Jump to content
Dogomania

PSY KIELECKIE DO ADOPCJI - wątek zbiorczy psów z Dymin i tych, które ich uniknęły


andzia69

Recommended Posts

  • Replies 9.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jezus maria, nawet nie poznałam że to dog:-( k...wa zatukła bym normalnie:angryy: Nawet nie wiem co napisać...zresztą co to zmieni:shake: Mam nadzieje, że los będzie dla pana baaardzo "łaskawy":snipersm:

Z beczki innej... jechaliśmy dziś do Radomia umowę z gazownictwem podpisać, więc przy okazji odwiedziliśmy radomskie schronisko. Łoooj powiem Wam, że psów mają tyle, że masakra:-( Tak dużo w jednym boksie, że aż bałam się między nimi chodzić, żeby się nie nakręcały i nie zaczęły atakować. Choć muszę przyznać, że chyba Bóg, szczęście i opatrzność w jednym czuwają nad nimi, bo zwierzaki w dość dobrym stanie i raczej nie widziałam pogryzionych itp itd kilka, ale to raczej samookaleczenia:placz:...nie zmienia to faktu, że adopcje to chyba stoją u nich na poziomie zero. Strona internetowa nie działa i nie jest aktualizowana, psów nie ogłaszają wcale, albo prawie wcale-może sie myle, ale chyba nie widziałam psiaków z tego schroniska w ogłoszeniach...kilkanaście psów maja tak pięknych, że z ogłoszenia poszły by w tydzień, jestem pewna
Heh nie wiem w sumie po co to pisze....ale raz, że po wyjściu strasznie przykro mi było i cały dzień struta chodzę, dwa chyba na małą pociechę, że w kielcach jeszcze nie aż tak źle- choć dupowa to pociecha, że gdzie indziej jeszcze gorzej:shake: a po trzy to żeby Wam pokłony do ziemi samej za to, że jesteście i za to co robicie. Odpierdzielacie kawał tak wieeelkiej roboty, że pomniki powinni wam postawić.;) :loveu::loveu:
ehhh idem coś zjeść i wracam ogłaszać. Nikt nie zgłaszał protestów, więc ogłaszam na świetokrzyskie;)

Link to comment
Share on other sites

Muufinka - kilku wolontariuszy z radomskiego schronu na dogo też działa;) ale tak jak i u nas - to kropla w morzu, mało osób to i mało ogłoszeń:( tam jest z tego co pamiętam chyba z 500 czy więcej psów:(

i dzięki za słowa otuchy:)

rób na świętokrzyskie - jełopy i tak psa nie dostaną:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='andzia69'] rób na świętokrzyskie - jełopy i tak psa nie dostaną:)[/QUOTE]
ahahaha:lol: jełopy:lol: chyba na prawdę mam ciężki dzień bo rozbawiło mnie to na maksa:lol:
Tworze opis Fiony i mały problem mam bo na dogo jest napisane że do psów ok a na schroniskowej że nie koniecznie, to w końcu jak?;) w ogóle ładny psiak, nie widziałam jej w schronisku, nie wiem jak ja patrzyłam?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='muufinka']ahahaha:lol: jełopy:lol: chyba na prawdę mam ciężki dzień bo rozbawiło mnie to na maksa:lol:
Tworze opis Fiony i mały problem mam bo na dogo jest napisane że do psów ok a na schroniskowej że nie koniecznie, to w końcu jak?;) w ogóle ładny psiak, nie widziałam jej w schronisku, nie wiem jak ja patrzyłam?[/QUOTE]

A pisz, że nie do wszystkich psów jest ok;)

Link to comment
Share on other sites

Radomskie schronisko nie jest nam obce. Byliśmy tam kiedy dymińskim schronem zarządzał jeszcze PUK. Wtedy w porównaniu z Dyminami był to zwierzęcy raj. Dzięki tej wizycie znalazła w Ostrowcu dom amstafka Sofia (Andzia masz może gdzieś jej wątek?). RTOZ w potrzebie wspierał nas swoją wiedzą. Fakt, że kiedy byliśmy w schronisku było 300 psów, potem ilość ta lawinowo rosła:(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ewab']Radomskie schronisko nie jest nam obce. Byliśmy tam kiedy dymińskim schronem zarządzał jeszcze PUK. Wtedy w porównaniu z Dyminami był to zwierzęcy raj. Dzięki tej wizycie znalazła w Ostrowcu dom amstafka Sofia (Andzia masz może gdzieś jej wątek?). RTOZ w potrzebie wspierał nas swoją wiedzą. Fakt, że kiedy byliśmy w schronisku było 300 psów, potem ilość ta lawinowo rosła:([/QUOTE]
Nie wiem ile jest tam teraz zwierzaków, ale duuużo za duużo na pewno:-( zreszta jak wszędzie... teraz tez jest kilka bulowatych - amstafowatych.Część widać, że po przejściach:placz: chyba ast się bullowatymi zajmuje? dam im znać, może nie wiedzą, może zajrzą ...może któregoś wyciągną... doła mam idę spać.
Jutro będzie nowy dzień, ludzie bedą lepsi, a wszystkie psy szczęśliwe..

