Jump to content
Dogomania

Gromada psów i krowy z interwencji !


go-ja

Recommended Posts

  • Replies 540
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Atomowka']Zapisuje.
I co z tym DS dla krowy i byka, udało się tym razem?
Ktoś tu jeszcze pisał o Pani która może wzięła owczarka, czy z tą Panią ktoś się kontaktował ?[/QUOTE]

Przekazałam nr tel do pana, który być może chciałby krowy. Ekostraż się skontaktuje. Przekazałam też nr tel do osoby, która mogłaby dać DT nie wielkiemu pieskowi.
A jeśli chodzi o owczarka, to pamiętam, że ktoś miał dopiero te panią zapytać - dobrze pamiętam?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='go-ja']Przekazałam nr tel do pana, który być może chciałby krowy. Ekostraż się skontaktuje. Przekazałam też nr tel do osoby, która mogłaby dać DT nie wielkiemu pieskowi.
A jeśli chodzi o owczarka, to pamiętam, że ktoś miał dopiero te panią zapytać - dobrze pamiętam?[/QUOTE]
Pan Ś, do którego dałam nr to zaprzyjaźniony zoolog:) Mam nadzieję, ze pomoże!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ELMIKA']Tak czytam, czytam i ręce mi opadają:(, skąd biorą się tacy po... ludzie!!!!!!!!!!!!!!!!brak słów!
Poszło 15 PLN na konto Ekostraży,oby te psiaczki i inne zwierzęta szybko znalazły DT.[/QUOTE]

Dziękujemy za wpłatę :). Wolno nam to wszystko idzie, bo sprawa jest duża, ale mam nadzieję, że uda się pomyślnie poratować te zwierzaki.

Link to comment
Share on other sites

Dla Remiego (pieska z lasu, znalezionego na grzybach) już mamy świąteczne DT.

Teraz, [B]na czas świąt potrzebujemy DT dla szczeniaków z tego wątku[/B]. 3 szczylki odebrane podczas interwencji. Gdyby ktoś mógł potrzymać je kilka dni, proszę o kontakt z Elizą: 602 720 676.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='DziewczynaWłóczykija']Go-ja może porobić jakieś zdjęcia? Masz możliwość??
Zdjęcia działają cuda ;)

A tu widze tylko foty dwóch psiaków i krów..[/QUOTE]

Jest cały album: [url]http://picasaweb.google.com/KMGonera/Ekostraz_27112010_NowaRudaPazdziornoo?authkey=Gv1sRgCNT7wsyxpsHOTQ&feat=directlink#[/url]
EKOSTRAŻ na miejscu zrobiła naprawdę dużo zdjęć. Pewnie będą kolejne, gdy znowu ktoś tam pojedzie. Od Wrocławia do spory kawałek i koszt, żeby tam ciągle jeździć. Psy są karmione przez właścicieli - nie wiem jak, czym... ale są z tego, co wiem i ludzie miejscowi jacyś też karmą.
Zobaczymy, co będzie dalej.
Dzisiaj będzie też jakaś aktualizacja na stronie Ekostraży.

[COLOR="red"][B]Ekostraż dzwoniła do pana, którego nr tel podała Edit. Była rozmowa i pan ma podjąć szybko decyzję. Problemem nadal będzie transport. Czekamy![/B][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Trzymam kciuki żeby Pan szybko sie zdecydował. Z tego co wiem od Pana Ś, to sianko dla królika mamy od tego gospodarza co ew krówke i bysia weźmie. Pan Ś mi przywozi do domku:)
Matko i jeszcze te psiaczki:(
Nie wiem nie wiem, ale może faktycznie się skrzykniemy tak fest pozbieramy jakieś materiały, ocieplacze, karmę i żeby tam na miejscu jakoś to towarzystwo biedne zaopatrzyć?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Edi100']Trzymam kciuki żeby Pan szybko sie zdecydował. Z tego co wiem od Pana Ś, to sianko dla królika mamy od tego gospodarza co ew krówke i bysia weźmie. Pan Ś mi przywozi do domku:)
Matko i jeszcze te psiaczki:(
Nie wiem nie wiem, ale może faktycznie się skrzykniemy tak fest pozbieramy jakieś materiały, ocieplacze, karmę i żeby tam na miejscu jakoś to towarzystwo biedne zaopatrzyć?[/QUOTE]

