Jump to content
Dogomania

Mistrzostwa Polski Obedience 2006


zachraniarka

Recommended Posts

[CENTER]Związek Kynologiczny w Polsce O. Gdańsk


81-805 Sopot, Al. Niepodległości 825 (skrytka poczt. 115)
Telefon/Fax: (0-58 ) 551-33-69, Fax: (0-58 ) 555-90-19
Konto: Kredyt Bank SA O/Sopot 60 1500 1706 1217 0001 4884 0000

E-mail: [email][email protected][/email] [url]www.gdansk.zkwp.pl[/url]



ma zaszczyt zaprosić na:


Zawody Pucharu Polski PT

12.08.2006

i

MISTRZOSTWA POLSKI OBEDIENCE

13.08.2006



Odbywające się podczas:

Międzynarodowej Wystawy Psów Rasowych

Sopot, 12-13.08.2006

Sędzia główny:

Janusz Rurarz (Polska)


PT

Jacek Lewkowicz (Polska)


Mistrzostwa Polski Obedience

Jacek Lewkowicz (Polska)

Inki Sjösten (Szwecja)


Komisarz:

Michał Szalc


Organizatorzy: Oddziałowa Komisja Szkolenia Psów


Termin przyjmowania zgłoszeń: 03.08.2006 r.

Zgłoszenia należy wysyłać na adres E-mail: [email][email protected][/email]

Opłaty za zgłoszenia: PT – 60 zł

Obedience – 40 zł



Zgłoszenia nadesłane fax-em lub E-mailem wymagają potwierdzenia!

Prosimy o dokonanie wpłat na konto O.Gdańsk do 03.08.2006 r. oraz dostarczenie w dniu zawodów kserokopi dowodu wpłaty.



Uwaga!

Do zgłoszenia należy dołączyć kserokopię kart ocen uprawniających do startu w zgłaszanej klasie.



UWAGI:

Ze względów organizacyjnych zaliczenie danej klasy w dniu 13.08.2006 nie daje możliwości startu w klasie wyższej. Na zawody będą przyjmowane psy, których właściciele należą do ZKwP i opłacili startowe podane w zgłoszeniu na konto oddziału.

O ile jest to możliwe, bardzo prosimy o podawanie na zgłoszeniu także adresu poczty elektronicznej. Pozwoli nam to szybciej przesłać Państwu potwierdzenie zgłoszenia.
Właściciele suk w cieczce uprzejmie proszeni są o zgłoszenie tego faktu PRZED godziną rozpoczęcia zawodów i w miarę możliwości umieszczenie suki w odległości nie powodującej "zamieszania" wśród innych psów, także tych wystawowych.
Z uwagi na fakt, że dla zawodów Obedience przeznaczony będzie tylko jeden ring, wszystkie suki w cieczce będą startowały NA KOŃCU ZAWODÓW! czyli po zakończeniu rozgrywania wszystkich klas.





Informacje dotyczące godzin rozpoczęcia Zawodów PT i Mistrzostw Polski Obedience zostaną umieszczone na stronie O.Gdańsk do 04.08.2006 r.[/CENTER]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 147
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='boksiedwa']A czy ktos może mi powiedzieć jakiej wysokości ma byc przeszkoda do obedience"0"? Mam zamiar pocwiczyc zmoja małpiszonicą i chce jej przeszkode na działce postawić.[/QUOTE]

Wszystkie ćwiczenia, wysokości oraz odległości są opisane w regulaminie.

Link to comment
Share on other sites

a ja mam pytanie troche z innej beczki bo odnośnie egzaminu PT i w ogóle tegoż regulaminu odnośnie zostawania na siad i waruj, bo nigdzie nie mogę się doczytać jak długo pies ma pozostać w tych pozycjach... pisze tylko ze zostawanie w rozproszeniach i na znak sędziego powrót do psa... ale czy mógłby mi ktoś powiedzieć jak długo (chocaż mniej wiecej bo to raczej wazne!!) psiak ma zostawać w siad a ile w waruj?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='madzior_ka']ale czy mógłby mi ktoś powiedzieć jak długo (chocaż mniej wiecej bo to raczej wazne!!) psiak ma zostawać w siad a ile w waruj?[/QUOTE]

Przez czas trwania występu drugiego psa. Do startu zgłaszają się dwie pary- zawodnik i pies. Jedem pies jest wysyłany na zostań, a drugi w tym czasie realizuje pozostałe ćwiczenia, potem nastepuje zamiana.