Edited by muufinka
Link to comment
Share on other sites

w sprawie dożycy przeklejam to co wpisałam na wątku dogów
[quote name='andzia69']dziewczyny - tak jak mowiłam Ani...jutro suczynę zobaczy wet, pobierze krew, zobaczymy co slychać w chudym ciałku, to bedziemy wiedzieć więcej...

i jak pisałam - chcialabym dla niej dt albo jeszcze lepiej ds...ale nie kojca:-( kojec to ona ma u nas w schronisku, zaraz będzie zimno...więc szkoda mi suni wyciągać z kojca, zeby trafiła do kojca w hotelu, za ktory trzeba będzie placić:-( gdyby to było domowe dt, nawet platne to nie zastanawiałabym się...ale w przypadku dt/hotelu z kojcem to nie warto - szkoda kasy, ktorą można spożytkować na np. kupienie jej karmy jesli będzie potrzebna inna niż zwykła (np. intenstinal), zasponsorowanie innych badań - jeśli będą potrzebne...

w schronisku, póki my jesteśmy krzywda jej się nie stanie - pisząc prosbę o pilny dt miałam na myśli dt...ale domowy:-( w momencie, kiedy ona była u tego pseuducha to każda opcja byla lepsza niż ten łańcuch - wtedy nie mogla trafić do schroniska, bo ta miejscowość to kilkadziesiat km od Kielc, więc nie bylo takiej opcji, bo schronisko przyjmuje tylko psiaki z terenu Kielc...no ale sytuacja się zmieniła...suka dziwnym trafem znalazła się w Kielcach...

na pewno nie zostawimy tego tak...podejrzewam, że osoby, ktore wtedy chciały interwencyjnie odebrac psy z tego pseudo pociągną sprawę mając choćby własnie opinie weta...
[/QUOTE]
Jestem osobą, która wiąze interwencje z aktualną sytuacją, a również z organizacją AWF, która zgłaszała probem, była oskarżycielem posiłkowym w sprawie karnej (patrz poniżej)!
Dzisiaj osobiście zgłosiłam ok. 20.00 telefonicznie dyżurnemu KMP w Kielcach podejrzenie popełnienia przestępstwa (zaniedbanie i porzucenie psa)
Właściciel tego psa został oskarżony o znęcanie się nad zwierzętami, zapadł w jego sprawie wyrok 6.06.2012 Sąd Rejonowy w Opatowie- 1 rok w zawieszeniu na 4 lata, przepadek mienia, o ile pamiętam to również grzywna 90 stawek dziennych (stawka dzienna od dłuższego już czasu to 10 zł), ale właściciel złożył odwołanie do sądu wyższej instancji.
Na razie musimy czekać na oględziny policji oraz, przede wszystkim, obdukcję lekarską. Z informacji, które dzisiaj otrzymałam, suka bez zdiagnozowania nie nadaje się do transportu, a poza tym tak jak napisała Andzia - aktualnie potrzebuje najbardziej DT domowego - jutrzejsze badanie pewnie wiele wniesie!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='eliza_sk'][B]Pasjo[/B] - potrzebuję opis oraz fotki 12 letniego dobka. Da radę ?[/QUOTE]

dobermanowaty psiak z czarnowa:-( jego historia jest tragiczna - pies spał całe zycie na łóżku z panem, potem pana wyeksmitowali i pies nie mógł iść tam, gdzie pan - tak oto koczowal na ulicy:-( ma 12 lat, wabi się Brando..

