Jump to content
Dogomania

LUKSEMBURG 26-27.03.2011- 2x Cacib


krzysio

Recommended Posts

[quote name='Yourii']Mam parę pytań odnośnie tej wystawy, ze względu na to iż to będzie nasz pierwsza wystawa poza granicami kraju to chciałabym upewnić się w paru kwestiach, a przecież kogo miałabym się poradzić jak nie Was :P

[LIST]
[*] Jak to wygląda z językiem? czy osoba sędziująca mówi po angielsku? jeżeli tylko po swoim ojczystym języku jak to wygląda gdy wystawia obcokrajowiec?
[*] I czy w sekretariacie są osoby anglojęzyczne?
[*] Czy numerek zostanie przysłany na adres w Polsce, czy trzeba będzie go odebrać na miejscu?
[*] A na samym ringu, czy jakoś inaczej prezentuje się psa?
[*]Ogólnie jakie jest nastawienie na obcokrajowców? są cierpliwi i wyrozumiali?
[/LIST]

Z góry dziękuję za odpowiedź :)[/QUOTE]
Jeżeli sędzia mówi jakimś dziwnym językiem - zawsze jest tłumacz.
Sekretariat działa po angielsku i po francusku.
Numerek - chyba na ringu odbierasz.
Prezentacja psa - dokładnie taka sama, jak u nas w PL
Co do nastawienia - zależy od sędziego. Nie ma reguły.

Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 56
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Bylam rok temu na tych wystawach z Krzysiem wlaśnie. Organizacja wyjazdu i hotel - super!!! I dziękuję tu za to!!! jak również za wycieczkę po Luxemburgu!

A sama wystawa - ogromna!!!! Ogromniasta. Organizacja też dobra - nie trzeba się taszczyć ze swoimi klatkami - oni mają tam przygotowane dla wystawców darmowe klatki (my z części korzystaliśmy jako ze specyficznych schowków na nasze bambetle - zamknięte do klatki i spokój). Problemem jest jak zwykle mala ilośc damskich toalet. Za to jest toaleta dla psów. I praktycznie za każde osiagnięcie od oceny dobrej dostaje się jakieś nagrody (medale czy pucharki za wyzsze osiagnięcia). Sam dyplom nie jest zbyt atrakcyjny - brak w nim opisów, jest tylko zaznaczone krzyżykiem osiągniecie naszego psa. Obsluga wystawy bardzo mila - przy mojej specyficznej znajomości języków - nie mialam problemów z dogadaniem się. I bardzo dużo jest tam stoisk z różnymi sprzętami do pielęgnacji psów.
Trochę fotek jest w topiku z roku ubieglego.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='panbazyl']
A sama wystawa - ogromna!!!! Ogromniasta. Organizacja też dobra - nie trzeba się taszczyć ze swoimi klatkami - oni mają tam przygotowane dla wystawców darmowe klatki (my z części korzystaliśmy jako ze specyficznych schowków na nasze bambetle - zamknięte do klatki i spokój). Problemem jest jak zwykle mala ilośc damskich toalet. Za to jest toaleta dla psów. I praktycznie za każde osiagnięcie od oceny dobrej dostaje się jakieś nagrody (medale czy pucharki za wyzsze osiagnięcia). Sam dyplom nie jest zbyt atrakcyjny - brak w nim opisów, jest tylko zaznaczone krzyżykiem osiągniecie naszego psa. Obsluga wystawy bardzo mila - przy mojej specyficznej znajomości języków - nie mialam problemów z dogadaniem się. I bardzo dużo jest tam stoisk z różnymi sprzętami do pielęgnacji psów.
Trochę fotek jest w topiku z roku ubieglego.[/QUOTE]
Zgadza się:)

Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

Po zameldowaniu się w sekretariacie ,wszystko przebiega tak jak opisali moi przedmówcy.Na pewno numerek startowy odbiera się na ringu właściwym dla rasy pół godziny przed rozpoczęciem konkurencji.Wystawy nie można opuścić przed godziną 14 - to WAŻNE !!!
2 x CACL = Ch.L lub gdy pies startuje w klasie Championów 1 x CACL = Ch.L
Bardzo fajny parking - Płatny ! - 4 euro za cały czas wystawy.

Link to comment
Share on other sites

Potwierdzam;)
Panbazyl był razem ze mną w tym roku i głosi prawdę:) Organizacja wystawy w Luksemburgu bardzo dobra. Jednakże inaczej niż w zeszłych latach tym razem można było opuścić wystawę przed 14stą. Na wystawie jest dużo stoisk producentów: legowisk, stolików na kółeczkach...dziewczyny pokupowały stoliki 50% taniej niż w Polsce:multi:

Gorzej ze znalezieniem taniego hotelu.
My mamy już dawno zarezerwowany. Mamy jeszcze miejsce w busie na ten wyjazd.


[email][email protected][/email]

Link to comment
Share on other sites

Parking jest też i bezpłatny, tylko trzeba podejść kilkanaście czy kilkadziesiąt metrów dalej. Po prostu jak wjeżdżamy juz na tereny koło hali wystawowej, to nie pchamy się na prawo pod samą halę gdzie parking jest płatny a na ten parking na lewo - bezpłatny, ale trzeba to robić dużo wcześniej, bo moze być już zapchany. Stoja tam różne przyczepy i samochody sypialne.

A hotel jest ok ten o którym pisze Krzysio. W bardzo ładnym miejscu - blisko ślicznego wąwozu gdzie można wychodzić z psami. A poza tym ma bardzo dobre śniadania. I kafejkę na parterze.