Link to comment
Share on other sites

gdzies wyczytałam ze egzmin trawa ok 30 min po 15 min na psa, wiec dedukując to psiak zostaje ok 7,5 min na siad i tyle samo na waruj? oczywiscie mowie o przyblizonych wartosciach... pytam tk dokladnie bo jenak dobrze znac ten czas chociaz plus minus przy nauce zostawania;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='madzior_ka']gdzies wyczytałam ze egzmin trawa ok 30 min po 15 min na psa, wiec dedukując to psiak zostaje ok 7,5 min na siad i tyle samo na waruj? oczywiscie mowie o przyblizonych wartosciach... pytam tk dokladnie bo jenak dobrze znac ten czas chociaz plus minus przy nauce zostawania;)[/quote]
No cos Ty, na pewno nie trwa tak dlugo. No chyba, ze sedzia tak dlugo notuje sobie cos na karcie oceny. :razz: Moim zdaniem egzamin PT Powinien trwac ok. 10, gora 15 minut. W MPPT pies zostaje na siad 2 min, na waruj - nastepne dwie. I jesli ocenia 2 sedziow, to zawsze ten, ktory ma odloznie pozniej konczy cwiczenie.
Oczywiscie, pies powininen wytrzymac dluzej na treningu, bo tylko to daje szanse, ze wytrzyma tez na egzaminie krotsze siad czy waruj..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='madzior_ka']no 2 min to jz sensowniej brzmi (my narazie doszlismy do 1:30) ale tak przeczytalam na jakiejs stronie ze jeden pies 15 min i tez sie mocno zdziwilam:)[/quote]
Na zawodach wszystko pomyka raczej żwawo, natomiast na egzaminach różnie bywa. Czasami trwa i trwa... trzeba po prostu psa nauczyć zostawania, bo jeśli jego możliwości są obecnie się na poziomie 1,5 minuty, to chyba zbyt duże ryzyko. Jest mała szansa, że partner wykona cały program w tym czasie ;) . Na 2 minuty też bym zresztą nie liczyła. Pamiętaj, że sędzia pomiędzy ćwiczeniami zapisuje punktację, może omówić przebieg ćwiczenia z zawodnikiem, przekazać swoje uwagi.

Link to comment
Share on other sites

Mam pytanie do organizatora mistrzostw OB - czy do udzialu beda dopuszczone psy bez rodowodu? Czlonkiem ZKwP jestem, skladki mam oplacone wiec ten warunek spelniam ale ranga zawodow wydaje sie byc wyzsza niz te powszechnie sie odbywajace w roznych miejscach, pytam dla pewnosci.

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE] jeśli jego możliwości są obecnie się na poziomie 1,5 minuty, to chyba zbyt duże ryzyko[/QUOTE]
pewnie, ja sie narazie za PT nie biore (w sensie za egzmain) bo i tak aprtun jeszcze nie mamy ale lepiej wiedziec orientacyjny czas, a Denis moze by i wytrzymal wiecej ale narazie cwiczylismy tylko do 1,5 minuty bo wole stopniowo to wydluzac i nie dac mu szansy na znudzenie i zmiene pozycji wiec takie dluzsze cwiczymy rzdziej a czesto przeplatamy takim kilkunastosekundowym:) mysle ze wkrtoce do 2 min dojdzimy a potem stopnniowo sobie bedziemy wydluzac:)

Link to comment
Share on other sites

madziorka myślę że jak Denis dojdzie do dwoch minut to już potem nie będzie najmniejszego problemu z dłuższym. Zauważyłam że u psa jest pewna granica po której przekroczeniu czas czy długość ( w sensie dystansu ) ćwiczenia nie ma już znaczenia. Np uczyłam slalomu, zaczęłam od 2 kroków, potem 3, i po rozpoczęciu 4 ( kiedy przeszła próg że zatrzymywala się po 3 krokach ) mogę latać i 15 i ona nadal będzie mi slalom robić. Tak samo jest z czasem zostawania. Najpierw robiłam to z zegarkiem w ręku, a potem po przekroczeniu pewnej granicy suka zostanie mi tam gdzie ją posadzę bez względu na to na ile ją posadzę.