[IMG]http://img209.imageshack.us/img209/6208/p1011226.jpg[/IMG]

[IMG]http://img534.imageshack.us/img534/6951/p1011227c.jpg[/IMG]

[IMG]http://img51.imageshack.us/img51/2329/p1011235d.jpg[/IMG]

co do jego charakteru to w tej chwili na pewno zbyt wiele nie napiszą, bo pies jest mocno zestresowany zamknięciem w takim miejscu:(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='eliza_sk']A macie jakieś foty ze schronu i nic o nim ? Chciałam wysłać ND.[/QUOTE]

Brando nie miał aktualnych szczepień,więc przebywa na kwarantannie.Zdjęcia mam ,ale niestety tylko zza krat:(.
Psiak,strasznie czuje się w zamknięciu..pokaleczył łapy próbując się wydostać:( .Straszna bida....
Na widok innych psiaków wyłania się z budy,do suczek merda ogonkiem.Jest zestresowany i bardzo smutny.Strasznie go żal.
Od Pani ,która go dokarmiała wiem ,że jak już pozna człowieka i wie ,że mu nic nie grozi jest bardzo łagodny.
Właściciel Go bardzo kocha i nie może znieść jego pobytu w schronie,ale wie że to dla niego najlepsze.
[B]Brando ,który przy kratach oczekuje na Pana[/B].Nie mogę na niego patrzeć...ehh..Masakra...

Edited by PaSja Hera
Link to comment
Share on other sites

Cały czas szukamy Burki ,która zaginęła w Piasecznej Górce...
[IMG]http://desmond.imageshack.us/Himg809/scaled.php?server=809&filename=ar93.jpg&res=landing[/IMG]

[IMG]http://desmond.imageshack.us/Himg145/scaled.php?server=145&filename=ar95.jpg&res=landing[/IMG]
[IMG]http://desmond.imageshack.us/Himg138/scaled.php?server=138&filename=ar97.jpg&res=landing[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Pamiętacie Dalie,szczeniorkę którą zawoziła pollypolly do Szydłowca?WRÓCIŁA ,BO SIĘ OKAZAŁA AGRESYWNA!!!:mad::crazyeye:
[IMG]http://desmond.imageshack.us/Himg560/scaled.php?server=560&filename=tricolorka.jpg&res=landing[/IMG]

Teraz wygląda tak:

[IMG]http://desmond.imageshack.us/Himg4/scaled.php?server=4&filename=wrzesie058.jpg&res=landing[/IMG]

[IMG]http://desmond.imageshack.us/Himg266/scaled.php?server=266&filename=wrzesie060.jpg&res=landing[/IMG]

NIE WYTRZYMAM!!!!!:-(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='muufinka']wywala mi ogłoszenia bo ktoś równocześnie ze mną dodaje ogłoszenie tego samego psa:angryy::mad:...poddaje się na dziś, bo to bez sensu[/QUOTE]
A gdzie Ci wywala?? Wszędzie czy na gumtree na przykład. Raczej nie powinno wywalac jak robi się z dwóch różnych kompów.:razz: No ja jakos nie miałam takiej sytuacji....;)
Na gumtree natomiast mają cenzurę i niektóre słowa są zakazane.Czasem zupełnie idiotyczne.Raz mi wywalało z powodu słowa:"obwąchuje":evil_lol:
Sposób na zlokalizowanie zakazanego słowa podsunęła mi ewelinka_m. Trzeba podzielić treść na części,usuwać po kawałku próbując namierzyć to słowo.;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='savahna']A gdzie Ci wywala?? Wszędzie czy na gumtree na przykład. Raczej nie powinno wywalac jak robi się z dwóch różnych kompów.:razz: No ja jakos nie miałam takiej sytuacji....;)
Na gumtree natomiast mają cenzurę i niektóre słowa są zakazane.Czasem zupełnie idiotyczne.Raz mi wywalało z powodu słowa:"obwąchuje":evil_lol:
Sposób na zlokalizowanie zakazanego słowa podsunęła mi ewelinka_m. Trzeba podzielić treść na części,usuwać po kawałku próbując namierzyć to słowo.;)[/QUOTE]

nie, nie...na tablicy pojawiło się ogłoszenie Seleny dosłownie minute przed moim. Więc moje usuneli bo na portalu znajduje sie juz takie ogloszenie. Teraz zerknęłam, że dodane przez "Martyna". Hmm czy jest tu jakas Martynka? bo prosiła bym o info na jakis stronach są dodane ogłoszenia, bo nie wiem co robic?
Gumtree to swoja drogą kombinuje ostatnio, wczoraj np. nie mogłam skopiować i wkleić tekstu więc pisałam całość a na koniec i tak wywalili:angryy:

Szeniorka, którą mieliśmy zawozić??? no faktycznie wygląda na za....ście groźną. Boże niech Ci ludzie poddadzą się badaniom psychiatrycznym zanim dostana pozwolenie na posiadanie jakichkolwiek zwierząt :mad::angryy:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...