Jump to content
Dogomania

1 st choice jest tansza niz royal?prosze o zamkniecie watku


sabusia

Recommended Posts

Lepsza czy gorsza, raczej jest to kwestia indywidualna, jednemu psu bardziej podpasuje rc, a innemu choice. Dużo tez zależy od składu karmy, w rc jest bardzo duzo białka w choice mniej, jednemu psu może to zaszkodzi, a innemu wręcz odwrotnie.

A ceny są porównywalnie takie same, może trochę od siebie odbiegają - ale nie dużo
[COLOR=#0e774a][URL="http://www.royal-canin.pl/"]www.royal-canin.pl/[/URL][/COLOR]
[COLOR=#0e774a][URL="http://www.1stchoice.com.pl/"]www.1stchoice.com.pl/[/URL][/COLOR]
[COLOR=#0e774a][/COLOR]
[COLOR=#0e774a]polecam zapoznac się ze stronkami tych karm ;)[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

1st Choicem karmię już jakieś dwa lata, w tej chwili je go mój kolejny pies i nie zamieniłabym tej karmy na żadna inną. Dodam, że jest to opinia nie tylko moja, ale także wielu moich znajomych, którzy przeszli na 1st Choice z różnych naprawde uznanych za dobre karm. Przyswajanie faktycznie na bardzo wysokim poziomie, a o jakości tej karmy przekonuję się codziennie patrząc na mojego psa, który jest okazem zdrowia. Jeśli chodzi o RC to do 1st Choice- przynajmniej jak dla mnie- jest zbliżony tylko ceną.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

[quote name='GATUSO']Trochę rozwinę temat,zdecydowanie lepsza od RC o klasę karma z innej bajki.Przyswajanie(opinia wielu osób)na bardzo wysokim poziomie .Karma lepsza od ACANY ,ale ma gorszy marketing i to od razu widać.
Szczerze polecam a znam się na tym.[/QUOTE]

dam "głos" że jest lepsza od royala

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Yourii']Lepsza czy gorsza, raczej jest to kwestia indywidualna, jednemu psu bardziej podpasuje rc, a innemu choice. Dużo tez zależy od składu karmy, w rc jest bardzo duzo białka w choice mniej, jednemu psu może to zaszkodzi, a innemu wręcz odwrotnie.

A ceny są porównywalnie takie same, może trochę od siebie odbiegają - ale nie dużo
[COLOR=#0e774a][URL="http://www.royal-canin.pl/"]www.royal-canin.pl/[/URL][/COLOR]
[COLOR=#0e774a][URL="http://www.1stchoice.com.pl/"]www.1stchoice.com.pl/[/URL][/COLOR]
[COLOR=#0e774a][/COLOR]
[COLOR=#0e774a]polecam zapoznac się ze stronkami tych karm ;)[/COLOR][/QUOTE]

Czy karma jest lepsza w sensie smaku? Zwierz musi chcieć jeść, ale to chyba drugorzędna sprawa...
Moja sunia nie będzie jadła np. Dog Chowa, tym bardziej RC bo, załóżmy, że chce.
To właściciel powinien mieć świadomość wyboru, czyli należy nauczyć się czytać składy.
I naprawdę niewiele wynika z tego, że np. RC czy Acana ma więcej białka niż 1st Choice, ważne jest co jest jego źródłem, lub mniej istotne jest, że RC jest na suszonym mięsie, kiedy już tańsza seria Pronature jest ze składników klasy Human Grade i chociaż jest na mączce i tak jest klasę wyżej niż RC, nie wspominając o płatkach dużego międzynarodowego koncernu (dzieci jedzą to i pies zje;)))))))))))))))

pozdrawiamy

Link to comment
Share on other sites

u mnie skład karmy to pierwszorzędna sprawa, lepsza w sensie składu.
RC ma dużo za dużo białka na które moja psina jest uczulona i w takiej ilości jej po prostu szkodzi dlatego podaję Choice. O takie podpasowanie psu mi chodziło, i sądzę że właśnie to jest kwestia indywidualna :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Yourii']u mnie skład karmy to pierwszorzędna sprawa, lepsza w sensie składu.
RC ma dużo za dużo białka na które moja psina jest uczulona i w takiej ilości jej po prostu szkodzi dlatego podaję Choice. O takie podpasowanie psu mi chodziło, i sądzę że właśnie to jest kwestia indywidualna :)[/QUOTE]
Ale RC ma dużo białka pochodzenia roślinnego (L.I.P.) - w sumie więc nie wiesz, na co jest uczulona Twoja sunia - może na kukurydzę, może soję?

Link to comment
Share on other sites

Różnice są zasadnicze na korzyść 1st Choice:

1st Choice białko z mięsa - w RC z roślin i mięsa
1st Choice konserwowane wit E. - w RC BHA/BHT
1st Choice składniki wysokiej jakości - w RC półprodukty zwierzęce

1st Choice to zupełnie inna jakość i cenowo też chyba lepiej wypada.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...