Jump to content
Dogomania

Nie pozwólcie trafić im do pseudo! bulterrierka, shih- tzu i inne


Daria_13

Recommended Posts

[quote name='Ada-jeje'] dlaczego z taka prosba nie do gmin, tylko znow na dogo. [/QUOTE]
to bez znaczenia bo i tak link nie działa więc apel poszedł w kosmos a tylko forum się rozrosło o kolejny post.
Dlaczego nie ma powszechnego zwyczaju [U]sprawdzać w edycji czy wklejone odsyłacze działają zanim zatwierdzi się post[/U]:placz:
Przeciez tak, to tylko szkoda czasu zarówno piszacego jak i czytających - nie powiedziałabym słowa gdyby to były sporadyczne pomyłki ale niestety skala tego typu niedoróbek jest na dogo na prawdę irytująco duża. Że juz o apelach na PW z takimi właśnie linkami nie wspomnę:shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Daria_13']Pisałam to wszystko bardzo impulsywnie, pod wpływem chwili. Jednak wszystko potem prostowałam i niejednokrotnie podkreślałam, że nie zależy mi tylko i wyłącznie na wykupieniu psów, ale na jakiejkolwiek pomocy, czy interwencji. Ja chętnie bez nikogo z was sprawdziłabym warunki w jakich pies przebywa, ale do tej wioski mam niestety ponad 300km i nie jestem w stanie tego zrobić. Być może jakiś miłośnik rasy zainteresowałby się suczką i pomógł, niekoniecznie wykupywał, dlatego dałam tutaj wątek. W ostatnim czasie zauważyłam, że ludzie na dogomanii albo się już wypalili, albo za bardzo biorą do siebie wszelkie słowa co niekoniecznie ma dobry wpływ na atmosferę panującą w tym miejscu. Ten wątek miał być po prostu informacyjny, miałam nadzieję, że ktoś, kto kocha powyższe rasy coś zdziała, okazało się, że na pomoc tutaj liczyć nie ma co, a wszelkie słowa traktowane są na wyrost. Jeszcze raz, z kolei już setny powtarzam, że szukałam tutaj jakiejkolwiek pomocy, a nie głównie pieniędzy, nigdzie nie napisałam, że zbieram na te psy pieniądze, więc rozi oszczędź sobie krytyki pod moim adresem, bo nie ma to najmniejszego sensu.[/QUOTE]

Jeżeli psy żyją w złych warunkach to psy się odbiera w asyście policji/fundacji.
Jednak jeżeli ktoś chce je sprzedać i używa do tego szantażu, bazuje na emocjach ludzi o dobrym sercu to to jest czysty handel, pseudohodowla.
Skupmy się na psach szukających domu i na edukacji.
Warunki zawsze można sprawdzić.
Najlepiej napisać do lokalnej fundacji, a najłatwiej do TOZu.
Nic więcej tu nie można zrobić.

Link to comment
Share on other sites

Ja napiszę tak.
Na pewno nie jestem za wykupem psów i tu dziewczyny mają rację.
Jednak jeśli ów hodoffca oddałby nam ją za darmo to wtedy fachową opiekę weterynaryjną i wszelkie utrzymanie /łącznie z szukaniem domu / możemy jej zapewnić a to nie mało.
Kocham shih- tzu i to nie jest slogan.
I nie mogę patrzeć co się z nimi wyprawia z pazerności dla kasy /nie tylko z resztą z tą rasą/
Chciałabym w tym momencie przedstawić jasno stanowisko "Kociego Świata" - nie mamy pieniędzy na wykup psów z pseudo - pieniądze w większości pochodzą od darczyńców, którzy chcą wspomóc bezdomne zwierzaki a nie portfele pseudo.Dlatego nie mamy prawa przeznaczać fundacyjnych środków na taki cel.
I nic tu do rzeczy mają moje sentymenty...
Jednak udzielimy jej wszelkiej pomocy jeśli ją ktoś stamtąd wyciągnie.
Jak tu już wcześniej było mówione ciężar finansowy utrzymania i leczenia weźmiemy na siebie ale nie wykupimy jej.

Link to comment
Share on other sites

czyli jednak macie ochotę wspomóc tego "sprzedawcę" finansowo jak widzę....ehhh niektórzy to mają problem ze zrozumieniem...
dobrze że jej nie sprzedał, to chyba powinno nas cieszyć, że nie znalazła się jakaś naiwna osoba albo kolejny pseudo do wykupienia suczki, i że sprzedawca sobie nie zarobił tak jak planował. jeszcze kilka aukcji, kilka razy nie wypali mu ogłoszenie, i w końcu odda ją w dobre ręce za darmo, bo chyba wybierze to zamiast dalszego żywienia suczki

Link to comment
Share on other sites

Czy ktoś w ogóle był u tego faceta oglądac tego psa?
Widział straszne warunki w których to niby przebywa?
Chęć wykupu jej jest poparta faktycznym zagrożeniem życia tej suni? (to jeszcze byłabym w stanie zrozumieć, gdyby tak było...)

Pewnie nie!
Zaczyna się zbierać pieniądze na psa, którego nikt na oczy nie widział...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...