Link to comment
Share on other sites

Ekstra !
Aż miło jak takie rzeczy się czyta, my na pewno jedziemy na marzec samodzielnie, jednakże gdybyście we wrześniu mieli dwie miejscówki dla ludków i dwóch małych niewieściuchów to ja już je zaklepuje !

A jeszcze proszę o info na temat zapisów, ponieważ na samej stronie nie znalazłam żadnej informacji.

[QUOTE]Aram[INDENT] (...)
2 x CACL = Ch.L lub gdy pies startuje w klasie Championów 1 x CACL = Ch.L
(...)
[/INDENT][/QUOTE]

A Młodzieżowy Champion?
dostałam informacje że wystarczy zdobycie jednego wniosku CAC, potwierdzicie ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Yourii']
A jeszcze proszę o info na temat zapisów, ponieważ na samej stronie nie znalazłam żadnej informacji.
A Młodzieżowy Champion?
dostałam informacje że wystarczy zdobycie jednego wniosku CAC, potwierdzicie ?[/QUOTE]
W kl.młodziezy nie ma wniosków CAC, jest CAJC. I rzeczywiście tak jest i jeżeli chodzi o dorosły Championat LUX, jak i młodziezowy. Moje baski sa tego najlepszym przykładem;)
Gdy pies jest pokazywany w kl.championów - 1 CAC = CH.LUX
Gdy w pośredniej lub otwartej - 2xCAC = CH.LUX
Gdy w młodziezy - 1CAJC = Mł.CH.LUX

Jak byłam ostatnio, to można od razu na wystawie opłacić championat (chyba 10 euro, nie pamiętam) i potem b.szybko dyplomik jest wywyłany na podany adres domowy:)

Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='krzysio']
Gorzej ze znalezieniem taniego hotelu.
My mamy już dawno zarezerwowany. Mamy jeszcze miejsce w busie na ten wyjazd.


[EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL][/QUOTE]

Szukałem w necie strony tego oddziału który organizuje ten CACIB.. no ale albo ja jestem ślepy, albo jest zbyt wczesna pora i jeszcze śpię... nigdzie nie mogę znaleźć tej strony. Prosiłbym kogoś o wklejenie tego linka tutaj. :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='maciek_axa']Szukałem w necie strony tego oddziału który organizuje ten CACIB.. no ale albo ja jestem ślepy, albo jest zbyt wczesna pora i jeszcze śpię... nigdzie nie mogę znaleźć tej strony. Prosiłbym kogoś o wklejenie tego linka tutaj. :)[/QUOTE]
Oficjalna strona Luksemburga:
[url]http://www.uchl.lu/[/url]

Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asiaczek']

Jak byłam ostatnio, to można od razu na wystawie opłacić championat (chyba 10 euro, nie pamiętam) i potem b.szybko dyplomik jest wywyłany na podany adres domowy:)

Pzdr.[/QUOTE]

20 euro - i faktycznie można sprawę załatwić "od ręki" na miejscu.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

ja mieszkam w luksemburgu i co roku jeżdżę na te wystawy (są dwie , w marcu i we wrześniu) , wystawa jest duża , z językiem różnie , ale na szczęście znam francuski...jednak niestety dla mnie nie ma tam zbyt dużo pembroków :(
------
luksemburg to piękny kraj , najbardziej lubię to , że ma dużo zieleni i jest przyjazny dla psów , jak się kupi psa to trzeba podpisać różne dokumenty itp. a w schronisku (jedynym) jest zaledwie 60 psów! Szkoda , że w Polsce bezdomność psów jest większa...:(
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pembrokegirl']j
luksemburg to piękny kraj , najbardziej lubię to , że ma dużo zieleni i jest przyjazny dla psów , jak się kupi psa to trzeba podpisać różne dokumenty itp. a w schronisku (jedynym) jest zaledwie 60 psów! Szkoda , że w Polsce bezdomność psów jest większa...:(
Pozdrawiam[/QUOTE]

fakt. Myślalam, że to kraj "łysy i płaski" a tam nie dość że zielono, to jeszcze pagóry, rzeka i piękne miejsca do spacerów z psami. Byłam raz i bardzo mi się podobało, na wystawie również. A z językami źle nie jest! Jak ja dalam sobie radę to znaczy ze ok. (a znam tylko dosoknale dwa jezyki - polski i ukraiński... a resztę to tak po kilka słów).

Link to comment
Share on other sites

Jaka jest opłata za psa(klasa młodzieży) i czy wniosek na młodzieżowego championa dostaje pies i suka, nie mogę odczytać zgłoszenia, bo wyskakuje mi, że plik jest uszkodzony. Czy zgłasza się online, czy przez wypełnienie ręcznie zgłoszenia i przesłanie e-mailem lub faksem.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Monia85']Jaka jest opłata za psa(klasa młodzieży) i czy wniosek na młodzieżowego championa dostaje pies i suka, nie mogę odczytać zgłoszenia, bo wyskakuje mi, że plik jest uszkodzony. Czy zgłasza się online, czy przez wypełnienie ręcznie zgłoszenia i przesłanie e-mailem lub faksem.[/QUOTE]

Odpowiem częściowo.
- wniosek na Mł.CH.LUX dostaje i pies i suka z tytułem CAJC.
- możesz zgłaszac on-line i pocztą. Nie wiem, jak sprawa wygląda przy zgłaszaniu faksem lub mailem. Chyba tego nie respektuja...
- opłat nie ma podanych (jeszcze).

Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...