Jump to content
Dogomania

CzaRRna galeria olbrzyma Sharka :D


Culineo

Recommended Posts

Duzo zdjec i jeszcze wiecej ruchu im bardziej go wymeczysz tym mniej bedzie rozrabial!!!! pamietaj do zabaw ruchowych dolacz zabawy wechowe tez sa bardzo meczace [ nie tylko dla psa hihihi ] ale radochy jest przy tym wiele!!!!
no i powoli szukaj miejsca gdzie zaczniesz chodzic na szkolenie bo wtedy latwiej ci bedzie nad nim panowac a ze nie masz doswiadczenia to szukaj go u innych i najlepiej specjalistow i dla ciebie nauka i pies zmeczony znaczy grzeczny co znowu ulatwi mamie zaakceptowanie go do konca !!!!

POWODZENIA I SAMEJ RADOCHY W 2011 roku z wlasnym psem !!!!
pomiziaj go od nas

Link to comment
Share on other sites

Dziękuje za życzenia ;-)
na szkolenie będę musiała iść, bo z niego niezły rozrabiaka :P
Na razie szkole go sama :D
Biegać on musi, bo inaczej roznosi mi mieszkanie ;-)
Tylko nie wiem jak go nauczyć takich zabaw węchowych :hmmmm:

A tu kurdupel zjadający usuchono-wędzone kopyto, racice (?) świni :cool3::cool3:

[IMG]http://i1028.photobucket.com/albums/y343/klaudusia0219/Mio%20Amore%20Dyas%20Poland%20FCI/IMG_1595.jpg[/IMG]

[IMG]http://i1028.photobucket.com/albums/y343/klaudusia0219/Mio%20Amore%20Dyas%20Poland%20FCI/IMG_1590.jpg[/IMG]

[IMG]http://i1028.photobucket.com/albums/y343/klaudusia0219/Mio%20Amore%20Dyas%20Poland%20FCI/IMG_1591.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

wszystkie zabawy plegajace na szukaniu, tropieniu , niuchaniu co sobie tylko wymarzysz, schowana pileczka , smakolyk, aporcik i na poczatku musiasz go naprowadzic co i jak powinien robic ,a jak zalapie bedzie sam juz wiedzial ze musi niuchac by znalezc, im wiecej szukania na zewnatrz tym bardziej zmeczony bedzie, mozesz wykorzystac kogos z rodziny kto sie schowa i ona ma znalezc, albo ciebie a ktos go trzyma. w miare jak bedzie coraz lepszy w prostych szukaniach wprowadzic utrudnienia , dluzszy czas miedzy schowaniem a zaczeciem szukania, lub obce tropy na tym wlasciwym, wszystko to w formie zabawy ale musisz pamietac ze potem to wszytsko skutkuje na szkolenie czyli dobrze by bylo poczytac jak naprawde i poprawnie sie w to wszystko bawic by nie narobic na zas wiekszych problemow , zlych nawykow, jest to i pracochlonne i czasochlonne ale bardzo satysfakcjonujace i psu sprawia wiele radochy jak dobrze wykona zadanie.
no i pamaietaj pies zmeczony to pies zadowolony ale spokojny[ na jakis czas wszytsko zalezy jak szybko sie regeneruje hihihi]

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE=klaudusia0219;16025581
A tu kurdupel zjadający usuchono-wędzone [B]kopyto[/B], racice (?) [B]świni[/B] :cool3::cool3:

[/QUOTE]

Ałłłł... Świnia ma racice :) Krowa też;) I Koza :) A Kopyta mają konie ;)

A co do szkolenia to ja bardzo polecam instytucje przedszkola dla szczeniąt:) Ja z Tazzem chodziłam, zresztą z podst. szkolenia jeszcze mam opłacone 2 m-ce tylko chwilowo nie moge się zgrać.
A mi psie przedszkole do którego zawitałam w sobotę (tazza wzielam w poniedziałek) bardzo pomogło w pewnych sprawach;)
Pozdrawiamy i miziamy;)

Link to comment
Share on other sites

ale wlasnie o tym myslalam , znaczy w tej chwili ino przedszkole a mysle ze wiele da przede wszystkim tobie bo wlasnie po to sa te szkolenia bys ty lepiej umiala z psem postepowac i jak jest dobry szkoleniowiec to wiele sie nauczysz a maluch skorzysta na tym w dwojnasob,
radocha dla wszystkich

Link to comment
Share on other sites

oj sloneczko to w zasadzie calkiem niedaleko mnie jestes hihihi ja co prawda blizej Gorzowa ale patrzac po moich okolicach to w zielonej powinno tego byc duzo wiecej, rozpatrz ty sie calkiem dobrze i napewno znajdziesz, fryzjerow na 100% a szkoleniowcow [no moze roznych ]ale napewno tez a wybierz sobie takiego ktory do ciebie przemowi, mam na mysli podpasuje, nawiaze z toba dory kontakt.
wiem ze w Rzepinie jest napewno goomerka ale szukaj blizej siebie ino wliz w to srodowisko,
ja nie wystawiam i ciacham wszystkie moje sama, mowiac ciacham mam doslownie to na mysli, maszynka i jak potrafie , staram sie wykorzystywac podpowiedzi na dogo ale sa pociete tak jak mi wyjdzie czasem calkiem fajnie czasem nie bardzo ale ze Dona zarasta w zastraszajacym tempie to nie ma problemu a Tekla ma tez super wlos wiec na nich szyko moich bledow nie widac za bardzo, najgorzy ma NIkus ale on ma to gdzies jak wyglada cale szczescie.wiazkiem Kynologicznym i
Tak samo mysle ze jak zaczniesz szukac szkoleniowcow to sie okaze ze jednak sa w poblizu, najsamprzod skontaktuj sie ze Zwiazkiem Kynologicznym i tam popros by ci podali miejsca i nazwiska swoich szkoleniowcow a potem szukaj roznych szkol gdzie prowadza szkolenia i szukaj opinii by wybrac optymalnego dla siebie
zycze powodzenia
a co do wstawienia banerka i podlinkowania to ja nic ci nie pomoge niesttey ale moze masz kogos sprytniejszego w kompie z kumpli czy kumpelek to ci pomoga

