Jump to content
Dogomania

CACIB Opole, 30.04-1.05.2011


jefta

Recommended Posts

  • Replies 290
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Zuza, ja osobiście nie wiem czy będę, bo może akurat w sobotę będę musiała być na wystawie, a wtedy pojedzie współwłaścicielka z siberianką.:roll: Tylko nie wiem czy ona będzie w ogóle się pojawiać na terenie wystawy żeby ewentualnie Ciebie podrzucić. Polecam wsiąść w autobus nr 18 na przystanku na przeciwko hotelu FESTIVAL, przy samej wystawie i podjechać na przystanek który znajduję się praktycznie na przeciwko lecznicy. Autobus niestety jedzie trochę na około;/ A jeżeli będziesz mieć wolny czas, spokojnie możesz przejść spacerkiem to ok. 15-20 min spokojnym spacerkiem. Prosta droga.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='flashka-g']Zuza, ja osobiście nie wiem czy będę, bo może akurat w sobotę będę musiała być na wystawie, a wtedy pojedzie współwłaścicielka z siberianką.:roll: Tylko nie wiem czy ona będzie w ogóle się pojawiać na terenie wystawy żeby ewentualnie Ciebie podrzucić. Polecam wsiąść w autobus nr 18 na przystanku na przeciwko hotelu FESTIVAL, przy samej wystawie i podjechać na przystanek który znajduję się praktycznie na przeciwko lecznicy. Autobus niestety jedzie trochę na około;/ A jeżeli będziesz mieć wolny czas, spokojnie możesz przejść spacerkiem to ok. 15-20 min spokojnym spacerkiem. Prosta droga.[/QUOTE] Aha no to spoko myślałam, że jakoś dłużej się idzie, dzięki.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='KaRa_']A ja mam pytanie czy z dworca PKP jest dobry i szybki dojazd na wystawe?[/QUOTE]


myślę najlepiej wsiąść w autobus nr 11 na przystanku na ulicy Reymonta pod szkołą- i wysiąść po 2 przystankach pod Okrąglakiem- Oleska [url]http://www.mzkopole.pl/rozklad/0011/w.htm[/url].

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Zuza i Noddy']A czy ktoś wybiera się na te badania [/QUOTE]


Zuza i Noddy - jeśli jedziesz specjalnie na badania to nie warto. W słowackim SLOVGEN robią badania genetyczne oczu po: CEA 25EURO, PRA25EURO (to jest 200zł +wysyłka) a przy badaniu na jednej próbce jest taniej. Ja będę wysyłać próbki po świętach, mieszkasz niedaleko to możemy się umówić na wspólną wysyłkę. Chyba,że zależy ci na klinicznym badaniu, lub w kierunku innych chorób oczu.


Czy ktoś z Częstochowy mógłby zabrać gapia? :-)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ACTINA']Zuza i Noddy - jeśli jedziesz specjalnie na badania to nie warto. W słowackim SLOVGEN robią badania genetyczne oczu po: CEA 25EURO, PRA25EURO (to jest 200zł +wysyłka) a przy badaniu na jednej próbce jest taniej. Ja będę wysyłać próbki po świętach, mieszkasz niedaleko to możemy się umówić na wspólną wysyłkę. Chyba,że zależy ci na klinicznym badaniu, lub w kierunku innych chorób oczu.
Czy ktoś z Częstochowy mógłby zabrać gapia? :-)[/QUOTE]
Ja nie Zuzka, ale tez robię badania oczu moim baskom. I my robimy PRA, PPM i kataraktę. Oczywiście jest wiele więcej chorób oczu, które przy okazji okulista psi bada. Ale generalnie to te 3.
A jak robi się badania oczu "na próbkach"? Bo jakos nie moge sobie tego skojarzyć, sorki...

Pzdr.
[U][URL="http://www.dogomania.pl/threads/18883-Basenji-Asiaczek-przyjaciele/page1556"][IMG]http://img850.imageshack.us/img850/8594/wazirbanner.png[/IMG][/URL][/U]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ACTINA']
Czy ktoś z Częstochowy mógłby zabrać gapia? :-)[/QUOTE]
My będziemy przejeżdżać przez Częstochowę i możemy Cię zabrać. Generalnie zatrzymujemy się na McDonaldzie w kierunku od Warszawy.

Pzdr.

[U][URL="http://www.dogomania.pl/threads/18883-Basenji-Asiaczek-przyjaciele/page1556"][IMG]http://img850.imageshack.us/img850/8594/wazirbanner.png[/IMG][/URL][/U]

Link to comment
Share on other sites

[B]Asiaczek[/B] badania oczu "na próbkach" - czyli z próbek krwi. Bada się skład genów i rodzaj ich alleli występujący u danego psa na podstawie krwi, czy występuje u niego allel odpowiadający za dana chorobę czy nie.
Na badaniu klinicznym całe życie może wychodzic Ci , że masz psa zdrowego, bo nie ma objawów choroby, ale takie badanie nie pokaze Ci czy pies jest nosicielem danej choroby czy tez nie. Badanie genetyczne z próbki krwi pozwala określicz czy pies jest także nosicielem- w tedy w parze alleli (w większości przypadków 2 allele odpowiadają za daną cechę) masz jeden allel odpowiadający za chorobę, drugi "zdrowy", czy pies jest chory (choroba może ujawnić się dopiero w późnym wieku) - wtedy masz 2 allele odpowiadające za chorobę i każde z jego dzieci (w przypadku całkowicie zdrowego genetycznie rodzica) będzie nosicielem choroby.
Mam nadzieje, że wszystko w miarę zrozumiałe :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...