Jump to content
Dogomania

Jak nie naciąć się na "oszustka" z ogłoszenia ?


zlota_wilga

Recommended Posts

Od jakiegoś czasu regularnie czytam ogłoszenia w sieci o sprzedaży szczeniąt bolończyków. Napisałam do kilku hodowli, których dane znalazłam w stowarzyszeniu kynologicznym, ale kolejnych szczeniaków spodziewają się dopiero za ok rok.

Z kolei w ogłoszeniach na popularnych serwisach często sprzedawcy piszą, że szczeniaki są po porodowodowych rodzicach. Jak ma to się do rzeczywistości?
Jestem kompletnym laikiem w temacie i nie potrafię stwierdzić, na co zwrócić uwagę, żeby nie naciąć się na "mieszańca" Ponieważ mam w domu alergika, zależy mi na tym, żeby piesek nie okazał się po części "mieszańcem" w jakiejś linii. Może błędnie rozumuję, jesli tak, to wyprowadźcie mnie z błędu.

Czy skoro Ci sprzedawcy piszą, że szczeniaki są po rodowodowych rodzicach a dokumenty do wglądu na miejscu, to nie powinni być gdzieś oficjalnie zarejestrowani?
Gdzie jeszcze szukać namiarów o hodowlach, jeśli stowarzyszenie kynologiczne ma tylko dwa wpisy?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 4 months later...

Żeby szczeniak urodził się rodowodowy to matka i ojciec muszą mieć rodowody plus oboje muszą mieć uprawnienia hodowlane. Uprawnienia hodowlane zdobywa się tak, że trzeba kilka razy iść z pieskiem na wystawę, musi on zdobyć jakieś tytuły (dokładnie jakie nie pamiętam ). A żeby pies był dopuszczony do wystawy musi być zdrowy i spełniać wymagania rasy. Czyli jak człowiek kupuje psa z rodowodem, który urośnie mu np. o 1/3 za długi nie dopuszczają go do wystawy i nie ma jak tych uprawnień zdobyć dopuszcza go do suczki z tym samym problemem i powstają szczeniaki po rodowodowych rodzicach. Tylko, że rozmnażanie takich psów to psucie rasy. Bo jeśli ojciec o 1/3 za długi, a matka np. ma jakąś wrodzoną wadę serca to szczenięta nie będą idealne.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bolonczyk11']juz ci mowie o co chodzi w tej dziedzinie.Moja sunia bolonczyk [b]ma rodowod ale nigdy nie byla wystawiana[/b] i ja ja dopuszczam raz w roku ale sa ludzie ktorzy niestety robia biznes na tych psach i maja szczeniaki co pol roku!!!!!!!!!!!!!!!![/QUOTE]

czyli ty też masz piękny "byssnes".. nie była wystawiana = nie ma trzech pozytywnych ocen = nie ma papierków reproduktora = nie może mieć rodowodowych szczeniąt.
Jesteś kolejnym, co ma kundelki w typie po rodowodowej suce. I to jeszcze co roku :(

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

[quote name='Bolonczyk11']juz ci mowie o co chodzi w tej dziedzinie.Moja sunia bolonczyk ma rodowod ale nigdy nie byla wystawiana i ja ja dopuszczam raz w roku ale sa ludzie ktorzy niestety robia biznes na tych psach i maja szczeniaki co pol roku!!!!!!!!!!!!!!!![/QUOTE]


To nic innego jak pseudohodowla, zwykłe oszustwo... psujesz piękną rasę, z piękną historią... tragedia :-(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...