Jump to content
Dogomania

Po 5 latach w hotelach - Spajkuś znalazł dom!!!


mala_czarna

Recommended Posts

joaaa napisz coś więcej o jego zachowaniu w domu, tak bez skrupułów, że tak powiem... czy zdarza Ci się go zostawiać w domu samego? Jak reaguje na obcych wchodzących do domu czy na posesję? Zdarzało się, że biegał, gdy przyszedł ktoś obcy na podwórko? Czy te zdjęcia ostatnie są zupełnie naturalne, on w naturze ma teraz taką ładną, błyszczącą sierść?

Link to comment
Share on other sites

Tak, zostaje w domu bez kłopotów, co prawda zawsze z Klarą, albo innym psem. Czasami coś sobie pomamle, jakiś koc, albo poduszkę.

Do obcych się cieszy, zawsze i wszędzie, tak jak już wielokrotnie pisałyśmy. ;)

Do pilnowania, czy obrony, to on się zupełnie nie nadaje.

 

Zdjęcia są naturalne, sierść ma piękną i błyszczącą. :)

 

10437619_929863900391367_753550642932832

 

11046972_929863947058029_792700062569971

 

10999605_929863880391369_787012237075532

Link to comment
Share on other sites

Tak, wiem, ja jestem na tym wątku od paru lat i dlatego pytam o teraźniejszość, bo było różnie z jego zachowaniem w domu, łącznie z wyrywaniem kontaktów. Czy Spajk umie zostawać na swoim posłaniu? czy leży spokojnie, czy jeśli pojawisz się w pomieszczeniu, to od razu się zrywa? czy skacze na drzwi? Czy zdarzyło się, że był sam na podwórzu, gdy wszedł ktoś obcy? W jakich sytuacjach warczy, jeśli zdarza mu się warczeć? Co to znaczy, że się cieszy do obcych, nadal skacze na ludzi? czy tylko podbiega i merda ogonem? Czy zdarza mu się być nieufnym wobec kogoś, obwąchiwać uważnie? Czy ma skłonność do przewodzenia w grupie? czy bardzo ciągnie na smyczy? czy idzie w miarę równo, czy chaotycznie ciągnie na boki? Mógłby biegać przy rowerze, albo towarzyszyć komuś, kto sporo biega? W jaki sposób Ty się do niego zwracasz, łagodnie czy raczej stanowczo?

Link to comment
Share on other sites

Spajk umie zostawać na posłaniu, ale nie wiem jak długo, jak wychodzę z pokoju.

Jak wchodzę do pokoju, to przeważnie się zrywa z miejsca.

Nie skacze na drzwi.

Nigdy nie był sam na podwórzu jak ktoś obcy wszedł.

Nie zdarza mu się warczeć na ludzi,

Cieszy się do obcych, podbiega, merda ogonem, czasami zdarza mu się podskoczyć.

Nie zdarza mu się być nieufnym do obcych. Obwąchuje uważnie tych, którzy mają jakieś zapachy zwierzęce.

Nie ma skłonności do przewodzenia w grupie.

Trochę ciągnie na smyczy, szczególnie na początku spaceru. Idzie w miarę równo.

Nigdy nie biegał przy rowerze, myślę, że można go nauczyć.

Zwracam się do niego łagodnie i stanowczo. 

:) :) :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Wydziergałam właśnie bazarek, z którego dochód (pół na pół) zostanie przeznaczony dla Spajkusia i sznaucerów, które ma pod swoją opieką Malawaszka :) Same nowe filmy, książeczki dla dzieci, przepięknie ilustrowane albumy ze zwierzętami. Jak nie kupicie to zajrzyjcie, podnoście :)

 

http://www.dogomania.com/forum/topic/146065-s%C5%82u%C5%BCby-specjalne-mega-filmy-nie-tylko-oscarowe-super-ksi%C4%85%C5%BCeczki-dla-dzieci-i-albumy-do-23-marca-do-godz-2200/

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...