Pan rozmawiał z gospodarzem, potem przekazał info Ekostraży. Pan gospodarz na razie jest na NIE :( :( :(. Powód jest taki, że boi się, że krowy zostaną mu potem odebrane, bo chyba już miał kiedyś taką sytuację. Naszym zdaniem takiej opcji nie ma, ale pan się boi. Zastanawiam się czy zgodziłby się je wziąć, jeśli byłyby na Ekostrażowym utrzymaniu (wyżywienie) do czasu, gdy będę jego własnością prawnie. Uzbieralibyśmy moze na to jakoś środki. Eh.... Ręce mi dzisiaj opadają. :( :( :(

Przynajmniej chyba znalazłam wyjście awaryjne dla szczeniaczków na czas świąt. Jak pisałam jest problem w DT, gdzie są i na kilka dni trzeba je gdzieś potrzymać. Napiszę o tym, jak dogadamy szczegóły.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='go-ja']Pan rozmawiał z gospodarzem, potem przekazał info Ekostraży. Pan gospodarz na razie jest na NIE :( :( :(. Powód jest taki, że boi się, że krowy zostaną mu potem odebrane, bo chyba już miał kiedyś taką sytuację. Naszym zdaniem takiej opcji nie ma, ale pan się boi. Zastanawiam się czy zgodziłby się je wziąć, jeśli byłyby na Ekostrażowym utrzymaniu (wyżywienie) do czasu, gdy będę jego własnością prawnie. Uzbieralibyśmy moze na to jakoś środki. Eh.... Ręce mi dzisiaj opadają. :( :( :(

Przynajmniej chyba znalazłam wyjście awaryjne dla szczeniaczków na czas świąt. Jak pisałam jest problem w DT, gdzie są i na kilka dni trzeba je gdzieś potrzymać. Napiszę o tym, jak dogadamy szczegóły.[/QUOTE]
Kuchnia:(
No nic, porozmawiam z Panem Ś, by dalej szukał. Ja dalej rozpuszczę wici "koło siebie". Pogadam tez z moją wet;) Jeździ do krówek też.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Edi100']Kuchnia:(
No nic, porozmawiam z Panem Ś, by dalej szukał. Ja dalej rozpuszczę wici "koło siebie". Pogadam tez z moją wet;) Jeździ do krówek też.[/QUOTE]

Dzięki Edit :) Musi się znaleźć jakiś domek, bo nikt ich nie może przed blokiem we Wrocławiu potrzymać...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='BIANKA1']A czy " Pan gospodarz " wie , że to krowa i byk ozdobne ? Bo jak gospodarz , to moze myśli , że do hodowli , a to bydło dekoracyjne .Moze dlatego się boi , że nie będzie mógł nimi swobodnie dysponować .[/QUOTE]

Ja nie prowadziłam z nim rozmowy, więc nie wiem co wie, ale pewnie wszelkie niezbędne informacje zostały przekazane. Poza tym kto powiedział, że to ozdobne. Mi się zdaje, że 'mięsne' i 'mleczne'.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Edi100']Kuchnia:(
No nic, porozmawiam z Panem Ś, by dalej szukał. Ja dalej rozpuszczę wici "koło siebie". Pogadam tez z moją wet;) Jeździ do krówek też.[/QUOTE]

Dzięki Edit :) Musi się znaleźć jakiś domek, bo nikt ich nie może przed blokiem we Wrocławiu potrzymać...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='go-ja']Poza tym kto powiedział, że to ozdobne. Mi się zdaje, że 'mięsne' i 'mleczne'.[/QUOTE]
Mam rozumieć, że EKOSTRAŻ chce odda bydło do hodowli?!

Nie znam gospodarza, który weźmie krowę, "żeby była". Oni chcą na mleko, na cielaki, na mięso.
Do ozdoby to jest skrzynka z kwiatami na parapecie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='go-ja']Ja nie prowadziłam z nim rozmowy, więc nie wiem co wie, ale pewnie wszelkie niezbędne informacje zostały przekazane. Poza tym kto powiedział, że to ozdobne. Mi się zdaje, że 'mięsne' i 'mleczne'.[/QUOTE]
Czyli krowa do rozrodu , cielaki na ubój , a byk do rzezni . Dobrze chyba zrozumiałam Twoją wypowiedz ?

[quote name='Greven']Mam rozumieć, że EKOSTRAŻ chce odda bydło do hodowli?!

Nie znam gospodarza, który weźmie krowę, "żeby była". Oni chcą na mleko, na cielaki, na mięso.
Do ozdoby to jest skrzynka z kwiatami na parapecie.[/QUOTE]
Toż cały czas tłumaczę . Na mlako i mięso to wezma w tej samej wi . Sąsiad wezmie . 5 zł kilo , byczek waży z pół tony . Czysty zysk .
To po co je z tamtąd zabierać . Niech dożyją . lepsze to niż rzeżnia .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...