Jump to content
Dogomania

Po 5 latach w hotelach - Spajkuś znalazł dom!!!


mala_czarna

Recommended Posts

Z wyróznionego ogłoszenia, które dla Majka-Spajka zrobiła bric był jeden telefon. Młoda dziewczyna z Legionowa. Najpierw dzwoniła w niedzielę, a później w poniedziałek. Bardzo sensownie brzmiała, wytłumaczyłam jej, że warto, a nawet trzeba pojechać do hotelu i osobiście poznać psa, ale powiedziała, że auta nie ma. To raczej nie jest jakiś Mont Everest ludzkich możliwości, zawsze wśród znajomych znajdzie się ktoś kto pomoże, no ale jak już podałam telefon do Joasi, to pani zamilkła. Dzwoniłam do niej jeszcze, wysłałam smsa z zapytaniem, czy skontaktowała się z hotelem, ale nic, cisza jak makiem zasiał.

Link to comment
Share on other sites

 

Z wyróznionego ogłoszenia, które dla Majka-Spajka zrobiła bric był jeden telefon. Młoda dziewczyna z Legionowa. Najpierw dzwoniła w niedzielę, a później w poniedziałek. Bardzo sensownie brzmiała, wytłumaczyłam jej, że warto, a nawet trzeba pojechać do hotelu i osobiście poznać psa, ale powiedziała, że auta nie ma. To raczej nie jest jakiś Mont Everest ludzkich możliwości, zawsze wśród znajomych znajdzie się ktoś kto pomoże, no ale jak już podałam telefon do Joasi, to pani zamilkła. Dzwoniłam do niej jeszcze, wysłałam smsa z zapytaniem, czy skontaktowała się z hotelem, ale nic, cisza jak makiem zasiał.

 

Z Legionowa było by to w sumie 4 h jazdy samochodem, wcale nie mało dla kogoś kto musi korzystać z cudzej uprzejmości.
Link to comment
Share on other sites

Racja, że jak komuś na psu zależy, to odległość jest zawsze do pokonania. Ale realia są takie, że psów do adopcji jest ile jest, i przez to tworzy się jednak "konkurencja". I gdy osoba mieszkająca w W-wie ma do poznania 10 psów w obrębie miasta, kilka poza miastem, to najpierw objeździ te lokalne. Któregoś pokocha i już dalej nie zajrzy. To gorzkie, ale tak jest. Łatwiej jest wyadoptować psa z tymczasu w W-wie czy Krakowie, niż z miejscowości 30km oddalonych. Brutalne prawo popytu i podaży...

 

W warunkach jakie są, gdy Spajk jest ciut poza W-wą, pozostaje postawa, że to nie była TA osoba.

Link to comment
Share on other sites

Po jednego psa pani przyjechała do mnie aż z Gdańska. :)

W dodatku nie miała samochodu, przyjechała z siostrą jej samochodem.

Żeby pies nie przeżył traumy,to zarezerwowała sobie nocleg w hotelu obok mnie, bo założyła, że przyjedzie jednego dnia pozna go, a drugiego dnia będzie druga wizyta kolejne spacery i zabierze go do domu.

 

Można? Można :)

 

O przyjazdach ludzi z Wwy do psów i po psy nie piszę, bo to banał.

Napiszę tylko o jednej dziewczynie, która przyjechała najpierw autobusem pks, żeby poznać psa, a potem załatwiła sobie kogoś, kto ją przywiózł i zabrała psa.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Z dniem 31 grudnia, zrzekam się opieki nad Spajkiem. Do wszystkich deklarowiczów prześlę numer konta Joasi, i moja rola się skończyła. Na dzień dzisiejszy, przez niemal 5 lat pobytu w hotelach + koszty szczepień, i inne, Spajk wart jest ponad 24 tysiące złotych!!!!!!

 

Będę wdzięczna, jeśli znajdzie się osoba, która poprowadzi wątek i rozliczenia Spajka.

A teraz możecie ciskać gromy i inne takie.

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli Spajk miałby być kolejnym psem na moim utrzymaniu, to niestety nie dam rady. :(

Mam na utrzymaniu 7 moich tymczasowiczów,w tym jednego dużego staruszka chorego na serce, u którego same leki kosztują ponad 200zł miesięcznie,plus wizyty u kardiologa z jazdami do Wwy.

Jest też 8 tymczasowiczów na bdt, a z płaceniem za hotelowe jest też rożnie (zresztą hotelowych psów jest tylko kilka),  Fundacja Zwierzaki w Potrzebie jest mi winna ponad 12tys.

Link to comment
Share on other sites

Dzięki ludziom dobrej woli dostaliśmy pieniązki na Spajka :)

Oprócz normalnych, stałych deklaracji, dostałam od znajomej z Dogo 100 zł, od drugiej znajomej 20 zł, a Agatka, która płaci stałą na Spajka 50 zł, tym razem za wrzesień wpłaciła 150 zł :) :) :)

 

Z całego serca dziękuję kochani, na pierwszej stronie już zaznaczam wszystko :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...