deprecjonując ofiarę można się poczuć całkiem w porządku, wręcz nawet jak ktoś, kto spełnia słuszny obowiązek. Trudno zamordować czującą, posiadającą emocje, istotę. Łatwiej zniszczyć niepotrzebny, źle oznaczony, przedmiot. Wtedy nasz obraz samych siebie już nie ucierpi - a przecież o niego chodzi, a nie o to co czują jakieś tam zwierzęta...

Czasem trzeba być bardzo uważnym, żeby nie dać sobie wcisnąć pewnych treści, tylko dlatego, że są "odpowiednio" sformułowane. A więc dobrze, że ktoś podjął taki wątek (brawo amalena!). Nie mówię, że łatwo jest polemizować z Komisją Europejską, ale ważne jest by zawsze przeprowadzać takie wewnętrzne sprostowania, gdy spotykamy się z przejawami szkodliwej manipulacji za pomocą słów. Żeby nie dać sobie wcisnąć gówna zapakowanego w ozdobny papier. Będąc bliżej prawdy, możemy żyć pełniej i podejmować bardziej właściwe, nieautomatyczne wybory: lepsze dla nas samych i dla innych wokół nas. Dlatego właśnie takie "ujawnianie prawdziwych treści" jest ważne.

[quote name='filodendron']Przecież to rozporządzenie dotyczy identyfikacji bydła i etykietowania wołowiny.[/QUOTE]

Aha, czyli skoro chodzi o bydło, to już wszystko w porządku...? Bydło to przedmiot i podlega niszczeniu?

Mówmy wprost. Jeśli naprawdę nie ma się czego wstydzić, nikt nie ucierpi na mówieniu wprost.

"Bydło" to zbiorcza nazwa dla czujących, mądrych, żywych istot. Każda z tych istot, jest wrażliwa na ból i przemoc. Gdy się ją zabija - pada na ziemię tak samo jak Ty i ja, gdyby nas zabito.

"Wołowina" to nazwa (kolejny zabieg, jeśli się dobrze przyjrzeć, stosowany w celu uniknięcia przykrych skojarzeń w życiu codziennym) dla ciał tych istot. Dla ich mięśni które pozwalają im się poruszać, utkanych z tej samej materii co nasze; dla ich kości nadających ciału kształt, formujących tułów, kończyny, głowę; dla ich krwi - takiej samej jak naszej, pozwalającej im żyć; a w końcu dla ich mózgów, organów o niesamowitym potencjale, pozwalających czuć, widzieć, decydować, smucić się i cieszyć...

Spójrzmy prawdzie w oczy. To rozporządzenie to propagowanie braku poszanowania dla życia całkiem konkretnych żywych stworzeń, oraz nauczanie sposobu w jaki można ich zabijanie usprawiedliwić wewnętrznie.

Link to comment
Share on other sites

Raindog, przecież ten post pojawił się w dziale "prawo -> bezdomne". Myślisz, że chodzi o bezdomne krowy?
Nie jadasz mięsa - Twoja sprawa. Ci, którzy jadają, chcą aby było ze znanego/sprawdzonego źródła oraz badane i odpowiednio etykietowane.
Mojemu psu kupuję badane mięso - mam nadzieję, że spełnia normy unijne i nie stanowi dla niego zagrożenia.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zenobiusz flores']Hmmm, tak bardzo wierzysz normom unijnym ?

A całe pokolenia psów jadły mięso bez norm unijnych.......[/QUOTE]
Czy nakarmię psa krową badaną czy niebadaną, tak czy siak krowa ulegnie zniszczeniu
Nie jestem tylko pewna, czy to akurat o tym ten wątek...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...