Jump to content
Dogomania

Stójka wystawowa - jak nauczyć stać idealnie z podniesionym ogonem?


Aysel

Recommended Posts

Mam chihuahua Enisię.
Nie miałam problemu z nauczeniem 'noga', ze stójką generalnie też nie. Ona staje na komendę i można jej poprawiać nogi itp. Jest posłuszna, no kurczę, przecież szkolę je obydwie z na prawdę dobrymi skutkami. Zdaje się, że znam się na psiej psychice i potrafię nauczyć wielu rzeczy, a nie potrafię sprawić, aby trzymała ogon w górze samodzielnie :(
Próbuję zaciekawić ją na różne sposoby, na prawdę na różne. Ona jest na mnie skupiona, zaciekawiona, ale nie trzyma ogona dokładnie w takiej pozycji jak trzeba, ta wysokość którą ona utrzymuje jest za niska.
Proszę doradzcie, jak nauczyć psa stójki bez trzymania dłońmi ogona. To na prawdę świetnie wygląda i chciałabym aby mój pies mógł pokazać w calości jaki jest piękny na wystawie. Niestety jak człowiek trzyma ogon to wygląda tak... Mało profesjonalnie.
Chętnie posłucham rad doświadczonych handlerów.

Link to comment
Share on other sites

Co do tego, że ogonek podtrzymywany wygląda mało profesjonalnie to chyba jednak zależy od rasy..;)

Skoro masz doświadczenie w szkoleniu a i piesek wychowany to może spróbuj z klikerem? poznałam suczkę uczoną tą metodą niższego noszenia ogonka w ruchu (właśnie na wystawy)-efekty naprawdę super!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...