Link to comment
Share on other sites

dokładnie, potem psy zaczynają generalizować tak samno ze slalomem z tyczek to od mniej wiecej 6 tyczki każda nowa nie była dla Denisa problemem i pokonywał slalom tak samo, a wcześniej gdy dodawałam trzecią, czwartą, piątą to każdą nowododaną kilka razy jeszcze naprowadzałam bo sie zatrymywał a teraz robi tyle ile tyczek stoi:)

a wasnie co do slalomu mam pytanie jak uczyłaś? naprowadzając? bo ja Denisa też ucze od jakiegoś czasu takiego jak ide miedzy nogami ale mieliśmy przerwe i teraz zaczelismy znowu i on widząc moją rękę między nogami idzie do niej ale jednak zatrzymuje sie po przejsciu i nie robi tego płynnie.. mysle ze to kwestia czasu ale nie chce by mu sie ta reka tam utrwaliła wiec trzebaby ja szybo wycofac...;/

Link to comment
Share on other sites

[quote name='figek']Mam pytanie do organizatora mistrzostw OB - czy do udzialu beda dopuszczone psy bez rodowodu? Czlonkiem ZKwP jestem, skladki mam oplacone wiec ten warunek spelniam ale ranga zawodow wydaje sie byc wyzsza niz te powszechnie sie odbywajace w roznych miejscach, pytam dla pewnosci.[/quote]
A ja mam inne pytanie o organizacje zawodow. Czysto teoretyczne zreszta.Jesli zaden pies nie zdobedzie oceny (zadnej), ale punktowo bedzie najlepszy, to otrzyma tytul Mistrza Polski? Bo np w IPO cos takiego nie przysluguje -wygral, ale tytulu nie otrzymal, bo np slad zaliczyl na 69 pktow (minimum to 70).

Link to comment
Share on other sites

Po przeczytaniu tego wątku zaczełam sobie czytać regulamin PT. Boże, ile tam sie pozmieniało. Ostatni raz czytałam go 7 lat temu ;)
I mam pytania, bo tego w regulaminie nie znalazłam, czy żeby móc wystartować w zawodach PT (nie koniecznie takiej rangi;) ) trzeba mieć zaliczony egzamin PT?
Wyczytałam, że pies może startować tylko w lużnym łańcuszku. Nie bardzo rozumiem, czemu nie może być w zwykłej obroża?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ania_Carmen']
I mam pytania, bo tego w regulaminie nie znalazłam, czy żeby móc wystartować w zawodach PT (nie koniecznie takiej rangi;) ) trzeba mieć zaliczony egzamin PT?
[qoute]
O ile wiem, to egzamin PT mozna zdawac na zawodach.
[quote name='Ania_Carmen']
Wyczytałam, że pies może startować tylko w lużnym łańcuszku. Nie bardzo rozumiem, czemu nie może być w zwykłej obroża?[/quote]

To ma przeciwdzialac uzywaniu obrozy indukcyjnych na egzaminie [IMG]http://static.dogomania.pl/forum/images/icons/icon9.gif[/IMG]. Smutne, ale taki byl cel tej zmiany regulaminu. I ciekawostka - widzialam na ostatnich zawodach MPPT w Krakowie psy na lancuszkach zaciskowych. Sedziowie tego nie widzieli.
Ja tez staruje z psem w skorzanej obrozy, ale w obedience.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ania_Carmen']pies może startować tylko w lużnym łańcuszku[/quote]
[quote name='Basia i V']psy na lancuszkach zaciskowych[/QUOTE]
To ja już nie rozumiem :roll: łańcuszek zaciskowy a luźny - o co chodzi? :-o Czy może to jest zwykły łancuszek, ale zapięty "na dwa kółeczka", żeby się nie zaciskał? Czy tak normalnie, zaciskowo ma być zapięty?

Link to comment
Share on other sites

Ja uzywam lancuszka zarowno na codzien jak i na szkoleniu, zawodach itp. I zawsze jest zapiety na dwa kolka, zacisku jako takiego nie uzywam nigdy. Egzamin PT zdawalysmy w zeszlym roku i mialysmy zwykla obroze - sedzinie to nie przeszkadzalo.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...