Link to comment
Share on other sites

znalazla sie dobra dusza


Napisał klaudusia0219
a żebym to ja wiedziała jak się ją linkuje
bannerek już mam, ale nawet samego nie umiem wstawić
Musisz wrzucić banerek na jakiś serwer zdjęciowy, np. TINYPIC, Później go kopiujesz i wklejasz w okienku edycji sygnatury. Następnie zaznaczasz już wklejony banerek i klikasz taką ikonkę linkowania - wygląda jak taka niebieska kula ziemska z taką klamerką. Teraz wpisujesz adres lub skopiowany link adresu i klikasz ok Powinno być dobrze

to ci napisala Doginka wiec przekazuje dalej
powodzenia

Link to comment
Share on other sites

wreszcie zdjęcia !! :loveu: nic nie miałam i nie miałam nawet jak dodać :shake:

[IMG]http://i1028.photobucket.com/albums/y343/klaudusia0219/Mio%20Amore%20Dyas%20Poland%20FCI/Zdjcie0780.jpg[/IMG]

[IMG]http://i1028.photobucket.com/albums/y343/klaudusia0219/Mio%20Amore%20Dyas%20Poland%20FCI/Zdjcie0798.jpg[/IMG]

[IMG]http://i1028.photobucket.com/albums/y343/klaudusia0219/Mio%20Amore%20Dyas%20Poland%20FCI/Zdjcie0799.jpg[/IMG]

[IMG]http://i1028.photobucket.com/albums/y343/klaudusia0219/Mio%20Amore%20Dyas%20Poland%20FCI/Zdjcie0800.jpg[/IMG]

u kolegi

[IMG]http://i1028.photobucket.com/albums/y343/klaudusia0219/Mio%20Amore%20Dyas%20Poland%20FCI/Zdjcie0768.jpg[/IMG]

zmokła kura ;-)

[IMG]http://i1028.photobucket.com/albums/y343/klaudusia0219/Mio%20Amore%20Dyas%20Poland%20FCI/Zdjcie0737.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='klaudusia0219']A więc...
Mały jest kochany, ale... no właśnie :diabloti:
Mały jest bardzo "dominujący" ;p
Jak mnie gryzie, albo szarpie to go czasem przytrzymam do ziemi,a on zaczyna na mnie warczeć i szczekać ( nie jest to takie jak w zabawie :( widać, że jest wścikły i kąsa moje rece i co sie natknie) :shake:
Powiedzdzcie mi co moge zrobic ;p
Tak to jest fajny nie nizczy sika na szmatki itp. Zostaje sam i mama już go prawie polubiła, tata zakochany :lol: Zdjęcia będą później, bo nie jestem u siebie :D[/QUOTE]


A więc...
jeśli dobrze kojarzę mały urodził się na początku października tak? czyli w chwili gdy pisałaś tego posta miał niespełna 3 miesiące - to jeszcze maluch, dziecko, maluch, z którym trzeba zacząć "pracować", wpajać mu "zasady" i konsekwentnie je egzekwować;
co znaczy "przytrzymasz go przy ziemi" ? - przyciskasz go ręką do podłogi? trzymając za kark? jeśli tak to szczerze - 90 % psów warczałoby i starałoby się Cię ugryźć
nawet psia matka nie karci w ten sposób szczeniąt;

lepszy sposób na tą chwilę (mówię o gówniarzu, bo co innego gdy pies dorośnie) - ignoruj, przerwij zabawę, zajmij go czymś innym

aa!

teraz ma 3 miesiące i jest słodki, za chwile będzie miał 6 miesięcy i będzie super inteligentny - sama zobaczysz jak łatwo będzie się uczył różnych dupereli w stulu daj łape, daj głos...to uśpi Twoją czujność ale potem nadejdzie taki moment - gdzieś w okolicach 10 - 11 miesiąc może roku, gdy Twój pies zapomni to czego się nauczył, a za to zacznie wychodzić z niego diabeł... Twoja rola jest taka, aby przed tym momentem wpoić psu co wolno a co nie, i kto tu jest alfa

[quote name='klaudusia0219']kapcie mu specjalnie pare dałam na jego własny użytek :D
[/QUOTE]

pomysł niezbyt dobry, Twoim zdaniem będzie umiał odróżnić które są do gryzienia a których absolutnie mu wziąć do pyska nie wolno? nie! skoro wolno gryźć niektóre kapcie, to znaczy że wolno gryźć wszystkie kapcie

ps. coś mi sie wydaje, że to nie do końca tak bylo co? rodzice wiedzieli o psie, albo chociaż jedno ;) wierzyc mi sie nie chce, że szanujący sie hodowca sprzedałby psa 14-tolatce bez wiedzy rodziców, nie mówiąc juz o tym, skąd ta 14-tolatka miałaby nie małą kwotę na szczenię

Link to comment
Share on other sites

[B]Santha[/B]banerekkk jest !! :)
witamyyy [B]Fides79[/B]
[B]jambi[/B]dziękuje za wyczerpującą odp. mały już nie warczy a kapciochy ma pozabierane;-) o psie nikt z rodz nie wiedział pomogła mi siostra i babcia ;-) siostra jest pełnoletnia i pomagalła mi w tym :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...